В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування пресбіопії (вікової далекозорості)

лікування пресбіопії

Пресбіопія, або вікова далекозорість – це процес, який супроводжує природне старіння організму і розвивається в очах поступово після 35-40 років. Пресбіопія виражаеться в неможливості фокусування зору на відстані до 30-50 см. У людей з аномаліями рефракції вона має особливості:

 • пацієнти з короткозорістю бачать краще вдалину;
 • у пацієнтів з гіперметропія зір значно погіршується.

В обох випадках необхідне лікування, адже пресбиопия не виправляє аномалії рефракції, а навпаки – може нести ускладнення аж до розвитку важких захворювань сітківки та рогівки.

Лікування пресбіопії очей в Ексімер

У Києві ефективне лікування пресбіопії є в клініці Ексимер. Використовуючи сучасні лазерні технології вже більше 20 років, Ексімер залишається лідером серед офтальмологічних клінік по впровадженню нових методик для лікування очей.

Якщо раніше вирішуючи, як лікувати вікову далекозорість, пацієнту пропонували лише спеціальні окуляри, то сьогодні існує ряд нових технік, які позбавляють від пресбіопії, до того ж, дозволяють зберегти нормальний зір вдалину.

Лікування далекозорості вікової в Eximer – це:

 • індивідуальний підбір методу в кожному окремому випадку – окуляри, мультифокальні лінзи, заміна кришталика;
 • виправлення пресбиопии за допомогою унікальної німецької лазерної технології PresbyMAX®, яка сьогодні в Україні доступна тільки в Ексімер;
 • операції протягом одного дня, після яких пацієнти швидко відновлюються і можуть повертатися в звичний ритм життя вже на наступний день;
 • ідеальний прогноз для результатів корекції за рахунок використання комп’ютерних обчислень параметрів корекції очі;
 • паралельна коригування аномалій рефракції – міопії, гіперметропії, астигматизму.

Для вибору методу лікування слід звернутися в клініку і пройти повне обстеження обох очей.

Методи лікування вікової далекозорості

Методи лікування вікової далекозорості дуже різні – одні можуть знизити симптоми, інші рятують від патології на довгі роки.

Пресбіопія: медикаментозне лікування

Якщо у вас прогресує пресбиопия, медикаментозне лікування допомагає ненадовго. Воно не може назавжди зупинити процес, лише зняти симптоми і трохи відкоригувати зір. Серед медикаментів від вікової далекозорості можна виділити:

 • Краплі. При розвитку пресбіопії лікування краплями допомагає пом’якшити кришталик. Вважається, що втрата його еластичності – основна причина розвитку пресбіопії, тому такі краплі трохи уповільнюють процес. Сьогодні активно ведуться дослідження інших прогресивних варіантів. Можливо, незабаром при розвитку пресбіопії лікування краплями для відновлення еластичності кришталика буде застосовуватися ширше, але поки існують більш ефективні методи корекції.
 • Добавки і вітамінні комплекси. Це група препаратів, які містять ряд цінних речовин, що грають важливу роль в хорошому зорі. В основному це вітаміни А, В, Е, а також зеаксантин і лютеїн. Добавки містять рослинні компоненти, які підтримують роботу органів зору. В основному такі продукти не мають доказової бази, і їх дія на пресбіопію достовірно невідомо.

Підбір окулярів

У разі пресбіопії можна вибрати кілька варіантів очок – традиційного методу корекції патології. Це найбільш дешевий спосіб, який розрахований на конкретні завдання:

 • вибираються “окуляри для читання”, з якими пацієнт добре бачить на близькій відстані;
 • додатково потрібні окуляри “для дали”, щоб чітко бачити на далекі відстані при наявності міопії;
 • біфокальні окуляри з двома оптичними зонами, що поєднують обидва варіанти “для поблизу і дали”.

Перший час людина може відчувати психологічний дискомфорт, поки звикає до окулярів.

Мультифокальні лінзи

Інша назва – прогресивні контактні лінзи. Вони коштують дорожче, ніж окуляри, і вимагають регулярної заміни, але багато хто воліє цей варіант через його переваг:

 • мультифокальні лінзи естетичніше;
 • пацієнти відзначають, що лінзи зручніше, в порівнянні з окулярами;
 • у мультифокальних лінз плавний перехід між оптичними зонами, тому людина нормально бачить в них на будь-якій рослині, при цьому не відчуває дискомфорт при зміні фокусу “в далечінь” і “поблизу”.

Сучасні лінзи доступні в будь-яких варіантах режиму зміни (день, місяць), мають високу кислородопроницаемость і вологовміст для комфортного носіння.

Хірургічне лікування

Хірургічна корекція пресбіопії зводиться до заміни кришталика і імплантації мультифокальної інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Сучасні тріфокальние лінзи допомагають добре бачити на всіх відстанях – далеко і близько. Штучний кришталик виконаний з особливого полімеру, який володіє високою биосовместимостью з тканинами людини. Тому, після проведення імплантації та заміни, пацієнт швидко відновлюється.

У клініці Ексімер офтальмологи підбирають оптимальні методи лікування в залежності від стану очей пацієнта, його віку та наявності супутніх патологій. У багатьох ситуаціях методи лікування можуть поєднуватися і доповнювати один друга.

Найбільш прогресивним методом виступає лазерна корекція пресбіопії за програмою PresbyMAX®.

Лазерна корекція вікової далекозорості

Лазерна корекція вікової далекозорості – це методика, широко застосовувана в країнах Європи, в Україні вона доступна в клініці Ексимер. Для корекції використовується:

 • німецька система SCHWIND Amaris з програмою PresbyMAX® для методики Пресбі Ласіков;
 • лазер IntraLase FS60 для унікальної медичної технології Пресбі ФемтоЛАСІК.

Метод з’явився ще в 2009 році, і сьогодні продовжує вдосконалюватися. Ця унікальна технологія має ряд переваг перед традиційним лікуванням пресбиопии:

 • коригує старечу далекозорість до максимально комфортного стану очей;
 • одночасно коригує будь-яку форму аномалій рефракції – міопію, далекозорість та астигматизм;
 • виправляє відразу дві патології зору, проводиться в один етап за один день;
 • комфортне зір на всіх відстанях: збільшення різкості без втрати контрастності;
 • застосовується в світі вже більше 11 років і має високі офтальмологічні оцінки – пацієнти не повертаються зі скаргами на погіршення зору навіть через кілька років після корекції.

Методика заснована на біасферіческом мультифокальному профілі абляції, що дозволяє зберегти високу якість зору. Зони абляції мають асферический профіль, який оптимізує кривизну рогівки для всіх областей зору – близького, середнього і дальнього зарубіжжя. Високоточна технологічна система розраховує в індивідуальному порядку для кожного ока, в яких зонах і на скільки глибоко потрібно скорегувати рогівку, щоб людина в подальшому бачив добре на будь-якій відстані.

В кожному окремому випадку хірург підбирає оптимальний напрямок методики PresbyMAX, наприклад, в деяких ситуаціях використовується техніка, яка робить акцент на поліпшенні зору поблизу – PresbyMAX μ-Monovision.

Операція здійснюється за допомогою лазера останнього покоління IntraLase FS60 – передового обладнання в сфері лазерної офтальмологічної хірургії. Рогівковий клапоть формується повністю лазерним променем за кілька секунд, без додаткового механічного впливу микрокератомом. Тому лазер дозволяє виконувати операцію навіть на тонкій рогівці і знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Дослідження показують, що пресбиопия після лазерної корекції перестає бути проблемою в переважній більшості випадків. У ранньому післяопераційному періоді вже 78% пацієнтів отримують задовільний зір на різних відстанях. А через півроку після операції, 97% отримують високу гостроту зору вдалину і зблизька, що значно покращує якість життя пацієнтів.

Вибір методу лікування пресбіопії

 

Рефракція Методики корекції
Міопія до -6,0 дптр і миопический астигматизм до 4,0 дптр Пресбі ФемтоЛАСІК, ПресбіЛАСІК

 

Міопія від -6,0 дптр і вище і миопический астигматизм більше 4,0 дптр Заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ
Гіперметропія до +4,0 дптр і гіперметропіческій астигматизм до 4,0 дптр Пресбі ФемтоЛАСІК, ПресбіЛАСІК, заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ
Гіперметропія від +4,0 і вище і миопический астигматизм більше 4,0 дптр, гіперметропіческій і змішаний астигматизм більше 4,0 дптр Заміна кришталика з імплантацією тріфокальние ІОЛ, комбіновані методики.

 

 

Вікова далекозорість: операція і протипоказання

Коли виникає вікова далекозорість, і перш ніж прийняти рішення про операції, потрібно знати про протипоказання. Щодо корекції пресбіопії виділяють такі:

 • дислокація зіниці (1,0 мм від центру і вище);
 • знижена реакція зіниці на різні умови освітленості;
 • катаракта, яку можна виправити тільки заміною кришталика;
 • глаукома – високий внутрішньоочний тиск;
 • дистрофія сітківки;
 • патології і захворювання рогівки.

Також не рекомендується людям з системними порушеннями, наприклад, такими як ревматичні захворювання. Вони можуть підвищувати ризик розвитку ускладнень після корекції.

Якщо ж у вас є просто аномалії рефракції і пресбіопія, операція проводиться.

Лазерна корекція пресбіопії: підготовка до операції

Якщо ви вже знаєте, що у вас пресбіопія, і плануєте лазерну корекцію ПресбіМакс, почніть підготовку заздалегідь. Особливих умов немає, але якщо ви носите лінзи, відмовтеся від них. Жорсткі лінзи зніміть за 1 місяць до обстеження, а полові – за 4 дні. Так лікар може оцінити початковий стан очей з високою точністю, що дуже важливо для підбору оптимальних параметрів корекції.

Якщо після обстеження лікар схвалює лазерну корекцію, не знаходить протипоказань, то наступний етап підготовки – підбір мультифокальних контактних лінз. З ними пацієнт повинен ходити 3-4 дні для розуміння, яким буде зору, після операції. В день операції відмовтеся від водіння автомобіля.

Пресбіопія після лазерної корекції короткозорості

Пресбіопія після лазерної корекції короткозорості – неприємна ситуація, але вона може виникати. На ділі виходить, що пацієнт з міопією пройшов лазерну корекцію в молодому віці – до 35-40 років, а до 50 рік ам у нього розвивається вікова далекозорість. В основному неприємність виникає у людей з високим ступенем короткозорості. У клініці Ексімер оцінюють такий ризик, і вже під час проведення лазерної корекції зору при міопії, попереджають пацієнта про можливі вікові зміни. Це дозволяє вибрати оптимальний метод корекції.

Є також варіант проведення повторної корекції: в молодому віці пацієнт отримує можливість відмінно бачити вдалину, а при сильно прогресуючої пресбиопии можна провести додаткову корекцію. Але це зазвичай трапляється через 15-25 років після першої операції.

Лікування пресбіопії: ціна

Якщо ви зважилися на лазерне лікування пресбіопії, вартість у Києві така:

 • Лазерна корекція пресбіопії ПресбіЛасік за методикою PresbyMAX® – 26000 грн (за одне око);
 • Лазерна корекція пресбіопії ПресбіФемтоЛасік за методикою PresbyMAX® – 34000 грн (за одне око);

З актуальним прайсом на всі методи лікування ви можете ознайомитися на сайті або звернувшись до нашого центру. Пам’ятайте, що вибір техніки корекції з високою точністю може визначити тільки лікар в кожному конкретному випадку. Це важливо для вашого гострого зору і комфортного стану.

 

рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ