Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Як поліпшити зір після 45 років

Зір після 45 років вже не таке гостре, як у юності. Уникнути вікових змін зорової системи неможливо. Але все-таки, у деяких людей навіть в похилому віці проблеми із зором мінімальні. У чому ж секрет успішної профілактики? І що можна зробити, якщо зір впало після 45 років?

Що могло статися із зором?

Таким питанням часто задаються люди після 45 років. Навіть якщо все життя у людини був “100% зір”, то з віком стає складніше розгледіти дрібний шрифт, читати, вишивати, паяти дрібну електроніку. Все те, що пов’язано з фокусуванням погляду на близькій відстані, починає розпливатися, пропадати з поля зору, втрачати обриси. Це відбувається тому, що розвивається пресбіопія очей. Важливо розуміти, що пресбиопия – не хвороба, тому й вилікувати її по суті неможливо. Це природний процес старіння очей, але його можна призупинити за допомогою правильної профілактики, а також скорегувати, використовуючи новітні лазерні технології в офтальмологічній клініці Ексимер (Київ).

Що ж таке пресбіопія?

Це процес, пов’язаний зі зниженням акомодації. За неї відповідає кришталик ока, він постійно рухається, змінює кривизну, адаптується під різні умови, щоб людина могла сфокусувати погляд в залежності від потреб – “далеко”, “поблизу”, “збоку” і т.д.

З роками структура кришталика змінюється – він обростає новими шарами волокон, ущільнюється, втрачає еластичність. Паралельно з цим втрачають тонус м’язи, які утримують його – їм доводиться докладати все більше зусиль, щоб змінювати кривизну щільного кришталика. Ці чинники ведуть до ослаблення акомодації ока, і він не може фокусуватися на близьких предметах. Тому людині легше відсунути річ на кілька сантиметрів, щоб розглянути її.

Як поліпшити зір після 45 років: методи профілактики

Наступні варіанти профілактики можуть уповільнити розвиток вікових змін в очах, але зупинити їх до кінця вони не здатні:

Гімнастика і масаж

Зарядку для очей варто проводити щодня. Вона тренує м’язи і дає відпочинок під час роботи за комп’ютером. Досить приділити 15-20 хвилин для зарядки. Якщо ви працюєте в офісі, давайте очам відпочинок кожні 2 години і проводите гімнастику.

Можна проходити курс масажу шийно-комірцевої зони у фахівця. Ця процедура позитивно впливає на циркуляцію рідин в організмі і виступає додатковою профілактикою глаукоми.

Харчування і звички

Позбавляйтеся від шкідливих звичок – тютюн і алкоголь призводять до зневоднення, недостатнього харчування очей киснем і корисними речовинами.

Харчування збагачуйте вітамінами і нутрієнтами, важливими для здоров’я очей:

  • Вітамін А. Сприяє зволоженню очей, допомагає їх харчування і підтримує нічний зір.
  • Лютеїн. Головний пігмент макули – центральний елемент сітківки. Він важливий для гостроти зору і захисту очей від дії вільних радикалів.
  • Омега-3 жирні кислоти перешкоджають дегенеративним процесам в структурах ока і допомагають зняти запалення, якщо вони вже з’явилися.

Ці речовини можна знайти в чорниці, моркви, рибі, шпинаті, броколі і горіхах, гарбузі, цитрусових.

Медикаментозна профілактика

Серед медикаментів, які сприяють нормалізації стану очей можна виділити:

  • зволожуючі краплі, що знімають синдром сухого ока;
  • краплі для підтримки еластичності кришталика;
  • вітамінні добавки для зору;
  • комплекси з лютеїном і рутину.

Будь-які медикаменти варто приймати тільки після призначення лікаря. Не всі з них володіють доведеною ефективністю і можуть мати ряд протипоказань.

Сон

Здоровий сон позитивно впливає не тільки на роботу мозку, але і на зорову систему. Під час сну активно виділяється слізна рідина, яка зволожує очей. Це очищає органи зору від пилу, алергенів, смітинок, які могли потрапити в них протягом дня. До того ж під час сну розслабляються м’язи, очі відпочивають. Як тільки ви їх відкриваєте, м’язи знаходяться в напрузі, і чим менше сон, тим довше напруга.

В очах знаходяться клітини, які регулюють режим сон-неспання, збереження їх функцій дуже важливо після 40 років, так як саме в цьому віці часто розвивається безсоння.

Фізична активність і прогулянки

Спорт і кисень необхідні для здорового кровообігу і харчування тканин організму. Помітний науковий факт, що у людей, які часто перебувають на свіжому повітрі, міопія розвивається рідше, ніж у тих, хто постійно сидить в чотирьох стінах.

А після 45 років тканин ока кисень необхідний в підвищеній кількості. Нормальне його надходження є профілактикою синдрому сухого ока і небезпечного стану – діабетичної ретинопатії (для хворих на цукровий діабет). Практично весь кисень очі отримують з атмосфери, на відміну від інших органів, до яких він доставляється через кров. Якщо очей недоотримає його ззовні, це може привести до розростання кровоносних судин і їх ущільнення, адже вони будуть працювати інтенсивніше для “підживлення” органів зору.

Берегти очі від зовнішніх несприятливих чинників

Щоб підтримувати здоров’я зорової системи, слід частіше моргати. Це сприяє зволоженню очей, розслаблює їх і захищає від перенапруги під час роботи за монітором.

Не забувайте про раціональної навантаженні – не дивитеся в екран більше 2 годин поспіль, а в день перед монітором слід проводити не більше 8 годин.

Під час сонячної погоди надягайте окуляри з поляризованими лінзами. Ультрафіолетове випромінювання може істотно зашкодити сітківці і кришталику, особливо після 45 років. Зазвичай промені затримуються рогівкою, яка з роками стає тоншою. Тому вплив УФ-випромінювання в старшому віці відчутніше і небезпечно.

Методи корекції зору після 45 років

Якщо попередні методи є профілактикою, тобто перевірені варіанти поліпшення зору після 45 років:

Окуляри

Для корекції зору при пресбіопії існує кілька варіантів очок:

  • Окуляри “для дали”. Їх пацієнт одягає для того, щоб добре бачити вдалину. Зазвичай такі окуляри потрібні при міопії, їх носять у повсякденному житті.
  • Окуляри “для читання” або “для поблизу”. Це додаткова пара окулярів для того, щоб людина могла читати і розглядати предмети на близькій відстані. Щоб скористатися ними, попередню пару окулярів потрібно на якийсь час відкласти.
  • Біфокальні окуляри. Сучасний зручний варіант з різними оптичними зонами, в якому людина може ходити цілий день і нормально сфокусувати погляд на різних відстанях.

Контактні лінзи

Сучасні мультифокальні контактні лінзи допомагають людині чітко бачити на різних відстанях. Потрібно розуміти, що їх використання має на увазі грошові витрати і дотримання правил гігієни шкарпетки.

Окуляри і лінзи тільки полегшують ситуацію, але не виправляють внутрішні зміни зорової системи.

Який спосіб поліпшити зір найефективніший?

Єдиний надійний спосіб відновити втрачений зір при пресбіопії – це лазерна корекція. Метод, який пропонує офтальмологічна клініка Ексімер – воістину унікальний. Він доступний в ряді країн Європи, а в Україні тільки в нашому центрі. Лазерна корекція за системоюSCHWIND Amaris з використанням техніки PresbyMAX®дозволяє коригувати гостроту зору таким чином, що людина отримує максимально можливе хороший зір вдалину і відмінно бачить поблизу. Тобто, цей метод позбавляє від пресбіопії і паралельно коригує короткозорість або гіперметропія.

Операція проходить протягом одного дня, не вимагає перебування в стаціонарі і тривалого реабілітаційного періоду.

Не завжди людина відразу може звикнути до “ефекту гарного зору”. Тому перед операцією йому пропонують носити мультифокальні контактні лінзи протягом двох тижнів. Таким чином пацієнт знає, який результат чекає його після корекції.

Також враховуються важливі особливості організму, зокрема, гострота зору. У деяких ситуаціях доводиться міняти кришталик на інтраокулярні оптичні лінзи (ІОЛ) і застосовувати інші комбіновані методики.

Чекаємо вас на плановому огляді офтальмолога для перевірки гостроти зору і обстеження зорової системи на різні патології. Досвідчені професіонали підбирають найоптимальніший варіант корекції зору після 45 років в кожному індивідуальному випадку.

Офтальмолог

Грамотний офтальмолог – невід’ємна частина профілактики зору після 45 років. Тільки лікар може виявити патології зору на самих ранніх стадіях, коли навіть сам пацієнт не відчуває симптомів. Не забувайте, що після 45 років істотно зростає ризик розвитку захворювань зорової системи. І якщо пресбиопия не є хворобою, то існують вельми небезпечні стани, які ведуть до сліпоти, якщо нічого з ними не робити:

1. глаукома – підвищений внутрішньоочний тиск, в складних випадках веде до атрофії зорового нерва;

2. макулодистрофії – захворювання сітківки, супроводжується аномальним зростанням кровоносних судин;

3. катаракта – помутніння кришталика, яке веде до постійного “туману” перед очима, а в запущених ситуаціях – до сліпоти.

Ранні стадії цих процесів помітні на високоточному обладнанні, яке є в клініці Ексимер. Чим раніше діагностовано патологія, тим сприятливіші результат і прогноз при своєчасному лікуванні.

Під час огляду офтальмолог може підібрати окуляри і навчити користуватися контактними лінзами.

Огляди слід проводити 1-2 рази на рік. Якщо ви різко відчуваєте погіршення зору, неприємні симптоми з боку очей, то до окуліста потрібно прийти в терміновому порядку. Відвідуйте лікаря 3-4 рази на рік, якщо у близьких родичів були небезпечні захворювання очей.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ