В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика катаракти

Назва катаракта має давньогрецькі корені і означає водоспад. Ще з давніх часів люди стикалися з цим захворюванням і намагалися описати його, і вирішити проблему. Катаракту вони порівнювали з потоком води, який застилає очі, через що погіршується видимість. Насправді ж, катаракта це помутніння кришталика, яке впливає безпосередньо на зір.

Для кращого розуміння, кришталик це природна лінза ока, яка складається в більшій мірі з білка і води. У нормальному стані кришталик ока прозорий. Але в силу будь-яких зовнішніх або внутрішніх чинників, кришталик може втрачати свою прозорість, а значить, розвивається катаракта.

Діагностика катаракти

діагностика катаракти

Для того, щоби вчасно діагностувати захворювання і не допустити розвитку серйозних патологій із зором, важливо раз на рік після сорока років проходити консультації профільних спеціалістів. В даному випадку офтальмолога. Діагностика катаракти здійснюється під час комплексної діагностики зору, яка проводиться з розширеною зіницею. На біомікроскопії (щілинна лампа) лікар оглядає кришталик ока і виявляє можливі помутніння.

Провести якісну діагностику зору і виявити серйозні захворювання можна в спеціалізованій офтальмологічній клініці «Ексімер», її центри розташовані в містах: Київ, Одеса (Україна).

Діагностика вродженої катаракти

На жаль, катаракта це захворювання, якому піддаються не тільки люди у віці, а й діти, починаючи з народження. Малюки можуть вже з’являтися на світ з вродженою катарактою або ця недуга розвивається протягом першого року життя дитини. Причому вроджена катаракта зустрічається як на одному оці, так і на обох.

Чому вроджену катаракту дуже важливо якомога раніше виявити і вилікувати? По-перше, дитина з катарактою погано бачить і у неї не розвивається бінокулярний зір. По-друге, малюк відстає в розвитку, так як порушена злагоджена робота мозку і очей. По-третє, карапуз не може контролювати рух очей, через що розвивається косоокість.

Рання діагностика катаракти

Розвиток дитини з вродженою катарактою залежить від того, як швидко було виявлено захворювання. Саме тому такий важливий своєчасний огляд дитини офтальмологом, особливо тих малюків, які відносяться до груп ризику.

Вроджена катаракта може бути виявлена у немовляти, якщо:

 • в сімейному анамнезі є вроджена катаракта;
 • дитина народилася раніше терміну (недоношена);
 • був інфікований до або незабаром після народження;
 • майбутня мама перенесла інфекційне захворювання, таке як: вітряна віспа, цитомегаловірус, краснуха, токсоплазмоз та ін.

Варто відзначити, що багато дітей з вродженою катарактою не мають інших патологій.

Які ознаки і симптоми вродженої катаракти:

При захворюванні зіниця ока малюка виглядає сірою або білою, але не чорною. Може здаватися, що вона начебто покрита плівкою, або на зіниці видно пляму.

Лікарі часто діагностують вроджену катаракту під час огляду малюка після його появи на світ. Буває і так, що батьки самі помічають, що одне з очей дитини виглядає незвично. В такому випадку важливий огляд малюка офтальмологом з використанням офтальмоскопа, біомікроскопії і проведенням мідріазу (розширеною зіницею).

УВАГА! Якщо вас турбує один із зазначених симптомів у малюка або щось викликає настороженість, обов’язково покажіть дитину офтальмологу.

Методи діагностики

Щоб визначити, чи є у пацієнта катаракта, діагностика повинна бути дуже ретельною, з використанням сучасного обладнання і новітніх технологій, і звичайно, з розширенням зіниці. Багато хто плутає розвиток катаракти з іншими захворюваннями, тому довірте свій зір досвідченим офтальмологам.

Лікар вивчить вашу історію хвороби, розпитає про скарги, які турбують, а також проведе ряд обстежень.

Рутинні (стандартні) методи діагностики

Тест на гостроту зору або візіометрія.

У тесті на гостроту зору використовується таблиця з символами або літерами, яка дозволяє визначити, наскільки добре ви бачите ці знаки. Очі перевіряють по черзі: спочатку закривають одне око, а потім друге і просять прочитати спочатку більші символи, а потім більш дрібні. Така перевірка дозволяє запідозрити ознаки погіршення зору.

Обстеження за допомогою щілинної лампи (біомікроскопія).

Щілинна лампа дозволяє офтальмологу побачити структуру передньої частини ока під збільшенням. За допомогою щілинної лампи офтальмолог може оглянути рогівку, райдужну оболонку ока, кришталик, кон’юнктиву. Причому біомікроскопія дозволяє лікарю бачити ці структури невеликими ділянками, що спрощує виявлення будь-яких невеличких аномалій.

Огляд очного дна або офтальмоскопія.

Щоб підготуватися до обстеження очного дна, пацієнту закапують краплі, щоб зіниці розширилися. Це полегшує дослідження задньої області ока (сітківки). За допомогою щілинної лампи або спеціального пристрою офтальмоскопа, лікар може перевірити кришталик на наявність ознак катаракти.

Додаткові або спеціальні методи діагностики катаракти

При виявленні ознак катаракти, лікар-офтальмолог призначає додаткові обстеження, які дозволяють підтвердити поставлений діагноз і перевірити очі на наявність інших можливих захворювань.

Перевірка поля зору або периметрія.

Це дослідження проводиться за допомогою спеціального пристрою периметра. І дозволяє визначити чутливість ока, чи присутня атрофія зорового нерву, наскільки добре зберігся периферичний зір. Цей тест проводиться по черзі: на одному, а потім на другому оці. Пацієнт закриває одне око і дивиться на екран приладу, спостерігаючи за спалахами в різних точках. При виявленні такого спалаху, людина повинна натиснути відповідну кнопку. Прилад зберігає результати дослідження, а потім видає підсумкове заключення.

Вимірювання внутрішньоочного тиску.

Це дослідження виконується безконтактно за допомогою сучасного пневматичного тонометра. І дозволяє виміряти внутрішньоочний тиск, який може свідчити про розвиток глаукоми.

Як самостійно визначити, що у Вас починається катаракта

Механізм розвитку катаракти полягає в помутнінні білка, який знаходиться всередині кришталика. Відповідно погіршується передача світла, зображення може спотворюватися або змінюється сприйняття кольорів. Власне, саме такі скарги, і служать ознакою розвитку катаракти:

 • Людина починає гірше бачити, їй складніше справлятися зі звичними навантаженнями у вигляді читання або управління автомобілем.
 • При яскравому освітленні може значно погіршуватися якість зображення.
 • У зв’язку зі зміною кольору кришталика змінюється сприйняття кольорів, і об’єкти можуть збільшуватися в кількості. Тобто при погляді на яскраве джерело світла, наприклад на Місяць або зірки, їх кількість може зрости до шістнадцяти разів.

Якщо один або декілька з перерахованих симптомів зустрічаються у вас, значить варто обов’язково звернутися до лікаря-офтальмолога.

Коли необхідно звернутися в клініку

Немає окремих порад, що потрібно робити при підозрі на катаракту, глаукому або макулодистрофію. Є одна загальна рекомендація, так як це виконується в цивілізованому суспільстві: кожна людина старше сорока років, повинна раз на рік проходити консультацію вузького спеціаліста, в даному випадку офтальмолога. Якщо ви помітили незвичайні симптоми погіршення зору, тоді не варто чекати розвитку повної сліпоти. Будь-яку хворобу, в тому числі і катаракту легше вилікувати на ранній стадії. Тому при перших симптомах рекомендуємо записатися до офтальмолога на діагностику і консультацію.

Катаракта: диференціальна діагностика

Катаракта розвивається поступово, спочатку погіршується зір, зображення стає розмитим і нечітким, об’єкти подвоюються і так аж до повної сліпоти. Диференціальна діагностика катаракти дозволяє визначити стадію розвитку захворювання за специфічними ознаками.

Диференціальна діагностика незрілої катаракти

При незрілій катаракті кришталик активно збільшується в розмірах, але при цьому передня його частина може залишатися відносно прозорою. Через розбухання кришталика збільшується внутрішньоочний тиск. Пацієнт скаржиться на відчуття пелени перед очима. Порушується сприйняття кольору.

Диференціальна діагностика зрілої катаракти

При зрілій катаракті кришталик мутніє, набуваючи бруднувато-білого відтінку. Предметний зір поступово погіршується аж до того, що людина майже нічого не бачить і може вловлювати тільки світло.

Диференціальна діагностика ускладненої катаракти

Ускладнена катаракта виникає внаслідок наявності інших супутніх захворювань таких як: цукровий діабет, увеїт, висока міопія, глаукома, ревматоїдний артрит, дистрофія сітківки та ін. Симптомами розвитку ускладненої катаракти можуть бути: погіршення зору, нечітке зображення; зміна кольору зіниці, світлобоязнь, двоїння в очах і ін.

Переваги нашої клініки

Переваги лікування і діагностики катаракти в клініці «Ексімер»

Високі
стандарти
лікування
Найвища
якість
зору
Швидке
і комфортне
лікування
Короткий
період
реабілітації

Катаракта це серйозне захворювання очей, яке може привести, в кінцевому рахунку, до сліпоти, тому її діагностику і лікування потрібно проводити в спеціалізованій офтальмологічній клініці.

Діагностика катаракти в клініці «Ексімер» має ряд важливих переваг:

 1. Під час огляду лікар проводить діагностику всього зорового апарату, що дозволяє виключити розвиток інших супутніх проблем із зором.
 2. Всі дослідження очей проходять безконтактно, з дотриманням профілактичних заходів безпеки.
 3. Для діагностики використовуються найсучасніші якісні інформативні прилади, які довели свою ефективність в постановці правильного діагнозу.
 4. Консультацію і постановку діагнозу проводять тільки досвідчені лікарі-офтальмологи, ґрунтуючись на даних досліджень.
 5. Процес діагностики катаракти проходить безболісно не викликаючи ніякого дискомфорту у пацієнта.

Записатися на діагностику катаракти, можна онлайн на сайті клініки або зателефонувавши по телефону.

рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний рефракціний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лєйченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог операційних та після операційних пацієнтів
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ