В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Кератоконус очей

Кератоконус – що це?

Термін кератоконус походить від двох грецьких слів: «kerato», що означає в перекладі «рогівка», і «konos» – «конус». Кератоконус – дегенеративне захворювання очей, при якому рогівка через структурні зміни стає тоншою і приймає конічну форму на відміну від нормальної – сферичної.

Природа захворювання пов’язана з порушенням оптико-механічних властивостей основної речовини рогівки. Волокна, що формують її основу, втрачають свою міцність. Під дією внутрішньоочного тиску рогівка випинається вперед.

Патологія зазвичай виникає в підлітковому віці, але іноді зустрічається також у молодих людей, частіше до 30 років. Зміна форми рогівки відбувається повільно, як правило – протягом декількох років. Однак зустрічаються випадки більш швидшого прогресування кератоконуса.

Чому розвивається кератоконус?

Існують різні теорії причин розвитку кератоконусу, але єдиної думки вчені не прийшли. Фахівці відзначають вплив стану ендокринної системи, порушення обміну речовин, патологію сполучної тканини. Також говорять про спадковість і про екологічні чинники (вплив ультрафіолетових променів і підвищеного радіаційного фону).

Чим небезпечний кератоконус

Через конусоподібну форму рогівки при кератоконусі промені світла в її різних точках переломлюються нерівномірно, тому гострота зору знижується (так само, як при короткозорості), людина бачить предмети спотвореними, лінії – зламаними (так само, як при астигматизмі). У тяжких випадках при кератоконусі відбувається витончення рогівки (аж до розриву), що супроводжується вираженим больовим синдромом.

Ознаки кератоконусу:

 • неможливість відкоригувати зір за допомогою стандартних оптичних засобів – окулярів або контактних лінз;
 • швидке прогресування короткозорості;
 • порушення зору, схожі з астигматизмом;
 • ореоли і засвіти у вечірній і нічний час;
 • на останніх стадіях кератоконусу з’являється помітне неозброєним оком конусовидне вип’ячування (випинання) рогівки

По мірi розвитку хвороби, з ростом ступенів міопії та астигматизму, неухильно падає гострота зору. Можуть відбуватися хворобливі розриви рогівки, через які зір втрачається майже повністю.

Діагностика кератоконусу в клініці «Ексімер»

Діагностувати кератоконус на ранніх стадіях можна тільки при наявності необхідної апаратури. Ранній кератоконус часто приймають за короткозорість або астигматизм, і як наслідок, втрачають дорогоцінний час, коли можна було призупинити розвиток захворювання. Тому варто пам’ятати, що раптова поява ознак короткозорості, її швидке прогресування, порушення зору, схожі з астигматизмом, можуть насправді виявитися симптомами розвитку кератоконуса.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» для детального дослідження стану рогівки і виявлення кератоконуса використовується комплекс сучасного діагностичного обладнання:

 • комп’ютерний рогівковий топограф – дозволяє виявляти найперші ознаки кератоконуса;
 • когерентний томограф – безконтактно досліджує товщину рогівки, аналізує її стан;
 • ендотеліальний мікроскоп – визначає кількісний і якісний склад внутрішнього ендотеліального шару рогівки ока.

Така діагностика дозволяє визначати наявність захворювання на самих ранніх стадіях його появи, гарантує точність постановки діагнозу і складання повної картини зорової системи пацієнта, фіксує і прогнозує виникнення захворювання.

Кератоконус: що робити?

Залежно від стадії захворювання для лікування використовуються сучасні методи лікування кератоконуса:

 • крос-лінкінг;
 • імплантація стромальних кілець (сегментів);
 • кератопластика.

Лікування кератоконусу Крос-лінкінг

Крос-лінкінг

На початковій стадії кератоконуса проводиться процедура крос-лінкінга (cross-linking в перекладі з анг. – перехресні зв’язки). Вона полягає в зміцненні рогівки і стабілізації кератоконусу за допомогою спеціального приладу – лампи Зайлера. Процедура дозволяє зміцнити строму рогівки, стабілізувати прогресування кератоконусу, зупинити витончення рогівки.

Імплантація стромальних кілець

Приблизно через місяць після проведення крос-лінкінга виконується імплантація стромальних кілець в рогівку. Процедура змінює і стабілізує поверхню рогівки та її рефракцію. Цей етап лікування дозволяє домогтися гарних оптичних характеристик.

Кератопластика

У випадку значного розвитку кератоконуса використовується кератопластика. Ця хірургічна операція на рогівці спрямована на відновлення її форми і функцій і являє собою видалення ушкодженої частини рогівки і заміну пошкодженої ділянки донорським трансплантатом.

Фемтосекундний лазер в лікуванні кератоконуса

Зараз можливе виконання імплантації стромальних кілець і кератопластики найпрогресивнішою і делікатною методикою за допомогою фемтосекундного лазера. Відсутність механічного впливу скорочує відновний період, мінімізує ризик ускладнень, дозволяє зробити втручання персоналізованим, а значить, підвищує ефективність лікування кератоконусу.

Лікування кератоконуса в клініці «Ексімер»

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ