В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування захворювань сітківки

лікування сітківки окаЗа даними останніх досліджень, причиною найсерйозніших порушень зору і більшості випадків сліпоти стають захворювання сітківки такі, як діабетична ретинопатія, відшарування сітківки, захворювання макулярної зони. Якщо частина сітківки пошкоджена, велика ймовірність, що зір у якійсь мірі буде втрачено. Клітини сітківки не відновлюються, тому зір втрачається безповоротно. Для запобігання втрати зору через захворювання сітківки необхідні регулярне обстеження та своєчасне лікування.

Діагностика захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Самостійно виявити захворювання сітківки і, таким чином, запобігти появі та прогресуванню серйозних патологій, неможливо. Для комплексного обстеження сітківки за допомогою сучасного діагностичного обладнання в клініках «Ексімер» проводяться наступні дослідження:

  • дослідження полів зору (периметрію): для того, щоб оцінити стан сітківки на її периферії;
  • ультразвукове дослідження внутрішніх структур ока;
  • дослідження очного дна (офтальмоскопії): для того, щоб оцінити стан сітківки, диска зорового нерва, судин очного дна;
  • оптична когерентна томографія (ОСТ) сітківки дозволяє оцінити стан її макулярної (центральної) зони.

У клініках «Ексімер» застосовуються сучасні ефективні методи лазерного, медикаментозного і консервативного (ін’єкційного) лікування різних захворювань сітківки: дистрофії, відшарування сітківки, діабетичної ретинопатії, вікової макулярної дегенерації, макулярного набряку. При виборі варіанту лікування враховується безліч факторів: саме захворювання, його природа і стадія, вік пацієнта, супутні захворювання.

Основні методи лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Лазерна коагуляція сітківки

Лазерна коагуляція сітківки застосовується при периферичних і центральних дистрофіях сітківки, судинних ураженнях, деяких видах пухлин, для зупинки прогресування хвороби при діабетичній ретинопатії і макулярному набряку.

В клініках «Ексімер» лазерна коагуляція проводиться за допомогою спеціального високоточного діодного лазера. Суть лікування за допомогою лазерної коагуляції сітківки заснована на тому, що тепловий вплив викликає коагуляцію (згортання) тканини і формування зрощень. Проводиться безконтактно і безболісно, під місцевою крапельної анестезією, не вимагає госпіталізації. Лазерна коагуляція сітківки особливо ефективна при ранньому початку лікування.

Результат лікування

Усунення дистрофічних ділянок і ризику раптового відшарування сітківки.

Периферична профілактична коагуляція сітківки

Периферична профілактична коагуляція сітківки виконується для профілактики прогресування змін на очному дні при дистрофії сітківки. Такі стани можуть призвести до відшарування сітківки, яке раптово знижує зір. Процедура ППЛК, зазвичай, рекомендується короткозорим людям, у яких через збільшене очне яблуко сітківка розтягнута і є дистрофічні вогнища, а також вагітним жінкам, у яких через стан сітківки є ризик її відшарування під час пологів. Така процедура покращує кровопостачання сітківки, покращує живлення ураженої ділянки сітківки, перешкоджає проникненню рідини під сітківку і, як наслідок, її відшаруванню.

В клініках «Ексімер» за допомогою периферичної профілактичної лазерної коагуляції зміцнюють сітківку. Периферична профілактична коагуляція сітківки абсолютно безпечна, в тому числі для вагітних жінок і їхніх майбутніх дітей, займає всього кілька хвилин, проводиться під місцевою анестезією в режимі «одного дня».

Результат лікування

Процедура не впливає на гостроту зору, однак, якщо лікар рекомендує проведення периферичної профілактичної коагуляції сітківки, відмовлятися ні в якому разі не можна. Процедура зупиняє прогресування дистрофічних змін на сітківці, запобігає її розтягування і відшарування, захищає пацієнта від втрати зору.

Лікування захворювань сітківки за допомогою ін’єкцій

У клініках «Ексімер» для лікування захворювань макули – центральної зони сітківки, яка відповідає за центральний зір (вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк) застосовуються інтравітреальні (внутріочні) ін’єкції спеціальних препаратів. Унікальні властивості препаратів дозволяють не тільки сповільнювати прогресуюче погіршення зору, але і, в деяких випадках, навіть відновити гостроту зору.

Внутрішньоочні ін’єкції в клініках «Ексімер» проводяться з дотриманням всіх світових стандартів, не вимагають госпіталізації. Курс процедур призначається лікарем. Для контролю результатів лікування застосовують унікальне діагностичне обладнання – оптичний когерентний томограф RTVue-100 (США).

Результат лікування

Уповільнення і зупинка дегенеративних процесів, що ведуть до погіршення зору і, навіть, його втрати. У деяких випадках при лікуванні таких захворювань, як вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк, діабетична ретинопатія, введення ін’єкційних препаратів не тільки зупиняє дегенеративні процеси, але і дозволяє поліпшити гостроту зору.

Медикаментозне лікування захворювань сітківки

Підхід до лікування сітківки ока в клініках «Ексімер» – комплексний, тому частиною лікування може бути застосування додаткових медикаментів. Препарати та їх дозування підбираються лікарем індивідуально.

Результат лікування

Поліпшення процесу кровопостачання сітківки та зорового нерву, живлення сітківки, розсмоктування крововиливів.

Хірургічне лікування захворювань сітківки

Хірургічне лікування сітківки ока (вітректомія) застосовується у випадках масивних внутрішньоочних крововиливів або запущеній діабетичної ретинопатії. Суть вітректоміі полягає у видаленні з порожнини ока згустків крові, помутнілих ділянок склоподібного тіла (або, при необхідності, склоподібного тіла вцілому) і фіброваскулярних тяжів на поверхні сітківки. Лікування не потребує госпіталізації.

Щоб виявити початок захворювання, одного тільки вимірювання внутрішньоочного тиску недостатньо. Необхідно детально вивчити очне дно і диск зорового нерва, а також провести дослідження поля зору. Для цього необхідно, щоб діагностика виконувалася за допомогою цілого комплексу обладнання.

Динамічне спостереження

В ході лікування сітківки ока важливо перебувати під наглядом офтальмолога і проходити повне обстеження зорової системи, що найменше раз на рік. У клініках «Ексімер» дані результатів спостереження пацієнтів зберігаються в електронній базі, що дозволяє спостерігати за процесом в динаміці. Обстеження включає детальне дослідження стану сітківки та зорового нерва, а контроль за центральною ділянкою сітківки (макулою) здійснюється за допомогою оптичного когерентного томографа RTVue-100, який забезпечує високу точність оцінки стану структур очного дна.

Переваги лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

  • В клініках застосовуються найсучасніші, в тому числі інноваційні, методики консервативного, терапевтичного, лазерного лікування захворювань сітківки.
  • Програма лікування складається індивідуально після ретельного діагностичного обстеження структур очного дна на сучасному обладнанні.
  • Лазерні методики лікування, що дозволяють зберегти зір, не потребують госпіталізації и виконують в режимі «одного дня».
  • У клініках є введення інноваційних препаратів для внутрішньоочних ін’єкцій при лікуванні захворювань центральної зони сітківки (макули).
  • Спостереження і лікування ведуть кваліфіковані лікарі-ретинологи з великим досвідом роботи.

Діагностичні прилади нового покоління, зокрема, унікальний оптичний когерентний томограф RTVue-100 (США), дають можливість лікарям спостерігати за станом зорової системи в динаміці і контролювати результати лікування.

Вартість лікування захворювань сітківки

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки (ускладнений варіант) 4900 4513
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки 4150 3895
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) 5400 5130
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) (2,3,4 етапи) 2490 2366
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) (3-4 необхідних етапи) 7 890 7 496
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) 11200 11200
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) – повторно 10100 10100
Візкью, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) 9 500 9 500
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ