Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Правда і брехня про катаракту

Катаракта — поширене захворювання очей, страждають від якого найчастіше люди похилого віку. Про катаракту ходить безліч чуток, — говорять про неї і у лікарняних чергах, і на лавках біля під’їздів, і на форумах в Інтернеті… Чому вірити, а до чого варто скептично ставитися? Нумо розбиратися!

Від катаракти можна осліпнути

На жаль це правда. Катаракта – незворотний процес, розпочавшись одного разу, хвороба прогресуватиме. Поступове зниження гостроти зору при катаракті у перспективі загрожує повною сліпотою.

За даними медичної статистики, у 12% пацієнтів, які мають діагноз «катаракта», це захворювання розвивається дуже швидко, терміном від 4 до 6 років. У 15% пацієнтів спостерігається повільне прогресування хвороби у середньому від 10 до 15 років. І у 70% пацієнтів катаракта розвивається протягом 6-10 років.

От катаракты можно вылечиться самостоятельно

Офтальмологи клініки «Ексімер» (Київ) однозначно кажуть: брехня! Ліки проти катаракти не можна купити в аптеці, виготовити самому або замовити, повіривши рекламі в Інтернеті. Повернути назад помутніння кришталика, що характеризує цю хворобу, скориставшись будь-якими краплями, порошками, пігулками та мікстурами, неможливо — так само, наприклад, як знову зробити сирим вже варене яйце.

По-справжньому надійним й ефективним способом позбутися захворювання є лише операція з видалення катаракти – перлина офтальмохірургії, що повністю реабілітує, відновлює всі функції органу зору, втрачені внаслідок хвороби. Сьогодні найважливіші етапи такого хірургічного втручання можуть бути проведені з використанням приголомшливих можливостей фемтосекундного лазера. Безпрецедентно висока точність, максимально щадна, делікатна дія на структури ока, короткий відновлювальний період – ось лише деякі з переваг фемтолазерного лікування катаракти. А перший крок до повернення зору – прийти до клініки «Ексімер» у Києві.

Для операції катаракта повинна дозріти

Колись це було правдою – але сьогодні все інакше. Справді, раніше чекали дозрівання катаракти, тобто людина мала фактично осліпнути, перш ніж прооперуватися. Технічні можливості дозволяли видаляти кришталик лише після того, як він ставав щільним і непрозорим. Можливості ж сучасного діагностичного та мікрохірургічного обладнання офтальмологічного центру «Ексімер» (Київ) дозволяють виявити та прооперувати катаракту вже на ранніх стадіях! Тому наразі не варто відмовлятися від звичного способу життя через проблему з зором – тим паче, що сучасна офтальмологія має надійні засоби для її вирішення. Зволікати з операцією не варто ще й тому, що на пізніх стадіях катаракта може спровокувати розвиток вторинної глаукоми. Річ у тому, що кришталик нерідко не лише каламутніє, а й збільшується у розмірах, що стає причиною порушення відтоку внутрішньоочної рідини та підвищення внутрішньоочного тиску. А це дуже небезпечно, адже при глаукомі зір втрачається безповоротно.

При глаукомі операція з видалення катаракти протипоказана

Раніше при глаукомі операція з видалення катаракти дійсно була протипоказана, сьогодні завдяки розвитку нових технологій в офтальмохірургії ситуація змінилася. При катаракті, ускладненої глаукомою, тепер нерідко одночасно виконуються одразу дві операції – і антиглаукомна, і операція з видалення катаракти. У тих випадках, коли глаукома розвивається через збільшення кришталика у розмірах, достатньо видалити уражений катарактою кришталик та імплантувати інтраокулярну лінзу. Це дає змогу привести до ладу внутрішньоочний тиск і зупинити подальший розвиток глаукоми без проведення додаткових антиглаукомних процедур.

Можна одночасно позбутися й від катаракти, і від окулярів

Так це правда. Якщо під час операції імплантуються інтраокулярні лінзи, що мають кілька «фокусів» (їх називають «мультифокальними»), то це дійсно дає можливість досягти максимальної гостроти зору як на близьких, так і на далеких відстанях, й у разі відсутності будь-яких патологій сітківки та зорового нерва, що впливають на зорові функції, дозволяє повністю позбутися окулярів. Про те, чи підходять такі інтраокулярні лінзи очам пацієнта, лікар може сказати лише після ретельного передопераційного обстеження зорової системи.

Взагалі ж сучасні інтраокулярні лінзи максимально наближені за своїми оптичними властивостями до природних кришталиків. Вони мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від ультрафіолету, у їх конструкції зазвичай є асферичний компонент, що дозволяє отримувати чітке, контрастне зображення і у денний, і у вечірній час. Штучні кришталики допомагають позбутися не тільки катаракти, а й провести корекцію короткозорості або далекозорості, виправивши порушення рефракції, на які людина, можливо, страждала все життя. Тобто після імплантації можна отримати зір краще ніж у молодості!

Щоб вилікуватися від катаракти, треба довго лежати в лікарні

Це не правда. Сьогодні перебувати довгий час у лікарні потреби немає – хоча ще років 15-20 тому ситуація була іншою. Тоді хірурги видаляли кришталик через великий розріз, накладали шви, і така складна операція, звичайно, вимагала тривалого відновлювального періоду з великою кількістю обмежень. Наразі хірургічне лікування катаракти проводиться без госпіталізації, амбулаторно. Пацієнт після закінчення процедури у клініці повертається додому за кілька годин. Наступного дня необхідно прийти до клініки на контрольний лікарський огляд, під час якого лікар складе графік прийомів та визначить порядок застосування спеціальних крапель для очей.

Після операції не потрібно якогось спеціального догляду – пацієнт добре бачить вже за кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом кількох днів. Обмеження під час відновлювального періоду мінімальні: протягом першого місяця після втручання необхідно берегти очі від надмірної напруги, не піддавати їх значним температурним перепадам і не терти, уникати різких нахилів, намагатися не зловживати спиртними напоями. Читати книжки та дивитися кіно, в’язати светри й шарфи, насолоджуватися улюбленою їжею та робити багато чого іншого після консультації з лікарем можна як завжди!

Кому-то лазерна корекція допомагає, а для кого-то не буде корисною. Можна пройти цю процедуру – і зовсім не поліпшити зір!

Медична статистика однозначно каже: операція з видалення катаракти – надійний та результативний спосіб відновлення зорових функцій, якщо вона зроблена за показаннями, зір покращиться обов’язково! Постійно з’являються нові методики, що дозволяють підібрати максимально ефективні варіанти проведення даної процедури, оптимально підходять для кожного пацієнта: це і технологія персоніфікованого супроводу Custom Vue, що дає можливість враховувати найдрібніші особливості зорової системи, і фемтолазерна методика, застосування якої дозволяє впливати на структури очей безпрецедентно щадним і точним способом.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз