Увага! Під час карантинних обмежень з 20.03 ми працюємо у звичному режимі!
В  нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris с технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ КВІТНЯ!
-50% на комплексну діагностику зору
Лазерна корекція зору будь-якої складності за єдиною ціною – 11 900 грн (за одне око)
(методика LASIK/LASEK з технологією коррекції зору 5D-EyeLASIK)

-40% на комплексну діагностику зору для дітей

Лікування катаракти – спеціальна ціна –
9 999 грн (за одне око)

-50% на комплексну діагностику зору для пенсіонерів

Термін дії акцій до 30.04.21

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Далекозорість

Далекозорість — що це?

Далекозорість (гіперметропія) – очне захворювання, при якому людина погано бачить предмети, розташовані поблизу. При високому ступені далекозорості зір вдалину також нечіткий.

При далекозорості промені світла, проходячи крізь переломлюючи середовища ока – рогівку, кришталик і скловидне тіло, фокусуються не на сітківці, а в площині за нею.

Причини далекозорості

Далекозорість виникає через невідповідність сили оптичної системи ока і його довжини. Основними причинами є:

 • Неправильна (укорочена) форма очного яблука. Нормальна довжина ока дорослої людини становить 23 – 24 мм, при далекозорості вона менше 23 мм.
 • Занадто слабке переломлення світлових променів оптичною системою ока – рогівкою або кришталиком.

Симптоми далекозорості

Далекозорість слабкого ступеню може перебігати без будь-яких симптомів, погіршення зору в цьому випадку компенсується за рахунок роботи акомодаційного апарату. А ось при середньому ступеню захворювання вже виникає потреба у віддаленні предметів від очей, щоб їх розгледіти та збільшенні яскравості освітлення – все, що розташовано занадто близько, бачиться розпливчатим. Відзначається біль в очних яблуках, області надбрівних дуг та переніссі, швидка зорова втомлюваність. Далекозорість високого ступеню характеризується вираженим зниженням зору як поблизу, так і вдалині, відчуттям розпирання і «піску» в очах, високою зоровою втомлюваністю, сильним головним болем.

Дитяча далекозорість

Зазвичай, діти народжуються з невеликою далекозорістю. Пояснюється це тим, що очне яблуко дитини поки менше ніж у дорослої людини, і оптичний фокус не потрапляє на сітківку. Тому у дошкільнят далекозорість слабкого ступеню – природна вікова норма. Згодом дитина зростає, збільшується її очне яблуко, гіперметропія проходить і зір нормалізується. Якщо ж діагностовано далекозорість середнього або великого ступенів, виникає необхідність обов’язкової корекції та терапевтичного лікування.

Пресбіопія – що це таке?

Пресбіопія або вікова далекозорість – зміна зорової системи, яка відбувається зі старінням організму. З нею стикаються майже всі люди після 45 років, навіть ті, у кого все життя був гарний зір. Це пов’язано з втратою природньої акомодації ока. Для того, щоб однаково чітко бачити на близькій та далекій відстані, задіюється так званий механізм акомодації: кришталик ока за допомогою м’язів зменшується, природня акомодація слабне і починають проявлятися симптоми далекозорості.

Інформація

За останніми даними, в країнах Європи і США вікова далекозорість діагностується більш ніж у 70% людей вже після 40 років.

Ступені далекозорості:

 • Слабка – до + 2 D
 • Середня – до + 5 D
 • Висока – понад + 5 D

Діагностика далекозорості

При підозрі на далекозорість в клініці «Ексімер» проводять комплексну діагностику зорової системи, яка включає:

 • визначення гостроти зору;
 • вимірювання рефракції (здатності оптичної системи ока заломлювати світлові промені));
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • ультразвукові дослідження внутрішніх структур ока (в тому числі в непрозорих середовищах));
 • діагностування внутрішніх патологій;
 • дослідження форми та заломлюючої сили рогівки;
 • дослідження поля зоруя;
 • обстеження стану сітківки та зорового нерву.

Таке ретельне обстеження потрібне для встановлення максимально точного діагнозу, – від цього безпосередньо залежить правильність і ефективність подальшого лікування.

Чим небеспечна далекозорість

У дитячому віці далекозорість небезпечна в тому випадку, якщо вона нескорегована або окуляри підібрані неправильно. У разі нескорегованої далекозорості у дітей можуть розвинутися такі захворювання, як косоокість або амбліопія ( «ліниве око») – стійке зниження гостроти зору одного або двох очей. Вікова далекозорість може викликати серйозний дискомфорт. Вона супроводжується не тільки проблемами при розгляданні дрібного шрифту, але й постійною напругою очей під час фокусування на предметі. Якщо не коригувати далекозорість, можуть з’являтися головні болі, втома та почервоніння очей, погане загальне самопочуття. Рефракційна далекозорість не є небезпечною для зору, але може спричиняти незручності. З огляду на те, що людина в сучасному світі більше працює на близькій відстані, за комп’ютером, поганий зір при далекозорості суттєво ускладнює життя.

Далекозорість: що робити?

У дошкільному віці дітям з далекозорістю необхідна постійна корекція зору окулярами навіть при невеликому ступені гіперметропії. У разі дитячої далекозорості оптимальне рішення для нормалізації зорових функцій – правильно підібрані окуляри.

При віковій далекозорості Однак для хорошого зору вдалину ці окуляри доведеться знімати. Зараз розроблені біфокальні та прогресивні окуляри, які мають два фокуси – для далекої та близької відстані. Така складна оптика може викликати певні труднощі під час звикання до неї і не всім підходить. Існує більш кардинальний сучасний спосіб позбавлення від далекозорості – рефракційна заміна кришталика.

При рефракційній далекозорості способів кардинального вирішення проблеми декілька: лазерна корекція, імплантація факічних лінз і рефракційна заміна кришталика.

Лікування далекозорості в клініці «Ексімер»

Клініка «Ексімер» пропонує найбільш прогресивні способи лікування далекозорості. Метод підбирається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням особливостей його зорової системи, віку, способу життя, побажань до якості зору.

Лазерна корекція зору

Виправлення зору під час лазерної корекції відбувається за рахунок зміни форми рогівки – природної лінзи ока – за допомогою впливу лазера. Під час корекції рогівці надається форма з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами. Лазерна корекція усуває далекозорість до +4 діоптрій. У клініці «Ексімер» доступні найпрогресивніші методики лазерної корекції, в тому числі: фемтолазерна корекція зору і персоніфікована корекція Custom Vue із застосуванням аберометричного аналізу.

Імплантація факічних лінз

Імплантація факічних лінз застосовується для виправлення далекозорості високих ступенів, у тих випадках, коли природна акомодація ока ще не втрачена. Спеціальна факічна лінза (по суті, аналог контактної лінзи) імплантується всередину ока, в задню або передню його камеру через мікродоступ 1,8 мм.

Рефракційна заміна кришталика (ленсектомія)

Рефракційна заміна кришталика застосовується для лікування далекозорості високих ступенів в тих випадках, коли недоцільно проводити лазерну корекцію або втрачена природна здатність кришталика до акомодації. Операція полягає у видаленні прозорого кришталика з одночасною імплантацією штучного (інтраокулярної лінзи) необхідної оптичної сили через мікродоступ 1,8 мм. Рефракційна заміна кришталика також застосовується для позбавлення від вікової далекозорості (пресбіопії).

Далекозорість та катаракта

Вікова далекозорість (пресбіопія) часто поєднується з іншим віковим захворюванням – катарактою (помутнінням кришталика). Механізми розвитку цих двох захворювань відмінні один від одного, хоча і мають схожі причини – вікові зміни. При катаракті вони стосуються кришталика, він мутніє і перешкоджає проходженню світлових променів до сітківки. Погіршення зору через вікову далекозорість (пресбіопію) пов’язане з ослабленням м’язів, що тримають кришталик, зниженням його еластичності, та, як наслідок, втратою акомодації. Тому, навіть позбувшись від катаракти, людина не позбавляється від вікової далекозорості, і для того, щоб добре бачити на близькій відстані, їй необхідні окуляри. Сьогодні позбутися одночасно і від катаракти, і від далекозорості можна за допомогою ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи зі спеціальними оптичними характеристиками – мультифокальної або псевдоакомодаційної. Ці лінзи дають можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях, і людина може не використовувати окуляри або контактні лінзи для читання, письма, при роботі з дрібними деталями.

Чи відомо вам?

Поширений міф: короткозорим людям вікова далекозорість не загрожує. Нібито «мінус» на «плюс» дасть хороший зір. На жаль, в дійсності це не так. При далекозорості еластичність втрачає кришталик, а очне яблуко залишається збільшеним: короткозорість не зникає, а вікова далекозорість з’являється. Тому короткозорим людям з віком знадобиться кілька пар окулярів. Вихід: прогресивні або біфокальні окуляри (або контактні лінзи) або кардинальне рішення – рефракційна заміна кришталика.

Профілактика далекозорості

Для запобігання розвитку далекозорості важливо:

 • Дотримуватися щадного режиму зорових навантажень, не допускати перевтоми очей. Робити паузи у зоровій роботі, чергуючи її з активним відпочинком, бажано виконувати в перерві вправи гімнастики для очей, що тренують м’язи, відповідальні за акомодацію.
 • Забезпечити достатнє і рівномірне освітлення робочого місця.
 • Проводити заходи, спрямовані на оздоровлення та укріплення організму, вести активний спосіб життя. Для профілактики далекозорості особливо ефективними є плавання а також масаж і контрастний душ коміркової зони.
 • Урізноманітнити харчовий раціон продуктами, що містять вітаміни групи А і такі мікроелементи, як цинк, мідь, хром, марганець та ін. Додержувати баланс необхідного для організму поєднання білків, жирів та вуглеводів.

Увага!

Необхідно регулярно проходити профілактичні огляди у офтальмолога. Раннє виявлення, грамотна корекція та правильне лікування далекозорості слабкого та середнього ступенів допоможуть уникнути прогресування захворювання та запобігти виникненню небезпечних ускладнень.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ