В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування катаракти

лікування катаракти

Лікування катаракти — в офтальмологічних центрах «Ексімер» Київ, Одеса застосовуються найсучасніші і технологічні методики консервативного, хірургічного лікування. У наші дні катаракта стала одним з найпоширеніших очних захворювань. Вважається, що якби всі люди жили до 90 років, то 100% населення зіткнулися б з такою хворобою. Що стосується України, то приблизно 60% населення у віці старше 60 років на сьогоднішній день вже мають катаракту.

Для того, щоби зрозуміти, чи варто людині проходити лікування катаракти або поки потрібно тільки спостерігатися у лікаря, рекомендуємо відвідати офтальмолога, який після комплексної діагностики зможе поставити точний діагноз і надасть рекомендації.

Якщо захворювання викликає у людини дискомфорт і неможливість виконувати свої звичні дії, тоді лікар зможе рекомендувати видалення катаракти в Києві, Одесі (Україна), – саме в цих містах розташовані філії офтальмологічного центру «Ексімер».

Як людина бачить при катаракті?

Катаракта – це помутніння кришталика, природної лінзи людського ока. Кришталик розташований за райдужною оболонкою ока і в здоровому стані він прозорий. Саме завдяки його прозорості людина чітко і ясно бачить предмети на далекій і близькій відстані. Коли виникають якісь помутніння кришталика – це явище називають катаракта.

Характерні ознаки катаракти:

 • Затуманення зору;
 • Необхідність в частій зміні окулярів з більшими діоптріями;
 • Зміна сприйняття кольору;
 • Тимчасове поліпшення зору на деякий час, а потім різке його падіння.

Людина може тільки констатувати факт, що вона стала гірше бачити, а справжню причину зниження зору зможе виявити лише лікар після проведення комплексного огляду.

Чим загрожує зволікання

Якщо не лікувати катаракту, виникає ризик розвитку небезпечного ускладнення – вторинної глаукоми. Кришталик не тільки мутнішає, але й збільшується у розмірах (набухає), внаслідок чого порушується відтік рідини, підвищується внутрішньоочний тиск. При глаукомі зоровий нерв та інші структури ока відчувають підвищене навантаження, в оці порушується кровопостачання, у зв’язку з цим сигнали припиняють поступати до кори головного мозку та людина починає гірше бачити, порушується периферичний зір. Зорові характеристики, втрачені при глаукомі, відновити вже не можна.

Що буде, якщо не лікувати катаракту?

Про лікування катаракти в свій час дуже красиво сказав видатний офтальмолог, академік Святослав Федоров: «Катаракта – це не груша. Не потрібно чекати її дозрівання, а оперувати, як тільки вона стала причиною зниження зору». В іншому випадку катаракта призводить до повної сліпоти людини. У той час як заміна кришталика дозволяє повернути зір пацієнтові буквально за 10-15 хвилин. У нас в операційній нерідко бували випадки, коли людина не бачила багато років, а потім буквально, встаючи зі столу, ставала зрячою і просто не могла повірити в це диво.

Ще одна з причин необхідності лікування полягає в тому, що катаракта може призводити до супутніх захворювань ока. Так, кришталик, стаючи каламутним, і збільшуючись в обсязі, може ускладнювати відтік рідини в оці і викликати розвиток вторинної глаукоми. Тому дуже важливо вчасно звернутися до офтальмолога, щоби виявити недугу на ранній стадії і почати лікування.

Чому не можна вилікувати катаракту без операції?

Консервативних доведених методів лікування катаракти, на жаль, на сьогоднішній момент не існує. Ні вітамінні краплі, ні електростимуляція, ні світлова терапія не здатні впоратися з цим захворюванням. Та й, уявіть самі, як можна повернути мутному білку (а кришталик – це, по суті, білкова структура) – прозорість. Це все одно, що спочатку зварити яйце у круту, а потім спробувати зробити його знову сирим. Це неможливо на сьогоднішній день. Тому єдине ефективне лікування катаракти – це операція і заміна кришталика на штучну інтраокулярну лінзу. На сьогоднішній день хірургія катаракти, за визначенням ВООЗ, є найбільш реабілітуючою операцією з усіх існуючих у світі.

Діагностика катаракти

Катаракта – це захворювання, яке легко встановлюється при рутинному огляді з розширеною зіницею. Тільки так, лікар-офтальмолог може за допомогою біомікроскопії оглянути кришталик ока і виявити помутніння, що свідчать про розвиток очного недуга.

При появі катаракти погіршується передача світла, тому зображення може спотворюватися або змінюється сприйняття кольорів. Людина починає гірше бачити, їй стає складніше справлятися з такими навантаженнями, як читання, водіння машини, особливо це стає відчутно при яскравому освітленні.

При будь-якій підозрі на катаракту або іншому погіршенні зору, людина повинна проходити діагностику у офтальмолога. Взагалі, є рекомендація ВООЗ, згідно з якою після 40 років людина повинна раз на рік оглядатися у вузького фахівця.

Більш докладно про діагностику катаракти можна почитати в спеціальному розділі на сайті «Ексімер».

Показання до лікування катаракти

Порушення звичної життєдіяльності людини є головним показанням для лікування катаракти. Що це означає? Водієві стає складно управляти автомобілем, льотчику пілотувати літак, швачці – працювати за машинкою. Тобто не гострота зору, не ступінь зрілості катаракти, є головним показанням до її видалення, а відчуття дискомфорту, яке супроводжує людину у її щоденних справах.

Досить часто операцію з видалення катаракти проводять при мінімальних помутніннях кришталика, які розташовані досить несприятливо, наприклад, в самому центрі ока. І коли на яскравому світлі зіниця звужується, то крихітне помутніння заважає людині якісно виконувати повсякденні обов’язки, такі як: робота за комп’ютером, приготування їжі, читання.

Протипоказання до видалення катаракти

Абсолютних протипоказань до видалення катаракти практично не існує. Головне – кожній операції повинна передувати ретельна діагностика зору і обстеження пацієнта. Тільки після проведення цих етапів хірург приймає рішення про виконання хірургії. Які є винятки?

Операцію по заміні кришталика не виконують:

 • При загостренні хронічних захворювань і гострому запальному або інфекційному процесі в організмі.
 • Після недавно перенесеного інсульту або інфаркту.
 • При онкологічних захворюваннях очей.
 • При деяких психічних відхиленнях, пов’язаних з можливою неадекватною поведінкою пацієнта під час операції.

У той же час, хочеться підкреслити, що вік не є протипоказанням до операції. У нас в клініці заміна кришталика здійснювалася пацієнтам і в 80, і в 90 і навіть 100 років. І це величезне полегшення для людини в похилому віці мати можливість добре бачити і самостійно виконувати свої життєво необхідні обов’язки.

Підготовка до хірургії катаракти

Підготовка до операції з видалення катаракти займає істотно більший час, ніж сама операція. Отже, після діагностики і рішення про операцію людина повинна пройти ряд обстежень. Це загальний аналіз крові, консультації суміжних фахівців, флюорографія – такі вимоги МОЗ в нашій країні. І по суті це правильно, тому що люди зрідка ходять до лікаря, а супутні захворювання можуть вплинути на результат операції і гостроту зору.

Безпосередньо в день операції людина проводить в клініці 1,5-2 години, з яких понад годину займає підготовка – огляд, підписання документів, оплата, розширення зіниці. А сама операція проходить від 2-х до 15-и хвилин в залежності від стану зору і супутніх очних захворювань.

Переваги лікування катаракти в центрі «Ексімер»

Високі
стандарти
лікування
Найвища
якість
зору
Швидке
і комфортне
лікування
Короткий
період
реабілітації

Офтальмологічна клініка «Ексімер» понад 22 роки працює в Україні. Ми одні з перших впровадили всі найсучасніші методи лікування офтальмологічних захворювань. Одним з пріоритетних напрямків роботи клініки є лікування катаракти. Ми знаємо про це захворювання все і вміємо його лікувати. Довіривши нам свій зір, ви можете бути впевнені в якісному результаті.

Чому лікування катаракти потрібно проводити в клініці «Ексімер»:

 1. У нас представлені всі найсучасніші методики видалення катаракти.
 2. Ми працюємо тільки з кращими світовими виробниками мікрохірургічної техніки та інтраокулярних лінз.
 3. Операція з видалення катаракти проходить в режимі 1 дня.
 4. Ми використовуємо тільки крапельну анестезію.
 5. Перед операцією ви проходите консультацію з нашим досвідченим анестезіологом. Також він супроводжує вас під час операції і після її закінчення.
 6. У вартість операції включено всі витратні матеріали, а також ліки, які потрібні пацієнту в післяопераційному періоді.
 7. 24 години після операції з вами на зв’язку наш черговий лікар.
 8. Наші клініки знаходяться у великих мегаполісах України. Вам можуть зробити видалення катаракти в Києві, Одесі.
 9. Операції з видалення катаракти виконують офтальмохірурги з колосальним досвідом роботи, за плечима яких тисячі успішних операцій.

 

Методи лікування

Хірургічне лікування катаракти

Сучасна операція з видалення катаракти методом факоемульсифікації полягає в тому, що в оболонці ока проводиться крихітний розріз, який не перевищує 2 мм. Потім розкривається передня капсула кришталика і за допомогою ультразвуку кришталик подрібнюється до найменшого стану. Потім каламутні білкові маси виводиться з ока за допомогою ультразвукового наконечника.

Після цього всередину ока імплантується інтраокулярна лінза, яка розгортається в порожнині ока й займає своє місце. Зір при цьому відновлюється практично відразу, як тільки пацієнт встає зі столу. Все хірургічне лікування катаракти триває від 2-х до 15-и хвилин.

Операція з видалення катаракти ока

Раніше катаракту видаляли тільки, коли у людини наступала повна сліпота. Тому що кришталик з прозорого ставав каламутним і хірург добре бачив його під час операції. У наш час сучасна апаратура, хірургічні мікроскопи і новітні технології дозволяють виконувати таку послугу як операція катаракта ока на ранніх стадіях, якщо це рекомендовано лікарем.

Більш докладно про операцію катаракти ви можете прочитати на сайті «Ексімер».

Етапи хірургічного лікування катаракти

Операція видалення катаракти триває від двох до п’ятнадцяти хвилин. За цей час:

 1. У передній капсулі кришталика виконується мікророзріз не більше 2-х міліметрів. Цей розріз є самогерметизуючим і не вимагає накладення швів.
 2. Потім в цей розріз вводиться ультразвуковий зонд, і кришталик подрібнюється до найменшого стану.
 3. Залишки подрібненого кришталика виводяться з ока шляхом аспірації (всмоктування) за допомогою ультразвукового наконечника.
 4. Через той же розріз вводиться інтраокулярна лінза (ІОЛ), яка розкривається вже на місці і займає центральне положення.
 5. Спочатку і в кінці операції область ока обробляється дезінфікуючим засобом.

Анестезія під час операції

Сучасний рівень розвитку хірургії катаракти дозволяє використовувати під час операції крапельну анестезію. У деяких випадках анестезуючі препарати вводяться всередину ока.

На етапі підготовки до операції пацієнт обов’язково проходить консультацію з анестезіологом, який визначає найбільш підходящі препарати для анестезії. Також протягом всієї операції лікар-анестезіолог присутній в операційній поряд з пацієнтом, контролюючи рівень тиску, пульс і інші життєво важливі показники.

Після операції пацієнт перші півгодини перебуває під наглядом анестезіолога, який стежить за його станом.

Результат хірургічного видалення катаракти

Багато пацієнтів до операції протягом тривалого часу практично не бачать навіть світла, в той час як після заміни кришталика зір повертається миттєво. І часто люди шкодують, що довгі роки свого життя провели в напівтемряві.

Варто сказати, що зір після операції може бути навіть краще, ніж в молодості. Чому? Справа в тому, що в юності у пацієнта могла бути короткозорість або далекозорість. У той час як сучасні технології використання спеціальних кришталиків дозволяють отримати чудовий зір, можливість бачити на різних відстанях – і поблизу, і вдалину одночасно. Крім того, кришталик, який імплантується, не змінює своїх властивостей десятки років.

Реабілітація після хірургічного видалення

Обмеження після хірургії катаракти мінімальні. Тобто з перших хвилин після операції катаракти, пацієнт може нахилятися, готувати собі їжу, приймати душ, керувати автомобілем, читати, працювати за комп’ютером, дивитися телевізор і т.п.

Обмежень після операції катаракти декілька:

 1. Перші три доби не торкатися ока руками. Через три дні розрізи заживають і ймовірність інфікування мінімальна.
 2. Не піднімати важких речей понад 15-20 кг.
 3. Закрапувати краплі згідно з рекомендаціями лікаря.

Якщо раптом щось іде не за планом, наприклад, око почервоніло, погіршився зір, з’явилися виділення – кожен пацієнт може подзвонити черговому лікарю і отримати консультацію, або необхідне лікування.

Лікування вторинної катаракти

Залежно від хірургічної техніки і конфігурації кришталика, розвиток вторинної катаракти можна істотно уповільнити. Але, все-таки, від 5 до 15% пацієнтів через 3-5 років після операції катаракти стикаються з вторинною катарактою, яка викликає погіршення зору.

Вторинна катаракта лікується дуже швидко без анестезії та аналізів за допомогою спеціального лазера. Ця процедура настільки проста, що у Великобританії, наприклад, її роблять навіть медсестри. Відразу після лікування вторинної катаракти зір відновлюється і більше ця проблема не турбує пацієнта.

Більш докладно про лікування вторинної катаракти дивіться на сайті «Ексімер».

Одночасне лікування катаракти й глаукоми

На жаль, з віком проблеми із зором можуть посилюватися, і крім катаракти у пацієнта виявляються інші захворювання, при лікуванні яких дуже важливо вибрати черговість.

Перш за все, операції повинна передувати всебічна діагностика й консультація фахівця по сітківці (ретинолога).

Одночасне лікування катаракти й глаукоми залежить від причини виникнення глаукоми. Якщо це захворювання виникло в силу розвитку катаракти, так звана вторинна глаукома, тоді після заміни кришталика, внутрішньоочний тиск може нормалізуватися.

Якщо ж катаракта розвивалася вже на тлі глаукоми, тоді в офтальмологічному центрі «Ексімер» вам можуть запропонувати за один раз виконати дві операції:

– лікування глаукоми за допомогою глибокої непроникаюче склеректомії, яка дозволяє відновити відтік рідини в оці;

– лікування катаракти із застосуванням факоемульсифікаціі і заміною кришталика.

Одна й друга операція виконуються під крапельною анестезією, без накладення швів і не вимагає госпіталізації.

Чому не потрібно боятися операції?

Часто пацієнти відтягують вирішення проблеми, але лікування катаракти слід проводити негайно. Чекати розвитку захворювання небезпечно, так як з часом ядро кришталика ущільняється, і маніпуляції з ним ускладняються. Крім того, ви втратите багато часу, марнуючи життя з поганим зором. Адже тільки повноцінний гарний зір може забезпечити високу якість життя.

Офтальмологічні центри «Ексімер» спеціалізуються на катарактальній хірургії, тому у нас створені всі умови для успішного лікування цього захворювання. Довіривши нам свій зір, ви можете бути впевнені, що всі процеси будуть виконані на найвищому рівні із застосуванням сучасного обладнання та якісних витратних матеріалів. Щоби виконати видалення катаракти в Києві, Одесі – звертайтеся за допомогою до нашого офтальмологічного центру.

Де зробити операцію катаракти?

Якщо ви проживаєте в таких містах як: Київ, Фастів, Біла Церква, Ірпінь, Бориспіль, Бровари, Обухів, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Україна, то вам варто звернутися в офтальмологічну клініку, яка спеціалізується на хірургії катаракти. «Ексімер» – це лідер катарактальної хірургії і ми зможемо запропонувати вам всі умови для успішного лікування захворювання.

Скільки коштує операція катаракти?

Вартість операції катаракти залежить від обраного кришталика і методу операції. Більш детальна інформація про вартість послуг надана в розділі «Ціни» на сайті центру.

Через якийсь час можна робити операцію катаракти на другому оці?

Поспішати з рішенням, оперувати друге око не потрібно. Ми рекомендуємо зробити операцію на одному оці, дочекатися повного загоєння і відновлення зору, а потім, якщо є рекомендації лікаря, оперувати друге око. Найчастіше робити таку операцію рекомендується через 3-4 тижні.

Який спосіб життя після видалення катаракти?

Період відновлення після видалення катаракти займає не більше 2-х тижнів. Після цього терміну ми знімаємо всі фізичні обмеження, в тому числі можливість плавати, займатися роботою на дачній ділянці, тренуватися. Обмежень на зорові навантаження практично немає з першого дня.

Поширені запитання

Скільки триває операція з видалення катаракти?

Операція з видалення катаракти займає від 2 до 15 хвилин, включаючи заміну помутнілого кришталика на новий штучний. Час проведення операції залежить від ступеня розвитку катаракти і наявності супутніх захворювань, таких наприклад, як глаукома.

Чи може повторитися катаракта?

Під час операції з видалення катаракти, помутнілий кришталик замінюють на штучну інтраокулярну лінзу, яка має довічну гарантію. Тому катаракта не може з’явитися повторно. Однак, в деяких випадках, через кілька років після операції може виникнути вторинна катаракта, яка лікується дуже легко лазером без анестезії в амбулаторних умовах і більше не з’являється.

Скільки часу доведеться бути в клініці?

Операція з видалення катаракти проводиться без госпіталізації. В день операції пацієнт проводить в клініці 1,5-2 години. При чому більшість часу займає підготовка, підписання документів, оплата. Сама операція триває від 2 до 15 хвилин. І потім потрібно близько півгодини побути в клініці, щоб упевнитися, що немає ніяких побічних ефектів після операції, наприклад, реакції на медикаменти, і можна їхати додому.

Коли краще оперувати катаракту?

Рішення про операцію катаракти приймається лікарем після проведення комплексної діагностики. Не потрібно чекати повного помутніння кришталика і настання сліпоти. Головним показанням для виконання операції катаракти є неможливість людиною виконувати свої звичні обов’язки. Навіть крихітні помутніння кришталика можуть викликати дискомфорт у людини і стати приводом для операції катаракти.

Чи можна без операції вилікувати катаракту?

На сьогоднішній день єдиний ефективний спосіб лікування катаракти – хірургічний. На жаль, багаторічні спроби вилікувати катаракту за допомогою крапель, таблеток, впливу електромагнітних хвиль – не привели до результату. Більш того, фармацевтичні компанії, які займалися виробництвом таких крапель, сьогодні публічно відмовляються від їх випуску. Тому що зробити з мутного прозорий білок (по суті, аналог кришталика) консервативними методами поки неможливо.

Чи боляче лікувати катаракту?

Операція з видалення катаракти є абсолютно безболісною і безпечною, і проводиться під місцевою крапельної анестезією за всіма сучасними міжнародними стандартами. Зір до людини повертається відразу в операційній і людина, яка десятки років залишалася сліпою, починає бачити вже в операційній. Через півгодини після операції пацієнт може повертатися додому.

Вартість лікування катаракти

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією IOL Bunny Lens (Hanita, Ізраїль) В ході операції через мікродоступ від 1,5 мм помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюється на емульсію і виводиться з ока, на його місце імплантується штучна лінза (ІОЛ), яка замінює його функції. 15500 14725 9999
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF MP FOLDABLE 6.0 OPTIC MA60AC (acrysof) (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні візуальні характеристики і захищає внутрішні структури очі від негативного УФ-випромінювання 18300 17385 14300
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP FOLDABLE 6.0 OPTIC SA60AT Monoblock (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні зорові характеристики і захищає внутрішні структури ока від негативного УФ-випромінювання. 20500 19475 16300
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP NATURAL SN60WF (IQ) (Alcon,США) Асферична лінза – лінза зі спеціальними оптичними характеристиками, дозволяє отримувати якісне і чітке зображення навіть в умовах обмеженої освітленості. 23500 22325 19500
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT2 – AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT9 (Alcon, США) Спеціальні астигматичні (торичні) лінзи (ІОЛ) дозволяють позбутися від двох проблем одночасно – і від катаракти і від астигматизму, зберігаючи всі переваги асферичної лінзи (ІОЛ). 26000 24700
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNTOO (Alcon, США) трифокальна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету 42000 39900
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNT20 – TFNT60 ( Alcon, США) трифокальна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму 53000 50350
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® (Alcon, США) Багатофокусна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 49000 46 550
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® Toric (Alcon, США) Баготофокусна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 63500 60 325
Факоемульсифікація з імплантацією мультифокальної ІОЛ; Symfony (Jonsons&Jonsons) 44000 41800
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний рефракціний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лєйченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ