В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Відшарування сітківки

Відшарування сітківки: лікувати без зволікання!

Відшарування сітківки ока можна порівняти з апендицитом. Цей стан вимагає такої ж негайної медичної допомоги, інакше зір може бути втрачено назавжди.

Чому відшарування сітківки – настільки серйозне захворювання і що робити, щоб врятувати зір, розповідаємо далі.

Як виникає відшарування сітківки

Сітківка – це тонка внутрішня оболонка ока, на яку потрапляють світлові імпульси, і потім вся інформація через зорові нерви надходить у мозок. Власне, завдяки такій успішній взаємодії ми і бачимо те, що нас оточує, можемо читати, водити машину, розглядати дрібні деталі.

Чому ж відбувається відшарування сітківки? Найчастіше, причина – її розрив. І тоді внутрішньоочна рідина, як лава вулкана, виходить з місця розриву і піднімає або відтягує сітківку від судинної оболонки ока. Так виникає відшарування. Трапитися це може в будь-якому віці, але частіше зустрічається у людей старше 40 років. І більше у чоловіків, ніж у жінок.

Також до відшарування сітківки схильні люди з:

  • Високим ступенем короткозорості
  • Хворі на цукровий діабет
  • Зі спадковою схильністю до відшарування сітківки.
  • Після операції з видалення катаракти.
  • Отриманої травми ока або голови
  • З різними запальними захворюваннями та ін.

Які симптоми відшарування сітківки?

На початкових етапах відшарування сітківки ока часто відбувається тихо і непомітно. Болі немає. Симптоми відсутні. Ніщо не турбує. Але зі збільшенням масштабів відшарування сітківки з’являються перші ознаки небезпечного стану:

  • Блискавки, спалахи світла, «мерехтіння» комах перед очима.
  • Втрата бокового зору. Поява помутніння перед очима.
  • Потім поле зору починає зменшуватися: пропадає частина або навіть вся картинка, яку людина повинна бачити перед собою. Її наче завісили темною шторою, яку неможливо прибрати.

Ці грізні ознаки – сигнал SOS про те, що терміново потрібна медична допомога. І, якщо у вас є подібні симптоми, важливо відразу ж звернутися до офтальмолога або у відділення швидкої допомоги. Нехай лікар обстежує все уважно і краще заспокоїть, ніж ви упустите час і втратите зір.

Відшарування сітківки вимагає негайного огляду лікарем тому, що її розвиток непередбачуваний. У деяких людей відшарування сітківки може відбуватися стрімко за кілька годин або навіть хвилин. А у інших – це тривалий процес, який займає роки.

Типи відшарування сітківки

Діагностувати відшарування сітківки ока може тільки лікар-офтальмолог і він же направить до більш вузького спеціаліста – ретинолога. Перед оглядом потрібно обов’язково пройти ретельне обстеження на спеціалізованому сучасному офтальмологічному обладнанні. Це дозволить лікарю максимально точно оцінити стан сітківки і призначити правильну тактику лікування, щоб врятувати зір.

Методика лікування залежить від ступеня відшарування сітківки, її локалізації. Найгірше, коли цей процес зачіпає центральну частину (макулу), в цьому випадку складніше дати прогноз, наскільки вдасться врятувати зір.

Виділяють такі типи відшарування сітківки:

Регматогенне відшарування сітківки – це розрив або отвір в сітківці. Через цей отвір внутрішньоочна рідина виходить назовні і локалізується між сітківкою і судинною оболонкою.

Вторинне відшарування сітківки – також відоме як ексудативне або серозне відшарування сітківки. Цей стан виглядає як запалення, немає ні отворів, ні розривів. Судинні аномалії або травми викликають скупчення рідини під сітківкою і новоутворення.

Тракційне відшарування сітківки – виникає через травму або запалення, внаслідок якого, склоподібне тіло починає тягнути сітківку і відривати її від судинної оболонки.

Методи лікування відшарування сітківки

Залежно від масштабів відшарування сітківки і місця локалізації, офтальмолог може порекомендувати лазерне або хірургічне втручання. Основна мета лікування – домогтися прилягання сітківки до судинної оболонки і врятувати зір.

У офтальмологічних центрах «Ексімер» такі операції проводяться безболісно, із застосуванням новітніх технологій, без госпіталізації під контролем досвідчених анестезіологів.

Методи лікування:

Лазерна коагуляція сітківки – ця методика використовується в тих випадках, коли відшарувалася невелика ділянка сітківки на периферії. Лазерний промінь прямує через контактну лінзу на уражену область і припікає місце відшарування сітківки, тим самим приварюючи тканину до судинної оболонки. Це дозволяє зупинити процес відшарування сітківки.

Вітректомія – це хірургічне лікування сітківки, під час якого повністю або частково видаляється склоподібне тіло і на його місце закачується газ або силіконове масло. Таким чином, вдається укласти сітківку на судинну оболонку ока і зафіксувати в цьому положенні. Поступово око заживає і його фізіологія відновлюється.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» операція вітректоміі відбувається найбільш безпечно через мікропрокол, щоб менше травмувати око і тим самим прискорити процес відновлення.

Після проведеного лікування важливо регулярно проходити комплексне обстеження у офтальмолога. І звичайно, краще робити це в одній і тій же клініці, щоб лікар міг оцінити стан сітківки та зорового нерву в динаміці.

Як уникнути відшарування сітківки

Будь-якій катастрофі передує низка подій. І якщо вчасно реагувати на попереджувальні знаки, то найгіршого можна уникнути, або, принаймні, зменшити ефект.

Тому, так важливо регулярно проходити діагностичне обстеження у досвідченого лікаря-офтальмолога в клініці, якій довіряєш і, яка може запропонувати передові та ефективні технології.

Так, на сьогоднішній день, найпрогресивнішим методом профілактики відшарування сітківки, який може запропонувати офтальмологічний центр «Ексімер, – є периферична профілактична лазерна коагуляція сітківки. Ця методика спрямована на зміцнення сітківки в місцях стоншення, розриву, тріщини. Лазер точково впливає на сітківку, склеюючи її з судинною оболонкою ока. Ця процедура виконується швидко і безболісно. І дозволяє зберегти зір, і попередити можливі проблеми з сітківкою.

Звертайтеся в офтальмологічний центр «Ексімер». У нас працюють експерти в питаннях лікування сітківки, лікарі з багаторічним досвідом роботи. Ми можемо запропонувати нашим пацієнтам найновітніші технології лікування зору. Головне, не затягуйте зі зверненням до лікаря. Сітківка – не терпить зволікань!

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ