В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Правда і брехня про катаракту

Катаракта – поширене захворювання очей, страждають від якого найчастіше люди похилого віку. Про катаракті ходить безліч чуток, – кажуть про неї і в лікарняних чергах, і на лавочках біля під’їздів, і на форумах в Інтернеті … Чому вірити, а до чого варто ставитися скептично? Давайте розберемося!

Від катаракти можна осліпнути

На жаль це правда. Катаракта – незворотний процес, розпочавшись одного разу, хвороба прогресуватиме. Поступове зниження гостроти зору при катаракті в перспективі загрожує повною сліпотою.

За даними медичної статистики, у 12% пацієнтів, що мають діагноз «катаракта», це захворювання розвивається дуже швидко, за термін від 4 до 6 років. У 15% пацієнтів спостерігається повільне прогресування хвороби, в середньому від 10 до 15 років. І у 70% пацієнтів катаракта розвивається протягом 6-10 років.

От катаракты можно вылечиться самостоятельно

Офтальмологи однозначно говорять: брехня! Ліки від катаракти можна купити в аптеці, виготовити самому або замовити, повіривши багатообіцяючою рекламі, в Інтернеті. Повернути назад помутніння кришталика, що характеризує цю хворобу, скориставшись будь-якими краплями, порошками, таблетками і мікстурами, неможливо – так само, наприклад, як знову зробити сирим вже варене яйце.
По-справжньому надійним і ефективним способом позбутися від захворювання є тільки операція з видалення катаракти – «перлина офтальмохирургии», повністю реабілітує, відновлює всі функції органу зору, втрачені внаслідок хвороби. Сьогодні найважливіші етапи такого хірургічного втручання можуть бути проведені з використанням приголомшливих можливостей фемтосекундного лазера. Безпрецедентно висока точність, максимально щадне, делікатне вплив на структури ока, короткий відновлювальний період – ось лише деякі з переваг фемтолазерного лікування катаракти.

Для операції катаракта повинна дозріти

Колись це було правдою – але сьогодні все інакше. Дійсно, раніше чекали дозрівання катаракти, тобто людина повинна була фактично осліпнути, перш ніж прооперуватися. Технічні можливості дозволяли видаляти кришталик лише після того, як він ставав щільним і повністю непрозорим. Можливості ж сучасного діагностичного та мікрохірургічного обладнання дозволяють виявити і прооперувати катаракту вже на ранніх стадіях! Тому сьогодні не варто відмовлятися від звичного способу життя через проблеми із зором – тим більше що сучасна офтальмологія розпорядженні надійними засобами для її вирішення. Затягувати з операцією не варто ще й тому, що на пізніх стадіях катаракта може спровокувати розвиток вторинної глаукоми. Справа в тому, що кришталик нерідко не тільки мутніє, а й збільшується в розмірах, що стає причиною порушення відтоку внутрішньоочної рідини і підвищення внутрішньоочного тиску. А це дуже небезпечно, адже при глаукомі зір втрачається безповоротно.

При глаукомі операція з видалення катаракти протипоказана

Раніше при глаукомі операція з видалення катаракти дійсно була протипоказана, сьогодні завдяки розвитку нових технологій в офтальмохірургії ситуація змінилася. При катаракті, ускладненою глаукомою, тепер нерідко одномоментно виконуються відразу дві операції – і антиглаукомних, і операція з видалення катаракти. У тих же випадках, коли глаукома розвивається через збільшення кришталика в розмірах, буває досить видалити уражену катарактою кришталик і імплантувати інтраокулярну лінзу. Це дає можливість привести в норму внутрішньоочний тиск і зупинити подальший розвиток глаукоми без проведення додаткових антиглаукомних операцій.

Можна одночасно позбутися й від катаракти, і від окулярів

Так це правда. Якщо під час операції імплантуються інтраокулярних лінз, які мають кілька «фокусів» (їх називають «мультифокальних»), – то це дійсно дає можливість домогтися максимальної гостроти зору як на близьких, так і на далеких відстанях, і в разі відсутності будь-яких патологій сітківки і зорового нерва, що впливають на зорові функції, дозволяє повністю позбутися від окулярів. Про те, чи підходять такі інтраокулярних лінз очам пацієнта, лікар може сказати тільки після ретельного передопераційного обстеження зорової системи.

Взагалі ж сучасні інтраокулярних лінз максимально наближені за своїми оптичними властивостями до природних кришталика. Вони мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від ультрафіолету, в їх конструкції, як правило, є асферический компонент, що дозволяє отримувати чітке, контрастне зображення і в денний, і у вечірній час. Штучні кришталики допомагають позбутися не тільки від катаракти, але і провести корекцію короткозорості або далекозорості, виправивши порушення рефракції, від яких людина, можливо, страждав усе життя. Тобто після імплантації можна отримати зір краще, ніж в молодості!

Щоб вилікуватися від катаракти, треба довго лежати в лікарні

Це не правда. Сьогодні лежати в лікарні необхідності немає – хоча ще років 15-20 тому ситуація була іншою. Тоді хірурги видаляли кришталик через великий розріз, накладали шви, – і така складна операція, звичайно, вимагала тривалого відновного періоду з масою обмежень. Тепер хірургічне лікування катаракти проводиться без госпіталізації, амбулаторно. Пацієнт повертається додому після невеликого відпочинку. На наступний день необхідно прийти в клініку на контрольний лікарський огляд, під час якого лікар складе графік прийомів і визначить порядок застосування спеціальних очних крапель.

Після операції не потрібно якогось спеціального догляду – пацієнт досить добре бачить вже через кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом декількох днів. Обмеження в ході відновного періоду мінімальні: протягом першого місяця після втручання необхідно оберігати очі від надмірного напруження, не наражати їх різких температурних перепадів і не терти, уникати різких нахилів, намагатися не зловживати спиртними напоями. Читати книжки і дивитися кіно, в’язати светри і шарфи, насолоджуватися улюбленою їжею і робити багато чого іншого після консультації з лікарем можна як зазвичай!

Кому-то лазерна корекція допомагає, а для кого-то не буде корисною. Можна пройти цю процедуру – і зовсім не поліпшити зір!

Медична статистика однозначно говорить: лазерна корекція – надійний і результативний спосіб відновлення зорових функцій, якщо вона зроблена за показаннями, зір поліпшиться обов’язково! До речі, завдяки все зростаючому спектру можливостей обладнання нового покоління, застосування лазерної корекції постійно розширюються, сьогодні її успішно проводять людям навіть з дуже складними аномаліями рефракції. Постійно з’являються нові методики, що дозволяють підбирати максимально ефективні варіанти проведення даної процедури, оптимально відповідні для кожного конкретного пацієнта: це і технологія персоніфікованого супроводу Custom Vue, що дає можливість враховувати найдрібніші особливості зорової системи, і фемтолазерная методика, застосування якої дозволяє надавати на структури ока безпрецедентно щадне і точне вплив.

Для того, щоб провести лазерну корекцію зору, доведеться валятися в лікарні, все це жахливо довго, боляче і страшно!

Зовсім ні! Сучасні методики проведення лазерної корекції дозволяють проводити цю процедуру амбулаторно, в режимі «одного дня». Триває лазерна корекція всього близько 10-15 хвилин, після закінчення процедури в клініці доведеться провести близько 1-2 годин, це необхідно для того, щоб лікар зробив контрольний огляд очей. І ще трохи цифр. Добре бачити пацієнти починають вже через 1,5-2 години після корекції. Працювати за комп’ютером можна вже через 1-2 дні після проведення корекції. Можуть бути невеликі коливання зору, але в більшості випадків все нормалізується протягом 1 тижня.

Лазерна корекція зору – це дуже дорого, така процедура доступна лише обраним…

Спочатку, коли лазерну корекцію тільки починали застосовувати для відновлення зору, ця процедура дійсно мала вельми відчутну вартість. Сьогодні метод отримав широке розповсюдження, лазерна корекція тепер в якомусь сенсі поставлена ​​на потік – і, відповідно, ціна на неї значно знизилася. Якщо ж порівняти вартість лазерної корекції з тими сумами, які витрачаються на покупку якісних оправ і виготовлення окулярів, додати сюди вартість контактних лінз, засобів догляду за ними і помножити все це на десятиліття походів в оптику, – стає зрозумілим, що дана процедура і зовсім несе в собі серйозні фінансові вигоди. Втім, у питання є ще одна сторона. Можливість бачити, причому бачити ясно і чітко, – скільки це може коштувати? Здається, відповідь очевидна. Гарний зір – безцінне.

Дізнатися про те, чи підходить вам метод відновлення зору за допомогою лазерної корекції, і підібрати оптимальну технологію проведення даної процедури можна тільки після проведення ретельної діагностики зорової системи в ході особистої консультації з фахівцем.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ