АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування пресбіопії (вікової далекозорості)

Пресбіопія (вікова далекозорість) — це процес, що супроводжує природне старіння організму та розвивається в очах поступово після 35-40 років. Пресбіопія проявляється у неможливості фокусування зору на відстані до 30-50 см. У людей з аномаліями рефракції вона має особливості:

 • пацієнти з короткозорістю бачать краще у далечінь;
 • у пацієнтів з гіперметропією зір значно погіршується.лікування пресбіопії

В обох випадках необхідне лікування, адже пресбіопія не виправляє аномалії рефракції, а навпаки може нести ускладнення аж до розвитку важких захворювань сітківки та рогівки. Лікування вікової далекозорості наразі можливе та реальне.

Лікування пресбіопії очей у київському центрі «Ексімер»

У Києві ефективне лікування пресбіопії доступне у клініці «Ексімер». Використовуючи сучасні лазерні технології вже понад 20 років, «Ексімер» залишається лідером серед офтальмологічних центрів з впровадження нових методик для лікування очей.

Якщо раніше, вирішуючи як лікувати вікову далекозорість, пацієнту пропонували лише спеціальні окуляри, то сьогодні існує низка нових технік, які позбавляють пресбіопії, до того ж дозволяють зберегти нормальний зір вдалину.

Лікування вікової далекозорості у нашій офтальмологічній клініці — це:

 • індивідуальний підбір методу у кожному окремому випадку – окуляри, мультифокальні лінзи, заміна кришталика;
 • лазерне лікування пресбіопії за допомогою унікальної німецької технології PresbyMAX®, яка сьогодні в Україні доступна лише у центрі «Ексімер» (Київ);
 • операції протягом одного дня, після яких пацієнти швидко відновлюються та можуть повертатися у звичний ритм життя вже наступного дня;
 • ідеальний прогноз для результатів корекції з допомогою використання комп’ютерних обчислень параметрів корекції ока;
 • паралельне коригування аномалій рефракції – міопії, гіперметропії, астигматизму.

Для вибору методу лікування вікової далекозорості варто звернутися до клініки та пройти повне обстеження обох очей.

Методи лікування вікової далекозорості

Методи лікування вікової далекозорості дуже різні — одні можуть знизити симптоми, інші позбавляють патології на довгі роки.

Пресбіопія: медикаментозне лікування

Якщо у вас прогресує пресбіопія, то медикаментозне лікування допомагає ненадовго. Воно не може назавжди зупинити процес, а лише знімає симптоми та трохи коригує зір. Серед медикаментів від вікової далекозорості можна виділити:

 • Краплі. При розвитку пресбіопії лікування краплями допомагає пом’якшити кришталик. Вважається, що втрата його еластичності є основною причиною розвитку пресбіопії, тому такі краплі трохи уповільнюють процес. Сьогодні активно проводяться дослідження інших прогресивних варіантів. Можливо, незабаром при розвитку пресбіопії лікування краплями для відновлення еластичності кришталика буде застосовуватися ширше, але поки що існують ефективніші методи корекції.
 • Добавки та вітамінні комплекси. Це група препаратів, які містять низку цінних речовин, що відіграють важливу роль при збереженні хорошого зору. В основному це вітаміни А, В, Е, а також зеаксантин і лютеїн. Добавки містять рослинні компоненти, що підтримують роботу органів зору. Здебільшого такі продукти не мають доказової бази, та їх вплив на пресбіопію достовірно невідомий.

Підбір окулярів

У разі пресбіопії можна обрати кілька варіантів окулярів – традиційного методу корекції патології. Це найдешевший спосіб, який розрахований на конкретні завдання:

 • обираються “окуляри для читання”, з якими пацієнт добре бачить на близькій відстані;
 • додатково потрібні окуляри “для далечини”, щоб чітко бачити на далекі відстані за наявності міопії;
 • біфокальні окуляри з двома оптичними зонами, що поєднують обидва вищезазначені варіанти.

Спочатку людина може відчувати психологічний дискомфорт, поки не звикне до окулярів.

Мультифокальні лінзи

Інша назва – прогресивні контактні лінзи. Вони коштують дорожче, ніж окуляри, і вимагають регулярної заміни, але багато хто обирає саме цей варіант через такі переваги:

 • мультифокальні лінзи естетичніші;
 • пацієнти відзначають, що лінзи зручніші, у порівнянні з окулярами;
 • у мультифокальних лінз плавний перехід між оптичними зонами, тому людина нормально бачить у них на будь-якій відстані, при цьому не відчуває дискомфорт при зміні фокусу “далеко” і “поблизу”.

Сучасні лінзи доступні у будь-яких варіантах режиму заміни (день, місяць), мають високу киснепроникність і вміст вологи для комфортного носіння.

Хірургічне лікування

Хірургічна корекція пресбіопії зводиться до заміни кришталика та імплантації мультифокальної інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Сучасні трифокальні лінзи допомагають добре бачити на всіх відстанях — далеко та близько. Штучний кришталик виконаний з особливого полімеру, що має високу біосумісність з тканинами людини. Тому після проведення імплантації та заміни пацієнт швидко відновлюється.

У клініці «Ексімер» у Києві офтальмологи підбирають оптимальні методи лікування вікової далекозорості залежно від стану очей пацієнта, його віку та наявності супутніх патологій. У багатьох ситуаціях методи лікування можуть поєднуватися та доповнювати один одного.

Найпрогресивнішим методом є лазерна корекція пресбіопії за програмою PresbyMAX®.

Лазерна корекція вікової далекозорості

Лазерна корекція вікової далекозорості — це методика, яка широко застосовується у країнах Європи, в Україні вона доступна у київській клініці «Ексімер». Для корекції використовується:

 • німецька система SCHWIND Amaris з програмою PresbyMAX® для методики Пресбі Ласік;
 • лазер IntraLase FS60 для унікальної медичної технології Пресбі ФемтоЛАСІК.

Метод з’явився ще у 2009 році, і сьогодні продовжує вдосконалюватись. Ця унікальна технологія має низку переваг перед традиційним лікуванням пресбіопії:

 • коригує старечу далекозорість до максимально комфортного стану очей;
 • одночасно коригує будь-яку форму аномалій рефракції — міопію, далекозорість та астигматизм;
 • виправляє одразу дві патології зору, проводиться в один етап за день;
 • комфортний зір на всіх відстанях: збільшення різкості без втрати контрастності;
 • застосовується у світі вже понад 11 років і має високі офтальмологічні оцінки – пацієнти не повертаються зі скаргами на погіршення зору навіть через кілька років після корекції.

Методика заснована на біосферичному мультифокальному профілі абляції, що дозволяє зберегти високу якість зору. Зони абляції мають асферичний профіль, який оптимізує кривину рогівки для всіх ділянок зору — близької, середньої та далекої. Високоточна технологічна система розраховує в індивідуальному порядку для кожного ока, в яких зонах і наскільки глибоко потрібно коригувати рогівку, щоб людина надалі бачила добре на будь-якій відстані.

У кожному окремому випадку хірург підбирає оптимальний напрямок методики PresbyMAX, наприклад, у деяких ситуаціях використовується техніка, яка акцентується на поліпшенні зору поблизу — PresbyMAX µ-Monovision.

Операція здійснюється за допомогою лазера останнього покоління IntraLase FS60 – передового обладнання у галузі лазерної офтальмологічної хірургії. Рогівковий клапоть формується повністю лазерним променем за кілька секунд, без додаткового механічного впливу мікрокератомом. Тому лазер дозволяє виконувати операцію навіть на тонкій рогівці та знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Дослідження показують, що пресбіопія після лазерної корекції перестає бути проблемою у переважній більшості випадків. У ранньому післяопераційному періоді вже 78% пацієнтів мають задовільний зір на різних відстанях. А через пів року після операції, 97% отримують високу гостроту зору вдалечінь і поблизу, що значно покращує якість життя пацієнтів.

Вибір методу лікування пресбіопії

 

Рефракція Методики корекції
Міопія до -6,0 дптр і миопический астигматизм до 4,0 дптр Пресбі ФемтоЛАСІК, ПресбіЛАСІК

 

Міопія від -6,0 дптр і вище і миопический астигматизм більше 4,0 дптр Заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ
Гіперметропія до +4,0 дптр і гіперметропіческій астигматизм до 4,0 дптр Пресбі ФемтоЛАСІК, ПресбіЛАСІК, заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ
Гіперметропія від +4,0 і вище і миопический астигматизм більше 4,0 дптр, гіперметропіческій і змішаний астигматизм більше 4,0 дптр Заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ, комбіновані методики.

 

 

Вікова далекозорість: операція і протипоказання

Коли виникає вікова далекозорість, і перш ніж ухвалити рішення про операцію, потрібно знати про протипоказання:

 • дислокація зіниці на 1,0 мм від центру та вище;
 • знижена реакція зіниці на різні умови освітленості;
 • катаракта, яку можна виправити лише за допомогою заміни кришталика;
 • глаукома — високий внутрішньоочний тиск;
 • дистрофія сітківки;
 • патології та захворювання рогівки.

Також не рекомендується людям з системними порушеннями, наприклад, такими як ревматоїдні захворювання. Вони можуть збільшувати ризик розвитку ускладнень після корекції.

Якщо ж у вас є просто аномалії рефракції та пресбіопія, то операція проводиться.

Лазерна корекція пресбіопії: підготовка до операції

Якщо ви вже знаєте, що у вас пресбіопія та плануєте лазерну корекцію ПресбіМакс, почніть підготовку заздалегідь. Особливих умов немає, але якщо ви носите лінзи, відмовтеся від них. Жорсткі лінзи зніміть за 1 місяць до обстеження, а м’які за 4 дні. Так лікар може оцінити початковий стан очей з високою точністю, що дуже важливо для вибору оптимальних параметрів корекції.

Якщо після обстеження офтальмолог схвалює лазерну корекцію, не знаходить протипоказань, наступний етап підготовки — підбір мультифокальних контактних лінз. З ними пацієнт повинен ходити 3-4 дні для розуміння, яким буде зір після операції. У день операції відмовтеся від керування автомобілем.

Пресбіопія після лазерної корекції короткозорості

Пресбіопія після лазерної корекції короткозорості — неприємна ситуація, але може виникати. Насправді виходить, що пацієнт з міопією пройшов лазерну корекцію у молодому віці — до 35-40 років, а у 50 років у нього розвивається вікова далекозорість.В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) оцінюють такий ризик, і вже під час проведення лазерної корекції зору при міопії попереджають пацієнта про можливі вікові зміни. Це дозволяє обрати оптимальний метод корекції.

Є також варіант проведення повторної корекції: у молодому віці пацієнт отримує можливість добре бачити вдалину, а при сильно прогресуючій пресбіопії можна провести додаткову корекцію. Але це зазвичай відбувається через 15-25 років після першої операції.

Лікування пресбіопії: ціна

Якщо ви зважилися на лазерне лікування пресбіопії, вартість у Києві така:

 • Лазерна корекція пресбіопії ПресбіЛасік за методикою PresbyMAX® — 26000 грн (за одне око).
 • Лазерна корекція пресбіопії ПресбіФемтоЛасік за методикою PresbyMAX® — 34000 грн (за одне око).

З актуальним прайсом на всі методи лікування ви можете ознайомитись на сайті або звернувшись до нашого центру. Пам’ятайте, що вибір способу корекції з високою точністю може визначити лише лікар у кожному конкретному випадку. Це важливо для вашого гострого зору та комфортного стану.

 

роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС