Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування катаракти

лікування катаракти

Для лікування катаракти ока застосовують найсучасніші та технологічні методики консервативного, хірургічного, лазерного лікування в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ). У наші дні катаракта стала одним з найпоширеніших захворювань очей. Вважається, що якби люди жили до 90 років, то 100% населення мали б таку хворобу. Щодо України, то приблизно 60% населення віком від 60 років на сьогоднішні вже мають катаракту.

Для того, щоб зрозуміти, чи варто людині проходити лікування катаракти чи поки що потрібно тільки спостереження лікаря, рекомендуємо відвідати офтальмолога, який після комплексної діагностики зможе встановити точний діагноз і дати рекомендації.

Якщо захворювання викликає у людини дискомфорт і неможливість виконувати свої звичні дії, тоді лікар може рекомендувати видалення катаракти у Києві, де розташований офтальмологічний центр «Ексімер».

Як людина бачить при катаракті?

Катарактою називають помутніння кришталика – природної лінзи людського ока. Кришталик розташований за райдужною оболонкою ока та у здоровому стані він прозорий. Саме завдяки його прозорості людина чітко та ясно бачить предмети на далекій та близькій відстані. Коли виникають якісь помутніння кришталика – це явище називають катарактою.

Характерні ознаки катаракти:

  • затьмарення зору;
  • необхідність у частій зміні окулярів з великими діоптріями;
  • зміна сприйняття кольору;
  • тимчасове поліпшення зору на якийсь час, а потім різке його падіння.

Людина може лише констатувати факт, що вона стала гірше бачити, а справжню причину зниження зору зможе виявити лише лікар після проведення комплексного огляду.

Чим небезпечне зволікання у лікуванні катаракти

Якщо не лікувати катаракту, то з’являється ризик розвитку небезпечного ускладнення – вторинної глаукоми. Кришталик не тільки мутніє, а й збільшується у розмірах (набухає), внаслідок чого порушується відтік рідини, підвищується внутрішньоочний тиск. При глаукомі зоровий нерв та інші структури ока зазнають значного навантаження, в оці порушується кровопостачання, у зв’язку з цим сигнали перестають надходити до кори головного мозку та людина починає гірше бачити, порушується периферичний зір. Зорові властивості, втрачені при глаукомі, відновити вже не можна.

Що буде, якщо не лікувати катаракту?

Про лікування катаракти свого часу дуже гарно сказав визначний офтальмолог, академік Святослав Федоров: «Катаракта – це не груша. Не треба чекати її дозрівання, а оперувати, як тільки вона стала причиною зниження зору». В іншому випадку катаракта призводить до повної сліпоти людини. Тоді як заміна кришталика дозволяє повернути зір пацієнту за 10-15 хвилин. У нас в операційній нерідко бували випадки, коли людина не бачила багато років, а потім буквально, встаючи зі столу, ставала зрячою та просто не могла повірити у це диво.

Ще одна з причин необхідності лікування полягає у тому, що катаракта може призводити до супутніх захворювань очей. Так, кришталик, каламутніє та збільшуючись в об’ємі, може ускладнювати відтік рідини в оці та викликати розвиток вторинної глаукоми. Тому дуже важливо вчасно звернутися до офтальмолога, щоб виявити недугу на ранній стадії та розпочати лікування.

Чому не можна вилікувати катаракту без операції?

Доведених консервативних методів, на жаль, сьогодні не існує. Лікування катаракти без заміни кришталика неможливе. Ні вітамінні краплі, ні електростимуляція, ні світлова терапія не здатні впоратися з цим захворюванням. Уявіть самі, як можна повернути каламутному білку (а кришталик – це, власне, білкова структура) – прозорість. Це все одно, що спочатку зварити яйце, а потім спробувати зробити його знову сирим. На сьогодні це неможливо. Тому єдиний ефективний метод перемогти катаракту — це операція та заміна кришталика на штучну інтраокулярну лінзу. Наразі хірургія катаракти, за визначенням ВООЗ, є найреабілітуючою операцією з усіх наявних у світі.

Діагностика катаракти

Катаракта – це захворювання, яке легко встановлюється під час рутинного огляду з розширеною зіницею. Тільки таким чином лікар-офтальмолог може за допомогою біомікроскопа оглянути кришталик ока та виявити помутніння, що свідчать про розвиток недуги.

При появі катаракти погіршується передача світла, тому зображення може спотворюватися або змінюється сприйняття кольору. Людина починає гірше бачити, їй стає складніше справлятися з такими навантаженнями, як читання, керування автомобілем, особливо це стає відчутно при яскравому освітленні.

За будь-якої підозри на катаракту або інше погіршення зору, людина повинна проходити діагностику в офтальмолога. Взагалі, є рекомендація ВООЗ, згідно з якою після 40 років люди мають щороку оглядатися у вузького спеціаліста.

Показання до лікування катаракти

Порушення звичайної життєдіяльності є головним показанням для лікування катаракти. Що це означає? Водієві стає складно керувати автомобілем, льотчику пілотувати літак, швачці – працювати за машинкою. Тобто не гострота зору, не ступінь зрілості катаракти є головним показанням до її видалення, а відчуття дискомфорту, яке відчуває людина у своїх щоденних справах.

Доволі часто операцію з видалення катаракти проводять при мінімальному помутнінні кришталика, яке розташовано досить несприятливо, наприклад, у самому центрі ока. І коли на яскравому світлі зіниця звужується, то крихітне помутніння заважає людині якісно виконувати повсякденні обов’язки, такі як робота за комп’ютером, приготування їжі, читання.

Протипоказання до видалення катаракти

Абсолютних протипоказань до видалення катаракти практично немає. Головне — кожній операції має передувати ретельна діагностика зору та обстеження пацієнта. Тільки після проведення цих етапів хірург клініки «Ексімер» (Київ) приймає рішення, як лікувати катаракту. Які є винятки?

Операцію з заміни кришталика не виконують:

  1. При загостренні хронічних захворювань та гострому запальному чи інфекційному процесі в організмі.
  2. Після нещодавно перенесеного інсульту чи інфаркту.
  3. При онкологічних захворюваннях очей.
  4. При деяких психічних відхиленнях, пов’язаних із можливою неадекватною поведінкою пацієнта під час операції.

Водночас хочеться наголосити, що вік не є протипоказанням до операції. Заміна кришталика при катаракті у Києві в нашій клініці здійснювалася пацієнтам і у 80, і у 90 і навіть 100 років. І це величезне полегшення для людини вилікувати катаракту та у похилому віці мати можливість добре бачити, самостійно виконувати свої життєво необхідні обов’язки.

Підготовка до хірургії катаракти

Підготовка до операції з видалення катаракти займає значно більше часу, ніж сама операція. Отже, після діагностики та рішення про операцію людина має пройти низку обстежень. Це загальний аналіз крові, консультації суміжних фахівців, флюорографія – такі вимоги МОЗ України. І по суті це правильно, тому що люди рідко ходять до лікаря, а супутні захворювання можуть вплинути на результат операції та гостроту зору.

Безпосередньо у день операції людина проводить у клініці 1,5-2 години, у тому числі понад годину займає підготовка – огляд, підписання документів, оплата, розширення зіниці. А сама операція проходить від 2-х до 15 хвилин залежно від стану зору та супутніх офтальмологічних захворювань.

Переваги лікування катаракти в центрі «Ексімер»

Високі
стандарти
лікування
Найвища
якість
зору
Швидке
і комфортне
лікування
Короткий
період
реабілітації

Офтальмологічна клініка «Ексімер» працює понад 22 роки в Україні. Ми одні з перших запровадили всі найсучасніші методики лікування офтальмологічних захворювань. Одним з пріоритетних напрямків роботи клініки є видалення катаракти. Ми знаємо про це захворювання все та вміємо його лікувати. Довіривши нам свій зір, ви можете бути впевнені в якісному результаті.

Якщо ви ще не визначилися, де лікувати катаракту у Києві, то нижче вказано ряд причин обрати для цієї операції саме клініку «Ексімер»:

  1. У нас представлені всі передові методики видалення катаракти.
  2. Ми працюємо тільки з найкращими світовими виробниками мікрохірургічної техніки та інтраокулярних лінз.
  3. Операція з видалення катаракти відбувається у режимі 1 дня.
  4. Ми використовуємо лише крапельну анестезію.
  5. Перед операцією ви проходите консультацію з нашим досвідченим анестезіологом. Також він супроводжує вас під час операції та після її закінчення.
  6. У вартість операції входять всі витратні матеріали, а також ліки, які потрібні пацієнту у післяопераційному періоді.
  7. 24 години після операції з вами на зв’язку наш лікар.
  8. Наша клініка знаходиться у центрі Києва.

Операції з видалення катаракти виконують офтальмохірурги з колосальним досвідом роботи, за плечима яких тисячі успішних операцій.

 

Методи лікування

Хірургічне лікування катаракти

Сучасна операція з видалення катаракти методом факоемульсифікації полягає у тому, що в оболонці ока проводиться крихітний розріз, який не перевищує 2 мм. Потім розкривається передня капсула кришталика та за допомогою ультразвуку кришталик подрібнюється до найменшого стану. Потім каламутні білкові маси виводяться з ока за допомогою ультразвукового наконечника.

Після цього всередину ока імплантується інтраокулярна лінза, яка розгортається у порожнині ока та займає своє місце. Зір при цьому відновлюється практично відразу, як пацієнт встає зі столу. Все хірургічне лікування катаракти триває від 2-х до 15 хвилин.

Операція з видалення катаракти ока

Раніше катаракту видаляли, тільки коли у людини наставала повна сліпота. Тому що кришталик з прозорого ставав каламутним і хірург добре бачив його під час операції. У наш час сучасна апаратура, хірургічні мікроскопи та новітні технології дозволяють виконувати таку послугу як операція на катаракту ока на ранніх стадіях, якщо це рекомендовано лікарем.

Докладніше про операцію катаракти — перейти за посиланням.

Етапи хірургічного лікування катаракти

Операція з видалення катаракти триває від двох до п’ятнадцяти хвилин. За цей час:

  1. У передній капсулі кришталика виконується мікророзріз трохи більше ніж 2 мм. Цей розріз є самогерметизованим і не потребує накладання швів.
  2. Потім у розріз вводиться ультразвуковий зонд, і кришталик роздроблюється до дрібного стану.
  3. Залишки подрібненого кришталика виводяться з ока шляхом аспірації (усмоктування) за допомогою ультразвукового наконечника.
  4. Через той же розріз вводиться інтраокулярна лінза (ІОЛ), яка розкривається вже на місці та займає центральне положення.
  5. Спочатку та наприкінці операції ділянка ока обробляється дезінфікувальним засобом.

Анестезія під час операції

Сучасний рівень розвитку хірургії катаракти дозволяє використовувати під час операції крапельну анестезію. У деяких випадках анестезувальні препарати вводяться всередину ока.

На етапі підготовки до операції пацієнт обов’язково проходить консультацію з анестезіологом, який визначає найсприятливіші препарати для анестезії. Також протягом всієї операції лікар-анестезіолог присутній в операційній поряд з пацієнтом та контролює рівень його тиску, пульсу й решти показників.

Після операції пацієнт перші пів години перебуває під наглядом анестезіолога, який слідкує за його станом.

Результат хірургічного видалення катаракти

Багато пацієнтів до операції протягом тривалого часу практично не бачать навіть світла, тоді як після заміни кришталика зір повертається блискавично. І часто люди шкодують, що довгі роки свого життя провели у напівтемряві.

Варто сказати, що зір після операції може бути навіть кращим, ніж у молодості. Чому? Річ у тому, що в юності у пацієнта могла бути короткозорість або далекозорість. У той час як сучасні технології використання спеціальних кришталиків дозволяють отримати чудовий зір, можливість бачити на різних відстанях – поблизу, і вдалину одночасно. Крім того, кришталик, що імплантується, не змінює своїх властивостей десятки років.

Реабілітація після хірургічного видалення

Обмеження після хірургії катаракти є мінімальними. Тобто з перших хвилин після операції катаракти пацієнт може нахилятися, готувати собі їжу, приймати душ, керувати автомобілем, читати, працювати за комп’ютером, дивитися телевізор тощо.

Обмежень після операції катаракти декілька:

  1. Перші три доби не торкатися ока руками. Через три дні розрізи гояться і ймовірність інфікування мінімальна.
  2. Не підіймати вагу понад 15-20 кг.
  3. Закапувати краплі згідно з рекомендаціями лікаря.

Якщо раптом щось йде не за планом, наприклад, око почервоніло, почало боліти, погіршився зір, з’явилися виділення – кожен пацієнт може зателефонувати черговому лікарю та отримати консультацію, або необхідне лікування.

Лікування вторинної катаракти

Залежно від хірургічної техніки та зміни кришталика, розвиток вторинної катаракти можна значно уповільнити. Але все-таки від 5 до 15% пацієнтів через 3-5 років після операції катаракти мають вторинну катаракту, яка спричиняє погіршення зору.

Вторинна катаракта лікується дуже швидко без анестезії та аналізів за допомогою спеціального лазера. Ця процедура настільки проста, що у Великій Британії, наприклад, її роблять навіть медсестри. Відразу після лазерного лікування вторинної катаракти зір відновлюється і ця проблема не турбує пацієнта.

Детальніше про лікування вторинної катаракти дивіться на сайті клініки «Ексімер» (Київ).

Одночасне лікування катаракти й глаукоми

На жаль, з віком проблеми з зором можуть посилюватись, і крім катаракти у пацієнта з’являються інші захворювання, лікувати які надважливо по черзі.

Насамперед операції має передувати повна діагностика та консультація спеціаліста з сітківки (ретинолога).

Одночасне видалення катаракти та глаукоми залежить від причини виникнення глаукоми. Якщо це захворювання виникло через розвиток катаракти, так звана вторинна глаукома, тоді після заміни кришталика, внутрішньоочний тиск може нормалізуватися.

Якщо ж катаракта розвивалася вже на тлі глаукоми, тоді в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) вам можуть запропонувати за один раз виконати дві операції:

— лікування глаукоми за допомогою глибокої непроникаючої склеректомії, яка дозволяє відновити відтік рідини в оці;

— лікування катаракти з застосуванням факоемульсфікації та заміною кришталика.

Перша та друга операція виконуються під крапельною анестезією, без накладання швів і не вимагають госпіталізації.

Чому не потрібно боятися операції?

Нерідко пацієнти відтягують розв’язання проблеми, але катаракта дуже небезпечне захворювання, і лікування варто проводити негайно. Чекати на розвиток хвороби небезпечно, тому що з часом ядро ​​кришталика ущільнюється, і маніпуляції з ним ускладнюються. Крім того, ви втратите багато часу, живучи з поганим зором. Адже тільки повноцінний зір може забезпечити високу якість життя.

Клініка «Ексімер» у Києві спеціалізується на катарактальній хірургії, тому ми створили всі умови для успішного лікування цього захворювання. Довіривши нам свій зір, ви можете бути впевнені, що всі процеси будуть виконані на найвищому рівні з застосуванням сучасного обладнання та якісних витратних матеріалів. Щоб виконати видалення катаракти у Києві — звертайтеся за допомогою до нашого офтальмологічного центру. «Ексімер» – це лідер катарактальної хірургії, і ми можемо запропонувати вам усі умови для успішного лікування захворювання.

Де зробити операцію катаракти?

Якщо ви проживаєте в таких містах як: Київ, Фастів, Біла Церква, Ірпінь, Бориспіль, Бровари, Обухів, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Україна, то вам варто звернутися в офтальмологічну клініку, яка спеціалізується на хірургії катаракти. «Ексімер» – це лідер катарактальної хірургії і ми зможемо запропонувати вам всі умови для успішного лікування захворювання.

Скільки коштує операція катаракти?

Лікування катаракти та ціна залежить від обраного кришталика, а також методу операції. Детальніша інформація про вартість послуг надана у розділі «Ціни» на сайті центру.

Через якийсь час можна робити операцію катаракти на другому оці?

Поспішати з рішенням, оперувати друге око не потрібно. Ми рекомендуємо зробити операцію на одному оці, дочекатися повного загоєння та відновлення зору, а потім, якщо є рекомендації лікаря, оперувати друге око. Найчастіше робити таку операцію рекомендується через 3-4 тижні.

Який спосіб життя після видалення катаракти?

Період відновлення після операції катаракти займає не більше ніж 2 тижні. Після цього терміну ми знімаємо всі фізичні обмеження, зокрема можливість плавати, займатися роботою на дачній ділянці, тренуватися. Обмежень на зорові навантаження практично немає з першого дня.

Поширені запитання

Скільки триває операція з видалення катаракти?

Операція з видалення катаракти займає від 2 до 15 хвилин, включаючи заміну помутнілого кришталика на новий штучний. Час проведення операції залежить від ступеня розвитку катаракти та наявності супутніх захворювань, таких, наприклад, як глаукома.

Чи може повторитися катаракта?

Під час операції з видалення катаракти, помутнілий кришталик замінюється на штучну інтраокулярну лінзу, яка має довічну гарантію. Тому катаракта неспроможна розвинутися повторно. Однак, у деяких випадках, через кілька років після операції може виникнути вторинна катаракта, яка лікується дуже легко лазером без анестезії в амбулаторних умовах і не з’являється знову.

Скільки часу доведеться бути в клініці?

Операція з видалення катаракти проводиться без госпіталізації. У день операції пацієнт проводить у клініці 1,5-2 години. Причому з цього часу понад годину займає підготовка, підписання документів, оплата. Сама операція займає від 2 до 15 хвилин. І потім потрібно близько пів години побути у клініці, щоб переконатися, що немає жодних побічних ефектів після операції, наприклад, реакції на медикаменти, і можна вирушати додому.

Коли краще оперувати катаракту?

Рішення про операцію катаракти приймається лікарем після проведення комплексної діагностики. Не треба чекати повного помутніння кришталика та настання сліпоти. Головним показанням до виконання операції катаракти є неможливість людиною виконувати свої звичні обов’язки. Навіть крихітні помутніння кришталика можуть викликати дискомфорт у людини та стати показанням для операції катаракти.

Чи можна без операції вилікувати катаракту?

Нині єдиний ефективний спосіб лікування катаракти – хірургічний. На жаль, багаторічні спроби вилікувати катаракту за допомогою крапель, таблеток, впливу електромагнітних хвиль не мали потрібного результату. Мало того, фармацевтичні компанії, які займалися виробництвом таких крапель, сьогодні публічно відмовляються від їхнього випуску. Тому що зробити з каламутного білку прозорий (по суті, аналог кришталика) консервативними методами наразі неможливо.

Чи боляче лікувати катаракту?

Операція з видалення катаракти є абсолютно безболісною та безпечною, і проводиться під місцевою крапельною анестезією. Зір повертається прямо в операційній і людина, яка десятки років залишалася сліпою, починає бачити вже у перші хвилини. За пів години після операції пацієнт може повертатися додому.

Чи можна оперуватися у вас (з приводу катаракти) за напрямом чи потрібно проходити обстеження в «Ексимері»?

Напрямки для лікування в клініці «Ексимер» не потрібні, проте проходження обстеження в «Ексимері» обов’язково в будь-якому випадку, навіть якщо у Вас на руках вже є результати обстеження, яке пройдено в іншій медичній установі. Висновок, звичайно ж, варто взяти з собою, коли ви поїдете до нас на прийом. Але для проведення операцій потрібні точніші відомості про вашу зорову систему. Їх може дати лише точна комп’ютерна діагностика. Лікарі офтальмологічного центру «Ексимер» завдяки цілому комплексу сучасної техніки сьогодні мають можливість за один візит провести таку діагностику: визначити гостроту зору, рефракцію, виміряти внутрішньоочний тиск, стан внутрішніх структур ока, сітківки та зорового нерва, форму рогівки, поле зору та багато інших параметрів. Усі вони необхідні перед проведенням мікрохірургічних втручань.

Як зрозуміти ваші ціни у прайс-листі на лікування катаракти? Від чого залежить вартість операції?

Вартість проведення операції лікування катаракти залежить від вибору кришталика, ступеня розвитку захворювання, наявності супутніх захворювань. Вартість операції зазначена за одне око і включає як саму операцію, так і вартість кришталика, витратних матеріалів, а також післяопераційні обстеження.

Чи можна робити операцію з усунення катаракти з глаукомою одночасно?

Після комплексного обстеження зору у випадку, коли катаракта ускладнюється глаукомою, лікар вирішує питання про можливість комбінованого хірургічного втручання: факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи + антиглаукомна операція, або (при компенсації внутрішньоглазний тиск) з імплантацією інтраокулярної лінзи

Чи потрібно після операції катаракти лежати в лікарні? Чи можуть мене покласти до лікарні, якщо я з іншого міста?

Усі виконувані в офтальмологічних центрах “Ексимер” операції проводяться за найсучаснішими методиками, амбулаторно, і не вимагають перебування в стаціонарі. Однак вам знадобиться перебування в нашому місті протягом 2 (двох) днів для проходження післяопераційного спостереження. Післяопераційні огляди проводяться наступного дня після проведення операції, подальше спостереження проводиться залежно стану пацієнта. Співробітники центрів “Ексимер” допоможуть вам у підборі зручного для вас варіанта проживання (за попереднім дзвінком за 2 – 3 дні).

Кажуть, що влітку не можна робити операцію з видалення катаракти. Це правда?

Операція з видалення катаракти не має сезонності. Раніше така операція вимагала від пацієнта тривалого близько 2 тижнів перебування в лікарні. А влітку при побутовій невлаштованості більшості наших медичних закладів особливо підвищувався ризик інфікування. Тому хірургічне втручання намагалися проводити в іншу пору року. За нинішніх сучасних технологій, зі строгими вимогами до дотримання найменших нюансів, в оптимальних умовах мікроклімату операційному, прекрасному обладнанні та витратних матеріалах, необхідності чекати та відкладати лікування немає! Дуже важливо, що операція видалення катаракти (факоемульсифікація) проводиться через мікродоступ (1,6 мм) і не вимагає накладання швів. Операцію проводять у режимі “одного дня” під місцевою краплинною анестезією. Крім того, саме влітку захисні сили організму активізуються завдяки природному вітамінному імунітету, більшість хронічних захворювань, якими часто страждають люди похилого віку, перебувають у стадії заспокоєння, а тому ризик виникнення побічних явищ і післяопераційний період значно скорочується. Не ризикуйте здоров’ям своїх очей. Якнайшвидше звертайтеся до кваліфікованого фахівця!

Чи будуть якісь обмеження після операції з видалення катаракти?

Обмеження після сучасного хірургічного втручання є мінімальними. Але лікарі попереджають пацієнтів, що протягом першого місяця після операції необхідно берегти очі від надмірної напруги, уникати різких нахилів, не наражати очі на різкі температурні перепади, не терти прооперовані очі, намагатися не зловживати спиртними напоями. Проте, як і раніше, можна дивитись телевізор, читати, писати, купатися, приймати будь-яку їжу. Якщо яскраве світло викликає почуття дискомфорту, можна надіти сонцезахисні окуляри.

Чи можливе лікування катаракти без хірургічного втручання?

Лікарі досі не можуть запропонувати ефективне консервативне (без операції) лікування катаракти. Адже катаракта – захворювання, при якому кришталик, що знаходиться в середині очі за зіницею, втрачає свою прозорість. А повернути кришталику прозорість за допомогою ліків неможливо. Закапування крапель на ранніх стадіях катаракти може лише затримати розвиток хвороби. Однак це тимчасовий захід, який не вирішує питання кардинально. Тільки хірургічне втручання — заміна помутнілого кришталика штучною лінзою дозволяє набути гарного зору. На сьогоднішній день найбільш ефективним та щадним методом лікування катаракти провідні офтальмологи всього світу визнають операцію факоемульсифікації з імплантацією інтраокулярної лінзи. Для її проведення немає необхідності чекати, поки катаракта “дозріє” і терпітиме постійне зниження зору. Переваги факоемульсифікації незаперечні – вона проводиться безболісно, ​​саме втручання здійснюється за 10-15 хвилин, не вимагає наркозу, накладання швів та перебування у лікарні. Зір відновлюється прямо в операційній системі.

Чи багато операцій із приводу катаракти із застосуванням фемтолазера проведено у світі?

За допомогою фемтолазерної хірургічної установки LenSx успішно проведено понад 300 тисяч операцій у 50 країнах світу, що підтверджує надійність та ефективність лазерного лікування катаракти.

Як часто потрібно буде відвідувати лікаря після операції з приводу катаракти?

Після операції лікар визначить графік профілактичних оглядів. Зазвичай пацієнти оглядаються наступного дня після операції, надалі – через місяць, три місяці, а за необхідності – частіше. Все залежить від індивідуальних особливостей зорової системи та супутніх захворювань пацієнта.

Як швидко відновиться зір після операції катаракти?

Добре бачити пацієнт починає відразу після операції, повністю зір відновлюється протягом кількох днів.

Чи завжди потрібно оперувати катаракту?

Катаракту оперувати не просто необхідно, а потрібно! Адже без проведення лікування зір можна втратити назавжди. При катаракті, що розвинулася, кришталик збільшується в розмірах (набухає) і починає ускладнювати відтік внутрішньоочної рідини. Це, у свою чергу, може спровокувати підвищення внутрішньоочного тиску і як наслідок – розвиток вторинної глаукоми.

Як зарекомендувала себе лазерна установка, що застосовується для видалення катаракти, чи є якісь цифри?

На хірургічній фемтосекундній лазерній системі LenSx компанії Алкон (США) успішно виконано понад 300 тисяч операцій. Встановлено понад 550 систем у 50 країнах світу. Ці цифри свідчать про те, що використання лазерної технології в хірургії катаракти впевнено зарекомендувало себе і стало затребуваним у світі.

Яка операція краща: звичайна ультразвукова факоемульсифікація чи видалення катаракти за допомогою лазера?

І та й інша методики мікрохірургічного втручання проводяться на найвищому рівні кваліфікованими фахівцями на прогресивному офтальмохірургічному устаткуванні. Однак питання про виконання стандартної факоемульсифікації або фемтосекундним лазерним супроводом вирішується індивідуально для кожного пацієнта. Існують випадки, коли показано видалення катаракти саме за допомогою хірургічного лазера. Це стосується тих ситуацій, коли проведення стандартної факоемульсифікації важко: якщо пацієнт має дистрофію рогівки або низьку щільність ендотеліальних клітин рогівки. Для таких пацієнтів лазерне лікування катаракти стає справжнім порятунком. Лазерний супровід факоемульсифікації показаний і в тих випадках, коли пацієнту імплантується високотехнологічна інтраокулярна лінза – мультифокальна, псевдоакомодуюча або торична. У цих випадках операція із застосуванням лазера дозволяє досягти найвищої якості зорових характеристик пацієнта. І, навпаки, лазерне лікування катаракти неможливе, якщо у пацієнта виявлено протипоказання, пов’язані з особливостями будови ока, станом рогівки та характером катаракти. У цих випадках проводиться ультразвукова факоемульсифікація.

Як довго триває операція щодо катаракти за допомогою лазера?

Операція з приводу катаракти лазером займає 15–20 хвилин.

Як відбувається операція з приводу катаракти?

У процесі лікування помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку подрібнюють і перетворюють на емульсію, а потім виводять з ока. На його місце імплантується доладна інтраокулярна лінза, яка самостійно розгортається і надійно фіксується всередині ока. На відміну від класичної (старої) методики, шви після такої операції не накладаються, оскільки мікродоступ настільки малий – до 1,6 мм, що герметизується самостійно. Операція виконується протягом 15 – 20 хвилин, у режимі «одного дня». Місцева краплинна анестезія, що застосовується в ході факоемульсифікації, повністю виключає хворобливі відчуття та ускладнення з боку серцево-судинної системи. Безперечною перевагою операції є те, що не потрібно чекати, поки катаракта дозріє: факоемульсифікація може проводитися і на ранніх стадіях розвитку захворювання. Операція проводиться амбулаторно: цього ж дня пацієнт повертається додому. Обмеження на фізичні та зорові навантаження надалі – мінімальні.

Які штучні кришталики на даний момент найкращі?

Однозначно сказати, що ця найкраща лінза (штучний кришталик) і вона підходить будь-кому – не можна. У медичному закладі мають бути представлені різні моделі, лише тоді лікар зможе підходити до підбору індивідуально, виходячи зі стану зорового апарату, віку, способу життя пацієнта. Виробники прагнуть зробити лінзи якомога схожими за своїми властивостями на природний кришталик людини. Наприклад, модель лінзи із жовтим фільтром. Такі лінзи аналогічні фільтру природного кришталика людини. Він захищає сітківку від шкідливого впливу ультрафіолетових променів та шкідливої ​​частини синього спектру, знижує ризик розвитку вікових захворювань сітківки. Асферичні лінзи, володіючи асферичною поверхнею, забезпечують чіткіший і контрастніший зір в умовах обмеженої освітленості, наприклад, у вечірній час доби. А мультифокальні лінзи дають можливість імітувати роботу природного кришталика ока і добиватися оптимальної гостроти зору, як поблизу, так і в далечінь, що дозволяє значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися їх. Ці лінзи рекомендовані не тільки для лікування катаракти, але і для позбавлення від вікової далекозорості (пресбіопії). У клініках “Ексимер” модель інтраокулярної лінзи підбирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням його віку, роду діяльності, потреб, способу життя.

Чи не шкідливий лазер, який використовується для видалення катаракти, тим більше для очей людей похилого віку?

Сучасні хірургічні лазерні системи, що застосовуються в офтальмохірургії, абсолютно безпечні для здоров’я людини, це підтверджено багаторічними дослідженнями та відповідними сертифікатами. Використовуваний в клініках «Ексимер» лазер LenSx – найпередовіша фемтолазерна хірургічна система, спеціально розроблена для хірургії катаракти, вона отримала схвалення FDA і пройшла реєстрацію та сертифікацію в Україні.

При видаленні катаракти використовується той же фемтосекундний лазер, що і при проведенні лазерної корекції?

Ні, це різне обладнання. Фемтосекундна лазерна система LenSx виробництва компанії «Алкон», яку використовують у клініках «Ексимер», спеціально розроблена саме для хірургії катаракти. З її допомогою формується доступ у рогівці для видалення помутнілого кришталика та штучного штучного, фрагментується помутнілий кришталик, формується отвір у капсулі кришталика. Таким чином, втручання стає практично безконтактним.

Як підготуватись до операції з приводу катаракти?

Готуючись до операції рекомендується: прийняти душ, вимити голову, в день операції надіти чисту білизну (бажано х/б). Не рекомендується приймати спиртні напої, зазнавати підвищених фізичних навантажень. Бажано, щоб останній прийом їжі був за 4 години до операції.

Чи потрібно лежати у лікарні після мікрохірургічної операції у клініках "Ексимер"?

Ні, не потрібно: операція відбувається в режимі «одного дня», тобто без потреби госпіталізації. У клініці ви пробудете 3-4 години. Сама операція займає 15-20 хвилин. Решта часу необхідна для передопераційного огляду, підписання документів, підготовки до операції та післяопераційного огляду

Чи болісна операція з приводу катаракти?

Ультразвукова факоемульсифікація в клініці «Ексимер» виконується за допомогою місцевої краплинної анестезії, завдяки чому не виникає якихось больових відчуттів під час операції та немає додаткового навантаження на серце, судини та інші органи, що дуже важливо для пацієнтів похилого віку.

Чи може катаракта розвинутися знову?

Трапляється, що через деякий час після проведення ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи у пацієнта діагностується вторинна катаракта (помутніння задньої капсули кришталика). Вторинна катаракта не є показником того, що операцію було проведено неякісно. Помутніння може виникнути у ранньому чи пізньому післяопераційному періоді (іноді через кілька років після проведення операції). У цьому відзначається зниження зору, «туман» перед очима, т.к. вторинна катаракта може порушити зір багато в чому так само, як початкова. Найчастіше до групи ризику виникнення вторинної катаракти потрапляють пацієнти з такими захворюваннями, як: глаукома, міопія високого ступеня, увеїт, діабет, захворювання системного характеру. У разі вторинної катаракти проводиться лазерне лікування і повторного хірургічного втручання в більшості випадків не потрібно.

Чи потрібно замінювати згодом штучний кришталик на новий?

Сучасні штучні кришталики (інтраокулярні лінзи) будуть служити вам стільки, скільки потрібно. Інтраокулярні лінзи, імплантовані в ході операції з приводу катаракти, не мають терміну придатності і не потребують заміни.

Скільки часу займає операція - факоемульсифікація катаракти?

Факоемульсифікація виконується амбулаторно, без госпіталізації протягом 15-20 хвилин під місцевою крапельною анестезією. Пацієнт швидко відновлюється і в короткий термін повертається до свого звичайного способу життя.

Чи роблять операцію з приводу катаракти відразу на обидва ока?

Операція факоемульсифікації катаракти одночасно на обидва ока не проводиться. Бажано операцію на око проводити з перервою від двох тижнів залежно від індивідуального відновлення після першої операції.

Через який час після діагностики можна проводити операцію лікування катаракти?

Якихось обмежень немає. Наприклад, успішно пройшовши комплексну діагностику, можна в той же день зробити операцію з видалення катаракти. Але потрібно попередньо підготувати необхідні аналізи, і прийти з результатами на консультацію. Якщо лікар не побачить жодних протипоказань щодо стану здоров’я, то операцію можна провести в день консультації.

Який реабілітаційний період після факоемульсифікації катаракти?

Реабілітаційний період після факоемульсифікації, проведеної в офтальмологічній клініці «Ексімер» – мінімальний. Після операції пацієнта оглядає лікар і відпускає додому з рекомендаціями та необхідними медикаментами для закапування очей. Пацієнт того ж дня може вести звичний спосіб життя – читати, дивитися телевізор. На наступний день обов’язковий післяопераційний огляд та консультація лікаря.

Чи можливе лікування катаракти на ранніх стадіях без хірургічного втручання та заміни кришталика?

Лікарі досі не можуть запропонувати ефективне консервативне (без операції) лікування катаракти. Повернути кришталику прозорість за допомогою ліків неможливо, закапування крапель може лише на ранніх стадіях ненадовго затримати розвиток хвороби. Однак це тимчасовий захід, який не вирішує питання кардинально. Лише хірургічне втручання – заміна помутнілого кришталика штучною лінзою – дозволяє набути гарного зору.

Чув, що при лікуванні катаракти кришталик тепер замінюють на якусь незвичайну жовту лінзу. Що це таке?

Йдеться про інтраокулярні лінзи, які імплантуються замість віддаленого при операції з приводу катаракти кришталика, з жовтим фільтром. Такі лінзи містять аналогічний природний кришталик людини фільтр. Він захищає сітківку від шкідливого впливу ультрафіолетових променів та шкідливого синього спектру, знижує ризик розвитку вікових захворювань сітківки. Імплантація лінз із жовтим фільтром дає оптимальний захист і гарантує високу якість зорового життя (за відсутності супутніх захворювань, що впливають на зір).

Що робити, якщо в мене і далекозорість та катаракта?

Незважаючи на те, що обидва ці захворювання найчастіше розвиваються у людей після 40-50 років, механізм їх розвитку відрізняється один від одного. Тому, навіть позбавившись катаракти, людина не позбавляється вікової далекозорості і для того, щоб добре бачити поблизу, їй необхідні окуляри. Вирішити цю проблему і позбутися як катаракти, так і вікової далекозорості сьогодні можливо за допомогою ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи певних моделей, а саме – мультифокальної або акомодуючої.

Вартість лікування катаракти

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією IOL Bunny Lens (Hanita, Ізраїль) В ході операції через мікродоступ від 1,5 мм помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюється на емульсію і виводиться з ока, на його місце імплантується штучна лінза (ІОЛ), яка замінює його функції. 17375 14725 13900
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF MP FOLDABLE 6.0 OPTIC MA60AC (acrysof) (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні візуальні характеристики і захищає внутрішні структури очі від негативного УФ-випромінювання 25800 20500
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP FOLDABLE 6.0 OPTIC SA60AT Monoblock (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні зорові характеристики і захищає внутрішні структури ока від негативного УФ-випромінювання. 27800 21800
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP NATURAL SN60WF (IQ) (Alcon,США) Асферична лінза – лінза зі спеціальними оптичними характеристиками, дозволяє отримувати якісне і чітке зображення навіть в умовах обмеженої освітленості. 33500 26500
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT2 – AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT9 (Alcon, США) Спеціальні астигматичні (торичні) лінзи (ІОЛ) дозволяють позбутися від двох проблем одночасно – і від катаракти і від астигматизму, зберігаючи всі переваги асферичної лінзи (ІОЛ). 42300 33500
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNTOO (Alcon, США) трифокальна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету 63900 56700
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNT20 – TFNT60 ( Alcon, США) трифокальна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму 80900 72100
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® (Alcon, США) Багатофокусна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 75200 67000
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® Toric (Alcon, США) Баготофокусна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 93200 82900
Факоемульсифікація з імплантацією мультифокальної ІОЛ; Symfony (Jonsons&Jonsons) 63900
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Головкин Володимир Володимирович

Головний лікар Київського центру «Ексімер», лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук, офтальмохірург
Детальніше

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ