Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика зору

Навіщо потрібна комп’ютерна діагностика зору?

комп'ютерна діагностика зору

Комп’ютерна діагностика зору – це перший крок для збереження зору на довгі роки та вирішення різних проблем із зором. На основі отриманих даних лікар-офтальмолог підбирає індивідуальну програму профілактики чи лікування. Комп’ютерна діагностика зору дозволяє визначити стан усієї зорової системи, виявляються справжні причини погіршення зору та розпізнаються офтальмологічні захворювання навіть на ранній стадії.

Регулярне обстеження зору дозволяє спостерігати динаміку процесів, що відбуваються у зоровій системі, що вкрай важливо для запобігання багатьом захворюванням очей.

Чим відрізняється комплексна діагностика від звичайної перевірки зору?

Зазвичай в офтальмологічних кабінетах поліклінік або оптиках окулістами перевіряється один-єдиний параметр зору, його гострота. Робиться це за допомогою класичної таблиці, яка використовується вже багато десятиліть. Така спрощена перевірка зору не дає повного опису зорової системи та не здатна точно відповісти на питання, що спричинило погіршення зору. Але ж це важливо, особливо у дитячому віці, коли на зір впливають приховані процеси, виявлення яких можливе лише у ході детального дослідження, або у похилому віці, коли погіршення зору може бути викликано абсолютно різними за природою захворюваннями – і, відповідно, вимагати різного лікування.

Перевірка зору в окулістів у звичайних міських, районних поліклініках чи оптиках дуже відрізняється від перевірки зору у професійних центрах. Офтальмологічний центр «Ексімер» (Київ) проводить дослідження більше ніж за 100 тестами.

Кому потрібна діагностика зору?

  • Людям, зір яких погіршується. У різних за своєю природою офтальмологічних захворювань можуть бути схожі симптоми. Важливо виявити причину зниження зору та правильно підібрати лікування.
  • Усім людям старше 45 років. Ніхто не застрахований від вікових змін, і зорова система також від них страждає. Підвищується ризик виникнення таких захворювань, як катаракта й глаукома, проблем із сітківкою. Майже у всіх людей старше 45-50 років розвивається вікова далекозорість (пресбіопія).
  • Майбутнім мамам. Під час вагітності зміни можуть відбуватися й у зоровій системі також. Особливу увагу потрібно приділити стану сітківки, адже саме вона наражається на найбільшу небезпеку при природних пологах.
  • Людям з цукровим діабетом, гіпертонією. За таких захворювань регулярне обстеження зорової системи просто необхідне, щоб вчасно вжити заходів для збереження зору.
  • Тим, хто носить контактні лінзи. Для ока лінза є стороннім тілом, тому необхідно постійно контролювати стан рогівки.
  • Усім, хто активно працює за комп’ютером. Довга робота з гаджетами викликає зорове перенапруження, синдром «сухого ока», що може призвести до серйозних проблем із зором.
  • Усім, хто планує провести мікрохірургічне втручання. Діагностичне обстеження перед операцією, у тому числі з приводу катаракти, лазерної корекції зору дозволить спрогнозувати результати майбутнього втручання, визначити індивідуальні параметри його проведення та виявити протипоказання.
  • Дітям, які навіть не мають проблем із зором. Зорова система формується до 18 років і потребує пильної уваги.

Переваги діагностики в клініках «Ексімер»

  • Клініка оснащена комплексом сучасного високоточного діагностичного обладнання, що дозволяє за один візит визначити функціональні та анатомічні особливості зорового апарату.
  • У вартість діагностики входить дослідження багатьох параметрів: вимірювання гостроти зору, рефракції (здатності оптичної системи ока заломлювати світлові промені), внутрішньоочного тиску, стану внутрішніх структур ока, сітківки та зорового нерва, форми та заломлювальної сили рогівки.
  • У клініці «Ексімер» (Київ) використовують сертифіковане обладнання останнього покоління, яке дозволяє виміряти необхідні параметри безболісно та безконтактно.
  • Комп’ютерна діагностика зору проводиться відповідно до всіх світових стандартів.
  • Дані пацієнтів зберігаються в електронній базі, що дозволяє спостерігати процеси, які відбуваються у зоровій системі, у динаміці.

Як проходить діагностика зору в клініках «Ексімер»

Візит кожного пацієнта до лікаря-офтальмолога починається з повного діагностичного обстеження зорової системи. Записатися на прийом можна телефоном або через сайт клініки. У Києві перевірка зору у центрі діагностики «Ексімер» займає від півтори до двох годин. Зняття параметрів на діагностичних приладах проходить доволі швидко, проте у деяких випадках більше часу вимагає процедура розширення зіниці, яка необхідна для дослідження внутрішніх структур ока та очного дна.

Після того, як зібрані діагностичні дані, пацієнт проходить консультацію у лікаря-офтальмолога, у ході якої відбувається встановлення діагнозу, лікар підбирає програму профілактики чи лікування. За потреби можуть призначатися додаткові дослідження. За результатами діагностичного обстеження пацієнт отримує виписку з зазначенням параметрів зорової системи, діагнозу та рекомендацій.

Що буде, якщо не перевіряти зір?

Підступність багатьох офтальмологічних захворювань у тому, що їх перебіг буває безсимптомним, і людина не підозрює, що у її зоровій системі почалися небезпечні зміни. Без своєчасного виявлення вони можуть призвести до серйозного погіршення зору, а нерідко і до його втрати. Крім того, часто люди помилково приймають один стан очей за інший і не надають значення тривожним симптомам. Наприклад, людина вважає, що її зір погіршується просто через втому від довгої роботи за комп’ютером, а насправді у зоровій системі відбуваються серйозні зміни, які потребують лікування. Зараз фахівці за допомогою сучасного діагностичного обладнання мають можливість виявити проблеми з зором на ранній стадії та почати лікування тоді, коли ще немає істотної зміни функцій зорового апарату.

Діагностичне обладнання в клініках «Ексімер»

До діагностичного комплексу клініки «Ексімер» належить обладнання останнього покоління провідних світових виробників: Nidek, Tomey (Японія), Zeiss (Німеччина), Optovue, Bausch&Lomb, АМО (США) та інше. В одній клініці за один візит швидко та безконтактно вимірюються всі параметри зорової системи, щоб отримати максимально повну картину стану вашого зору.

Як підготуватись до діагностики зору?

Обстеження зорової системи не вимагає від пацієнта особливої ​​підготовки. Для того, щоб усі показники були правильними, необхідно заздалегідь – за 2 тижні – зняти жорсткі лінзи, якщо ви ними користуєтеся. М’які контактні лінзи необхідно зняти протягом доби до діагностичного обстеження. Додаткові дослідження, необхідні, наприклад, для обрахування параметрів проведення лазерної корекції зору, можна буде провести перед корекцією. У день проведення діагностичного обстеження не забудьте про паспорт або документ, що засвідчує особу. Не рекомендується користуватися декоративною косметикою, вживати спиртні напої.

Що робити після діагностики зору?

Для деяких досліджень потрібне розширення зіниці, тому будьте готові до того, що після проведення обстеження деякий час може бути некомфортно через нечіткість зору. Рекомендується взяти з собою сонцезахисні окуляри, краще не сідати цього дня за кермо. Як правило, зіниця приходить у норму до вечора того ж дня, коли було проведено комп’ютерну діагностику зору.

Чому відразу після діагностики зору неможливо підібрати окуляри?

Сучасне повне діагностичне обстеження передбачає огляд при розширеній зіниці для дослідження внутрішніх структур ока та очного дна. Правильно підібрати окуляри при такому стані неможливо, тому для підбору окулярів або контактних лінз у клініці «Ексімер» потрібно зробити окремий візит.

Діагностика зору у дітей

Діагностичне обладнання клініки «Ексімер» дозволяє повноцінно обстежити зорову систему навіть найменших дітей – з трьох місяців. У клініці «Ексімер» діагностика зору проводиться абсолютно безпечно, безконтактно, не завдає незручності дитині та дозволяє забезпечити точність встановленого діагнозу. Для обстеження маленьких дітей у клініці працює спеціальний педіатричний авторефрактометр PlusOptix A09: він не вимагає від дитини точної фіксації ока та навіть сам стежить за його рухом.

Читайте докладніше тут – Комп’ютерна діагностика зору у дітей.

Популярні питання про діагностику зору

Що потрібно брати із собою на діагностичне обстеження?

На діагностичне обстеження Вам необхідно взяти паспорт для оформлення медичної картки та результати попередніх обстежень (якщо вони є, не обов’язково).

Навіщо при діагностиці дитині капають краплі?

Повноцінне обстеження зорової системи обов’язково передбачає огляд при розширеному зіниці. Для розширення зіниці застосовуються препарати нового покоління, які, на відміну препаратів, що застосовувалися раніше, нешкідливі і легко переносяться. Найчастіше вже через годину після їх застосування зіниця звужується, і дитина нормально бачить.

Чи потрібно якось готуватися до діагностики зору?

Щоб всі показники були правильними, бажано попередньо зняти контактні лінзи. Якщо вирішується питання проведення лазерної корекції зору, то м’які контактні лінзи бажано зняти за 3 дні до діагностики. У день проведення діагностичного обстеження не рекомендується користуватись декоративною косметикою (для жінок); рекомендується утриматися від споживання спиртних напоїв; не забудьте паспорт або документ, що засвідчує особу; якщо раніше ви виконувалися обстеження зорової системи, і результати є у вас на руках, візьміть їх із собою.

За скільки днів до обстеження щодо короткозорості треба знімати контактні лінзи?

Під час обстеження щодо короткозорості м’які контактні лінзи можна не знімати заздалегідь, а зняти безпосередньо перед діагностикою у самій клініці «Ексимер». Якщо планується рефракційна операція, рекомендується не користуватися м’якими контактними лінзами протягом 7-10 днів перед корекцією.

Через який час після діагностики зможу знову носити лінзи?

Контактними лінзами краще користуватися наступного дня після обстеження, тому що під час діагностики для проведення досліджень стану очного дна розширюють зіницю, і Вам буде дуже некомфортно в лінзах при такому стані.

Чи можна у вашій клініці проконсультуватися щодо стану очей без жодного напряму? Чи потрібна при цьому якась історія хвороби?

Для проходження діагностичного обстеження зору та подальшої консультації з лікарем-офтальмологом жодного спрямування не потрібно. Прийом ведеться за попереднім записом. Записатися можна на зручний для Вас час за телефонами клініки або через інтернет-сайт. Історію хвороби привозити не обов’язково, але якщо є попередні виписки з приводу зору, можна їх взяти з собою

Скільки часу займає діагностика?

Для проведення діагностичного обстеження потрібно 2-2,5 години. Стільки часу витрачається на те, щоб провести обстеження на всіх апаратах, плюс розширити зіницю. І після цього йде консультація лікаря, який дивиться очне дно та дає рекомендації щодо лікування.

Чи можна відразу після діагностики зору сідати за кермо?

Для дослідження очного дна потрібне розширення зіниці. Ми рекомендуємо своїм пацієнтам утриматися цього дня від самостійних поїздок за кермом.

Чи можна самому перевірити зір з якихось тестів?

Самостійно перевірити зір неможливо. Жодні тести, проведені в домашніх умовах, не дадуть вам можливості отримати повну, об’єктивну та достовірну інформацію про стан вашої зорової системи. Мета діагностики в офтальмологічному центрі «Ексимер» – виявити потенційні загрози та визначити, чи потребує людина корекції зору, лікування чи динамічного спостереження.

Чому не можна одразу після діагностики підібрати окуляри?

Сучасне повне діагностичне обстеження передбачає огляд при розширеному зіниці. Правильно підібрати окуляри на розширену зіницю – неможливо, так як у людини спотворені зорові функції при розширеній зіниці.

Чи можна проводити лазерну корекцію зору одразу після діагностики?

Проведення і діагностичного обстеження та лазерної корекції зору можливе в один день у тому випадку, якщо пацієнт проходить діагностику в першій половині дня. В офтальмологічному центрі “Ексимер” пропонується така послуга – діагностика та лазерна корекція зору в один день. При записі до нас у центр обов’язково попередьте про це менеджера кол-центру.

Як проводиться діагностика зору дітей?

Діагностичні апарати нового покоління, які використовуються для обстеження дітей у клініці «Ексимер», комп’ютеризовані. Це забезпечує дуже високу точність даних.
Вимірювання рефракції під час проведення сучасної діагностики відбувається за допомогою авторефкератометра. За допомогою IOL-master проводиться вимірювання довжини очного яблука. Цей параметр дає змогу уточнити причини багатьох рефракційних порушень. Особлива увага приділяється перевірці бінокулярних функцій. Йдеться не лише про таке порушення зору, як косоокість, а й про бінокулярність (тобто здатність створювати «одну картинку» з тих, які бачить кожне око окремо). Є й тонші параметри: наприклад, – глибина різкості. «Неправильна» робота зорової системи знижує якість зору. У разі порушення тонких бінокулярних функцій необхідно терміново проводити їх відновлення. Сучасне обстеження обов’язково передбачає огляд при розширеному зіниці. Для розширення зіниці використовуються препарати нового покоління.
Прилади, що застосовуються в ході дитячої діагностики в офтальмологічному центрі «Ексимер», здебільшого влаштовані таким чином, щоб результат діагностики не залежав від правильності виконання дитиною будь-яких дій. Усі діагностичні заходи в «Ексимері» проводяться безконтактними методами. Якщо під час діагностики лікарі виявлять проблеми із зором, вони призначать дитині необхідні лікувальні процедури та уважно стежитимуть за станом його зору.

Чи не шкідливе проведення діагностичного обстеження вагітним жінкам?

Діагностичне обстеження зору не тільки безпечне, а й необхідне вагітним жінкам, оскільки гормональні зміни можуть впливати і на зорову систему. Лікарі-офтальмологи рекомендують проходити обстеження вагітним жінкам двічі: на 10 – 14-му тижні і ближче до кінця терміну, на 34 – 36-му тижні, навіть якщо у вас все життя був відмінний зір. Важливо, щоб під час діагностики лікарем-офтальмологом досліджувалась не тільки оптика ока, а й стан сітківки. Справа в тому, що головну загрозу стану очей у період вагітності та пологів є погіршенням стану сітківки (дегенерація або дистрофічні зміни). Вони є однією з найчастіших причин неможливості природних пологів та рекомендації кесаревого розтину.

Навіщо регулярно проходити діагностику?

Усі лікарі-офтальмологи рекомендують проходити обстеження зору регулярно. Справа в тому, що причини падіння зору можуть бути різними і людина довгий час може не підозрювати про те, що вона має очне захворювання. Адже без своєчасного виявлення багато захворювань зорової системи можуть призвести до дуже серйозного погіршення зору, а іноді і до сліпоти.

Скільки часу дійсні результати обстеження?

Результати діагностичного обстеження, проведеного в офтальмологічних центрах «Ексимер», дійсні протягом 2-х (двох) місяців.

Чи можна провести обстеження зору, якщо є інфекційне захворювання, наприклад кон'юнктивіт?

Діагностичне обстеження зору пацієнтам з інфекційними захворюваннями в офтальмологічних центрах “Ексімер” не проводиться.

Чи можна самому виявити у себе якесь очне захворювання?

На жаль, рекомендації лікарів-офтальмологів про те, що обстеження зорової системи необхідно проходити регулярно, дотримуються далеко не багато.

Адже причини падіння зору можуть бути різними. При катаракті воно спричинене частковим або повним помутнінням кришталика, при глаукомі – порушенням кровообігу у зв’язку з підвищеним внутрішньоочним тиском, при кератоконусі та інших захворюваннях рогівки причина криється у зміні її форми тощо.

Але в будь-якому випадку, без своєчасного виявлення ці та багато інших захворювань можуть призвести до дуже серйозного погіршення зору, а нерідко і до сліпоти.

Безумовно, для точної постановки діагнозу необхідне повне діагностичне обстеження, проте деякі зміни можна визначити за допомогою спеціальних тестів.На жаль, рекомендації лікарів-офтальмологів про те, що обстеження зорової системи необхідно проходити регулярно, дотримуються далеко не багато.

Вартість діагностичного обстеження

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 2600 1425 1300
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога для пенсіонерів 1600 1425 800
Консультація Головного лікаря центру Головкина В.В. 900 618
Консультація вітреоретинального хірурга 850 523
Консультація лікаря-офтальмолога по мед.заключенням інших лікувальних закладів (без проходження діагностики) ДРУГА ДУМКА 600
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Василега Інна Анатоліївна

Лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Прожога Сергій Анатолійович

Провідний офтальмохірург, лікар офтальмолог вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Cвіщова Наталія Петрівна

Лікар офтальмолог  дитячого відділення, член Асоціації дитячих офтальмологів України «АДОУ», фахівець з ортокератологічного лікування
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний спеціаліст, лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лейченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS). Сертифікований пластичний хірург
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ