В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика і лікування вторинної катаракти

Вторинна катаракта – помутніння і ущільнення задньої капсули природнього кришталика, що призводить до погіршення зору.

Вторинну катаракту через назву і схожі симптоми нерідко плутають з власне катарактою. Поширена думка, що діагноз «вторинна катаракта» означає появу катаракти знову, другий раз, але це помилка! Вторинна катаракта може утворитися тільки після видалення власне катаракти.

Природа цих захворювань і способи лікування абсолютно різні. При катаракті зір погіршується через помутніння кришталика ока, а при вторинної катаракти – через ущільнення задньої капсули свого (не штучного) кришталика – тонкого еластичного мішечка, в якому власне і розташовується кришталик – природний або штучний. Ущільнення заважає проходженню променів світла крізь заломлюючі структури ока до сітківки, і гострота зору знижується.

Яка природа вторинної катаракти?

Вторинна катаракта – це результат клітинних реакцій, що відбуваються в капсульному мішку (куди імплантований штучний кришталик): на поверхні задньої капсули розростаються клітини епітелію, утворюючи плівку. Вона і порушує проходження світла до сітківки. Спровокувати подібну реакцію можуть різні фактори, в тому числі особливості організму, системні захворювання (цукровий діабет, ревматоїдні процеси та інші).

Симптоми вторинної катаракти:

Поступове
погіршення зору
Засвіти від сонця
і штучних
джерел світла
Туман перед
очима

Розвинутись вторинна катаракта може протягом декількох місяців або років після операції – і чим ближче до центральної частини кришталика утворюється епітеліальна плівка, тим більш очевидними будуть ознаки захворювання.

Вторинна катаракта характеризується зниженням гостроти зору та появою своєрідного мигтіння перед очима. Може погіршитись чутливість до кольорів – людина, що страждає на цю патологію, часто бачить світ з жовтуватим відтінком. «Туман», який ущільнюється в полі зору, засвіти від сонця та працюючих освітлювальних приладів, двоїння зображення, складнощі з фокусуванням погляду та визначенням форми і величини оточуючих предметів – при появі подібних тривожних симптомів ні в якому разі не варто зволікати з візитом до спеціаліста!

Лікування вторинної катаракти

Лікування вторинної катаракти дозволяє повністю позбутися від вторинної катаракти і повернути зір, який був до розвитку захворювання. У клініці «Ексімер» застосовується найбільш ефективний, нехірургічний спосіб лікування вторинної катаракти – за допомогою YAG-лазера.

В процесі лікування вторинної катаракти лазером (лазерна капсулотомія, або дісцізія вторинної катаракти) з поля зору видаляються частини епітелію, якій розрісся, і гострота зору повністю відновлюється. YAG -лазер безпечний для структур ока, точно фокусується і впливає тільки на задані області і не пошкоджує кришталик.

Як проходить лікування вторинної катаракти лазером?

У клініці «Ексімер» лазерне лікування вторинної катаракти проходить:

  • в режимі «одного дня», тобто амбулаторно;
  • з використанням місцевої крапельної анестезії;
  • абсолютно безболісно.

Пацієнт комфортно розташовується в кріслі, процедура займає всього кілька хвилин, зір відновлюється відразу після лікування, тому людина не втрачає працездатності. Згодом обмежень на фізичні і зорові навантаження немає.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ