Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Операція на катаракту ока

Операція катаракти — з розвитком сучасних технологій операція з видалення катаракти вважається Всесвітньою організацією охорони здоров’я найреабілітаційною з усіх операцій на Землі. Що це означає? Після операції зір у людини стає іноді кращим, ніж був у молодості.

Чому так відбувається? У дитини могла бути вроджена катаракта, короткозорість, далекозорість – захворювання, які впливають на якість зору. У той час як, сучасні технології використання кришталиків дозволяють отримати чудовий зір і можливість бачити на різних відстанях. А кришталик, що імплантується на місце видаленого, не змінює своїх якостей десятки років.

Катаракта: операція та її ціна в Україні

Дані наукових досліджень та досвід лікарів показують, що ефективне лікування катаракти можливе лише хірургічним шляхом. На жаль, поки що багаторічні спроби вилікувати хворобу за допомогою крапель, таблеток, електромагнітних хвиль та інших методів — не призвели до бажаного результату. Мало того, великі корпорації, які займалися виробництвом таких медикаментів, зараз публічно від цього відмовляються, тобто перестають випускати краплі для лікування катаракти.

У чому причина? Насправді в основі розвитку катаракти лежить денатурація білка. Ми говорили, що кришталик ока складається з білкових молекул. Під час розвитку катаракти ці молекули ніби злипаються, і кришталик втрачає свою прозорість. А тепер уявімо, що ми винайшли такі ліки, які зможуть каламутний яєчний білок (а по суті, він і є аналогом кришталика) зробити прозорим. Це все одно, що взяти варене яйце і за допомогою крапель або таблеток повернути йому прозорість. Наразі це неможливо. Тому, якщо є катаракта, операція — єдиний ефективний метод лікування у наші дні. Скільки коштує операція видалення катаракти залежить від обраного кришталика, а також методу проведення процедури.

Чому потрібно зробити операцію з видалення катаракти?

Показанням до операції катаракти на оці є насамперед неможливість виконання звичної роботи. У водія – водіння автомобіля, у льотчика – керування літаком, у домогосподарки – можливість справлятися по господарству. Таким чином, можна сказати, що операція на катаракту ока потрібна насамперед тому, що у людини порушується звичний ритм життя, і вона не може якісно виконувати свої обов’язки — читати, працювати за комп’ютером, керувати автомобілем. Тому часто лікарі оперують катаракту при початкових її проявах.

Коли проводиться операція з видалення катаракти?

На жаль, специфіка України така, що люди з катарактою нерідко чекають до останнього, поки повністю не втратить зір. Кришталик у такому занедбаному стані набуває твердості каменю. Його дуже складно подрібнити, перетворити на емульсію та вимити з ока. Все це вимагає колосальних затрат часу та енергії. А як страждає сам пацієнт! Адже, по суті, весь цей час живе майже сліпим. Тільки уявіть, нічого не бачити багато років, тоді як за допомогою сучасних технологій можна повернути зір за лічені хвилини.

Сьогодні не потрібно чекати на «дозрівання» катаракти, як це було кілька десятків років тому. А навпаки, оперувати хворе око якнайшвидше за рекомендацією лікаря. Це дозволить уникнути можливих супутніх захворювань та сприятливо позначиться на здоров’ї людини. Ціна операції катаракти в Україні варіюється від 10000 грн за одне око.

Як проходить операція?

У чому суть операції із заміни кришталика? В оболонці ока робиться крихітний розріз. Він рідко перевищує два міліметри. Потім розкривається передня капсула кришталика (варто додати, що кришталик складається з передньої та задньої капсули). І у передній капсулі кришталика хірург робить отвір діаметром приблизно п’ять міліметрів. За допомогою ультразвукового наконечника вміст кришталика подрібнюється та видаляється. А через цей мікророзріз ставиться штучний кришталик, який дозволяє людині добре бачити. Триває операція з видалення катаракти від 2 до 15 хвилин, залежно від стадії розвитку захворювання та ступеня складності.

Для знеболювання використовуються краплі анестетиків. Іноді вводяться анестетичні препарати всередину ока. Зір відновлюється майже миттєво, як тільки пацієнт встає зі столу. Тобто вже через десять хвилин людина, яка до цього могла бути сліпою десятки років, відразу ж починає чудово бачити.

Проведення операції людям похилого віку

У людей похилого віку катаракта може бути діагностована разом з іншими захворюваннями, які знижують гостроту та чіткість зору, і навіть можуть призвести до сліпоти. Це такі захворювання як: глаукома, макулодистрофія, захворювання центральної зони сітківки тощо. Тому при діагностиці та лікуванні катаракти у пацієнтів похилого віку лікарі завжди проводять додаткові обстеження, які дозволяють виявити всі можливі проблеми з зором.

Що стосується обмеження за віком, то для проведення операції з катаракти, у цьому випадку немає жодних перешкод. У клініці «Ексімер» (Київ) оперувалися пацієнти у 70, 80 та навіть 90 років. Тому що операція з видалення катаракти насамперед повертає якість життя. Тож у цього виду корекції зору немає вікових обмежень.

Крім того, операція проводиться під місцевою крапельною анестезією. Протягом усіх маніпуляцій за станом здоров’я пацієнта стежить анестезіолог. Операція не впливає на серцево-судинну систему людини та стан організму в цілому. У той час як життя з помутнілим кришталиком втрачає всі радості навколишнього світу та людина впадає у депресію, що позначається насамперед на здоров’ї.

Лікування катаракти без операції

Наразі немає препаратів, які здатні вилікувати катаракту. Єдине ефективне лікування — це хірургічна заміна помутнілої лінзи на штучну інтраокулярну.

Всі наявні препарати, таблетки та апарати спрямовані лише на те, щоб уповільнити розвиток захворювання та покращити живлення зорового органу мікроелементами.

Один з пристроїв, який застосовується на початковій стадії розвитку катаракти, — це окуляри Панкова. У чому їхнє призначення? Вони стимулюють роботу ока за допомогою світлових імпульсів. Таким чином, відбувається активне скорочення м’язів, покращується їхнє кровопостачання та кришталик отримує найкраще живлення.

Що буде якщо не видалити катаракту?

Якщо виникла катаракта ока, операція неминуча. В іншому випадку людина може назавжди втратити зір. І ось чому.

При помутнінні кришталика той розбухає та збільшується у розмірах. Внаслідок чого утруднюється відтік внутрішньоочної рідини. Це своєю чергою призводить до серйозного підвищення внутрішньоочного тиску.

Розвивається вторинна глаукома, за якої зорові нерви поступово відмирають, і людина назавжди втрачає можливість бачити. Адже зорові нерви поки що не навчилися відновлювати. А тому не відкладайте операцію на потім, бережіть найцінніше — свій зір.

Що необхідно пацієнту в день операції і як вона проходить?

Порядок підготовки та проведення операції з видалення катаракти ідеально налагоджений і не повинен викликати занепокоєння.

Підготовка. У день операції пацієнт у клініці зазвичай проводить півтори-дві години. З цього часу понад годину займає підготовка, розширення зіниці, підписання документів, оплата. Сама операція, як ми вже згадували, триває від двох до п’ятнадцяти хвилин. Потім пів години після операції пацієнт перебуває у клініці для того, щоб переконатися, що немає несприятливих наслідків.

Скажімо, реакції медикаменти, які вводилися під час операції. Потім пацієнта оглядає лікар та відпускає додому.

Огляди. Зазвичай ми просимо пацієнта, щоб він прийшов на прийом наступного дня після операції. Це займає у нього у середньому 15-30 хвилин. Ми перевіряємо гостроту зору і, якщо необхідно, проводимо необхідне лікування. Після візиту першого дня після операції, пацієнт запрошується на черговий огляд через тиждень, потім через місяць.

Що необхідно пацієнту перед операцією?

Для того, щоб ухвалити рішення про операцію, безумовно, потрібно пройти якісну діагностику. І, як не дивно, діагностика займає значно більше часу, ніж сама операція. Під час діагностики необхідно перевірити гостроту зору, виміряти внутрішньоочний тиск, розширити зіницю, оцінити стан кришталика, його зв’язок. Якщо є можливість, необхідно обов’язково оглянути очне дно, щоб правильно обрати штучний кришталик і оцінити, яким буде зір після операції.

Потім зазвичай протягом одного-двох днів потрібно здати аналізи та пройти обстеження у суміжних фахівців, а також зробити флюорографію. Такі вимоги МОЗ у нашій країні, і це розумно, тому що у нас пацієнти доволі рідко ходять до лікаря, а супутні захворювання можуть вплинути на результат оперативного лікування та гостроти зору.

Реабілітація після операції

Згідно з відгуками після операції зір повертається блискавично, попри те, що багато пацієнтів до видалення катаракти протягом тривалого часу могли практично не бачити навіть світла. Тобто вже відразу після хірургічного втручання, прямо в операційній пацієнт сідає, і починає бачити, на його найбільший подив. Він не вірить, що операція зайняла так мало часу і що він даремно боявся, а отримав практично миттєво чудовий результат.

Якщо операція з видалення катаракти виконана без ускладнень, ймовірність розвитку проблем у ранньому післяопераційному періоді дуже низька і більшою мірою залежить від перебігу основних захворювань, таких як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, порушення імунітету, можливі алергічні реакції. Тому, якщо у вас катаракта ока, операція — це найкращий вибір.

Лікування після хірургічного втручання – мінімальне. Це призначення крапель протягом місяця за спадною схемою. Тобто з першого дня пацієнт закапує протизапальні препарати, а саме кортикостероїди та антибіотики. Антибіотики зазвичай використовуються тиждень-два, кортикостероїди протягом місяця, поступово зменшуючи дозування з чотирьох разів на день до одного разу.

Що не можна робити після операції на катаракту?

Обмеження після хірургії катаракти є мінімальними. Тобто пацієнт з першої хвилини може нахилятися, готувати собі їжу, приймати душ, керувати автомобілем, читати, працювати за комп’ютером. Обмежень кілька:

  1. Не чіпати очі. Ми просимо перші три доби, щоб пацієнт не торкався ока руками. Через три дні розрізи гояться, і ймовірність розвитку проблем з очима — мінімальна.
  2. Не підіймати важкого. Протягом двох тижнів заборонено підіймати вагу понад 20 кг. Більшість з нас ніколи у житті не підіймало таких тягарів, проте, ми обмежуємо дозволену вагу 20 кілограмами.
  3. Необхідно закапувати краплі. Просимо вчасно закапувати всі ліки за призначеною схемою.

Якщо щось йде не за планом: око почервоніло, з’явились болісні відчуття, погіршився зір, є виділення — у кожного нашого пацієнта записаний телефон, за яким цілодобово на нього чекає черговий лікар, який готовий у будь-який час дня та ночі зустрітися з ним у клініці та провести необхідне лікування.

Переваги нашої клініки

Понад 20 років лікарі офтальмологічного центру «Ексімер» (Київ) рятують пацієнтів різного віку від катаракти.

Чому при виборі клініки варто зупинитись на нас:

  1. У лікарів нашого центру є колосальний досвід успішних операцій з видалення катаракти.
  2. Використовується лише надійна перевірена техніка від світових виробників. А також застосовуються кришталики найкращих офтальмологічних фірм Ізраїлю, Іспанії та США.
  3. Крапельна анестезія виконується під постійним наглядом досвідченого анестезіолога.
  4. Для операції катаракти у клініці «Ексімер» використовуються найточніші багатофункціональні офтальмохірургічні системи компанії Alcon. Вони дозволяють щадним способом проводити складні мікрохірургічні операції.
  5. Вже у день операції пацієнт може повернутися додому та вести звичний спосіб життя, насолоджуючись усіма фарбами навколишнього світу.

Вартість операції катаракти у нашому центрі у Києві, а також умови та строки дії акційних пропозицій ви можете з’ясувати за телефоном або на сайті клініки.

роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Красуцький Андрій Вікторович

Офтальмохірург, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Перекупко Лариса Іванівна

Провідний спеціаліст, лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Лейченко Юлія Валентинівна

Офтальмохірург, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS). Сертифікований пластичний хірург
Детальніше

Відгуки після операції катаракти

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ