АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Операція з видалення катаракти – ультразвукова факоемульсифікація

Ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) – ефективний, надійний, щадний та безболісний метод позбавлення від катаракти.

Завдяки цьому безшовному методу позбутися катаракти та повернути добрий зір можна без будь-яких обмежень згодом.

За допомогою ультразвукової факоемульсифікації позбулися катаракти мільйони людей по всьому світу. В Україні 16 років тому саме у клініці «Ексімер» (Київ) вперше застосували ультразвукову факоемульсифікацію катаракти.

Кому рекомендована ультразвукова факоемульсифікація катаракти?

Ультразвукова факоемульсифікація катаракти проводиться відразу ж, як помутніння кришталика починає заважати зору, і чекати, коли катаракта дозріє, не потрібно. Операція з видалення катаракти немає вікових обмежень. Така операція проводиться навіть найменшим дітям у разі вродженої катаракти.

Як проходить ультразвукова факоемульсифікація

Суть лікування катаракти методом ультразвукової факоемульсифікації полягає у виведенні з ока помутнілого кришталика за допомогою ультразвуку через мікродоступ розміром 1,8 мм та заміні його на гнучку інтраокулярну лінзу. Лінза розміщується всередині ока у згорнутому стані, розгортається та надійно фіксується завдяки спеціальній конструкції, виконуючи функцію природного кришталика. Вся операція займає 10-15 хвилин, і того ж дня пацієнт повертається додому.

Етапи ультразвукової факоемульсифікації

 • Офтальмохірург робить у рогівці мікродоступ розміром 1,8 мм і всі подальші маніпуляції під час операції проводить через нього.
 • Через мікродоступ за допомогою спеціального мікрохірургічного обладнання — факоемульсифікатора — помутнілий кришталик перетворюється на емульсію.
 • Перетворений на емульсію кришталик виводиться з ока.
 • У капсулу, де раніше розміщувався кришталик, вводиться гнучка інтраокулярна лінза у складеному стані, яка самостійно розгортається всередині ока та надійно фіксується.
 • Накладання швів не потрібне: рогівковий мікродоступ згодом самогерметизується.

Переваги лікування катаракти з допомогою ультразвукової факоемульсифікації в клініках «Ексімер»

 • Позбавлення катаракти раз і назавжди.
 • Повернення максимально можливих зорових характеристик, відповідно до стану зорової системи.
 • В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) операцію щодо лікування катаракти проводять у режимі «одного дня», без госпіталізації.
 • Після оперативного втручання пацієнт не втрачає самостійності та не вимагає особливого догляду.
 • Добре бачити пацієнт починає одразу після операції, а максимальна гострота зору відновлюється протягом кількох днів.
 • Мінімальний відновлювальний період.
 • Безшовна методика дає можливість надалі не обмежувати фізичні та зорові навантаження.
 • При місцевій крапельній анестезії відсутнє зайве навантаження на серцево-судинну систему, вона добре переноситься пацієнтами будь-якого віку.
 • Для проведення операції не потрібно, як раніше, чекати, поки катаракта «дозріє», і зазнавати поступового погіршення зору. Тепер видалення катаракти можливе на ранніх стадіях.
 • Кришталики провідних світових виробників, що імплантуються, дають можливість виправлення вікової далекозорості, короткозорості, астигматизму, якщо вони були до розвитку катаракти.

Результат ультразвукової факоемульсифікації

Внаслідок ультразвукової факоемульсифікації людина раз і назавжди позбавляється катаракти та отримує максимально гарний (виходячи зі стану зорової системи) зір, без будь-яких суттєвих обмежень згодом.

Після ультразвукової факоемульсифікації

Зазвичай зір повертається одразу після операції. Після ультразвукової факоемульсифікації пацієнт знаходиться у клініці деякий час — до двох годин, потім його оглядає лікар, і можна відправлятися додому. Після операції лікар визначить порядок застосування крапель для очей та складе графік післяопераційних оглядів (в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) ці послуги входять у вартість операції, як і всі медикаменти та витратні матеріали).

Факти про ультразвукову факоемульсифікацію

 • Ідея про видалення катаракти за допомогою ультразвуку спала на думку американцю Чарльзу Келману у шістдесятих роках XX століття. На неї наштовхнула робота стоматолога, який видаляв зубний камінь за допомогою ультразвуку. Ця ідея визначила розвиток офтальмохірургії на багато десятиліть уперед, проте між розробкою методики та її реалізацією минуло багато років, протягом яких метод удосконалювався. Методика факоемульсифікації катаракти була запатентована у 1971 році.
 • Операція з видалення катаракти визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я єдиною серед усіх, і не тільки офтальмологічних, хірургічних втручань, операцією, що повністю реабілітує, оскільки дозволяє стовідсотково відновити втрачені внаслідок захворювання функції.
 • Найповажнішому пацієнтові клініки «Ексімер», якому видалили катаракту за допомогою ультразвукової факоемульсифікації, було 98 років, наймолодшому — п’ять місяців.
Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС