Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лінзи для прогресивних окулярів

Спеціальні окуляри з прогресивними лінзами – чудовий метод корекції пресбіопії. Окулярна корекція вікових змін використовується найдовше за всі методики. Вона доступна, ефективна та бюджетна, тому багато пацієнтів віддають перевагу саме цьому методу. Щоб ефект від окулярів приносив максимальну користь та комфорт, потрібно правильно обрати прогресивні лінзи та звикнути до них.

Що таке прогресивні окуляри

Серед корекції вікових змін зору за допомогою окулярів виділяють кілька варіантів:

 1. “Окуляри для читання”. Це додаткова пара оптики, розрахована лише для використання на близьких відстанях. Отже, вона не коригує міопію, і пацієнту доводиться докуповувати окуляри для далекої відстані.
 2. Біфокальні та трифокальні окуляри. Це варіанти, які забезпечують добрий зір на різних відстанях, але мають чітко виражені межі переходу між оптичними зонами. Їх видно візуально на лінзі, що може завдавати естетичного дискомфорту.
 3. Прогресивні окуляри. Сучасний естетичний варіант, розроблений у різних стилях, що забезпечує високу якість зору та комфорт під час використання.

Прогресивні лінзи для окулярів — це унікальне скло, в якому перехід між оптичними зонами здійснюється плавно. Людина легко переводить погляд зверху-вниз, ліворуч-праворуч, вдалечінь і поблизу.

Переваги прогресивних окулярів

Прогресивні окуляри коштують дорожче, ніж інші варіанти оптики, але вони визнані зручними та мають ряд переваг:

 • замінюють одразу кілька пар окулярів — їхній володар добре бачить на близькі відстані, вдалину та на середні дистанції;
 • немає стрибків зображення завдяки плавному переходу між зонами;
 • швидке фокусування погляду на різних відстанях;
 • мають сучасний дизайн й естетичний зовнішній вигляд.

Сучасні виробники виготовляють прогресивне скло для окулярів, яке можна підігнати під будь-яку оправу — вигнуту, широку, витягнуту. Єдиним мінусом прогресивного скла є відносно вузьке поле зору. До цього нюансу людина доволі швидко звикає.

Як підібрати лінзи для прогресивних окулярів

Перш ніж купити прогресивні лінзи для окулярів, потрібно врахувати індивідуальні фактори. Серійні лінзи для окулярів виготовляють за стандартними параметрами. Іноді це може вплинути на гостроту зору. Прогресивні окуляри краще придбати за індивідуальним замовленням. Такий спосіб забезпечує максимально комфортний і гострий зір на будь-якій відстані.

Основні параметри, які можуть вплинути на якість окулярів:

 • кут нахилу площини оправи (пантоскопічний кут);
 • відстань від вершини очного яблука до задньої поверхні лінзи окулярів (вертексна відстань);
 • кут вигину рамки оправи;
 • відстань між зіницями та інші особливості будови органів зору.

Також при виготовленні індивідуальних лінз можна отримати додатковий захист скла, наприклад, від відблисків, пилу, запотівання.

Як швидко звикнути до прогресивних окулярів

Щоб максимально швидко адаптуватися під прогресивні окуляри, скористайтеся кількома порадами:

 1. Повністю відмовтеся від старої оптики.
 2. Вдома тренуйтеся фокусувати погляд на різні відстані. Для прогресивних окулярів “ближній зір” — це книга та екран комп’ютера. “Середній зір” — монітор телевізора на відстані 1-2 метри, “далекий зір” — дистанція понад 3 метри. Переводьте погляд поступово у цих діапазонах. Спочатку може виникати дискомфорт. Тренуйтеся по 10 хвилин 3 рази на день.
 3. Уважнішими будьте на сходах. У звичайних окулярах очі опускаються вниз під час ходьби сходами. Щоб чітко бачити сходинки у прогресивній оптиці, вам потрібно залучити середню зону лінз. Тому трохи опустіть голову донизу, коли підіймаєтеся або спускаєтеся сходами.
 4. Без окулярів людина дивиться убік, переводячи погляд, скошуючи очі. Тепер необхідно повертати саму голову, щоб побачити предмет у бічному полі зору.
 5. Телевізор дивіться сидячи. Лежачи людина використовує зону близького зору, а телевізор варто дивитися через середню оптичну зону.
 6. Не сідайте одразу за кермо. Переконайтеся, що ви легко переводите погляд на різні відстані. Краще сісти на крісло водія мінімум через тиждень після початку використання прогресивних окулярів.

Зазвичай, достатньо 2-3 тижнів для повної адаптації до прогресивної оптики. Основне завдання – звикнути більше повертати голову, ніж очні зіниці.

Підбір лінз для окулярів у київському центрі «Ексімер»

Перш ніж обрати прогресивні окуляри, необхідно пройти повне обстеження зору та стану очей. Комплексна діагностика на сучасному обладнанні проводиться у клініці «Ексімер» (Київ). Якщо виявляють супутні захворювання очей, лікар призначає лікування та може рекомендувати додаткові способи корекції, наприклад, при катаракті та глаукомі.

 1. Прогресивні лінзи для окулярів у Києві представлені різними марками. «Ексімер» пропонує оптику передових європейських виробників. Її висока якість забезпечує хороший результат корекції на кілька років.
 2. У клініці «Ексімер» підбір окулярів здійснюють професійні офтальмологи. Обрати прогресивні лінзи дуже непросто — треба враховувати навіть найменші нюанси очей. Щоб пацієнт почував себе в окулярах максимально комфортно та швидко звик до них, потрібні поради досвідченого окуліста.
 3. Безперечною перевагою клініки є те, що наші лікарі завжди стежать за новинками ринку, а також за новаціями сучасної оптики. Як тільки з’являються прогресивні інноваційні лінзи підвищеного комфорту, ми пропонуємо їх нашим пацієнтам. Серед асортименту можна звернути увагу на лінзи від французького виробника Varilux. Вони виконані за унікальними запатентованими технологіями та забезпечують максимально приємний, комфортний та якісний зір для кожного пацієнта.
 4. Після огляду лікар видає рецепт на прогресивні окуляри й далі пацієнт вирішує: замовляти їх безпосередньо у клініці або звернутися в оптику для виготовлення. Професіонали, які роблять окуляри на замовлення для центру «Ексімер», виконують роботу будь-якої складності з огляду на всі нюанси ока, наприклад, астигматизм.

Не забувайте, що пресбіопія з роками прогресує. І якщо ви зупинилися на корекції за допомогою окулярів, то лінзи періодично потрібно змінювати залежно від віку. Що “старшими” стають очі, то вища “плюсова” добавка їм потрібна. Тому відвідуйте офтальмолога раз на 6 місяців, щоб відстежувати динаміку вікових змін зору.

Прогресивні окуляри: протипоказання

Попри те, що окуляри підходять практично всім, до носіння прогресивної оптики є низка протипоказань. Це патології органів зору:

 1. Анізометропія. Це різниця гостроти зору у правому та лівому оці. Іноді вона становить більше ніж 2 діоптрії, що завдає сильного дискомфорту при використанні прогресивних лінз.
 2. Катаракта і глаукома потребують додаткового лікування.
 3. Косоокість. При цій патології паралельність зорових осей порушена, тому людина не може бачити одночасно ті самі ділянки лінзи. Зір практично не може адаптуватися під прогресивні окуляри.
 4. Ністагм. Це мимовільні рухи зіниць, при яких людина неспроможна контролювати фокусування погляду, відбувається спотворене сприйняття простору. Прогресивні окуляри при ністагмі можуть лише завдавати дискомфорту.

Тому важливо пройти обстеження у лікаря перед вибором лінз.

Чи є альтернатива

Якщо ви хочете коригувати зір під час пресбіопії, у вас є кілька варіантів:

 • корекція за допомогою окулярів;
 • використання прогресивних контактних лінз, які можуть підібрати у клініці «Ексімер»;
 • лазерна корекція зору під час пресбіопії з використанням додаткових методик.

Лазерна корекція вікової далекозорості зараз в Україні доступна тільки в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ). Після проходження цієї процедури людина отримує якісний зір на всіх відстанях та забуває про оптику на довгі роки.

Вартість прогресивних лінз для окулярів

Коли ви підбираєте прогресивні лінзи для окулярів, їхня ціна повинна відповідати якості. Не забувайте, що окуляри ви носите щодня кілька років, тому заощаджувати на прогресивних лінзах не варто. Записуйтесь до клініки «Ексімер» (Київ) на консультацію офтальмолога: ми допомагаємо підібрати варіанти прогресивних окулярів для будь-якого бюджету.

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз