В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування глаукоми

глаукома лікування

Лікування глаукоми — це серйозне захворювання, при якому пошкоджується зоровий нерв. Зазвичай глаукома виникає через підвищення внутрішньоочного тиску на одному або обох очах. Дуже важливо, якомога раніше почати лікування глаукоми до того, поки зір не почав погіршуватися.

Якщо у вас діагностували підвищений очний тиск або спостерігаються перші ознаки глаукоми, не панікуйте. Регулярні огляди в спеціалізованій офтальмологічній клініці «Ексімер», філії якої розташовані в містах: Київ, Одеса (Україна) дозволять запобігти або уповільнити втрату зору, особливо якщо глаукома виявлена на ранній стадії. Часто ефективним методом зниження внутрішньоочного тиску може бути операція на оці, глаукома в такому разі не прогресує і зір стабілізується.

На жаль, зір, який було втрачено через глаукому, як правило, неможливо відновити.

Симптоми захворювання

Часто глаукома починається непомітно, поволі, не подаючи сигналів про свою підступну місію.

Ось які симптоми глаукоми можуть бути присутні:

 • Підвищений очний тиск
 • Затуманений зір
 • Почервоніння очей
 • Біль в очах
 • Головний біль
 • Сліпі ділянки в полі зору
 • Нудота і блювання

Симптоми глаукоми можуть відрізнятися в залежності від важкості стану і типу глаукоми.

Комплексний огляд очей – єдиний спосіб виявити глаукому до того, поки не сталася необоротна втрата зору.

На жаль, найпоширеніший тип глаукоми не має ранніх ознак і може бути виявлений тільки при всебічному огляді у офтальмолога.

Які фактори ризику виникнення глаукоми?

Глаукома – це результат пошкодження зорового нерву. По мірі того як нерв поступово руйнується, в полі зору виникають сліпі плями.

Пошкодження зорового нерву – результат підвищеного внутрішньоочного тиску.

Причини, які викликають підвищений очний тиск і глаукому:

 • Спадковий фактор. У деяких людей вчені виявили гени, які викликають підвищений очний тиск і пошкодження зорового нерву.
 • Системні захворювання, такі як діабет або підвищений кров’яний тиск
 • Регулярний прийом деяких ліків, в тому числі стероїдів.
 • Травми голови або очей
 • Висока ступінь короткозорості або далекозорості
 • Вік старше 60 років

Але буває, що у глаукоми немає видимої і зрозумілої причини виникнення.

Чим небезпечна глаукома?

Глаукому називають небезпечним і підступним захворюванням. І головна загроза, яку несе ця недуга – втрата зору. Як би страшно це не звучало, але глаукома ока вражає зоровий нерв і людина поступово сліпне.

На жаль, незважаючи на всі новітні технології і наукові розробки, медицина поки не навчилася відновлювати зоровий нерв. Тому зір, одного разу втрачений через глаукому, більше не відновлюється. І дуже важливо вчасно виявити захворювання на початковій стадії, щоби врятувати зір.

Діагностика глаукоми

Регулярні комплексні огляди очей можуть допомогти виявити глаукому на ранніх стадіях, перш ніж відбудеться серйозне погіршення зору. Американська академія офтальмології (ААО) рекомендує:

Якщо вам менше 40 років – проходити комплексне обстеження зору кожні 4-5 років;

Якщо вам від 40 до 54 років – проходити комплексну діагностику кожні 2-4 роки;

Якщо вам від 55 до 64 років – проходити огляд кожні 1-3 роки.

Після 65 років – проходити огляд кожні 1-2 роки.

Якщо ви схильні до ризику розвитку глаукоми, тоді вам потрібні більш часті обстеження.

Як проходить лікування (етапи лікування)?

Лікування глаукоми починається з:

 1. Проходження комплексної діагностики зору і установки діагнозу лікарем-офтальмологом.
 2. Лікар направляє пацієнта на додаткові дослідження, щоби визначити ступінь прогресування захворювання, тип глаукоми.
 3. При глаукомі може бути показана консультація ретинолога або глаукоматолога. Це вузькі фахівці, які займаються безпосередньо захворюваннями сітківки і очного нерву.
 4. На консультації лікар призначає необхідне лікування, яке дозволить зупинити прогресування хвороби і врятувати зір.
 5. Проходження регулярних оглядів у офтальмолога і контроль внутрішньоочного тиску.

Методики лікування глаукоми

Пошкодження зорових функцій, викликаних глаукомою, неможливо відновити. Але лікування та регулярні огляди здатні уповільнити або запобігти втраті зору, особливо якщо ви виявили хворобу на ранніх стадіях.

Лікування глаукоми направлене на зниження внутрішньоочного тиску. Залежно від тяжкості захворювання і типу глаукоми варіанти лікування можуть включати:

 • очні краплі, дія яких спрямована на зниження внутрішньоочного тиску.
 • лазерну хірургію, яка сприяє поліпшенню відтоку внутрішньоочної рідини. Її призначають у випадках, коли краплі не працюють або на додаток до медикаментозного лікування.
 • мікрохірургію ока. Це операція глаукоми, в ході якої створюється дренажний канал для відведення внутрішньоочної рідини і зниження тиску в оці.

Успішне лікування глаукоми – це, насправді, командна робота між пацієнтом і лікарем. Людині дуже важливо слідувати вказівкам спеціаліста і приймати в призначений час всі необхідні медикаменти.

При лікуванні глаукоми потрібно регулярно проходити огляд у офтальмолога, можливо спочатку кожні 3-6 місяців. Однак, ці терміни можуть варіюватися в залежності від стану захворювання.

Підготовка до хірургічного лікування глаукоми

Прийнявши рішення про хірургічне лікування такого захворювання як глаукома ока, пацієнту потрібно підготуватися до операції:

 1. Пройти комплекс обстежень та аналізів у сімейного лікаря, які дозволять зробити висновок про загальний стан здоров’я пацієнта.
 2. Пройти консультацію у анестезіолога в клініці. Повідомте лікаря про будь-які ліки або харчові добавки, які приймаєте. Перед операцією вас можуть попросити припинити прийом деяких ліків, наприклад, антикоагулянтів. Це необхідно для зменшення ймовірності кровотечі під час хірургії глаукоми. Будь-які рекомендації щодо припинення прийому медикаментів повинні бути узгоджені з сімейним лікарем.
 3. Лікар-офтальмолог може виписати кілька видів очних крапель: антиглаукомних, протизапальних та ін., які потрібно почати приймати за декілька днів до операції.
 4. Подбайте про супроводжуючого, який зможе вас забрати після операції і доставити додому. Мікрохірургічна операція проводиться в режимі одного дня, залишатися в клініці не потрібно.
 5. Спробуйте кинути курити за 4-5 днів до операції. Куріння може перешкодити швидкому загоєнню ока після операції.
 6. Також слід уникати вживання алкоголю за 48 годин до операції, оскільки алкоголь може підвищити ризик ускладнень після операції.

Хірургічне лікування глаукоми

Буває, що краплі і ліки викликають серйозні побічні ефекти, такі як високий кров’яний тиск або прискорене серцебиття, а також не мають потрібного ефекту, в такому випадку лікар може порекомендувати хірургічне лікування глаукоми. Деяким людям це необхідно відразу ж, якщо у них високий очний тиск, і вони ризикують втратити зір.

Непроникаюча глибока склеректомія вважається золотим стандартом в хірургії глаукоми і є такою операцією, що найбільш часто виконується при глаукомі. Під час цієї процедури хірург утворює за допомогою лазера або хірургічних інструментів невеликий клапоть в периферичній частині рогівки. Зазвичай він прихований під верхньою повікою і його не видно. Таким чином, формується природний дренаж для відтоку рідини і внутрішньоочний тиск знижується. Ця операція може поєднуватися з імплантацією колагенових дренажів, які дозволяють підвищити ефективність втручання і знизити ймовірність рубцювання.

Імплантація пристроїв Ex-Press – є сучасним і високоефективним методом лікування глаукоми. Цей інноваційний технологічний пристрій виконує функцію дренажу в оці. Ex-Press встановлюють під склеральним клапотем в оці і він контролює рівень внутрішньоочної рідини. Якщо рівень підвищується, то пристрій автоматично відводить зайву рідину і тиск нормалізується. Імплантація Ex-Press є безпечним методом лікування глаукоми, який застосовується вже понад 10 років, і який заслужив довіру, як хірургів, так і пацієнтів. Також ця методика малотравматична і дозволяє уникнути будь-яких післяопераційних ускладнень.

Імплантація системи клапан Ахмеда – ще одна ефективна операція глаукоми, яка покликана знизити внутрішньоочний тиск. Перевага цього методу в тому, що його можна використовувати при різних типах глаукоми. Крім того, після імплантації клапана Ахмеда вдається зменшити кількість застосовуваних крапель і при цьому мінімізувати ризик підвищення внутрішньоочного тиску.

Лікування глаукоми лазером

Для лікування глаукоми використовується кілька видів лазерної хірургії, вибір якої залежить від форми глаукоми і її ступеню важкості. Операція лазером при глаукомі проходить безболісно, під крапельною анестезією, і займає 15-20 хвилин часу. Лазерне лікування глаукоми в Києві, Одеса в клініках «Ексімер» проводиться в режимі «одного дня».

Нижче наведені найбільш поширені види лазерної операції для лікування глаукоми.

Селективна лазерна трабекулопластика (СЛТ) – використовується для лікування відкритокутової глаукоми і є ефективною в 75% випадків. При СЛТ промінь лазера впливає на трабекулярну сітку, яка є дренажною системою передньої камери ока. Завдяки цій процедурі поліпшується відтік рідини і знижується внутрішньоочний тиск. Лазерне лікування глаукоми може бути альтернативою для тих, хто вже багато років безуспішно лікується за допомогою крапель, що знижують тиск.

Лазерна іридектомія – підходить для лікування глаукоми. Закритокутова глаукома виникає, коли кут між райдужною оболонкою і рогівкою ока занадто малий. Це змушує райдужну оболонку блокувати відтік рідини, збільшуючи внутрішньоочний тиск. Під час процедури лазер робить невеликий отвір у райдужній оболонці, за рахунок чого поліпшується відтік рідини і знижується внутрішньоочний тиск.

Медикаментозне лікування глаукоми без операції

медикаментозне лікування глаукоми

Лікування глаукоми часто починається з очних крапель, які допомагають знизити очний тиск, поліпшивши відтік рідини з ока, або зменшивши кількість рідини, що виділяється оком. Залежно від того, наскільки низьким має бути очний тиск, може знадобитися кілька видів очних крапель.

Очні краплі є ефективним методом лікування, однак вони можуть вплинути на дію інших ліків і перешкоджати їх правильній роботі. Крім того, краплі можуть викликати печіння, почервоніння і відчуття дискомфорту.

Також для лікування глаукоми використовуються таблетки, які сприяють правильному відтоку рідини з передньої камери ока, зменшуючи тиск на зоровий нерв.

Непроникаюча глибока склеректомія

Непроникаюча глибока склеректомія (НГСЕ) стає все більш популярною операцією в усьому світі, в основному завдяки низькому відсотку ризику ранніх післяопераційних ускладнень.

Непроникаюча глибока склеректомія – це операція глаукоми, при якій у зовнішній оболонці ока – склері, створюється дренажний клапан. Завдяки цій процедурі утворюється можливість відтоку внутрішньоочної рідини, що в свою чергу, дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск.

Результат хірургічного лікування глаукоми

Хірургічні операції при глаукомі допомагають знизити внутрішньоочний тиск (ВОТ) в оці. Проміжок часу протягом, якого ВОТ залишатиметься в межах норми, залежить від методу хірургії, типу глаукоми, віку, раси і багатьох інших факторів. Деяким людям може знадобитися повторна операція, щоб краще контролювати тиск в оці.

Ще однією незаперечною перевагою на користь хірургічного лікування глаукоми є можливість мінімізувати або навіть взагалі відмовитися від використання медичних препаратів. Як правило, при глаукомі ліки потрібно приймати щодня по годинах і це впливає на якість і комфорт життя пацієнтів. Плюс медикаменти можуть викликати побічні ефекти, тому все більше лікарів схиляється в бік хірургічного лікування глаукоми.

Реабілітація після хірургічного лікування глаукоми

Після операції глаукоми перший тиждень необхідно проходити регулярний огляд у офтальмолога. Намагайтеся не нахилятися і не піднімати важких предметів, також не допускайте попадання води в очі, поки вони приходять в норму після операції.

Перший місяць після операції зір може бути трохи нечітким, а контактні лінзи викликати дискомфорт. Проте для більшості людей, у кого була глаукома, лікування хірургічним шляхом дозволяє відмовитися від постійного прийому ліків, що знижують тиск.

Поліпшення кровопостачання ока при глаукомі

Щоб отримати хороший результат після оперативного лікування такого захворювання як глаукома ока, недостатньо подбати тільки про дренажні системи, потрібно подумати й про сітківку. Справа в тому, що при глаукомі погіршується кровопостачання тканин сітківки і відповідно клітини недоотримають харчування. Вирішивши проблему з підвищеним внутрішньоочним тиском, потрібно поліпшити кровопостачання в області очей. Для цього в офтальмологічній клініці «Ексімер» використовується цілий комплекс апаратних терапевтичних процедур, а саме:

– лазерна стимуляція;

– магнітотерапія;

– ультразвук;

– вакуумний масаж;

– вітамінна терапія

– електростимуляція.

Крім того, застосовується така процедура, як вазореконструктивна операція, яка дозволяє перерозподілити кровоток в області ока й поліпшити кровопостачання на 20-25%.

Антиглаукомна програма в центрі «Ексімер»

Офтальмологічний центр «Ексімер» спеціалізується на лікуванні глаукоми ось уже понад 22 роки. У своїй роботі лікарі клініки використовують рекомендації Європейського співтовариства глаукоматологів.

Фахівці «Ексімер» розробили унікальну антиглаукомну програму для людей, які знаходяться в групі ризику або вже виявили у себе цю недугу. Програма включає в себе методи діагностики, контроль внутрішньоочного тиску, профілактичні процедури і методики щодо поліпшення кровопостачання клітин сітківки. Ця програма дуже затребувана пацієнтами клініки і має високу ефективність.

Одномоментне лікування глаукоми і катаракти

Нерідко буває, що глаукома йде рука об руку з катарактою – помутнінням кришталика ока, і тоді обидва захворювання вимагають серйозного лікування. Трапляється, що саме катаракта викликає розвиток вторинної глаукоми. Це відбувається в тих випадках, коли кришталик мутніє і розбухає, збільшуючись в обсягах, і тим самим перекриваючи доступ рідини до дренажного виходу. В такому випадку, досить замінити каламутний кришталик на інтраокулярну лінзу, і внутрішньоочний тиск нормалізується. В інших випадках, додатково до операції по катаракті одномоментно проводиться і лікування глаукоми.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» використовують всі новітні досягнення офтальмології і виконують хірургію катаракти, контролюючи рівень внутрішньоочного тиску, що дуже важливо для хворих на глаукому.

Переваги лікування глаукоми в офтальмологічному центрі «Ексімер»

 1. У центрах «Ексімер» представлено найсучасніше обладнання для ранньої діагностики глаукоми.
 2. Офтальмологи нашої клініки спеціалізуються на наданні медичних послуг з лікування глаукоми. У нас зібраний повний комплекс хірургічних, лазерних і терапевтичних методик для лікування захворювання.
 3. Для кожного пацієнта лікарі клініки підбирають індивідуальну програму лікування, ґрунтуючись на результатах комплексної діагностики зору.
 4. Наші клініки зручно розташовані в центрі міст мільйонників. Ви можете пройти лікування глаукоми в Києві, Одесі.
 5. Наші лікарі дотримуються стандартів Європейського співтовариства глаукоматологів при лікуванні пацієнтів.
 6. Операції по лікуванню глаукоми проходять безболісно в щадному режимі під крапельної анестезією, і займають 15-20 хвилин часу. У той же день пацієнт повертається додому.
 7. Всі пацієнти підписують договір перед початком лікування, згідно з яким, вони отримують безкоштовно післяопераційне спостереження і можуть звернутися до лікаря 24/7.

Скільки коштує операція на оці при глаукомі?

Якщо у вас виявлена глаукома, – операція, ціна – це питання які найчастіше хвилюють пацієнтів. Вартість лікування глаукоми залежить від форми захворювання, тяжкості і обраного методу лікування. Визначити ці аспекти може тільки лікар після ретельної діагностики.

Де можна вилікувати глаукому?

Лікуванням глаукоми повинні займатися лікарі, які спеціалізуються на даному захворюванні. Офтальмологічні центри «Ексімер» – більше 22 років лікують людей з глаукомою. До нас приїжджають пацієнти з таких міст як: Київ, Фастів, Біла Церква, Ірпінь, Бориспіль, Бровари, Обухів, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський (Україна), а також з ближнього і далекого зарубіжжя.

Найефективніше лікування глаукоми?

Найбільш ефективне лікування глаукоми визначає лікар в кожному конкретному випадку. Часто фахівці схиляються на користь лазерного або хірургічного лікування глаукоми, яке дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск і позбутися медикаментозної залежності.

Глаукома скільки років до сліпоти?

Глаукома – це захворювання при якому гине зоровий нерв. Тому, чим раніше розпочате лікування глаукоми, тим більша ймовірність врятувати зір і захистити себе від сліпоти.

Поширені запитання

Скільки можна прожити з глаукомою?

Глаукома не впливає на тривалість життя. Людина з глаукомою може прожити і 100 років. Інше питання, якою буде якість життя у людей з глаукомою, і тут все залежить від того, як швидко було розпочато лікування і наскільки вдалося врятувати зір.

Чи можна повернути зір після глаукоми?

Глаукома – це захворювання, при якому гине зоровий нерв. І якщо під час прогресування глаукоми почало звужуватися поле зору, то відновити зір «як було» вже неможливо. Зір, втрачений при глаукомі, на жаль, не відновлюється. Медицина ще не навчилася оживляти зоровий нерв. Головна ціль лікування глаукоми – це зупинити прогресування захворювання і врятувати зір, щоби людина могла бачити і вести активний спосіб життя.

Наскільки боляче лікувати глаукому?

Лікування глаукоми буває медикаментозним – із закапуванням крапель; лазерним і хірургічним, спрямованим на поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини. Всі перераховані методи лікування є безпечними, безболісними і ефективними. У той час, як гострі напади глаукоми можуть проходити дуже болісно, викликаючи дискомфорт в області чола, скронях, очах, вилицях.

Після лікування глаукома може повернутися?

Глаукома – це хронічне захворювання, яке виникає через підвищення внутрішньоочного тиску. І якщо одного разу був поставлений діагноз глаукома, то тепер потрібно регулярно проходити обстеження зору та вимірювати внутрішньоочний тиск (не менше ніж 1 раз на півроку).

Що буде якщо не лікувати глаукому?

Глаукома – дуже небезпечне захворювання, при якому пошкоджується зоровий нерв, і людина поступово втрачає зір. Але найгірше те, що втрачений зір не відновлюється, можна тільки зупинити захворювання і зберегти людині можливість бачити. Якщо глаукому не лікувати, то це може привести до повної сліпоти.

Які болі можуть супроводжувати глаукому?

Глаукома підступна тим, що на ранніх стадіях протікає безсимптомно. Людина навіть не усвідомлює, що втрачає зір. І тільки в запущеній стадії з’являються яскраво виражені симптоми. Так, напад закритокутової глаукоми може проявлятися сильними болями в області очей, лоба, скронь, вилиць. Можуть навіть виникати напади нудоти.

Вартість лікування глаукоми

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Лазерна трабекулопластика 5200 4940
Лазерна іридектомія 6400 5415
Гіпотензивна операція при глаукомі (НГСЕ – непроникаюча глибока склеректомія) 12500 11875
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація пристрою Ex-PRESS 37800 35910
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація клапана АХМЕТА 46550 44223
Селективна лазерна трабекулопластика 7500 6888
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ