В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лазерна корекція зору: міфи і реальність

Перша операція по корекції зору ексимерним лазером була проведена ще в 1985 році. Доктор Тео Зейлера захопив Німецьке офтальмологічне суспільство результатами: пацієнти повністю позбавлялися від короткозорості, далекозорості та астигматизму. З тих пір методики лазерної корекції тільки удосконалюються.

Незважаючи на сучасність і популярність методики, залишається безліч міфів про цю унікальну операцію. І сьогодні настав час позбутися від них.

Операція і підготовка

 1. 1. Якщо ви плануєте лазерну корекцію, ніколи не можна носити контактні лінзи

Контактні лінзи – сучасний і популярний метод корекції зору. Носити їх можна роками, навіть якщо ви плануєте операцію в подальшому. Але існують деякі обмеження – при безпосередній підготовці до лазерної корекції доведеться зняти лінзи:

 • жорсткі – за 2 тижні;
 • м’які – за 4 дні до втручання.

Бажано також зняти їх за пару днів до діагностики. Лінзи можуть провокувати набряк рогової оболонки ока і змінювати її товщину. Цей показник є провідним при корекції, тому лікар повинен правильно виміряти його.

 1. 2. Офтальмологи не роблять корекцію собі і близьким, тому що це небезпечно

Не існує зібраної статистики з приводу того, скільки лікарів пройшли лазерну корекцію. Якщо ви бачите офтальмолога в окулярах, це зовсім не означає, що операція небезпечна. Лікар – така ж людина, і робить свій вибір. По-перше, у нього можуть бути протипоказання до лазеру. А по-друге, окуляри він може носити тільки періодично, що не заважає його способу життя. Можемо вас запевнити, що деякі офтальмологи в клініці Eximer пройшли через лазерну корекцію і радили її своїм близьким.

 1. 3. Операція вимагає перебування в стаціонарі кілька днів

Операція проводиться протягом одного дня, а точніше – 15-20 хвилин. Ще деякий час після корекції необхідно побути в центрі під наглядом лікарів для післяопераційної оцінки стану пацієнта. Уже в цей час зір поліпшується, а через 1-2 дня можна працювати за комп’ютером і повертатися до звичного способу життя. Невеликі “скачки” зору можуть тривати протягом тижня, але поступово очі приходять в норму.

 1. 4. Не можна робити корекцію жінкам з нарощеними віями

Вії кріпиться до століть, і всі маніпуляції, які стосуються корекції зору, їх не зачіпають. Лазер втручається в тканини рогівки, тому з нарощеними віями можна спокійно оперуватися. В клинку Eximer використовують спеціальні векорасшірітелі, щоб не пошкодити і не зачепити “красу”. Єдиний нюанс, якщо ви тільки плануєте нарощування: вії краще “зробити” до операції, тому що 3 тижні після корекції, як раз, нарощування не рекомендується щоб уникнути попадання в око сторонніх предметів і частинок.

 1. 5. Лазерна корекція непосильно дорога процедура

Операція не відноситься до найдешевших, але тут грає роль співвідношення ціна-якість. Подумайте! Скільки грошей ви витрачаєте на контактні лінзи, розчини до них, або навіть на окуляри в дорогій оправі. Сьогодні корекція широко поширена в усьому світі, тому її вартість знизилася в рази, в порівнянні з першими операціями (15-20 років тому). А в сучасному світі, коли існують банки і кредитні картки, матеріальне питання вирішується легко. Результат же операції неоціненний: відмінний зір на все життя!

 1. 6. Лазерна корекція допомагає не всім: деякі пацієнти проходять через неї і не отримують бажаний результат

Цей міф не має підстави – до корекції є конкретні протипоказання, і тоді її не проводять зовсім. Якщо ж лікар не виявив протипоказань і рекомендував процедуру, то за статистикою зір поліпшується в 100% випадків. Сьогодні можливості корекції постійно вдосконалюються, її проводять навіть пацієнтам з аномаліями рефракції – тим, кому раніше вона не була доступна. У цьому допомагають новітні технології, наприклад, Custom Vue або фемтолазерная методика.

 1. 7. Корекція очі – це боляче

Як і будь-яка операція, корекція проходить під анестезією. Пацієнта ніхто не мучить: перед втручанням закопують краплі-анестетик. Безпосередньо під час процедури може бути присутнім дискомфорт. Це можна порівняти з відчуттями в кріслі стоматолога, коли вам вкололи знеболювальні і лікують зуб. Після операції невеликий дискомфорт зберігається протягом дня.

Найчастіше люди відчувають не біль, а відчувають присутність іногороднього тіла: “піском засипали очі”, “печіння”, “скло в оці” – так вони описують свої почуття. Неприємності проходять через кілька годин після операції, а деякі пацієнти добираються додому самостійно, і навіть на громадському транспорті. На другий день людина прокидається з хорошим зором, без дискомфорту в очах.

 1. 8. Під час операції можна осліпнути

Ряд клінічних випробувань і мільйони проведених операцій по всьому світу не виявили жодного випадку сліпоти після лазерної корекції. Хоча при операції використовується лазер, сама технологія дуже щадна і мінімально проникає в око. Діє лазер тільки на рогівку, при цьому температура в зоні впливу практично не збільшується. Кожен імпульс зрізає 0,25 мкм тканини – це можна порівняти з 1 \ 500 від товщини волосся.

 1. 9. Лазер може припуститися помилки, і операція піде не за планом

Сучасне обладнання прибирає шари тканини з роботизованою точністю. Лазер контролюється комп’ютером і надчутливої ​​системою відстеження погляду, тому промахнутися він не може.

 1. 10. Якщо шви розірвуться, то зір повністю пропаде

Корекція лазером і шви – це несумісні поняття. При ексимерним впливі післяопераційні шви не накладають, адже тканини відновлюються самі по собі. Через місяць від процедури не залишається сліду, крім хорошого зору.

 1. 11. Корекцію можна робити більше одного разу

Протипоказанням до корекції виступає витончення рогівки. Якщо її товщина менше 480 мкм, операцію не проводять. А якщо рогівка занадто товста, вам можуть призначити 2 процедури лазером з певним інтервалом.

Лазерна корекція і вагітність

 1. 12. Корекцію не бажано робити жінкам які ще не народжували

Вагітність є протипоказанням до лазерної корекції, так як організм жінки зазнає ряд змін, гормональний фон відрізняється від звичного. Тому результат виправлення зору може бути не стабільним. Те ж стосується періоду лактації. Але проводити операцію до вагітності і після пологів можна.

 1. 13. Якщо жінка проходила корекцію, то при пологах їй пропонують кесарів розтин

Проведена в минулому лазерна корекція ніяк не впливає на процес пологів, жінка може народжувати природним шляхом. Під час лазерної корекції, лазер впливає на рогівку, а проблеми при пологах можуть виникнути, якщо у пацієнтки є патології сітківки.

Що буде з оком в майбутньому?

 1. 14. Ніхто не знає, що трапиться з очима через 10-15 років після операції

Накопичений досвід з проведення операцій досить великий: їх проводять вже понад 30 років. Тому офтальмологів відомо, що може бути з очима через 10-15, і навіть 20 років. Не було встановлено жодних негативних наслідків процедури. Навпаки, якщо пацієнту буде необхідна операція з приводу катаракти, то її можна проводити навіть після корекції зору в анамнезі.

 1. 15. Після корекції важливо утримуватися від тривалих зорових навантажень

Реабілітація після операції займає кілька днів. Через 2 дні пацієнт вже може користуватися комп’ютером, а через 3 – читати і писати. Надалі зорові навантаження ніяк не впливають на отриманий результат.

 1. 16. З’являються негативні наслідки у вигляді райдужних кіл біля джерела світла, особливо ефект відчутний ввечері, тому навіть фари від машин можуть заважати

Лікарі називають цей стан очей “гало-ефект”. Він може виникати відразу після операції і тривати близько 2 місяців, проявляючись періодично, але потім зникає назавжди. За статистикою близько 95% пацієнтів легко водять автомобіль після лазерної корекції, причому деякі сідають за кермо вже в день операції. Але все-таки офтальмологи рекомендують утриматися від водіння в перші 48 годин після корекції.

 1. 17. Нестабільний результат – корекцію доведеться повторити через кілька років, так як зір знову впаде

Зі світового досвіду офтальмологів відомо, що стійкий результат зберігається протягом усього життя після операції. Деякі вікові зміни можуть виникати вже в зрілому віці, але далеко не у всіх пацієнтів. Ці зміни не пов’язані з корекцією і мають іншу природу.

 1. 18. Після корекції зір буде 100% -им

Це не завжди так. Все залежить від вихідного стану очі і ступеня короткозорості-далекозорості. Перед операцією проводять ретельну діагностику. На її результати можна орієнтуватися при досягненні ефекту операції. Наприклад, якщо з лінзами у офтальмолога пацієнт бачить 8 рядків в таблиці, приблизно така ж кількість він побачить і після операції. На практиці цього цілком достатньо, щоб нормально орієнтуватися в просторі і жити без окулярів.

Корекція і спорт

 1. 19. Фізичні навантаження після операції ведуть до сліпоти

Якщо вам провели лазерну операцію, це не причина забувати про спорт. Але фізичне навантаження має бути поступовим. Протягом тижня після операції потрібно утриматися від підняття важких предметів, тривалих нахилів, а також різких рухів. Вони можуть призвести до зміщення клаптя прооперованої рогівки. Поступово пацієнт спокійно повертається до звичної фізичної активності.

 1. 20. Вже ніколи не можна займатися екстремальними і контактними видами спорту після лазера

Якийсь час це обмеження справедливо – лікарі рекомендують його з метою профілактики травми рогівки. Через місяць після операції всі види спорту доступні. В цілому відновлення спортивної активності після лазерної корекції таке:

 • йога, пробіжка, розтяжка – через тиждень;
 • фітнес, танці і аеробні вправи – через 2 тижні;
 • єдиноборства, плавання, бодібілдинг – через 1-2 місяці, в залежності від індивідуальних особливостей організму.

Вік

 1. 21. Не можна проводити корекцію після 40 років

Оптимальний вік для проведення операції – 18-45 років, тому корекцію легко проводять сорокарічним пацієнтам. А ось після 45 років, можуть виникнути вікові зміни (пресбіопія). Сьогодні в офтальмологічному центрі «Ексімер» доступні нові технології, що дозволяють повернути гостроту зору при возрвстних зміни. Методики лазерної корекції пресбіопії – ПресбіЛАСІК і Пресбі ФемтоЛАСІК за програмою «PresbyMAX®». Це унікальна методика корекції від компанії SCHWIND, за допомогою якої лікарі «Ексімер» оптимізують кривизну рогівки для хорошого зору на різних відстанях.

 1. 22. Корекція шкідлива для дітей і підлітків до 18 років, а значить вона небезпечна і для дорослих

Насправді корекція не шкідлива для дітей – просто вона недоцільна через анатомічних особливостей будови ока. До 18 років очне яблуко ще росте, змінюється зір. Тобто, зорова система ще нестабільна, а значить і результат операції в цьому віці непередбачуваний.

Корекція повністю змінює звички і спосіб життя. Чи так це?

 1. 23. Тепер доведеться відмовитися від макіяжу

Офтальмологи не обмежують жінок у цьому прекрасному занятті. Звичайно ж, перші 2 дні краще поберегти очей від зайвих подразнень. Та й самі пацієнтки можуть відчувати сильне почуття сухості в перші дні після корекції. Небезпеку становлять мікрочастинки пудри, тіней, туші, які можуть потрапити на незагоєну рогівку. Це потенційне джерело інфекції і роздратування. Але природа придумала очей так, щоб при втручаннях він виділяв рясне кількість рідини – сліз. Тому навіть маленькі частинки з нього вимиваються. В цілому повноцінний макіяж можна робити вже через 14 днів після корекції. Інший момент – дуже обережно потрібно змивати косметику! Не тріть сильно очі і не тикайте в них пальцями.

 1. 24. З алкоголем пора зав’язувати

Офтальмологи рекомендують не вживати алкогольні напої за дві доби до операції і утримуватися від них дві доби після втручання. На це є кілька причин:

 • Вам можуть призначити краплі і препарати на період реабілітації, несумісні з етанолом.
 • Спирт викликає зневоднення, яке після лазерної корекції небажано. Відчуття сухості в очах може збільшитися на тлі прийому алкоголю.
 • Відомо, що алкогольне сп’яніння загрожує підвищеним травматизмом, втратою координації і неконтрольованими рухами. У цьому стані пацієнт може випадково травмувати око, занести туди інфекцію.

Вже через 14 днів після проведеної корекції допускається випити склянку міцного напою. Надалі прийом алкоголю ніяк не пов’язаний з результатами операції.

 1. 25. Курити теж потрібно кидати

Курити кидати рекомендовано в будь-якому випадку. Але затяті шанувальники тютюну можуть заспокоїтися: корекція сумісна з курінням. Лікарі не рекомендують палити в перший день після операції і перебувати в місцях, де багато курять. Тютюновий дим може викликати додаткове роздратування і сухість прооперованого ока. Теж стосується і вейпа – найголовніше не допускати попадання диму в очі, краще поберегти їх в перші 48 годин. Надалі можна повертатися до своїх звичок.

 1. 26. Після корекції можна літати на літаку

Небезпека авіаперельотів в ранньому післяопераційному періоді не встановлена. Офтальмологи дозволяють сідати на борт вже на другий день після втручання, якщо в цьому є необхідність. Наприклад, вона виникає у пілотів, які пройшли процедуру корекції. Але краще утриматися від перельотів в теплі країни в перший місяць після процедури. Просто тому, що це підвищує ризик простудних та інфекційних захворювань – вони можуть негативно позначитися на реабілітації. Самі перепади тиску під час польоту на результат операції не впливають.

 1. 27. Можна перебувати перед телевізором, гаджетом, комп’ютером набагато менше, ніж раніше

Відмовитися від перегляду улюблених фільмів, серфінгу в інтернеті, в’язання, вишивання і пайки дрібних деталей доведеться також тільки в перші дні після операції. Ці маніпуляції напружують очі, і в перші 24-48 годин пацієнт може відчувати дискомфорт. Після періоду реабілітації все звичні заняття можна відновити, і займатися ними стільки ж, як і раніше. На час відновлення можна відвернути себе аудіокнигою або прослуховуванням музики.

Сподіваємося, що ми допомогли зруйнувати багато стереотипів о лазерної корекції. Пам’ятайте: все показання та протипоказання до операції визначає тільки лікар після комплексної діагностики зору і консультації. Він же детально може розповісти вам про процедуру корекції, і підготувати до неї.

рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний рефракціний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лєйченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ