В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика і лікування глаукоми

глаукома лікуванняВ офтальмологічних клініках «Ексімер» для лікування глаукоми застосовуються найсучасніші методики консервативного, хірургічного, лазерного лікування. При глаукомі метою будь-якого лікування є нормалізація підвищеного внутрішньоочного тиску, для запобігання зниження і втрати зорових функцій.

Після ретельного обстеження зорової системи пацієнта лікар визначить тактику лікування індивідуально в залежності від форми і стадії глаукоми. Консервативне лікування глаукоми дозволяє штучно підтримувати баланс рідини в оці, хірургічне та лазерне спрямовані на створення додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини без застосування лікарських препаратів і, як наслідок, нормалізацію внутрішньоочного тиску.

Чим небезпечна глаукома?

Головна небезпека глаукоми – безповоротна втрата зору, якщо виявлення захворювання та лікування відбулося несвоєчасно. Втрачені внаслідок глаукоми зорові характеристики повернути неможливо, можна лише зупинити прогресування захворювання.

Переваги лікування глаукоми в клініках «Ексімер»

  • В арсеналі лікарів клінік – широкий вибір прогресивних методик консервативного, хірургічного та лазерного лікування глаукоми, що дозволяють зупинити прогресування хвороби і подальше погіршення зору.
  • Індивідуальна програма лікування глаукоми призначається кожному пацієнту на основі ретельної діагностики зорової системи в залежності від форми, стадії глаукоми, супутніх захворювань.
  • Хірургічні та лазерні методики лікування глаукоми, що застосовуються в клініках «Ексімер», дозволяють ефективно справлятися безпосередньою з причиною глаукоми – підвищеним внутрішньоочним тиском.
  • Оперативні втручання проводяться без госпіталізації і займають 15 – 20 хвилин.
  • Сучасні технології проведення втручань зводять до мінімуму період реабілітації.
  • Клініки оснащені унікальним мікрохірургічним і лазерним обладнанням, що дозволяє проводити лікування глаукоми на найвищому технологічному рівні з дотриманням усіх світових стандартів.
  • Лікування проводять досвідчені офтальмологи, саме вони надалі спостерігатимуть пацієнта після операції.

Консервативне (медикаментозне) лікування глаукоми

Препарати останнього покоління дозволяють спрямовано впливати на глаукому, сприяють зменшенню вироблення рідини, покращують її відтікання. Однак нормалізація внутрішньоочного тиску за допомогою медикаментів має деякі складності. У віці більше 50 років – а люди саме цієї вікової категорії частіше схильні до ризику розвитку глаукоми – нерідко мають вже не одне захворювання. Це означає, що при підборі антиглаукомних препаратів потрібно враховувати його сумісність з іншими ліками і всі особливості стану здоров’я пацієнта. Також важливо мати на увазі, що багато антиглаукомних препаратів мають побічні дії, тому призначати їх можна далеко не всім пацієнтам. Наприклад, такі препарати погано переносяться людьми з судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та іншими. Тому зараз офтальмологи всього світу оптимальним способом боротьби з глаукомою визнають хірургічне лікування.

Хірургічне лікування глаукоми

В офтальмологічних клініках «Ексімер» для боротьби з глаукомою застосовується сучасна і найбільш популярна методика хірургічного лікування – непроникаюча глибока склеректомія (НГСЕ). Таке втручання дозволяє відновити природний баланс рідини в оці і зупинити розвиток глаукоми на ранніх стадіях, коли ще немає органічних змін дренажної системи ока і волокон зорового нерва.

В ході цієї операції для полегшення відтоку рідини з передньої камери ока хірургічно або лазером стоншують периферичну ділянку мембрани рогівки, яка має природну вологопроникність. Непроникаюча глибока склеректомія може поєднуватися з імплантацією спеціальних колагенових дренажів, що перешкоджають рубцюванню тканин і зниженню ефекту операції в майбутньому.

Одним з сучасних і високоефективних методів лікування глаукоми є імплантація пристрою для фільтрації рідини Ex-Press. Зроблений з високотехнологічного сплаву медичної сталі, цей пристрій виконує функцію дренажу. Його встановлюють під склеральний клапоть і фіксують, в результаті внутрішньоочна рідина відводиться з ока і внутрішньоочний тиск знижується. Результат більшості таких операцій – стійкий позитивний гіпотензивний ефект.
Імплантація Ex-Press відрізняється мінімальною травматичністю, мінімальною кількістю післяопераційних ускладнень порівняно зі стандартними мікрохірургічними операціями, що використовуються при лікуванні глаукоми. В післяопераційному періоді потрібна мінімальна кількість візитів для контролю стану. Застосовується більше 10 років в хірургії глаукоми.

Імплантація клапанної системи Ahmed (клапан Ахмеда), пристрій, який дозволяє контролювати рівень внутрішньоочного тиску у пацієнтів з будь-яким типом глаукоми. Використання цього присторою допомагає знизити кількість застосовування лікарських крапель, а ризик гіпотонії зводиться до мінімуму. Виглядає клапан Ахмеда як система трубочок, розташованих на задній поверхні експлантати, котрі забезпечують сполучення між передньою камерою ока і субтенноновим простором. Усередині трубочок розташовані клапани, які чутливі до тиску і здатні регулювати потік внутрішньоочної рідини.

Також в деяких випадках, коли підвищення внутрішньоочного тиску викликано невідповідністю величини кришталика розміру ока, застосовується метод видалення прозорого кришталика з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи. Своєчасне видалення кришталика дозволяє уникнути прогресування глаукоми. На додаток до операції з приводу глаукоми може бути зроблена операція для поліпшення кровопостачання ока. З тією ж метою застосовуються і різні терапевтичні методи.

Лазерне лікування глаукоми

У клініках «Ексімер» застосовуються безпечні і результативні методики лазерного лікування глаукоми: лазерна ірідектомія і лазерна трабекулопластика. В ході лазерної ірідектомії формується невеликий наскрізний отвір в периферичному відділі райдужки, що призводить до вирівнювання тиску між передньою і задньою камерами ока і відкриття кута передньої камери.

Методика лазерної трабекулопластики дозволяє нормалізувати тиск всередині ока, в тому числі у пацієнтів, яким лікування антиглаукоматозними препаратами очікуваного ефекту не дає або протипоказано. Вплив лазером відбувається на трабекулярну мережу – частину дренажної системи передньої камери ока, за рахунок чого поліпшується відтік рідини.

Лазерне лікування глаукоми в клініках «Ексімер» проводиться в режимі «одного дня», під місцевою крапельної анестезією.

Поліпшення кровопостачання ока при глаукомі

Іноді для отримання найкращого результату при лікуванні глаукоми необхідно провести не тільки операцію, яка нормалізує роботу дренажної системи. При недостатньому живленні тканин сітківки, навіть якщо внутрішньоочний тиск вдалося знизити, починається процес атрофії її світлосприймаючіх клітин, що призводить до погіршення зору. В такому випадку, щоб відновити живлення сітківки і не допустити загибелі світлосприймаючих клітин, звертаються до методів, що дозволяють поліпшити кровопостачання ока.

У клініках «Ексімер» для цього застосовується цілий комплекс терапевтичних методів: ультразвукова терапія, лазерна стимуляція, вакуумний масаж, магнітотерапія, електостимуляція. Крім того, може бути виконана вазореконструктивна операція, в результаті якої кровопостачання збільшується на 20-25% за рахунок перерозподілу кровопостачання. У клініках «Ексімер» для цього застосовується цілий комплекс терапевтичних методів: ультразвукова терапія, лазерна стимуляція, вакуумний масаж, магнітотерапія, електостимуляція. Крім того, може бути виконана вазореконструктивна операція, в результаті якої кровопостачання збільшується на 20-25% за рахунок перерозподілу кровопостачання.

Антиглаукомна програма в клініках «Ексімер»

В офтальмологічних клініках «Ексімер» розроблена і реалізована спеціальна антиглаукомна програма. Вона дозволяє пацієнтам спостерігатися і лікуватися в режимі, рекомендованому Європейським співтовариством глаукоматологів. Такий підхід має на увазі динамічне спостереження у фахівця за індивідуальною програмою, контроль внутрішньоочного тиску і періодичне проведення повної діагностики.

Одночасне лікування глаукоми і катаракти

Якщо глаукома ускладнена катарактою – помутнінням кришталика, то виникає необхідність хірургічного лікування обох цих захворювань. Однак нерідкі випадки, коли саме катаракта стає причиною вторинної глаукоми. Відбувається це при запущених випадках катаракти, коли кришталик не тільки мутніє, а й збільшується в розмірах, перешкоджаючи нормальному відтоку внутрішньоочної рідини. Буває, що для нормалізації тиску досить видалити збільшений в розмірах через зрілу катаракту кришталик. В інших випадках проводиться одночасне втручання: операція по лікуванню катаракти (ультразвукова факоемульсифікація) і глаукоми (непроникаюча глибока склеректомія).

Вартість лікування глаукоми

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послугиЦіна, грнДиск. картаАкція
Лазерна трабекулопластика52004940
Лазерна іридектомія57005415
Гіпотензивна операція при глаукомі (НГСЕ – непроникаюча глибока склеректомія)1250011875
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація пристрою Ex-PRESS3400032300
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація клапана АХМЕТА4000038000
Селективна лазерна трабекулопластика69006555
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ