В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Операція на катаракту ока

Операція катаракти — з розвитком сучасних технологій операція з видалення катаракти вважається Всесвітньою організацією охорони здоров’я найбільш дієвою з усіх операцій на Землі. Що це означає? Після операції зір у людини стає іноді краще, ніж був у молодості. Чому так відбувається? У дитини, могла бути вроджена катаракта, короткозорість, далекозорість – захворювання, які впливають на якість зору. У той час як, сучасні технології використання кришталиків дозволяють отримати чудовий зір, і можливість бачити на різних відстанях. А кришталик, який імплантується на місце видаленого, не змінює своїх якостей десятки років.

Катаракта: операція

Дані наукових досліджень і досвід лікарів показують, що ефективне лікування катаракти можливе тільки хірургічним шляхом. На жаль, поки багаторічні спроби вилікувати хворобу за допомогою крапель, таблеток, електромагнітних хвиль і інших методів – не привели до бажаного результату. Більш того, великі корпорації, які займалися виробництвом таких медикаментів, зараз публічно від цього відмовляються, тобто перестають випускати краплі для лікування катаракти.

У чому ж причина? По суті, в розвитку катаракти лежить денатурація білка. Ми говорили про те, що кришталик ока складається з білкових молекул. Під час розвитку катаракти, ці молекули як би злипаються, і кришталик втрачає свою прозорість. А тепер давайте уявимо, що ми винайшли такі ліки, які зможуть мутний яєчний білок, (а по суті, він і є аналогом кришталика), зробити прозорим. Це все одно, що взяти варене яйце і за допомогою крапель або пігулок повернути йому прозорість. Поки що це нереально. Тому, якщо є катаракта, операція – єдине ефективне лікування в наші дні.

Чому потрібно зробити операцію з видалення катаракти?

Показанням до операції з видалення катаракти є, перш за все, неможливість виконання звичної роботи. У водія – водіння автомобіля, у льотчика – керування літаком, у домогосподарки – можливість справлятися по господарству. Таким чином, можна сказати, що операція на катаракту ока потрібна, перш за все, тому, що у людини порушується звичайний ритм життя, і він не може якісно виконувати свої обов’язки – читати, працювати за комп’ютером, управляти автомобілем. Тому часто лікарі оперують катаракту в початкових її проявах.

Коли проводиться операція з видалення катаракти?

На жаль, специфіка нашої країни така, що люди з катарактою часто чекають до останнього, поки повністю не втратять зір. Кришталик в такому занедбаному стані набуває твердість каменю. Його дуже складно подрібнити, перетворити в емульсію і вимити з ока. Все це вимагає колосальних тимчасових і енергетичних витрат. А як страждає сам пацієнт! Адже, по суті, він весь цей час живе майже сліпим. Тільки уявіть, нічого не бачити багато років, в той час як за допомогою сучасних технологій можна повернути зір за лічені хвилини.

Сьогодні не потрібно чекати «дозрівання» катаракти, як це було кілька десятків років тому. А навпаки, оперувати хворе око як можна швидше за рекомендацією лікаря. Це дозволить уникнути можливих супутніх захворювань і сприятливо позначиться на здоров’ї людини.

Як проходить операція?

У чому суть операції з видалення катаракти? В оболонці ока проводиться крихітний розріз. Він зрідка перевищує два міліметри. Потім розкривається передня капсула кришталика (варто додати, що кришталик складається з передньої і задньої капсули). І в передній капсулі кришталика хірург робить отвір діаметром приблизно п’ять міліметрів. За допомогою ультразвукового наконечника вміст кришталика подрібнюється і видаляється. А через цей мікророзріз ставиться штучний кришталик, який і дозволяє людині добре бачити.

Триває операція з видалення катаракти від 2 до 15 хвилин, в залежності від стадії розвитку захворювання і ступеня складності.
Для знеболення використовуються краплі-анестетики. Іноді вводяться анестезуючі препарати всередину ока. Зір відновлюється практично відразу ж, як тільки пацієнт встає зі столу. Тобто вже через десять хвилин чоловік, який до цього міг бути сліпим десятки років, відразу ж починає бачити.

Проведення операції літнім людям

У літніх людей катаракта може бути діагностована разом з іншими захворюваннями, які знижують гостроту і чіткість зору, і навіть можуть призвести до сліпоти. Це такі захворювання як: глаукома, макулодистрофія, захворювання центральної зони сітківки та ін. Тому при діагностиці та лікуванні катаракти у пацієнтів у віці, лікарі завжди проводять додаткові обстеження, які дозволяють виявити всі можливі проблеми із зором.

Що стосується обмеження за віком, то для проведення операції по катаракті, в даному випадку немає ніяких перешкод. У нас в клініці оперувались пацієнти в 70, 80 і навіть 90 років. Тому що операція з видалення катаракти, перш за все, повертає якість життя. Тому для операції катаракти немає вікових обмежень.

Крім того, операція проводиться під місцевою крапельною анестезією. Протягом всіх маніпуляцій за станом здоров’я пацієнта стежить анестезіолог. Операція не впливає на серцево-судинну систему людини і на стан організму в цілому. У той час як життя з помутнілим кришталиком втрачає всі радощі навколишнього світу і людина впадає в депресію, що позначається в першу чергу на здоров’ї.

Лікування катаракти без операції

На сьогоднішній день не існує препаратів, які здатні вилікувати катаракту. Єдине ефективне лікування – це хірургічна заміна помутнілої лінзи на штучну інтраокулярну.

Всі існуючі препарати, таблетки і апарати спрямовані тільки на те, щоб уповільнити розвиток захворювання і поліпшити постачання зорового органу мікроелементами.

Одиніз пристроїв, який застосовується на початковій стадії розвитку катаракти – це окуляри Панкова. У чому їх призначення? Вони стимулюють роботу ока за допомогою світлових імпульсів. Таким чином, відбувається активне скорочення очних м’язів, поліпшується їх кровопостачання і кришталик отримує краще живлення.

Що буде якщо не видалити катаракту?

Якщо виникла катаракта ока, операція – неминуча. В іншому випадку людина може назавжди втратити зір. І ось чому.
При помутнінні кришталика, той розбухає і збільшується в розмірах. В результаті ускладняється відтік внутрішньоочної рідини. Це в свою чергу призводить до серйозного підвищення внутрішньоочного тиску. Розвивається вторинна глаукома, при якій зорові нерви поступово відмирають, і людина назавжди втрачає можливість бачити. Адже зорові нерви поки не навчилися відновлювати. А тому не відкладайте операцію на потім, бережіть найцінніше – свій зір.

Що необхідно пацієнту в день операції і як вона проходить?

Порядок підготовки і проведення операції з видалення катаракти ідеально налагоджений і не повинен викликати занепокоєння.
Підготовка. В день операції пацієнт проводить в клініці, зазвичай півтори-дві години. З цього часу більше години займає підготовка, розширення зіниці, підписання документів, оплата в тому числі.

Сама операція, як ми вже згадували, триває від двох до п’ятнадцяти хвилин. Потім півгодини після операції пацієнт перебуває в клініці для того, щоби переконатися, що немає ніяких несприятливих наслідків. Скажімо, реакції на медикаменти, які вводилися по ходу операції. Пацієнта дивиться лікар і відпускає додому.

Огляди. Зазвичай ми просимо пацієнта, щоби він прийшов на прийом, на наступний день після операції. Це займає у нього в середньому 15-30 хвилин. Ми перевіряємо гостроту зору і якщо необхідно, проводимо необхідне лікування. Після візиту в перший день після операції, пацієнт запрошується на черговий огляд через тиждень, потім через місяць.

Що необхідно пацієнту перед операцією?

Для того, щоби прийняти рішення про операцію, безумовно, потрібно пройти якісну діагностику. І як не дивно, діагностика займає значно більше часу, ніж сама операція, в середньому – півтори-дві години. Для цього необхідно перевірити гостроту зору, виміряти внутрішньоочний тиск, розширити зіницю, оцінити стан кришталика, його зв’язок. Якщо є можливість, обов’язково оглянути очне дно, щоб правильно вибрати штучний кришталик, і оцінити, яким буде зір після операції.

Потім зазвичай протягом одного двох днів потрібно здати аналізи і пройти обстеження у суміжних фахівців, а також зробити флюорографію. Такими є вимоги МОЗ в нашій країні, і це розумно, тому що у нас пацієнти досить нечасто ходять до лікаря, а супутні захворювання можуть вплинути на результат оперативного лікування і гостроту зору.

Реабілітація після операції

Незважаючи на те, що багато пацієнтів до операції могли практично не бачити навіть світла протягом тривалого часу, зір після операції повертається майже миттєво. Тобто вже відразу після хірургічного втручання, прямо в операційній пацієнт сідає, і починає бачити, на його превеликий подив. Він не вірить, що операція зайняла так мало часу, і що він даремно боявся протягом такого тривалого періоду, отримавши практично миттєво такий прекрасний результат.

Якщо операція з приводу катаракти виконана без ускладнень, ймовірність розвитку проблем в ранньому післяопераційному періоді, дуже-дуже низька і в більшій мірі залежить від перебігу основних захворювань, таких як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, порушення імунітету, можливі алергічні реакції. Тому якщо у вас катаракта ока, операція – це кращий вибір.

Лікування після хірургічного втручання – мінімальне. Це призначення крапель протягом місяця в порядку зменшення за схемою. Тобто з першого дня пацієнт закапує протизапальні препарати, а саме кортикостероїди і антибіотики. Антибіотики зазвичай використовуються тиждень-два, кортикостероїди протягом місяця, поступово зменшуючи дозування з чотирьох разів на день до одного разу.

Що не можна робити після операції на катаракту?

Дуже важливе питання, тому що Україна країна аграрна, і навіть ті, хто живе в містах, навесні картоплю закопують, а восени викопують. І тому задають природне запитання – коли можна буде працювати на городі чи в полі.

Обмеження після хірургії катаракти мінімальні. Тобто пацієнт з першої хвилини, може нахилятися, готувати собі їжу, приймати душ, керувати автомобілем, читати, працювати за комп’ютером.

Обмежень кілька:

1. Не чіпати очі. Ми просимо перші три доби, щоб пацієнт не торкався очі руками. Через три дні розрізи заживають, і ймовірність розвитку проблем з очима – мінімальна.

2. Не піднімати велику вагу. Ми просимо два тижні не піднімати вагу більше 20 кг. Більшість з нас ніколи в житті не піднімала таких важких предметів, тим не менш, ми обмежуємо дозволену вагу 20-ма кілограмами.

3. Закапувати краплі. Просимо весь час закопувати всі ліки за призначеною схемою.

Якщо щось іде не за планом: око почервоніло, почало хворіти, погіршився зір, з’явилися виділення – у кожного нашого пацієнта є телефон, по якому цілодобово його чекає черговий лікар, який готовий в будь-який час дня і ночі зустрітися з ним в клініці і провести необхідне лікування.

Переваги нашої клініки

Більше 20 років лікарі мережі офтальмологічних центрів «Ексімер», які знаходяться в містах: Київ, Одеса (Україна), рятують пацієнтів різного віку від катаракти.

Чому при виборі клініки варто зупинитися на нас:

1. У лікарів клініки є колосальний досвід успішних операцій з видалення катаракти.
2. Використовується тільки надійна перевірена техніка від світових виробників. А також застосовуються кришталики кращих офтальмологічних компаній Ізраїлю, Іспанії та США.
3. Крапельна анестезія виконується під постійним пильним наглядом досвідченого анестезіолога.
4. Для операції катаракти в клініці «Ексімер» використовуються найточніші багатофункціональні офтальмольмохірургічні системи компанії Alcon. Вони дозволяють найбільш щадним способом проводити складні мікрохірургічні операції.
5. Вже в день операції пацієнт може повернутися додому і вести звичний спосіб життя, насолоджуючись усіма барвами навколишнього світу.

Вартість операції з видалення катаракти

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією IOL Bunny Lens (Hanita, Ізраїль) В ході операції через мікродоступ від 1,5 мм помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюється на емульсію і виводиться з ока, на його місце імплантується штучна лінза (ІОЛ), яка замінює його функції. 15500 14725 9999
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF MP FOLDABLE 6.0 OPTIC MA60AC (acrysof) (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні візуальні характеристики і захищає внутрішні структури очі від негативного УФ-випромінювання 18300 17385 14300
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP FOLDABLE 6.0 OPTIC SA60AT Monoblock (Alcon, США) Під час операції імплантується індивідуально розрахована монофокальна лінза, яка забезпечує гарні зорові характеристики і захищає внутрішні структури ока від негативного УФ-випромінювання. 20500 19475 16300
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ACRYSOF SP NATURAL SN60WF (IQ) (Alcon,США) Асферична лінза – лінза зі спеціальними оптичними характеристиками, дозволяє отримувати якісне і чітке зображення навіть в умовах обмеженої освітленості. 23500 22325 19500
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT2 – AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT9 (Alcon, США) Спеціальні астигматичні (торичні) лінзи (ІОЛ) дозволяють позбутися від двох проблем одночасно – і від катаракти і від астигматизму, зберігаючи всі переваги асферичної лінзи (ІОЛ). 26000 24700
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNTOO (Alcon, США) трифокальна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету 42000 39900
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ PanOptix TFNT20 – TFNT60 ( Alcon, США) трифокальна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму 53000 50350
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® (Alcon, США) Багатофокусна лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 49000 46 550
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією AcrySof® IQ Vivity® Toric (Alcon, США) Баготофокусна торична лінза (ІОЛ) гнучка, моноблочна, асферична, із захистом від ультрафіолету для корекції астигматизму. Розроблені з використанням нової недифракційної технології під назвою X-Wave ™, яка забезпечує безперервну збільшену глибину фокуса, максимально можливі зорові характеристики на середній та далекій відстанях, необхідні для задоволення більшості потреб людини, а також позбавить від ореолів і засвітів в умовах низької освітленості. 63500 60 325
Факоемульсифікація з імплантацією мультифокальної ІОЛ; Symfony (Jonsons&Jonsons) 44000 41800
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний рефракціний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лєйченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог першої категорії
Детальніше

Відгуки після операції катаракти

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ