АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Відшарування сітківки

Відшарування сітківки: лікувати без зволікання!

Відшарування сітківки ока (розрив сітківки ока) можна порівняти з апендицитом. Цей стан вимагає такої ж негайної медичної допомоги, інакше зір може бути втрачено безповоротно.

Чому відшарування сітківки – настільки грізне захворювання та що робити, щоб урятувати зір, розповідаємо далі.

Як виникає відшарування сітківки

Сітківка — це тонка внутрішня оболонка ока, яка вловлює світлові імпульси, і потім всю інформацію через зоровий нерв відправляє до мозку.

Власне, завдяки такій успішній взаємодії ми й бачимо те, що нас оточує, можемо читати, керувати автомобілем, розглядати дрібні деталі.

Чому відбувається відшарування сітківки? Найчастіше причина – її розрив. І тоді внутрішньоочна рідина, як лава вулкана, виходить з місця розриву та підіймає чи відтягує сітківку від судинної оболонки ока. Так виникає відшарування. Відбутися це може у будь-якому віці, але найчастіше зустрічається у людей старше 40 років. І більше у чоловіків, ніж жінок.

Також до відшарування сітківки схильні люди з:

Які симптоми відшарування сітківки?

На початкових етапах відшарування сітківки часто відбувається тихо та непомітно. Біль відсутній. Симптомів немає. Ніщо не турбує. Але зі збільшенням масштабів відшарування сітківки з’являються перші ознаки небезпечного стану:

  1. Блискавки, спалахи світла, «миготіння» мушок перед очима.
  2. Втрата бічного зору. Поява помутніння перед очима.
  3. Потім поле зору починає зменшуватися: зникає частина чи навіть уся картинка, яку людина має бачити перед собою. Її начебто завісили темною шторою, яку неможливо прибрати.

Ці грізні ознаки сигнал SOS про те, що терміново потрібна медична допомога. І, якщо у вас є подібні симптоми, важливо відразу ж звернутися до офтальмолога або відділення швидкої допомоги. Нехай лікар обстежить все уважно та краще заспокоїть, ніж ви прогаєте час і втратите зір.

Відшарування сітківки потребує негайного огляду лікарем, адже подальший її розвиток непередбачуваний. У деяких людей відшарування сітківки може відбуватися швидко за кілька годин або навіть хвилин. А в інших це тривалий процес, який займає роки.

Типи відшарування сітківки

Провести діагностику відшарування сітківки (розриву сітківки ока) може тільки лікар-офтальмолог і він направить до вузького фахівця – ретинолога. Перед оглядом необхідно обов’язково пройти ретельне обстеження на спеціалізованому сучасному офтальмологічному обладнанні. Це дозволить лікарю максимально точно оцінити стан сітківки та призначити правильну тактику лікування, щоб врятувати зір.

Методика лікування залежить від ступеня відшарування сітківки, її локалізації. Найгірше, коли цей процес зачіпає центральну частину (макулу), у цьому випадку складніше дати прогноз наскільки вдасться врятувати зір.

Відшарування сітківки ока ділиться на такі типи:

Регматогенне відшарування сітківки ока – це розрив або отвір у сітківці. Через цей отвір внутрішньоочна рідина виходить назовні та локалізується між сітківкою й судинною оболонкою.

Вторинне відшарування сітківки — також відоме як ексудативне або серозне відшарування сітківки. Цей стан виглядає як запалення, немає ні отворів, ні розривів. Судинні аномалії або травми викликають скупчення рідини під сітківкою та новоутворення.

Тракційне відшарування сітківки — виникає через травму або запалення, внаслідок яких, склоподібне тіло починає тягнути сітківку та відривати її від судинної оболонки.

Методи лікування відшарування сітківки

Залежно від масштабів відшарування сітківки ока (розриву сітківки ока) та місця локалізації, офтальмолог може порекомендувати лазерне чи хірургічне втручання. Основна мета лікування – домогтися прилягання сітківки до судинної оболонки та врятувати зір.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» такі операції проводяться безболісно, ​​з застосуванням нових технологій, без госпіталізації під контролем досвідчених анестезіологів.

Лазерна коагуляція сітківки – ця методика використовується у тих випадках, якщо відшарувалася невелика ділянка сітківки на периферії. Лазерний промінь прямує через контактну лінзу на уражену ділянку та припікає місце відшарування сітківки, тим самим приварюючи тканину до судинної оболонки. Це дозволяє зупинити процес відшарування сітківки.

Вітректомія – хірургічне лікування сітківки, під час якого повністю або частково видаляється склоподібне тіло, а на його місце закачується газ або силіконова олива. Таким чином, вдається скласти сітківку на судинну оболонку ока й зафіксувати у цьому положенні. Поступово око гоїться та його фізіологія відновлюється.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) операція вітректомії відбувається найбезпечніше через мікропроколи, щоб менше травмувати око і тим самим прискорити відновлювальний процес. Ціна на процедуру є доволі прийнятною, до того ж ми регулярно проводимо акції.

Лікування відшарування сітківки ока проходить успішніше якщо вчасно звернеться до фахівців. Після проведеної процедури важливо регулярно проходити комплексне обстеження в офтальмолога. І звичайно, краще робити це в одній і тій самий клініці, щоб лікар міг оцінити стан сітківки та зорового нерва у динаміці.

Як уникнути відшарування сітківки

Будь-якій катастрофі передує низка подій. І якщо вчасно реагувати на попереджувальні знаки, то найгіршого можна уникнути, або, принаймні, зменшити ефект.

Тому так важливо регулярно проходити діагностичне обстеження у досвідченого лікаря-офтальмолога в клініці, якій довіряєш і яка може запропонувати найновіші та найефективніші технології.

Так, наразі найпрогресивнішим методом запобігання відшаруванню сітківки, який може запропонувати офтальмологічний центр «Ексімер», є периферична профілактична лазерна коагуляція сітківки. Ця методика спрямована на зміцнення сітківки у місцях витончення, розриву, тріщин. Лазер точково впливає на сітківку та склеює її з судинною оболонкою ока. Ця процедура виконується швидко та безболісно. І дозволяє зберегти зір та попередити можливі проблеми з сітківкою.

Звертайтеся до офтальмологічної клініки «Ексімер» (Київ). У нас працюють експерти з питань лікування сітківки, лікарі з багаторічним досвідом роботи. Ми можемо запропонувати нашим пацієнтам новітні технології лікування зору. Головне, не затягуйте зі зверненням до лікаря.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС