В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика глаукоми

Глаукома друга за значимістю причина сліпоти в світі. Винуватець виникнення цього захворювання підвищений внутрішньоочний тиск (ВОТ). Він катастрофічно впливає на очний нерв, через що той пошкоджується і перестає функціонувати. Зорові сигнали припиняють надходити в головний мозок і людина сліпне.

Важливо знати, що зір, втрачений внаслідок глаукоми не відновлюється. Захворювання можна тільки зупинити або попередити, але повернути, «як було», на жаль не вийде. Тому так важливо регулярно обстежуватися в спеціалізованій офтальмологічній клініці.

Діагностика глаукоми

Глаукома хронічне очне захворювання, при якому пошкоджується зоровий нерв, що призводить до втрати зору. Найстрашніше в розвитку глаукоми те, що вона часто виникає непомітно і підступно, поступово руйнуючи нервові волокна ока і тим самим приводячи до сліпоти.

Щоб цього не сталося, потрібно після 40 років регулярно проходити діагностику зору, а якщо в сім’ї є випадки захворювання, то робити обстеження очей на глаукому потрібно ще частіше. Для цього краще записатися в спеціалізовану офтальмологічну клініку, таку як «Ексімер», яка приймає пацієнтів вже більше 20 років і чекає вас в містах: Київ, Одеса (Україна).

Симптоми глаукоми

Небезпека глаукоми полягає в її раптовості і непередбачуваності. Часто нічого не віщує розвитку захворювання, і раптом людина стрімко починає втрачати зір. Насправді, захворювання вже зріло, просто відбувалося це непомітно. Тому так важливо регулярно проходити обстеження зору для виявлення захворювання на ранніх стадіях. Цей фактор має вирішальне значення для запобігання сліпоти.

Симптоми, які повинні насторожити:

 • Біль в очах або тиск.
 • Головні болі.
 • Райдужні кола навколо джерела світла.
 • Погіршення зору, особливо у вечірній і нічний час доби.
 • Звуження поля зору (тунельний зір).
 • Нудота і блювання.
 • Почервоніння очей.
Здорове око
Глаукома

Чому не варто затягувати з діагностикою?

Якщо глаукома виявлена на ранній стадії, то, швидше за все сліпота вам не загрожує. Але важливо відзначити, що це захворювання хронічне і прогресуюче, тому зір все-таки поступово може погіршуватися в тій чи іншій мірі. І, все ж, чим раніше виявлено захворювання, тим вищі шанси зберегти зір і можливість вільно пересуватися і насолоджуватися життям.

Тому рекомендація після 40 років раз на рік відвідувати офтальмолога повинна стати правилом. А якщо ви схильні до високого ризику розвитку глаукоми, то вам необхідно обстежувати очі навіть частіше, контролюючи внутрішньоочний тиск.

Коли необхідно записатися на діагностику глаукоми?

До розвитку глаукоми схильний кожен з нас, але ризик виникнення захворювання збільшується з віком. Також є факти, що афроамериканці та латиноамериканці набагато частіше хворіють на глаукому, ніж представники інших рас, і, як правило, стикаються з цією недугою в більш ранньому віці. У два рази частіше зустрічається глаукома у людей з діабетом.

До інших факторів ризику можна віднести такі:

 • Генетична схильність.
 • Проблеми із зором: короткозорість або далекозорість.
 • Підвищений артеріальний тиск.
 • Тривалий прийом кортикостероїдів.
 • Травма ока або операція.

Тому, якщо у вас є один з перерахованих факторів або виникли симптоми, що лякають:

 • Затуманення зору.
 • Мушки, іскри, «шторка» перед очима.
 • Раптовий сильний біль в очах або головний біль.
 • Чутливість до світла.

Вам слід якомога швидше записатися на прийом до спеціалізованої офтальмологічної клініки, де вам зможуть провести комплекс обстежень, поставити точний діагноз і призначити відповідне лікування.

Лазерна діагностика глаукоми

Сучасна медицина дає можливість використовувати для діагностики небезпечного захворювання революційну технологію оптичний когерентний томограф (ОСТ). Це лазер-скануючий прилад, який призначений для діагностики судинних захворювань сітківки. Сигнал пристрою здатний проникнути в глибини очного дна і виявити найсерйозніші проблеми в судинах сітківки. Важливо, що лікар-ретинолога може побачити на знімку зміни під сітківкою без введення контрастної речовини, тобто без інвазійного втручання.

Також за допомогою даного приладу можлива лазерна діагностика глаукоми, оцінка ступеня розвитку захворювання і ефективності лікування.

Рання діагностика глаукоми

Глаукома це захворювання очного нерва, яке весь час прогресує. Наше завдання знайти, зупинити і загальмувати розвиток цієї недуги. На жаль, людина рідко може сама помітити, що у неї погіршується зір на оці, і, як правило, коли це відбувається, втрачається вже 50% зору, причому безповоротно.

Дуже бажано виявити глаукому на початковій стадії розвитку захворювання, і зробити це може тільки фахівець, використовуючи сучасні високоточні методи діагностики.

На жаль, раніше не було таких приладів, як зараз, і люди часто дізнавалися про небезпечне захворювання лише, коли вже була часткова атрофія зорового нерва. Сьогодні це можливо завдяки інноваційним технологіям в офтальмології та новітнім діагностичним пристроям.

На початковій стадії захворювання, людина може відчувати печіння, втому, мушки, спалахи перед очима. Якщо ви помітили один із симптомів, тоді не витрачайте дорогоцінний час, записуйтеся на діагностику до офтальмолога.

Діагностика гострої глаукоми

В офтальмології, як і в інших напрямках медицини, є невідкладні ситуації, які вимагають негайної госпіталізації та надання допомоги і гострий напад глаукоми, є саме таким випадком. Виникає цей найнебезпечніший стан через різке підвищення тиску в оці і характерний найчастіше для глаукоми. При цьому стані порушений природний відтік внутрішньоочної рідини, через що дренажна система ока забивається і підвищується тиск.

Відрізнити цей небезпечний стан від звичайної мігрені або проблем з серцем може бути складно, але реально. Аж надто яскраві симптоми характерні для гострого нападу глаукоми:

 • Дуже сильна стискаюча біль в оці
 • Затвердіння ока, воно стає як кам’яне, нерухоме.
 • Нудота, може бути навіть блювота.
 • Сильне почервоніння очей.
 • Зіниця з чорного набуває темно-зеленого відтінку.

Виникає гострий напад глаукоми з різних причин:

 • Через посилених фізичних навантажень.
 • Підвищення артеріального тиску.
 • Пошкодження ока
 • Роботи в нахиленому стані
 • Застосування деяких ліків: судинозвужувальних крапель, таблеток від депресії, крапель для розширення зіниці і ін.

У той же час, варто відзначити, що до цих пір невідомі всі фактори, які можуть спровокувати розвиток гострого нападу глаукоми.

Дуже важливо в першу добу при гострому нападі глаукоми знизити внутрішньоочний тиск, щоб сітківка і очні нерви отримали необхідне живлення. Для цього потрібна невідкладна офтальмологічна допомога і чим швидше людина звернеться за нею, тим ймовірніше вдасться зберегти зір.

А щоб вас не турбувала гостра глаукома, діагностика зору повинна проводитися щорічно, і саме в спеціалізованій клініці.

Диференціальна діагностика глаукоми

Глаукому дуже складно виявити на початковому етапі розвитку, тому що її прояви непомітні, проте коли вона проявляє себе і набирає силу, тут вже стережись. А щоби не стати раптовою жертвою хвороби, допоможе диференціальна діагностика глаукоми.

Про закритокутовий різновид захворювання ми вже поговорили. Тому зупинимося більш детально на двох інших її видах.

Диференціальна діагностика вродженої глаукоми

Це захворювання проявляється в перші роки життя малюка або навіть з народження, і вимагає ранньої діагностики і лікування.

Фактори, які впливають на розвиток вродженої глаукоми: генетична схильність, вірусні інфекції матері, гіпервітаміноз, травми та ін. Що повинно насторожити батьків і лікаря в поведінці дитини:

 • Дитина неспокійний. Погано їсть, відригує їжу.
 • Рогівка ока каламутна. Сама зіниця розширений більше, ніж у звичайної людини.

І головний симптом це підвищений внутрішньоочний тиск.

Така диференціальна діагностика патологічного стану ока дозволяє запідозрити захворювання на ранній стадії і запобігти найгіршим наслідкам.

Диференціальна діагностика відкритокутової глаукоми

Розвитку відкритокутової глаукоми схильні найчастіше люди у віці після 60 років. Це прогресуюче захворювання, яке діє поступово, але впевнено, і через підвищення внтурішньоочного тиску викликає сліпоту.

Хворі з відкритокутовою глаукомою часто скаржаться на зниження зору і погану акомодацію, тобто здатність швидко змінювати фокусування з далекого об’єкта на ближній. Також надходять скарги на головний біль, наявність туману або спалахів перед очима. І звичайно захворювання супроводжується підвищеним внутрішньоочним тиском.

Щоб діагностувати захворювання застосовують такі методики:

 • Тонометрія лікар вимірює внутрішньоочний тиск.
 • Гоніоскопія дозволяє визначити наскільки відкритий кут передньої камери ока, а також, чи немає в ньому серйозних змін.
 • Офтальмоскопія допомагає розглянути очне дно і патологічні зміни зорових нервів, або судинних сплетінь ока.
 • Оптична когерентна томографія (ОКТ) призначена для пошуку змін в зоровому нерві, які можуть вказувати на глаукому.
 • Тест поля зору (периметрія) для перевірки змін периферичного зору (здатності людини бачити об’єкти збоку).

Переваги нашої клініки

У мережі офтальмологічних клінік «Ексімер» лікування глаукоми проходить безпечно, безболісно і для кожного пацієнта підбирається індивідуальна програма лікування, в залежності від результатів діагностики.

Топ-5 причин для вибору нашої клініки:

 1. У нас працюють висококваліфіковані лікарі-ретинологи, які мають колосальний досвід успішного лікування захворювань сітківки та глаукоми.
 2. Клініка оснащена унікальним сучасним діагностичним обладнанням, а також лазерними і мікрохірургічними системами, призначеними для високоточного лікування глаукоми.
 3. Ми застосовуємо передові технології лікування глаукоми, які схвалені провідними європейськими очними центрами. Ці методики дозволяють нормалізувати внутрішньоочний тиск і зменшити залежність від крапель.
 4. Всі мікрохірургічні і оперативні втручання проходять швидко, без госпіталізації, і пацієнт може в той же день повертатися додому.
 5. Перед початком лікування всі пацієнти кініки підписують договір, де прописані всі гарантії та хід лікування. З кожним пацієнтом після операції лікар знаходиться в постійному контакті 24 години на добу.
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Калимун Надія Андріївна

Офтальмохірург, провідний ретинолог центру, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ