Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek 14 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування глаукоми

глаукома лікування

Глаукома — це складне офтальмологічне захворювання, при якому ушкоджується зоровий нерв. Зазвичай глаукома виникає через підвищений внутрішньоочний тиск в одному чи обох очах. Дуже важливо, якомога раніше розпочати лікування глаукоми — до того як зір почав погіршуватися.

Якщо у вас діагностували підвищений тиск очей або спостерігаються перші ознаки глаукоми, не панікуйте. Регулярні огляди у спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) дозволяють запобігти або уповільнити втрату зору, особливо якщо глаукома виявлена ​​на ранній стадії. Часто ефективним методом зниження внутрішньоочного тиску може бути операція на очах, глаукома при цьому не прогресує та зір стабілізується.

На жаль, зір, який було втрачено через глаукому, як правило, неможливо відновити.

Симптоми захворювання

Нерідко глаукома починається непомітно, поступово, не подаючи сигналів про свою підступну місію.

Ось які симптоми глаукоми:

  • Підвищений очний тиск.
  • Затьмарений зір.
  • Почервоніння очей.
  • Біль в очах.
  • Головні болі.
  • Сліпі ділянки у полі зору.
  • Нудота та блювота.

Симптоми можуть відрізнятися залежно від тяжкості стану й типу глаукоми.

Комплексний огляд очей — єдиний спосіб виявити глаукому доти, доки не відбулася незворотна втрата зору.

На жаль, найпоширеніший тип глаукоми немає ранніх ознак і може бути виявлений лише на всебічному огляді в офтальмолога.

Які фактори ризику виникнення глаукоми?

Глаукома – це результат ушкодження зорового нерва. У міру того, як нерв поступово руйнується, у полі зору виникають сліпі плями.

Пошкодження зорового нерва – результат підвищеного внутрішньоочного тиску.

Причини, що викликають підвищений очний тиск та глаукому:

  • Спадковий фактор. У деяких людей вчені виявили гени, які викликають підвищений очний тиск та пошкодження зорового нерва.
  • Системні захворювання, такі як діабет або підвищений кров’яний тиск.
  • Регулярне приймання деяких ліків, зокрема стероїдів.
  • Травми голови чи очей.
  • Високий ступінь короткозорості або далекозорості.
  • Вік старше 60 років.

Але буває, що глаукома не має видимої та зрозумілої причини виникнення.

Причини, які викликають підвищений очний тиск і глаукому:

  • Спадковий фактор. У деяких людей вчені виявили гени, які викликають підвищений очний тиск і пошкодження зорового нерву.
  • Системні захворювання, такі як діабет або підвищений кров’яний тиск
  • Регулярний прийом деяких ліків, в тому числі стероїдів.
  • Травми голови або очей
  • Висока ступінь короткозорості або далекозорості
  • Вік старше 60 років

Але буває, що у глаукоми немає видимої і зрозумілої причини виникнення.

Чим небезпечна глаукома?

Глаукому називають небезпечним та підступним захворюванням. І головна загроза, яку несе ця недуга – втрата зору. Як би страшно це не звучало, але глаукома очей вражає зоровий нерв і людина поступово сліпне.

На жаль, попри всі новітні технології та наукові розробки, медицина поки що не навчилася відновлювати зоровий нерв. Тому зір, втрачений через глаукому, не відновлюється. І так важливо вчасно виявити захворювання на початковій стадії, щоб урятувати зір.

Діагностика глаукоми

Діагностика глаукоми — регулярні комплексні огляди очей можуть допомогти виявити глаукому на ранніх стадіях перед тим, як відбудеться значне пошкодження зору. Американська академія офтальмології (ААТ) рекомендує проходити обстеження зору:

  • Якщо вам менше ніж 40 років – кожні 4-5 років.
  • Якщо вам від 40 до 54 років – кожні 2-4 роки.
  • Якщо вам від 55 до 64 років – кожні 1-3 роки.
  • Після 65 років – кожні 1-2 роки.

Якщо ви схильні до ризику розвитку глаукоми, тоді вам потрібно оглядатись частіше.

Як проходить лікування (етапи лікування)?

Лікування глаукоми починається з:

  1. Проходження комплексної діагностики зору та встановлення діагнозу лікарем-офтальмологом.
  2. Лікар направляє пацієнта на додаткові дослідження, щоб визначити рівень прогресування захворювання, тип глаукоми.
  3. При глаукомі може бути показана консультація ретинолога чи глаукоматолога. Це вузькі фахівці, які займаються безпосередньо захворюваннями сітківки та нерва очей.
  4. На консультації лікар прописує необхідне лікування, що дозволить зупинити прогресування хвороби та врятувати зір.
  5. Проходження регулярних оглядів в офтальмолога та контроль внутрішньоочного тиску.

Методики лікування глаукоми

Пошкодження зорових функцій, спричинених глаукомою, неможливо відновити. Але лікування та регулярні огляди здатні уповільнити або запобігти втраті зору, особливо якщо ви виявили хворобу на ранніх стадіях.

Лікування глаукоми спрямоване на зниження внутрішньоочного тиску. Залежно від тяжкості захворювання та типу глаукоми варіанти лікування можуть включати:

  • краплі для очей, дія яких спрямована на зниження внутрішньоочного тиску;
  • лазерну хірургію, яка сприяє поліпшенню відтоку внутрішньоочної рідини. Її призначають у випадках, коли краплі не працюють або на додаток до медикаментозного лікування;
  • мікрохірургію ока. Це операція на глаукому, під час якої створюється дренажний канал для відведення внутрішньоочної рідини та зниження тиску в оці.

Успішне лікування глаукоми – це насправді командна робота між пацієнтом та лікарем. Людині дуже важливо дотримуватися вказівок фахівця та приймати у призначений час усі необхідні медикаменти.

При лікуванні глаукоми потрібно регулярно проходити огляд в офтальмолога, можливо спочатку кожні 3-6 місяців. Однак ці терміни можуть змінюватись залежно від стану захворювання.

Підготовка до хірургічного лікування глаукоми

Прийнявши рішення про хірургічне лікування такого захворювання як глаукома ока, пацієнту потрібно підготуватися до операції:

  1. Пройти комплекс обстежень та аналізів у сімейного лікаря, які дозволяють зробити висновок про загальний стан здоров’я пацієнта.
  2. Пройти консультацію в анестезіолога у клініці. Повідомте лікаря про будь-які ліки чи харчові добавки, які приймаєте. Перед операцією вас можуть попросити припинити приймання деяких ліків, наприклад антикоагулянтів. Це необхідно для зменшення ймовірності кровотечі під час хірургії глаукоми. Будь-які рекомендації щодо припинення приймання медикаментів повинні бути узгоджені з сімейним лікарем.
  3. Лікар-офтальмолог може виписати кілька видів крапель для очей: антиглаукомні, протизапальні та ін., які потрібно почати приймати за кілька днів до операції.
  4. Подбайте про людину, яка зможе вас забрати після операції та відвезти додому. Мікрохірургічна операція проводиться у режимі одного дня, залишатися у клініці не потрібно.
  5. Намагайтеся кинути палити за 4-5 днів до операції. Куріння може завадити якнайшвидшому загоєнню ока після втручання.
  6. Також варто уникати вживання алкоголю за 48 годин до операції, оскільки алкоголь збільшує ризик виникнення ускладнень.

Хірургічне лікування глаукоми

Буває, що краплі та ліки викликають суттєві побічні ефекти, такі як високий кров’яний тиск або прискорене серцебиття, а також не мають потрібного впливу, у такому разі лікар може порекомендувати хірургічне лікування глаукоми. Деяким людям це необхідно відразу ж, якщо вони мають високий очний тиск, і вони ризикують втратити зір.

Непроникаюча глибока склеректомія вважається золотим стандартом у хірургії глаукоми та залишається найпоширенішою операцією при глаукомі. Під час цієї процедури хірург утворює за допомогою лазера або хірургічних інструментів невеликий лоскут у периферичній частині рогівки. Зазвичай він схований під верхньою повікою. Таким чином, формується природний дренаж для відтоку рідини та внутрішньоочний тиск знижується. Ця операція може поєднуватися з імплантацією колагенових дренажів, які дозволяють підвищити ефективність втручання та знизити ймовірність рубцювання.

Імплантація пристрою Ex-Press є сучасним і високоефективним методом лікування глаукоми. Цей інноваційний технологічний пристрій виконує функцію дренажу в оці. Ex-Press встановлюється під склеральним клаптем в оці та контролює рівень внутрішньоочної рідини. Якщо рівень підвищується, пристрій автоматично виводить зайву рідину і тиск нормалізується. Імплантація Ex-Press є безпечним методом лікування глаукоми, який застосовується вже понад 10 років, і заслужив довіру, як хірургів, так і пацієнтів. Також ця методика малотравматична та дозволяє уникнути будь-яких післяопераційних ускладнень.

Імплантація системи клапан Ахмеда — ще одна ефективна операція глаукоми, яка покликана знизити внутрішньоочний тиск. Перевага цього методу у тому, що його можна використовувати при різних типах глаукоми. Крім того, після імплантації клапана Ахмеда вдається зменшити кількість застосовуваних крапель і мінімізувати ризик підвищення внутрішньоочного тиску.

Лікування глаукоми лазером

Для лікування глаукоми використовується кілька видів лазерної хірургії, вибір залежить від форми глаукоми та її тяжкості. Операція лазером при глаукомі проходить безболісно, ​​під крапельною анестезією та займає 15-20 хвилин. Лазерне лікування глаукоми у Києві у клініці «Ексімер» проводиться у режимі «одного дня».

Нижче наведені найпоширеніші види лазерної операції для лікування глаукоми.

Селективна лазерна трабекулопластика (СЛТ) – використовується для лікування відкритокутової глаукоми та є ефективною у 75% випадків. При СЛТ промінь лазера впливає на сітку трабекулярну, яка є дренажною системою передньої камери ока. Завдяки цій процедурі покращується відтік рідини та знижується внутрішньоочний тиск. Лазерне лікування глаукоми може бути альтернативою для тих, хто вже багато років безрезультатно лікується за допомогою крапель, що знижують тиск.

Лазерна іридектомія — підходить для лікування закритокутової глаукоми. Закритокутова глаукома виникає, коли кут між райдужною оболонкою та рогівкою ока занадто малий. Це змушує райдужну оболонку блокувати відтік рідини, збільшуючи внутрішньоочний тиск. Під час процедури лазер робить невеликий отвір у райдужній оболонці, внаслідок чого покращується відтік рідини та знижується внутрішньоочний тиск.

Медикаментозне лікування глаукоми без операції

медикаментозне лікування глаукоми

Лікування глаукоми часто починається з крапель для очей, які допомагають знизити очний тиск, покращивши відтік рідини з ока, або зменшивши кількість рідини, що виділяється оком. Залежно від того, наскільки низьким має бути тиск очей, може знадобитися кілька видів крапель.

Цей метод лікування є ефективним, однак краплі можуть вплинути на дію інших ліків та перешкоджати їхній правильній роботі. Крім того, вони можуть викликати печіння, почервоніння та почуття дискомфорту.

Також для лікування глаукоми використовуються таблетки, які сприяють правильному відтоку рідини з передньої камери ока, зменшуючи тиск на зоровий нерв.

Непроникаюча глибока склеректомія

Непроникаюча глибока склеректомія (НГСЕ) стає популярнішою операцією в усьому світі, переважно завдяки низькому відсотку ризику ранніх післяопераційних ускладнень.

Непроникаюча глибока склеректомія — це операція глаукоми, при якій у зовнішній оболонці ока — склері, створюється дренажний клапан. Завдяки цій процедурі є можливість відтоку внутрішньоочної рідини, що дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск.

Результат хірургічного лікування глаукоми

Хірургічні операції при глаукомі допомагають знизити внутрішньоочний тиск (ВОТ). Проміжок часу, протягом якого ВОТ залишатиметься у межах норми, залежить від методу хірургії, типу глаукоми, віку, раси та багатьох інших факторів. Деяким людям може знадобитися повторна операція, щоб краще контролювати ВОТ.

Ще однією незаперечною перевагою на користь хірургічного лікування глаукоми є можливість мінімізувати чи взагалі відмовитися від використання медичних препаратів. Зазвичай при глаукомі ліки потрібно приймати щодня у той самий час і це впливає на якість та комфорт життя пацієнтів. Плюс медикаменти можуть викликати побічні ефекти, тому дедалі більше лікарів схиляється у бік хірургічного лікування глаукоми.

Реабілітація після хірургічного лікування глаукоми

Після операції глаукоми перший тиждень потрібен регулярний огляд в офтальмолога. Намагайтеся не нахилятися та не підіймати важкого, також не допускайте попадання води в очі, поки вони приходять у норму після операції.

Перший місяць зір може бути трохи нечітким, а контактні лінзи викликатимуть дискомфорт. Проте для більшості людей, у кого була глаукома, лікування хірургічним шляхом дозволяє відмовитись від постійного приймання ліків, які знижують тиск.

Поліпшення кровопостачання ока при глаукомі

Щоб отримати хороший результат після оперативного лікування такого захворювання як глаукома ока, недостатньо дбати лише про дренажну систему, потрібно подумати й про сітківку. Річ у тому, що при глаукомі погіршується кровопостачання тканин сітківки та клітини не отримують необхідного живлення. Розв’язавши проблему з підвищеним внутрішньоочним тиском, потрібно покращити кровопостачання очей. Для цього в офтальмологічній клініці «Ексімер» використовується комплекс апаратних терапевтичних процедур, а саме:

— лазерна стимуляція;

— магнітотерапія;

— ультразвук;

— вакуумний масаж;

— вітамінна терапія;

— електростимуляція.

Крім того, застосовується така процедура, як вазореконструктивна операція, що дозволяє перерозподілити кровотік в ділянці ока та покращити кровопостачання на 20-25%.

Антиглаукомна програма у центрі «Ексімер» (Київ)

Офтальмологічний центр «Ексімер» спеціалізується на лікуванні глаукоми вже понад 22 років. У своїй роботі лікарі клініки використовують рекомендації Європейського товариства глаукоматологів.

Фахівці «Ексімер» розробили унікальну антиглаукомну програму для людей, які перебувають у групі ризику чи вже виявили у себе цю недугу. Програма включає методи діагностики, контроль внутрішньоочного тиску, запобіжні процедури та методики з поліпшення кровопостачання клітин сітківки. Ця програма дуже популярна серед пацієнтів клініки та має високу ефективність.

Одномоментне лікування глаукоми і катаракти

Нерідко буває, що глаукома йде пліч-о-пліч з катарактою — помутнінням кришталика ока, і тоді обидва захворювання вимагають серйозного лікування. Трапляється, що саме катаракта викликає розвиток вторинної глаукоми. Це відбувається у тих випадках, коли кришталик каламутніє та набухає, збільшуючись в обсягах, і тим самим перекриваючи доступ рідини до дренажного виходу. У такому випадку, достатньо замінити каламутний кришталик інтраокулярною лінзою, і внутрішньоочний тиск нормалізується. В інших випадках додатково до операції з катаракти одночасно проводиться й лікування глаукоми.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ) використовують усі новітні досягнення офтальмології та виконують хірургію катаракти, контролюючи рівень внутрішньоочного тиску, що дуже важливо для хворих на глаукому.

Переваги лікування глаукоми в офтальмологічному центрі «Ексімер»

  1. У клініці «Ексімер» (Київ) представлене найсучасніше обладнання для ранньої діагностики глаукоми.
  2. Офтальмологи нашої клініки спеціалізуються на наданні медичних послуг з лікування глаукоми. У нас зібрано повний комплекс хірургічних, лазерних і терапевтичних методик для лікування захворювання.
  3. Для кожного пацієнта спеціалісти клініки підбирають індивідуальну програму лікування, ґрунтуючись на результатах комплексної діагностики зору.
  4. Наша клініка зручно розташована у центрі Києва.
  5. Наші лікарі дотримуються стандартів Європейського товариства глаукоматологів під час лікування пацієнтів.
  6. Операції з лікування глаукоми проходять безболісно у щадному режимі під крапельною анестезією, і займають 15-20 хвилин. Того ж дня пацієнт повертається додому.
  7. Усі пацієнти підписують договір перед початком лікування, згідно з яким вони отримують безкоштовно післяопераційне спостереження та можуть звернутися до лікаря 24/7.

Скільки коштує операція на оці при глаукомі?

Якщо у вас виявлена ​​глаукома, — операція, ціна — це питання, які найчастіше хвилюють пацієнтів. Вартість лікування глаукоми залежить від форми захворювання, тяжкості та обраного методу лікування. Визначити ці аспекти може лише лікар після ретельної діагностики.

Де можна вилікувати глаукому?

Лікуванням глаукоми повинні займатися лікарі, які спеціалізуються на цьому захворюванні. В офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві — понад 22 роки лікують людей із глаукомою. До нас приїжджають пацієнти з таких міст як: Фастів, Біла Церква, Ірпінь, Бориспіль, Бровари та інших населених пунктів України.

Найефективніше лікування глаукоми?

Найефективніше лікування глаукоми визначає лікар у кожному конкретному випадку. Нерідко фахівці схиляються на користь лазерного чи хірургічного лікування глаукоми, що дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск і позбутися медикаментозної залежності.

Глаукома скільки років до сліпоти?

Глаукома — це захворювання при якому гине зоровий нерв. Тому чим раніше розпочато лікування глаукоми, тим більша ймовірність врятувати зір і захистити себе від сліпоти.

Поширені запитання

Скільки можна прожити з глаукомою?

Глаукома не впливає на тривалість життя. Людина з глаукомою може жити й 100 років. Інше питання, якою буде якість життя у людей з глаукомою, і тут все залежить від того, як швидко було розпочато лікування та наскільки вдалося врятувати зір.

Чи можна повернути зір після глаукоми?

Глаукома — це захворювання, при якому гине зоровий нерв. І якщо у разі розвитку глаукоми почало звужуватися поле зору, то відновити зір «як було» вже неможливо. Зір, втрачений при глаукомі, не відновлюється. Тому головна мета лікування глаукоми — це зупинити розвиток захворювання та врятувати зір, щоб людина могла бачити й вести активний спосіб життя.

Наскільки боляче лікувати глаукому?

Лікування глаукоми буває медикаментозним – за допомогою закапування крапель; лазерним та хірургічним, спрямованим на покращення відтоку внутрішньоочної рідини. Усі перераховані методи лікування є безпечними, безболісними та ефективними. У той час як гострі напади глаукоми можуть проходити дуже болісно, ​​викликаючи дискомфорт у ділянці чола, у скронях, очах і вилицях.

Після лікування глаукома може повернутися?

Глаукома — це хронічне захворювання, яке виникає через підвищення внутрішньоочного тиску. І якщо одного разу було встановлено діагноз глаукома, то тепер потрібно регулярно проходити обстеження зору та вимірювати внутрішньоочний тиск (не рідше 1 разу на пів року).

Що буде якщо не лікувати глаукому?

Глаукома — дуже небезпечне захворювання, при якому ушкоджується зоровий нерв, і людина поступово втрачає зір. Але найгірше те, що втрачений зір не відновлюється, можна лише зупинити захворювання та зберегти людині можливість бачити. Якщо глаукому не лікувати, це може призвести до повної сліпоти.

Які болі можуть супроводжувати глаукому?

Глаукома підступна тим, що у ранніх стадіях протікає безсимптомно. Людина навіть не усвідомлює, що втрачає зір. І лише у занедбаній стадії з’являються яскраво виражені симптоми. Так напад закритокутової глаукоми може проявлятися сильними болями у ділянці очей, чола, скронь, вилиць. Можуть навіть виникати напади нудоти.

Вартість лікування глаукоми

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Лазерна трабекулопластика 7900 4940
Лазерна іридектомія 7800 5415
Гіпотензивна операція при глаукомі (НГСЕ – непроникаюча глибока склеректомія) 16000 11875
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація пристрою Ex-PRESS 48000 35910
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація клапана АХМЕТА 59000 44223
Селективна лазерна трабекулопластика 8900 6888
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ