Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування захворювань сітківки

лікування сітківки ока

Лікування сітківки ока допомагає позбутися причини найсерйозніших порушень зору та більшості випадків сліпоти до яких призводять захворювання сітківки, такі як діабетична ретинопатія, відшарування сітківки, захворювання макулярної зони. Якщо частина сітківки пошкоджена, велика ймовірність, що зір певною мірою буде втрачено.

Клітини сітківки не відновлюються, тому зір втрачається безповоротно. Єдина правильна тактика у запобіганні втраті зору через захворювання сітківки – регулярна діагностика та вчасно вжиті заходи.

Діагностика захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Самостійно виявити захворювання сітківки, а значить запобігти появі та прогресуванню серйозних патологій, неможливо. У клініці «Ексімер» (Київ) стан сітківки оцінюється за допомогою сучасного діагностичного обладнання під час проведення досліджень:

  • дослідження полів зору (периметрії): для того, щоб оцінити стан сітківки на її периферії;
  • ультразвукового дослідження внутрішніх структур ока;
  • дослідження очного дна (офтальмоскопії): для того, щоб оцінити стан сітківки, диска зорового нерва, судин очного дна;
  • оптичної когерентної томографії (ОСТ) сітківки, що дозволяє оцінити стан її макулярної (центральної) зони.

У клініці «Ексімер» в Києві застосовуються сучасні ефективні методи лазерного, медикаментозного та консервативного (ін’єкційного) лікування різних захворювань сітківки: дистрофії, відшарування сітківки, діабетичної ретинопатії, вікової макулярної дегенерації, макулярного набряку. При виборі варіанта лікування враховується безліч факторів: саме захворювання, його природа та стадія, вік пацієнта, супутні стани.

Основні методи лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

Лазерна коагуляція сітківки

Лазерна коагуляція сітківки застосовується при периферичних і центральних дистрофіях сітківки, судинних ураженнях, деяких видах пухлин, для зупинки прогресування хвороби при діабетичній ретинопатії та макулярному набряку.

Офтальмологічний центр «Ексімер» (Київ) одним із перших в Україні став проводити лазерну коагуляцію за допомогою спеціального високоточного діодного лазера. Принцип лікування захворювань сітківки за допомогою лазерної коагуляції заснований на тому, що теплова дія викликає коагуляцію (згортання) тканини та формування зрощень. Проводиться безконтактно й безболісно, ​​під місцевою крапельною анестезією, не потребує госпіталізації. Лазерна коагуляція сітківки особливо ефективна у разі раннього початку лікування.

Результат лікування

Усунення дистрофічних осередків і ризику раптового відшарування сітківки.

Периферична профілактична коагуляція сітківки

Периферична профілактична коагуляція сітківки (ППЛК) ефективна як запобіжний захід прогресування змін на очному дні при дистрофії сітківки. Такі стани можуть призвести до відшарування сітківки, що різко знижує зір. Процедура ППЛК зазвичай рекомендована короткозорим людям, у яких через збільшене очне яблуко сітківка розтягнута та є дистрофічні осередки, а також вагітним жінкам, у яких через стан сітківки є ризик її відшарування під час пологів. Також процедура покращує кровопостачання сітківки, поліпшує живлення ураженої ділянки сітківки, перешкоджає проникненню рідини під неї та, як наслідок, її відшаруванню.

У київській клініці «Ексімер» за допомогою периферичної профілактичної лазерної коагуляції зміцнюють сітківку. Периферична профілактична коагуляція сітківки абсолютно безпечна, у тому числі для вагітних жінок та їхніх майбутніх дітей, триває лише кілька хвилин, проводиться під місцевою анестезією у режимі «одного дня».

Результат лікування

Сама процедура як така на гостроту зору впливає. Однак якщо лікар рекомендує проведення периферичної профілактичної коагуляції сітківки, відмовлятися у жодному разі не можна. Процедура зупиняє прогресування дистрофічних змін на сітківці, оберігаючи її від розтягування та відшарування, а значить від втрати зору.

Лікування захворювань сітківки за допомогою ін’єкцій

У центрі «Ексімер» для лікування захворювань макули – центральної зони сітківки, яка відповідає за центральний зір (вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк) застосовуються інтравітреальні (внутрішньоочні) ін’єкції спеціальних препаратів. Унікальні властивості препаратів дозволяють не лише уповільнювати прогресування погіршення зору, а й у деяких випадках навіть відновити його гостроту.

Внутрішньоочні ін’єкції у клініці «Ексімер» проводяться з дотриманням усіх світових стандартів, які не вимагають госпіталізації. Курс процедур призначається спеціалістом, результати лікування відстежуються на унікальному діагностичному обладнанні – оптичному когерентному томографі RTVue-100 (США).

Результат лікування

Уповільнення та зупинка дегенеративних процесів, що ведуть до погіршення зору і його втрати. У деяких випадках при лікуванні захворювань сітківки, таких як вікова макулярна дегенерація, макулярний набряк, діабетична ретинопатія, введення ін’єкційних препаратів не лише зупиняє дегенеративні процеси, але й дозволяє покращити гостроту зору.

Медикаментозне лікування захворювань сітківки

Підхід до лікування захворювань сітківки у Києві у клініці «Ексімер» – комплексний, тому частиною лікування може бути застосування додаткових медикаментів. Препарати та їхнє дозування підбираються лікарем індивідуально.

Результат лікування

Поліпшення процесу кровопостачання сітківки та зорового нерва, живлення сітківки, розсмоктування крововиливів.

Хірургічне лікування захворювань сітківки

Хірургічне лікування (вітректомія) показано при масивних внутрішньоочних крововиливах або занедбаній діабетичній ретинопатії. Суть вітректомії полягає у видаленні з порожнини ока згустків крові, помутнілих ділянок склоподібного тіла (або, при необхідності, склоподібного тіла цілком) та фіброваскулярних тяжів на поверхні сітківки. Операція на сітківку ока проходить у щадному режимі, без госпіталізації.

Щоб виявити початок захворювання, простого виміру внутрішньоочного тиску недостатньо. Необхідно детально вивчити око та диск зорового нерва, а також провести дослідження поля зору. Для цього необхідно, щоб діагностика виконувалася за допомогою комплексу обладнання.

Динамічне спостереження

У ході лікування сітківки ока важливо регулярно спостерігатися в офтальмолога та проходити повне обстеження зорової системи щонайменше раз на рік. У Києві у клініці «Ексімер» дані пацієнтів зберігаються в електронній базі, що дозволяє спостерігати за процесом у динаміці. Обстеження включає детальне дослідження стану сітківки та зорового нерва, а контроль за центральною областю сітківки (макулою) здійснюється за допомогою оптичного когерентного томографа RTVue-100, який забезпечує високу точність оцінки стану структур очного дна.

Переваги лікування захворювань сітківки в клініках «Ексімер»

  1. У клініці застосовуються найсучасніші, зокрема інноваційні, методики консервативного, терапевтичного, лазерного лікування захворювань сітківки.
  2. Програма лікування складається індивідуально після ретельного діагностичного обстеження пошкодженої сітківки на сучасному обладнанні.
  3. Лазерні методики лікування, що дозволяють зберегти зір, є максимально щадними втручаннями у режимі «одного дня».
  4. У клініці є введення інноваційних препаратів для внутрішньоочних ін’єкцій при лікуванні захворювань центральної зони сітківки (макули).
  5. Спостереження та лікування ведуть кваліфіковані лікарі-ретинологи з великим досвідом роботи.

Діагностичні прилади нового покоління, зокрема унікальний оптичний когерентний томограф RTVue-100 (США), дають можливість офтальмологам спостерігати за станом зорової системи у динаміці та контролювати результати лікування.

Вартість лікування сітківки ока у Києві, а також детальну інформацію з питань, що Вас цікавлять, дізнавайтеся за телефоном або на сайті клініки.

Найпоширеніші питання

Як визначити, що починається захворювання сітківки?

Щоб виявити початок захворювання необхідно детально вивчити око та диск зорового нерва, а також провести дослідження поля зору. Для цього необхідно, щоб діагностика виконувалася за допомогою комплексу обладнання. Якщо ви помітили невеликі проблеми з зором, то необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря.

Вартість лікування захворювань сітківки

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки (ускладнений варіант) 6900 4513
Профілактична периферична лазерна коагуляція сітківки 5200 3895
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) 7800 5130
Панретинальна лазерна коагуляція (ПРЛК) повторно 3400 2366
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) 16300 11200 12800
Айлія, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) – повторно 14100 10100 11700
Візкью, внутрішньоочне введення препарату для лікування вікової макулярної дегенерації (1 ін’єкція) 14350 9 500 10900
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Рафальська Анна Михайлівна

Лікар офтальмолог, ретинолог
Детальніше

Лисенко Надія Русланівна

Лікар офтальмолог
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ