Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика і лікування вторинної катаракти

Вторинна катаракта — помутніння та ущільнення задньої капсули кришталика, що призводить до погіршення зору.

Вторинну катаракту через назву та подібні симптоми нерідко плутають з іншим захворюванням – власне катарактою. Поширена думка, що діагноз «вторинна катаракта» означає появу катаракти знову, вдруге. Ця помилка пов’язана з тим, що вторинна катаракта може утворитися лише після розвитку первинної катаракти.

Природа цих захворювань та способи лікування абсолютно різні. При катаракті зір погіршується через помутніння кришталика ока, а при вторинній катаракті — через ущільнення задньої капсули кришталика — тонкого еластичного мішечка, в якому, власне, і знаходиться кришталик — природний або штучний. Ущільнення заважає проходженню променів світла крізь заломлювальні структури ока до сітківки, і гострота зору знижується.

Яка природа вторинної катаракти?

Вторинна катаракта – це результат клітинних реакцій, що відбуваються у капсульному мішку: на задній поверхні капсули кришталика розростаються клітини епітелію, утворюючи плівку. Вона і перегороджує шлях світла до сітківки. Спровокувати подібну реакцію можуть різні фактори, зокрема особливості організму, системні захворювання (цукровий діабет, ревматизм та інші).

Симптоми вторинної катаракти:

Поступове
погіршення зору
Засвіти від сонця
і штучних
джерел світла
Туман перед
очима

Розвинутися вторинна катаракта може протягом декількох місяців або років після заміни кришталика – і чим ближче до центральної частини кришталика утворюється епітеліальна плівка, тим очевиднішими будуть ознаки захворювання.

Вторинна катаракта характеризується зниженням гостроти зору та появою своєрідного миготіння перед очима. Може погіршитися кольорочутливість – людина, яка страждає на цю патологію, часто бачить світ із жовтуватим відтінком. Ущільнюється у полі зору «туман», засвіти від сонця й освітлювальних приладів, що працюють, двоїння зображення, складності з фокусуванням погляду та визначенням форми й величини навколишніх предметів – при появі подібних тривожних симптомів ні в якому разі не варто затягувати з візитом до фахівця!

Лікування вторинної катаракти

Лікування вторинної катаракти дозволяє повністю позбавитися від цієї хвороби та повернути попередні зорові характеристики. У клініці «Ексімер» (Київ) застосовується найефективніший, нехірургічний спосіб лікування вторинної катаракти – за допомогою ІАГ-лазера (YAG-лазера).

У ході операції з видалення вторинної катаракти (лазерна капсулотомія, або дисцизія вторинної катаракти) з поля зору видаляються частини епітелію, що розрісся, і гострота зору повністю відновлюється. ІАГ-лазер безпечний для структур ока, точно фокусується та впливає лише на задані ділянки й не пошкоджує кришталик. Ціни на цю процедуру в Україні варіюються від 2500 грн, залежно від даних загальної діагностики.

Як проходить лікування вторинної катаракти лазером?

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) операція з видалення вторинної катаракти проходить:

  • у режимі «одного дня», тобто амбулаторно;
  • з використанням місцевої крапельної анестезії;
  • абсолютно безболісно.

Пацієнт комфортно розташовується у кріслі, процедура займає всього кілька хвилин, візуальні характеристики відновлюються відразу після лікування, тому людина не втрачає працездатності. Згодом обмеження на фізичні та зорові навантаження відсутні.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз