Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лазерна корекція зору

лазерна корекція зору

Лазерну корекцію зору можна здійснити відразу після комплексної діагностики зору. Єдина умова — погодьте цей пункт під час запису на діагностику за телефоном. Ціна лазерної корекції в Києві зору залежить від обраного способу лікування.

Офтальмологічний центр «Ексімер» у Києві вже понад 24 роки успішно застосовує найефективніший, надійний, прогресивний та безпечний спосіб виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму – ексимер-лазерну корекцію зору.

Процедури проходять за допомогою сучасної лазерної установки Amaris – це інтелектуальна система термоконтролю: імпульси розподіляються індивідуально, а термічне навантаження на рогівку мінімізується. У процесі операції рогівка мало піддається нагріванню. Таким чином, відновлення відбувається швидко та не змушує пацієнта поставати перед труднощами й незручностями у повсякденному житті.

Що дає лазерна корекція зору?

Лазерна корекція короткозорості, далекозорості та астигматизму – це можливість дивитися на світ на власні очі. Окуляри та контактні лінзи розв’язують проблему поганого зору лише тимчасово: як тільки ви їх знімаєте – контури втрачають чіткість, фарби тьмяніють, предмети розпливаються.

Корекція зору лазером дає не тільки відмінний зір, але й разом з ним – свободу від окулярів і контактних лінз. Отже – по-справжньому нове життя!

Важливо!

За відсутності протипоказань лазерна корекція зору усуває короткозорість (до -15,0 D), далекозорість (до +6,0 D), астигматизм будь-якого ступеня. У клініці «Ексімер» у розпорядженні пацієнтів – найсучасніші методики лазерної корекції.

Переваги лазерної корекції в клініках «Ексімер»

Унікальне
сучасне
обладнання
Великий
вибір
методик
Точно
прогнозований
результат
Швидке
і комфортне
лікування
  • Унікальне сучасне обладнання. Застосування рефракційного обладнання високого класу зводить ризик ускладнень до суто теоретичного та дає можливість досягати принципово інших якісних параметрів зору внаслідок проведення процедур.
  • Великий вибір методик лазерної корекції зору. Дає можливість максимально індивідуального підходу до кожного пацієнта та підбору оптимального способу відновлення зору у разі навіть найскладніших офтальмологічних патологій.
  • Точно прогнозований результат. Вже після діагностики зору на комп’ютеризованому обладнані ви знаєте, яким буде зір після корекції.
  • Швидке та комфортне лікування. Лазерна корекція проводиться у режимі «одного дня» і не порушує розпорядок життя. Зір покращується відразу після процедури та остаточно нормалізується протягом одного-двох днів.

Кому потрібна лазерна корекція зору?

  • Людям, які не хочуть миритися з поганим зором і носити окуляри чи контактні лінзи.
  • Тим, кому складно підібрати окуляри чи контактні лінзи (наприклад, складний астигматизм, велика різниця гостроти зору в очах).
  • Тим, чиї спосіб життя або професія не дозволяють носити окуляри та контактні лінзи (спортсмени, ті, хто працює в умовах підвищеної запиленості чи вологості, любителі активного відпочинку, актори).
  • Тим, чия робота вимагає такої високої якості зору (водії, пілоти), які не можуть забезпечити окуляри та контактні лінзи.

Історія методу

Про те, щоб розв’язати проблему кардинально та дати можливість людям добре бачити без жодних пристроїв, офтальмологи замислювалися давно. У 1980-ті роки набула поширення радіальна кератотомія (метод Федорова) – нанесення на рогівку спеціальних насічок. Вони зросталися, внаслідок чого рогівка змінювала форму та заломлювальну силу, і зір поліпшувався. Свого часу цей метод був революцією, але мінусів у нього виявилося більше ніж плюсів. Нині він пішов у минуле. Наступним етапом була лазерна корекція. Ідея залишилася колишньою – впливати на рогівку – природну лінзу ока, щоб змінити її заломлювальну силу. Ось тільки не скальпелем, а лазером. Історія ексимерного лазера, що активно застосовується у сучасній офтальмології, починається з 1976 року. Тоді увагу вчених-медиків привернули розробки компанії IBM: її фахівці використовували лазерний промінь для нанесення гравіювання на поверхню комп’ютерних чіпів. Ця процедура вимагала справді ювелірної точності та дуже зацікавила лікарів. Вони встановили, що безпека використання лазерного пучка та можливість його контролю за глибиною й діаметром зони впливу має особливе значення у такій делікатній галузі, як рефракційна хірургія. Вперше лазерна корекція була застосована у 1985 році.

Методи і способи лазерної корекції

Фемтолазерная корекція (фемто-ЛАСІК)

Фемтосекундний лазер, на відміну від мікрокератома, не розрізає, а безконтактно розшаровує рогівкову тканину. Промінь фемтосекундного лазера може бути сфокусований на заданій глибині рогівки з точністю до декількох мікронів для створення шару мікробульбашок.

Офтальмохірург має можливість отримати площину поділу будь-якої форми з високою точністю, маючи за допомогою комп’ютерної програми безліч мікробульбашок потрібної конфігурації. У роботі фемтосекундного лазера використовуються ультракороткі світлові імпульси, які тривають лише одну мільярдну частку секунди.

Корекція за фемтолазерною методикою займає 10-15 хвилин, проходить абсолютно безболісно. У ході корекції фемтосекундним лазером формується лоскут, а потім ексимерним лазером рогівці надається нова форма. Зір стабілізується вже наступного дня.

Корекція технологією 5D-Eye LASIK

Amaris – лазерна установка, що має дуже швидку систему стеження за рухом ока під час виконання корекції, у тому числі на асферичній поверхні. Це можливо завдяки використанню унікальної 5D-технології, що фіксується по п’яти осях. Лазерний промінь впливає на рогівку з максимальною точністю.

Зовнішні чинники на результат процедури не впливають. Для очей кожного пацієнта характерні особливості, які треба враховувати під час корекції зору. Новий ексимерний лазер має найсучасніше програмне забезпечення. З його допомогою підбирається рішення, що забезпечує відмінний результат, незалежно від складності випадку.

Amaris дозволяє корекцію за лічені секунди, а після цієї процедури, зір більшості пацієнтів досягає 100%, нерідко навіть перевищує 100%. Операція на очах за допомогою лазерної корекції зору не впливає на повсякденний ритм життя: не потрібно йти у відпустку, лягати до лікарні. Вже за кілька днів після корекції ви можете вести звичний ритм життя, працювати на комп’ютері, читати, писати, дивитися телевізор.

Лазерна корекція методом Ласік (LASIK)

Метод ЛАСІК (LASIK — Laser-Assisted in Situ Keratomileusis) — найпоширеніша методика ексимерлазерної операції з корекції зору. Це безпечна, безболісна та точно прогнозована процедура, що дозволяє мати гарний зір при найкоротшому відновлювальному періоді.

Лазерна корекція зору — зміна заломлювальної сили рогівки шляхом надання їй за допомогою лазерного впливу нової форми, при якій промені світла фокусуються безпосередньо на сітківці. Лазерна корекція зору у Києві даним методом проводиться ексимерним лазером, який впливає на внутрішні шари рогівки. Мета — збереження верхнього, епітеліального шару, який після корекції виконує функцію природної захисної лінзи ока. Такий спосіб виконання корекції виключає больові відчуття після операції, ризик помутніння рогівки та появи спотворень зображення, зводить до мінімуму період відновлення.

Детальніше дізнатися про метод – перейти за посиланням

Корекція зору технологією «тонкий лоскут»

У клініці «Ексімер» (Київ) технологія «тонкий лоскут» виконується за допомогою надточного мікрокератома Moria Evolution 3. Параметри дозволяють гнучко налаштовувати обладнання під індивідуальні особливості ока пацієнта, що призводить до точних та гарантованих результатів.

Переваги лазерної корекції зору із застосуванням технології «тонкий лоскут»: формування надтонкого лоскута забезпечує максимально щадний вплив на рогівкову тканину, технологія дає можливість застосовувати методику ЛАСІК навіть тим пацієнтам, кому раніше було відмовлено у проведенні корекції (наприклад, пацієнтам з тонкою рогівкою), формування лоскута відбувається за зрізом і діаметром індивідуально, виходячи з параметрів ока кожного пацієнта, формування надтонкого лоскута дозволяє досягати найкращих зорових характеристик і швидкого реабілітаційного періоду.

Як проводиться лазерна корекція?

Лазерна корекція зору у Києві проводиться протягом 10-15 хвилин, при цьому сама дія лазера не перевищує 30-40 секунд. Місцева крапельна анестезія виключає больові відчуття. Відмінний результат досягається при мінімальному ризику виникнення ускладнень і найкоротшому відновлювальному періоді. Корекція зору проводиться без госпіталізації, у режимі «одного дня».

Як лазер виправляє зір?

Око людини – складна оптична система. Світлові промені, заломлюючись, проходять крізь відповідні ділянки ока – рогівку, кришталик, склоподібне тіло. Коли вони фокусуються на сітківці, ми отримуємо чітке зображення, тобто добре бачимо. У цьому випадку можна говорити, що оптична система ока має нормальну рефракцію – заломлювальну силу. При порушеннях рефракції – короткозорості, далекозорості, астигматизмі фокусування променів на сітківці немає, і людина бачить нечітко. Завдання виправлення аномалій рефракції – змінити заломлювальну силу оптичної системи ока, щоб досягти фокусування променів безпосередньо на сітківці.

Основний принцип виправлення аномалій рефракції (короткозорості, далекозорості, астигматизму) за допомогою лазера такий: рогівці надається нова форма, щоб промені світла сфокусувалися на сітківці й зір був чітким. Вплив ексимерним лазером відбувається на верхні чи середні шари рогівки, залежно від методики. Коли лазер впливає на середні шари, епітелій – верхній захисний шар рогівки – не порушується. Щоб це забезпечити, у ході корекції формується рогівковий лоскут, який відкриває доступ до середніх шарів, а після дії лазера повертається на місце та надійно фіксується внаслідок власної речовини – колагену.

Протипоказання до ексімер-лазерної корекції зору

Протипоказанням для лазерної корекції зору є наявність деяких офтальмологічних (катаракта, глаукома, кератоконус) та загальних захворювань (декомпресійна хвороба, діабет, туберкульоз у гострій формі тощо).

Після лазерної корекції

Добре бачити пацієнт починає відразу після лазерної корекції, а остаточно зір нормалізується протягом тижня.

Після цієї процедури можна вести звичний спосіб життя, оскільки жодних обмежень на фізичні та зорові навантаження немає. Винятком є лише відвідування басейну, лазні, сауни, купання у водоймах, використання декоративної косметики, яких рекомендується уникати протягом декількох днів після проведення корекції.

Лазерна корекція та вік

Оптимальним для лазерної корекції вважається вік від 18 до 45 років. До 18 років організм ще розвивається, а зі зростанням очного яблука може змінитися й зір. Після 45 років проведення корекції можливе, але варто пам’ятати, що вона не застрахує від появи вікової далекозорості (пресбіопії). У будь-якому випадку, остаточне рішення щодо можливості проведення лазерної корекції приймає лікар на підставі індивідуальних показань, отриманих під час діагностики.

Лазерна корекція та вагітність

Лазерна корекція зору не має негативного впливу ні на майбутню вагітність, ні на спосіб розродження. Обмеженням до проведення лазерної корекції зору є лише власне періоди вагітності та годування груддю. Пояснюється це змінами, які відбуваються в організмі жінки, що може призводити до змін у стані зорової системи. Результат лазерної корекції, проведеної у цей період, може бути нестабільним.

Рішення щодо можливості проведення лазерної корекції зору приймає лікар. Якщо проведення корекції неможливе, в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) підберуть інші методи виправлення зору, наприклад, операцію по імплантації факічних лінз або рефракційну заміну кришталика.

Лазерна корекція зору: стереотипи

Жінкам, які ще не народжували, неможна робити лазерну корекцію

Це найпоширеніша помилка, відома про лазерну корекцію. Ймовірно, такий забобон пов’язаний з тим, що досі багато людей не відрізняють ексимер-лазерну корекцію від методу хірургічних насічок – кератотомії, після якої, дійсно, такі обмеження можуть бути. Зазвичай у процесі вагітності та розродження складності виникають у жінок, які мають проблеми з сітківкою. Під час лазерної корекції здійснюється вплив на рогівку, а не на сітківку. Тому на розродження та вагітність лазерна корекція не впливає.

Після лазерної корекції зір все одно погіршиться

Результат лазерної корекції з часом не зміниться. Цей факт підтверджено роками. Адже корекція зору пройшла багатоетапні клінічні випробування, перш ніж її почали використовувати в офтальмологічних клініках по всьому світу. Прогресування короткозорості не залежить від того, робили ви лазерну корекцію чи ні. Але випадків різких погіршень зору не зафіксовано з 1985 року з того моменту, як застосовується лазерна корекція. Тому лазерна корекція – перевірений метод оперативного лікування короткозорості.

Лазерну корекцію не роблять дітям, отже, вона небезпечна

До 18 років корекція не рекомендується, тому що у цьому віці зі зростанням всього організму, у тому числі очного яблука, може змінитися й зір. Лазерна корекція пройшла багатоетапні клінічні випробування, перш ніж її почали використовувати в офтальмологічних центрах та клініках. Багаторічні спостереження за пацієнтами показали, що ексимерний лазер не викликає будь-яких порушень, тому що дія відбувається тільки на одне з заломлювальних середовищ – рогівку, і глибина дії обмежена.

Після лазерної корекції зору не можна займатися спортом

Ексімер-лазерна корекція — єдиний спосіб відновлення зору для тих, хто зазнає екстремальних навантажень: астронавтів, льотчиків-випробувачів, альпіністів, каскадерів. На заняття фізкультурою та спортом після лазерної корекції зору не накладається жодних заборон та обмежень. Не секрет, що серед гравців Національної Хокейної Ліги, тенісистів, біатлоністів, астронавтів чимало тих, хто набув гарного зору за допомогою лазерної корекції.

Після операції буде багато обмежень

Після лазерної корекції зору реабілітаційний період мінімальний. Невеликий дискомфорт після корекції зникає через 30-40 хвилин, а остаточне відновлення функцій відбувається протягом декількох днів. Обмеження відразу після корекції незначні та переважно стосуються гігієнічних процедур (відвідування басейну, сауни, використання косметики). Надалі ніяких обмежень, у тому числі на фізичні навантаження, немає.

SCHWIND AMARIS – лазер нового покоління, що робить процедуру корекції зору максимально безпечною і прогнозованою, а реабілітацію – комфортною. І все це завдяки унікальній 5D-технології!

 

Детальніше прочитати про цю технологію Ви можете на наступній сторінці перейшовши за посиланням.

Поширені питання про лазерну корекцію зору

Коли повертається зір після лазерної корекції?

Зір після корекції повертається прямо в операційній. Вже надвечір пацієнт починає добре бачити. А наступного дня на огляді зір може бути 100-120%. Повне відновлення настає через 2-3 тижні.

Чи можна втратити зір після лазерної корекції?

Ні. Після лазерної корекції неможливе погіршення зору. Технології лазерної корекції вже понад 30 років. Це перевірений спосіб виправлення зору по всьому світу. Проведено кілька мільйонів операцій та немає жодного випадку втрати зору. Лазерна корекція проводиться для того, щоб покращити зір і позбавити людини необхідності носіння окулярів або контактних лінз.

Як довго зберігається ефект від лазерної корекції?

Лазерна корекція дає тривалий стійкий результат покращення зору при короткозорості, далекозорості та астигматизмі. До нашої клініки приходять пацієнти, які зробили лазерну корекцію 20 років тому й вони досі не потребують ні окулярів, ні лінз. У пацієнтів з короткозорістю вище -6 діоптрій можливий незначний регрес у 1% випадків.

Як довго не можна працювати після корекції зору?

Працювати за комп’ютером, читати книгу можна вже ввечері у день корекції, якщо це необхідно. Що стосується серйозних фізичних навантажень, то до них можна повернутися через 2-3 тижні після лазерної корекції, коли настане повне відновлення зору та буде знято всі обмеження.

Чи можна провести лазерну корекцію відразу на два ока?

Так. Звичайно. Лазерну корекцію можна зробити як на одне, так і на обидва ока одночасно. Все залежить від індивідуальних показників зору пацієнта та даних діагностики.

Скільки часу триває ексимер-лазерна корекція зору?

Лазерна корекція – процедура амбулаторна та виконується без госпіталізації пацієнта. Підготовчий період перед лазерною корекцією займає приблизно 10 – 20 хвилин, а сама корекція – 10 – 15 хвилин. Після процедури якийсь час пацієнт відпочиває, потім його оглядає лікар, дає необхідні рекомендації та відпускає додому. Пацієнт проводить у клініці близько 1,5 – 2 годин.

Які існують обмеження щодо носіння контактних лінз перед проведенням лазерної корекції зору?

Якщо Ви носите контактні лінзи, то для отримання точних діагностичних даних та виконання лазерної корекції необхідно зняти м’які контактні лінзи напередодні діагностики та за тиждень до проведення процедури корекції. Для всіх, хто носить жорсткі контактні лінзи, фахівці рекомендують відмовитися від їх використання протягом одного місяця.

Чи буде зір 100-відсотковим після лазерної корекції зору?

Наважуючись на лазерну корекцію зору, всі пацієнти хочуть відновити свій зір і більше не користуватися окулярами або контактними лінзами. Однак результат корекції залежить від багатьох факторів, у тому числі від природної гостроти вашого зору. Нерідко трапляються випадки, коли зір відновлюється навіть більше, ніж 100 %. Лазерна корекція – чітко прогнозована процедура, і те, як ви бачитимете після неї, вам повідомляє лікар після передопераційного діагностичного обстеження зорової системи.

Чи можна засліпнути через лазерну корекцію зору?

У історії лазерної корекції не було жодного випадку втрати зору після цієї процедури. Якщо діагностичне обстеження показало, що у вас немає протипоказань до корекції зору, і після процедури Ви дотримуєтеся всіх рекомендацій лікаря, то можна гарантувати відмінний результат на довгі роки.

Чи може знадобитися повторна корекція зору?

У деяких особливо складних випадках проведення лазерної корекції може бути виконано в кілька етапів, але найчастіше необхідності в цьому немає.

У якому віці краще робити ексимерно-лазерну корекцію зору?

Оптимальним віком відновлення зору з допомогою лазерної корекції вважається період від 18 до 45 років. До 18 років корекція не рекомендується, тому що в цьому віці зі зростанням всього організму, у тому числі очного яблука, може змінитися і рефракція. А після 45 років лікарі попереджають пацієнта про те, що лазерна корекція не застрахує його від можливої появи вікової далекозорості (пресбіопії), хоча на підставі медичних показань рішення про проведення процедури все ж таки може бути прийняте лікарем.

Лазерна корекція зору – хвороблива процедура?

Ця процедура проводиться під місцевою краплинною анестезією, яка легко переноситься і дозволяє виключити будь-які хворобливі відчуття.

Скільки часу потрібно лежати у лікарні після лазерної корекції зору?

Лежати у лікарні немає потреби. Процедура відновлення зору за допомогою лазерної корекції виконується амбулаторно, тобто без госпіталізації, протягом одного дня. За часом вона займає 10 – 15 хвилин. Включно з передопераційною підготовкою та обов’язковим післяопераційним оглядом, пацієнт проводить у клініці близько 1,5 – 2 годин і в цей же день повертається додому.

Які межі застосування лазерної корекції зору?

Лазерна корекція виконується пацієнтам з короткозорістю до – 15,0 D, далекозорістю до + 6,0 D та астигматизмом до +/- 6,0 D.

Що буде, якщо лазер «промахнеться»?

У процесі лікування лазер не може «промахнутися», оскільки положення ока фіксується спеціальним вакуумним кільцем, а голова – вакуумною подушкою. До того ж, щоб не було порушено точності, крісло пацієнта жорстко пов’язане з лазером. Це гарантує і те, що зміщення ока під час корекції не станеться. В офтальмологічних клініках «Ексімер» працюють лазери із трекінг-системою “Eye Tracking”. Трекінг-система дозволяє відслідковувати мимовільні рухи ока пацієнта в тривимірному вимірі і компенсувати помилку, що з попередженням виникає. При зміщенні ока лазер перестане працювати і відновить свою роботу тільки при повторному наведенні системи стеження на зіницю пацієнта. Дослідження показали, що сучасні моделі лазерів із системою відстеження положення ока “Eye Tracking” дають значно кращі результати та зменшують післяопераційні ускладнення порівняно зі «старими» моделями лазерів, які не мали такої системи.

Що буде, якщо під час лазерної корекції вимкнеться електрика?

Якщо така ситуація станеться (що дуже малоймовірно), то станеться перепідключення енергопостачання лазерної установки до джерела безперебійного живлення. До нього будуть підключені не лише прилади, а й система забезпечення у приміщенні безпечних умов для проведення корекції (осушувач та кондиціонери з мікрофільтрами тощо). Це дозволить провести справді повноцінну корекцію на обидва ока, без будь-яких порушень технології.

Скажіть, яка тривалість лікування та скільки часу потрібно буде перебувати у клініці після проведення лазерної корекції?

Лазерна корекція проводиться амбулаторно і пацієнт проводить у клініці від 1,5 до 2 годин. Дія ексімерного лазера триває від 20 до 60 секунд. Підготовчий період займає 10 – 15 хвилин і включає закопування анестезуючих крапель, докладний розповідь лікаря про те, як проходитиме корекція і що в цей час відчуває пацієнт. Якщо у Вас під час підготовки до операції виникнуть питання, лікар обов’язково відповість на них. Потім пацієнт проходить до кабінету лазерної корекції, і лікар у присутності медсестер та інженера проводить корекцію. Після проведення ексимерно-лазерної корекції пацієнт проводить у клініці близько години. Потім його оглядає лікар, видає краплі, які необхідно закопувати вдома, і дає рекомендації, яких потрібно дотримуватися першої доби після операції. Наступного дня необхідно буде з’явитися у клініці на післяопераційний огляд, а подальший графік оглядів буде призначено лікарем залежно від стану пацієнта.

Вартість лазерної корекції зору в прайс-листі вказана за одне око чи два?

У прайс-листі вартість лазерної корекції зору вказана за одне око.

Через скільки часу після ексимер – лазерної корекції зору можна займатися спортом?

Безумовно, у перші дні після лазерної корекції зору слід вести спокійніший спосіб життя, проте це не означає, що надалі ви обмежуватимете свої фізичні навантаження. Через 1-2 дні ви зможете продовжувати своє активне життя, наприклад, повернутись до занять спортом. Проте слід виключити контактні види спорту, екстремальні навантаження спочатку. Лазерна корекція зору – єдиний спосіб відновлення зору для тих, хто має максимальні навантаження: льотчиків-випробувачів, рятувальників, альпіністів, каскадерів, боксерів, борців та інших.

Який час має пройти після пологів, щоб зробити лазерну корекцію зору?

Проведення ексимер-лазерної корекції можливе після закінчення годування груддю. Справа в тому, що в період годування серйозним чином змінюється гормональний фон жінки, що може призвести до змін у стані здоров’я, у тому числі й зорової системи, і результат лазерної корекції, проведеної в цей період, може бути нестабільним.

Як швидко призначається дата проведення лазерної корекції зору після прийому лікаря?

Лазерну корекцію можна виконати в день проведення діагностики та відразу на обидва ока, за умови, що Ви не користуєтеся контактними лінзами. Якщо використовуєте м’які контактні лінзи, то Вам слід перед проведенням операції зняти їх за 5-7 днів, якщо жорсткими, то за місяць.

Чи правда, що не рекомендується робити лазерну корекцію зору жінкам, які ще не народжували?

Жінкам, які не народжували, проводити ексимер-лазерну корекцію можна. Сама собою вона не викликає погіршення зору після пологів. Єдине обмеження – ексимер-лазерна корекція не рекомендується проводити під час вагітності та під час годування груддю. Проблеми під час пологів можуть виникнути через поганий стан сітківки, який часто супроводжує короткозорість. Проте перед ексимер-лазерною корекцією обов’язково має бути перевірено її стан і за необхідності проведено зміцнення. Якщо у Вас короткозорість і Ви плануєте вагітність, у будь-якому випадку – проходитиме ексимер-лазерну корекцію чи ні – уточніть, чи все у вас в порядку з сітківкою. Лазерна корекція проводиться на рогівці та на шари, що лежать глибше (такі, як сітківка), не впливає. Прогресування короткозорості після вагітності та пологів може виникнути незалежно від того, робили Ви лазерну корекцію чи ні. У будь-якому випадку, якщо у Вас проблеми із зором і Ви плануєте вагітність, обов’язково завітайте до офтальмолога. Він проконсультує Вас, виходячи із Вашого стану.

Скільки потрібно часу для того, щоб після лазерної корекції відновився зір?

Добре бачити пацієнт починає одразу після проведення корекції. Невеликий дискомфорт після процедури зникає через 3-4 години, а остаточне відновлення функцій відбувається протягом декількох днів.

За який термін гострота зору після ексимерно-лазерної корекції відновлюється до планованої?

Зазвичай гострота зору стає максимальною вже наступного дня. Однак у деяких випадках можливі незначні коливання гостроти зору протягом першого тижня. І повне відновлення зір відбувається протягом місяця після лазерної корекції зору.

Як дізнатися, яка категорія складності та за якою методикою мені потрібно робити лазерну корекцію?

Методику лікування, так само як і категорію складності проведення лазерної корекції зору, визначає лікар після проведення комплексного обстеження зору в клініці. Обстеження необхідно проходити, навіть якщо ви проходили його в інших місцях, і у вас на руках є виписки з інших медичних закладів. Справа в тому, що в клініках “Ексимер” перевірка зору здійснюється більш ніж за 100 параметрами та тестами, і лише на підставі цих даних підбирається оптимальний метод лікування з урахуванням найменших нюансів та стану зорової системи.

Чи може після лазерної корекції зору відбутися відшарування сітківки, наприклад, при сильному ударі по голові, пологах? Йдеться про віддалений період операції.

Відшарування сітківки ніяк не пов’язана з проведенням лазерної корекції, а залежить тільки від стану сітківки. При корекції впливу піддається лише поверхня рогівки (оптики ока), а стан сітківки залишається постійним. Якщо під час діагностики зору було виявлено проблеми зі станом сітківки, то виключення ризику відшарування сітківки проводиться процедура її зміцнення.

Через який час після ексимер – лазерної корекції зору можна працювати за комп'ютером?

Працювати на комп’ютері можна вже через 1-2 дні після лазерної корекції зору. Багато пацієнтів працюють за комп’ютером вже наступного дня без будь-яких обмежень, все залежить від індивідуальних особливостей організму людини та методики лазерної корекції зору.

Чула, що жінкам, які не народжували, робити лазерну корекцію не рекомендують. Чи це правда?

Зазвичай у процесі вагітності та розродження складності виникають у жінок, які мають проблеми сітківкою. У результаті лазерної корекції вплив виявляється на рогівку, а чи не на сітківку. Тому на розродження та вагітність лазерна корекція впливу не надає. Десятки тисяч жінок, які раніше виконували корекцію в клініці “Ексимер”, вже стали щасливими мамами або планують вагітність. Маючи можливість віддаленої в часі динаміки спостереження за ними, можемо сказати, що, виконавши раніше ексимерно-лазерну корекцію, можете надалі народжувати, не побоюючись за своє здоров’я і здоров’я малюка.

Існує думка, що лазерну корекцію зору не можна робити дівчатам до пологів. Чи так це? Якщо так, то які можливі наслідки?

Ця думка не має під собою жодних підстав. Імовірно, що такий забобон пов’язаний з тим, що досі багато людей не відрізняють ексимер-лазерну корекцію від методу хірургічних насічок – кератотомії, після якої, дійсно, такі обмеження можуть бути. Переваги лазерної корекції в тому, що вона абсолютно прогнозована, безпечна та не травматична. Технологічно суть ексимерно-лазерної корекції полягає у виправленні оптики рогівки холодним променем лазера за заданими параметрами. У цьому глибина, час і навіть діаметр роботи лазера задаються заздалегідь залежно від індивідуальних особливостей, тобто. враховуються всі чинники. В результаті зір відновлюється на максимальну величину, при цьому жодних обмежень, у тому числі для пологів, немає. Рекомендації лікар визначає на обстеженні, тому якщо Ви цікавитеся можливістю відновити свій зір, запишіться на діагностику.

Які аналізи слід здати перед лазерною корекцією зору?

Перед лазерною корекцією потрібно пройти діагностичне обстеження, яке дозволить лікареві скласти повну картину стану вашої зорової системи. Також слід здати аналізи: аналіз крові RW (реакція Вассермана); форма 50 (аналіз ВІЛ), аналіз крові на НBs та антитіла HCV. Ці аналізи ви можете здати як у поліклініці за місцем проживання, так і у клініці «Ексімер». Здача аналізів у клініці «Ексимер» є додатковою послугою та оплачується окремо.

Чи дозволяє лазерна корекція зору уникнути виникнення пресбіопії (вікової далекозорості) у літньому віці?

Вікова далекозорість (пресбіопія) розвивається після 45-50 років практично у кожної людини незалежно від того, виконано лазерну корекцію зору чи ні. Лазерна корекція зору не рятує від вікової далекозорості. Пресбіопія викликана тим, що кришталик ока з віком втрачає гнучкість та здатність до швидкої акомодації, що забезпечує чіткий зір поблизу. Лазерна корекція впливає на іншу природну лінзу – рогівку. Можливо, у літньому віці вам знадобляться окуляри для читання поблизу, незалежно від того, робили ви лазерну корекцію чи ні.

Скільки часу потрібно провести у клініці?

Лазерна корекція – “процедура одного дня”. Вона виконується амбулаторно та не вимагає госпіталізації. Пацієнт проводить у клініці кілька годин, з яких безпосередньо на операцію припадає близько 15 хвилин. Після огляду пацієнти самостійно того ж дня їдуть додому.

Чи можна займатись спортом після лазерної корекції зору?

Тим, хто планує зробити лазерну корекцію, важливо розуміти, з якими фізичними обмеженнями можна зіткнутися в період відновлення і як вплине операція на звичний спосіб життя. Справді, після лазерної корекції існує низка обмежень, пов’язаних з фізичними навантаженнями, але вони мають тимчасовий характер. Обмеження необхідні для того, щоб у період відновлення виключити будь-яку можливість випадкової травми ока зі усуненням рогівкового клаптя.

Тому після операції так важливо дотримуватися всіх рекомендацій спеціаліста та вводити спорт поступово.

Перший тиждень заборонено активні фізичні навантаження.
З другого можна починати легкі тренування.
Через два тижні дозволяється поступово приступати до фітнесу, танців, йоги, аеробіки.
Після повного відновлювального періоду, який триває один місяць, усі обмеження знімаються та дозволені будь-які фізичні навантаження.

Коли краще зробити лазерну корекцію зору до або після вагітності?

Існує міф про те, що жінкам, які не народжували, не варто робити лазерну корекцію зору, тому що операція є протипоказанням до самостійних пологів.
Насправді, протипоказанням до самостійних пологів є порушення (розриви, відшарування) структури сітківки зорового органу. Такі порушення виявляються на етапі діагностики зору лікарем-офтальмологом. Якщо порушень не виявлено, сама процедура не є протипоказанням до проведення лазерної корекції зору.
Щодо періоду після операції, то бажано якийсь час утриматися від вагітності до повного відновлення зорової системи. Але якщо раптом жінка завагітніла, то не варто турбуватися з цього приводу. Після вагітності та пологів завжди можна зробити докорекцію зору, якщо раптом виникне регрес зорових можливостей ока.
У будь-якому разі, всім вагітним жінкам рекомендуються регулярні огляди лікаря-офтальмолога, щоб під час виявити можливі проблеми із сітківкою та попередити їх розвиток.

Який час я відновлюватимусь після лазерної корекції зору? Який термін реабілітації після процедури?

Лазерна корекція – проста та швидка операція, що не вимагає госпіталізації, при якій повне відновлення зорової системи, проходить протягом місяця.
Що ж до якості зору, воно значно поліпшується вже відразу після операції. Спочатку ви можете відчувати невеликий дискомфорт в очах, але, як правило, симптоми проходять протягом декількох днів.

Яких обмежень необхідно дотримуватися після лазерної корекції зору?

На післяопераційний період не рекомендуються:

  • відвідування лазень, басейнів, саун, тренажерних залів та ін.;
  • тривалі ванни;
  • виїзні пікніки у ліс (гілки);
  • далекі подорожі, різка зміна клімату, режиму;
  • прийом алкоголю, копчених, солоних та гострих продуктів;
  • важкі навантаження на зорову систему.

Якщо ви точно будете дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, ваша реабілітація пройде комфортно і в короткі терміни.

Який час мені видадуть лікарняний? Коли можна виходити на роботу?

Багато пацієнтів виходять на роботу вже наступного дня після лазерної корекції та почуваються чудово. Для інших потрібно більше часу на відновлення. Також все залежить від виду вашої діяльності, наприклад, ви працюєте за комп’ютером або на свіжому повітрі та ін. У будь-якому випадку ви можете взяти лікарняний лист терміном до 14 днів.

Через який час після лазерної корекції зору можна працювати на комп'ютері?

Після того як ви зробили лазерну корекцію зору працювати на комп’ютері можна вже наступного дня. Однак пам’ятайте, що протягом перших двох тижнів бажано зменшити зорові навантаження до 2-5 годин на день з поступовим збільшенням. Ці обмеження стосуються і читання, і перегляду телевізора, і керування автомобілем та інших зорових навантажень.

Чим корекція зору краща за окуляри або лінзи?

Лінзи частково обмежують у пересуванні та зобов’язують постійно носити із собою контейнери та розчини. Людина, яка носить лінзи гарної якості, з урахуванням усіх витрат на рік витрачає на них приблизно стільки ж, скільки в середньому коштує лазерна корекція зору – близько 20-30 тис. грн.
Окуляри ж запотіють взимку, у них складно займатися спортом або купатися, поверх не надіти сонцезахисну пару. Але ряд пацієнтів стан справ, в принципі, влаштовує: вони використовує окуляри як спосіб убезпечитися від світу і умовити їх на операцію майже неможливо. Усім, кому не подобається якість зору та якість життя з окулярами чи лінзами, лікарі рекомендують лазерну корекцію.

Який ступінь короткозорості чи далекозорості коригує лазер?

Виправити можна короткозорість до -15 діоптрій, далекозорість до +6 діоптрій та астигматизм до 6 діоптрій. Навіть зовсім маленький мінус можна виправити: буває, у пацієнта невелика короткозорість, що становить соту частку діоптрії, а для роботи йому потрібний ідеальний зір. Але якщо зір нижче -15, то операція може призвести до деформації, тому що структура рогівки сильно змінена. Тому в такому випадку лікар може запропонувати іншу методику корекції зору – факічні лінзи або корекцію нічними лінзами.

Що людина відчуває під час операції?

Переважно — страх і дискомфорт через розпірку, що утримує око. Через вакуумну присоску створюється відчуття тиску в оці. Але неприємна частина процедури триває від 15 до 60 секунд, тож потерпіти можна. Решта пацієнта не відчуває завдяки краплинній анестезії.

Що трапиться, якщо моргнути?

Моргнути не вийде, оскільки око під час операції зафіксовано розпіркою. На апараті горить зелена лампочка – на неї потрібно дивитися, щоб лазер міг навести промінь за заданими параметрами. Якщо пацієнт трохи повів оком, але зсув невеликий (до 15 градусів), то машина за частки секунди підлаштовується під цей рух. Якщо більше 15 градусів, вона просто зупиниться. Машина розумна, тому поки всі дані не співпадуть, роботу буде припинено.

Під час операції можна засліпнути?

Ні, не можна. Плюс ексимерлазерної корекції зору в тому, що це прогнозована операція і при її проведенні практично немає непоправних речей.

Лазерна корекція зробить зір стовідсотковим?

Лазерна корекція який завжди здатна виправити зір до 100%. Наприклад, у людини зір -12, але товщина рогівки не дозволяє скоригувати цей мінус повністю. Тоді пацієнту пропонують скоригувати зір до -2, оскільки за такого мінусу йому буде легше підібрати окуляри або лінзи. Не треба думати, що як тільки людина вийде з операційної, вона назавжди забуде про свої очі. Іноді доводиться проводити другий етап — повторну корекцію, особливо якщо йдеться про далекозорість.

Як відбувається відновлення після операції?

Зір стане краще відразу після операції, і з кожною годиною його гострота покращуватиметься. Вже за 3-4 години пацієнт може бачити на 100%, але відновлювальний період буде більш тривалим.

Правда, що після лазерної корекції не можна народжувати?

Якщо жінці не потрібно робити повторну корекцію, вона спокійно може планувати вагітність вже через місяць-півтора після операції. Але краще почекати хоча б рік і переконатися, що нічого не потрібно виправляти. Сам факт проведення операції ніяк не впливає на вибір способу народження дитини.
Заборона народжувати або засмагати на сонці виходить з обмежень після застосування методу ФРК, який раніше був дуже поширеним. LASIK – набагато простіша операція в плані відновлення. На неї ці обмеження не поширюються.

Як проходить ексимерно-лазерна корекція?

Під час корекції зору спеціальним приладом – мікрокератомом або за допомогою лазерного променя (залежно від методики) відокремлюється поверхневий шар рогівки завтовшки 130-150 мікрон, відкриваючи доступ до більш глибоких шарів. Потім лазер випаровує частину рогівки, формуючи її нову поверхню, клапоть повертається на місце і фіксується за рахунок колагену, власної речовини рогівки. Накладання швів не потрібно, тому що відновлення епітелію по краю клаптя відбувається самостійно.

Чому не роблять лазерну корекцію дітям – вона небезпечна?

Дітям ексимер-лазерна корекція не рекомендується через те, що орган зору людини розвивається до 18 років. У дорослого структура ока не змінюється, тому незмінним залишається результат корекції. Для дітей розроблено безліч терапевтичних процедур для профілактики аномалій рефракції, адаптованих під вікові особливості дитини.

Від чого залежить ціна лазерної корекції зору?

Вартість проведення лазерної корекції зору залежить від ступеня вихідної аномалії рефракції, наявності та виразності астигматизму, методики. У клініці «Ексимер» пацієнт сплачує суворо фіксовану суму, що визначається за підсумками діагностики зору; вона включає витрати на всіх етапах лікування і вже не змінюється. Деяких людей лякає вартість лазерної корекції зору. Але якщо замислитись, скільки людей витрачає на окуляри, на нові набори контактних лінз, покупку розчину для їх зберігання та інші аксесуари – вийде значна сума. І гроші, одноразово витрачені на лазерну корекцію, окупаються за 1-2 роки – адже результат залишається незмінним, людина бачить добре і забуває про нагальні колись «інвестиції» у поганий зір. Крім того, частину коштів, оплачених за проведення лазерної корекції зору, можна повернути назад.

Яку процедуру краще проводити першою: лазерну корекцію зору чи лазерне зміцнення сітківки?

Якщо в ході комплексної діагностики зору виявляються проблеми із сітківкою і лікар рекомендує пройти процедуру периферичної профілактичної лазерної коагуляції, вона зазвичай виконується не пізніше ніж за 14 днів до проведення лазерної корекції.

Чи можна проводити лазерну корекцію зору при кератоконусі?

На жаль, підтверджений діагноз – «кератоконус», як і наявність дуже тонкої рогівки, здебільшого є протипоказаннями до проведення лазерної корекції зору. Для виправлення зору у разі пропонуються інші методики, але вибір їх – суто індивідуальний.

Чи є серед лікарів-офтальмологів клінік "Ексимер" ті, хто зробив лазерну корекцію зору?

У кожному офтальмологічному центрі «Ексимер» працюють люди, які виконали ексимерно-лазерну корекцію зору. Результатами вони залишилися дуже задоволеними. Для прикладу у нас на сайті викладено відгук пацієнтки після лазерної корекції зору, яка є також працівником клініки.

За якої товщини рогівки протипоказана лазерна корекція?

При товщині рогівки менше 480 мікронів лазерна корекція зору в офтальмологічному центрі “Ексимер” не проводиться. При товщині рогівки 500 мікрон і менше – пацієнтам пропонуються методики корекції зору без утворення клаптя, такі як ФРК, 5D SportSmartSurf. Також можуть бути запропоновані: рефракційна операція із застосуванням факічних лінз або заміною кришталика. Або терапевтичні методики – такі як ортокератологічні (нічні) лінзи.

Моя робота пов'язана із комп'ютером. Чи можу я зробити ексимер-лазерну корекцію зору і які обмеження можуть бути в моїй роботі?

Після ексимерно-лазерної корекції немає жодних особливих обмежень – ні в зоровій, ні у фізичній роботі. Тому можливі будь-які навантаження, а рекомендації щодо проведення корекції лікар визначає за даними обстеження.

Деякі лікарі радять не вагітніти протягом року після лазерної корекції зору, оскільки при вагітності змінюється гормональне тло, і це може позначитися на відновленні зору. Яка Ваша думка з цього приводу?

Фахівці офтальмологічного центру “Ексимер” дотримуються думки, що вагітність протягом року після лазерної корекції зору не протипоказана. Але слід зазначити, що протипоказанням для проведення лазерної корекції є вагітність та грудне вигодовування.

Чи можна робити лазерну корекцію зору на 51 рік?

Після 45 років у офтальмологічному центрі “Ексимер” вам можуть запропонувати лазерну корекцію зору за методикою PresbyMAX. Це корекція вікової далекозорості (пресбіопії). Таку технологію лазерної корекції зору вам можуть запропонувати лише у нас у клініці. Крім того, вам може бути запропонований інший метод виправлення зору, наприклад, рефракційна заміна кришталика. У сучасній офтальмології успішно використовуються і моделі інтраокулярних лінз – мультифокальна та акомодуюча, що дозволяють вирішити дві проблеми відразу – і короткозорості, і вікової далекозорості (пресбіопії).

Кажуть, що влітку не можна робити лазерну корекцію, та й у відпустку потім поїхати буде проблематично, бо доведеться довго відновлюватись… Невже це все правда?

Помилок щодо лазерної корекції багато. Одне з них, що літо – не вдалий час для проходження лазерної корекції зору, тому що сонце шкідливе для очей, мовляв, недарма ми ховаємо їх за сонцезахисними окулярами. Це все дуже помилкова думка. Для прикладу наведемо такі країни, як Іспанія чи Ізраїль, де сонячних днів на порядок більше, ніж в Україні, та й сонце набагато яскравіше та спекотніше, а ексімер-лазерних корекцій у цих державах проводиться анітрохи не менше, ніж в Англії чи Канаді. Літнє тепло та сонячні промені не завдають жодної шкоди рогівці після дії лазера. Сучасна апаратура та постійне вдосконалення методу звели до мінімуму виникнення побічних ефектів та забезпечують успіх операції та отримання оптимального результату. Ексимер-лазерна корекція – єдиний гарантований метод виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму, який не накладає жодних обмежень на фізичні та зорові навантаження. Навпаки, ви зможете насолодитися прекрасними враженнями від відпочинку завдяки чудовому зору без окулярів і контактних лінз. Процедура корекції виконується амбулаторно під місцевою анестезією! Тільки наступного дня після корекції Вам необхідно буде прийти в клініку на огляд лікаря. Ну а потім, звичайно, зможете вирушити у подорож! А ось захищати сітківку ока від шкідливого впливу сонячного проміння за допомогою сонцезахисних окулярів потрібно обов’язково.

Через який проміжок часу після лазерної корекції короткозорості можна повноцінно працювати на комп'ютері?

Після ексимерно-лазерної корекції зору ваш звичайний спосіб життя не зміниться. Працювати на комп’ютері можна вже через 1-2 дні після проведення ексимерно-лазерної корекції при нормальному перебігу відновлювального періоду.

Вартість лазерної корекції зору

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Лазерна корекція зору по методиці LASEK 16950 9900
Лазерна корекція зору по методиці 5-D Sport Smart Surf Trans PRK 19000 13900
Лазерна корекція зору по методиці 5-D-Eye LASIK 21000 16900
NEW! Лазерна корекція зору по методиці 5-D ABERRATION FREE Trans PRK 24000 18900
NEW! Лазерна корекція зору по методиці 5-D ABERRATION FREE Eye Lasik 24000 18900
ДОПЛАТА – технологія 5-D FEMTO-LASIK (формування лоскута при виконанні эксімер-лазерної корекції зору) до вартості Lasik 5-D 16500 14850
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Спеціалісти з лазерної корекції зору

Головкин Володимир Володимирович

Головний лікар Київського центру «Ексімер», лікар офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук, офтальмохірург
Детальніше

Прожога Сергій Анатолійович

Провідний офтальмохірург, лікар офтальмолог вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Гурбик Зоя Василівна

Провідний рефракційний хірург, лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки про лазерну корекцію зору

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ