В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Катаракта. Питання та відповіді

Що таке катаракта?

Катаракта – – захворювання, при якому кришталик, що знаходиться всередині ока , втрачає свою прозорість. В результаті з’являється перешкода для світлових променів, які при нормальному зорі вільно проникають в око. Тому при катаракті основним симптомом є значне погіршення зору. Крім того, у людини, що страждає від цієї недуги, з’являється відчуття мигтіння перед очима смужок, штрихів і плям, сліпучий блиск навколо предметів при яскравому світлі. Також виникають труднощі при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями.

Чому розвивається (виникає) катаракта?

Одна з причин виникнення катаракти – зміни біохімічного складу кришталика, найчастіше пов’язане з віковими змінами в організмі, порушенням обміну речовин. Тому, на жаль, від цього очного захворювання ніхто не застрахований. Можна умовно сказати, що якби всі люди жили до 120-150 років, то катаракта була б у всіх.

Що являє собою операція – факоемульсифікація?

На відміну від класичної (старої) методики шви після такої операції не накладаються, оскільки рогівковий мікродоступ настільки малий (до 1,8 мм), що герметизується згодом самостійно.

Операція виконується протягом 10 – 15 хвилин, в режимі «одного дня». Місцева крапельна анестезія, що застосовується протягом факоемульсифікації, повністю виключає болісні відчуття і ускладнення з боку серцево-судинної системи. В процесі лікування помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюють на емульсію, а потім виводять з ока. На його місце імплантується гнучка інтраокулярна лінза, яка самостійно розкривається і надійно фіксується всередині ока.

Яким буде зір після операції з видалення катаракти?

Відчуття того, хто пройшов операцію з приводу катаракти, можна описати так. Уявіть собі, що в молодості ви дивилися на світ через прозоре скло, з часом на нього осідали шари пилу: фарби стали не такими яскравими і соковитими, предмети втратили чіткість обрисів. Після операції у вас буде враження, що час повернувся назад, і ви знову бачите так само добре, як колись.

Параметри інтраокулярної лінзи – штучного кришталика – розраховуються, виходячи з параметрів конкретного ока, в результаті після операції людина може одночасно позбутися не тільки від катаракти, але і від короткозорості, далекозорості, астигматизму, якщо страждала ними раніше. В результаті зір буде краще, ніж до розвитку катаракти. У більшості випадків сучасна методика дозволяє врахувати і побажання пацієнта щодо майбутнього зору. Зараз використовуються внутрішньоочні лінзи, які мають практично всі властивості природного кришталика, дозволяючи добре бачити як розташовані поблизу предмети, так і предмети, які розташовані вдалині і значно обмежити використання окулярів, і навіть зовсім їх позбутися.

Звичайно, результат багато в чому залежить і від того, чи є у пацієнта супутні захворювання, такі як глаукома, макулодистрофія. Адже вони теж можуть істотно впливати на функції ока і перешкоджати повному відновленню зору.

Чи потрібно перед операцією проходити діагностику зору і загальні обстеження?

Повний діагностичне обстеження зорової системи – це запорука успішного лікування. В офтальмологічній клініці «Ексімер» діагностика проводиться за допомогою сучасного комп’ютеризованого обладнання, яке дає можливість отримати об’єктивну і повну картину стану рогівки, кришталика, сітківки, тобто в цілому всієї зорової системи, а також розрахувати параметри штучного кришталика.

Чи потрібно буде після операції користуватися окулярами?

Після операції з видалення катаракти пацієнтові звичайно потрібні окуляри при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями. Адже операція видаляє уражений катарактою кришталик, але не повертає здатність до акомодації – тобто добре бачити зблизька і вдалину одночасно.

Однак сьогодні, завдяки останнім розробкам інтраокулярних лінз, стало можливим значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися від них. Для цього в клініці «Ексімер» імплантують високотехнологічні мультифокальні лінзи.

Чи є обмеження після операції?

Обмеження після сучасного хірургічного втручання – факоемульсифікації – мінімальні. Але лікарі попереджають пацієнтів, що протягом першого місяця після операції необхідно оберігати очі від надмірного напруження, уникати різких нахилів, різких температурних перепадів, не терти прооперовані очі, намагатися не зловживати спиртними напоями. Однак, як і раніше, можна дивитися телевізор, читати, писати, купатися, вживати будь-яку їжу. Якщо яскраве світло викликає почуття дискомфорту, можна надіти сонцезахисні окуляри.

До якого віку можна оперувати катаракту?

Висока надійність і передбачуваність технології факоемульсифікації та місцева анестезія дозволяють застосовувати цей метод при лікуванні пацієнтів різного віку. Так, найстаршому пацієнту клініки «Ексімер», якому видалили катаракту, було 98 років, а найменшому – всього 5 місяців.

Як швидко після операції повертається нормальний зір?

Після факоемульсифікації пацієнт досить добре бачить вже через кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом тижня.

Чи потрібно для видалення катаракти лягати в лікарню?

У лікарні лежати немає необхідності. У клініці «Ексімер» операція виконується в режимі «одного дня», протягом 10 – 15 хвилин. В цей же день після огляду лікаря пацієнт повертається додому.

Як часто потрібно буде відвідувати лікаря після операції?

Після операції лікар визначить графік відвідування профілактичних оглядів. Зазвичай пацієнти оглядаються на наступній день після операції, в подальшому через тиждень, один місяць, три місяці, а в разі потреби – частіше. Все залежить від індивідуальних особливостей зорової системи.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ