Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Катаракта. Питання та відповіді

Наслідки ігнорування захворювання можуть бути надзвичайно сумними. Страх і мало знань про захворювання викликає багато питань, на які ми намагались відповісти на цій сторінці.

Що таке катаракта?

Катаракта – захворювання, при якому кришталик, що всередині ока за зіницею, втрачає свою прозорість. Внаслідок чого з’являється перешкода для світлових променів, які за нормального зору вільно проникають в око. Тому при катаракті основним симптомом є значне погіршення зору. Крім того, у людини, яка страждає від цієї недуги, з’являється відчуття миготіння перед очима смужок, штрихів і плям, сліпучий блиск навколо предметів при яскравому освітленні. Також виникають труднощі під час читання, письма, роботи з дрібними деталями.

Чому розвивається (виникає) катаракта?

Одна з причин виникнення катаракти – зміни біохімічного складу кришталика, найчастіше пов’язані з віковими змінами в організмі, порушенням кровопостачання, живлення. Тому, на жаль, від цього захворювання очей ніхто не застрахований. Можна умовно сказати, що якби всі люди жили до 120–150 років, то катаракта була б у всіх.

Що являє собою операція – факоемульсифікація?

На відміну від класичної (старої) методики шви після такої операції не накладаються, оскільки рогівковий мікродоступ настільки малий (до 1,8 мм), що згодом герметизується самостійно.

Операція виконується протягом 10-15 хвилин у режимі «одного дня». Місцева крапельна анестезія, що застосовується у ході факоемульсифікації, повністю виключає болючі відчуття та ускладнення з боку серцево-судинної системи. У процесі лікування помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюють на емульсію, а потім виводять з ока. На його місце імплантується доладна інтраокулярна лінза, яка самостійно розгортається та надійно фіксується всередині ока.

Яким буде зір після операції з видалення катаракти?

Відчуття того, хто пройшов операцію з приводу катаракти, можна описати так. Уявіть собі, що у молодості ви дивилися на світ через прозоре скло, згодом на нього осідали шари пилу: фарби стали не такими яскравими та соковитими, предмети втратили чіткість контурів. Після операції ви матимете враження, що молодість повернулась знову, і ви бачите так само добре, як колись.

Параметри інтраокулярної лінзи – штучного кришталика – розраховуються, виходячи з параметрів конкретного ока, внаслідок чого після операції людина може одночасно позбутися не лише катаракти, а й короткозорості, далекозорості, астигматизму, якщо страждала на них раніше. Внаслідок чого зір буде кращим, ніж до розвитку катаракти. У більшості випадків сучасна методика дозволяє врахувати й побажання пацієнта щодо майбутнього зору. Зараз використовуються внутрішньоочні лінзи, які мають практично всі властивості природного кришталика, дозволяючи добре бачити як розташовані поблизу предмети, так і предмети, розташовані вдалині й значно обмежити використання окулярів, а то й зовсім позбутися їх.

Звичайно, результат багато у чому залежить і від того, чи є у пацієнта супутні захворювання, наприклад, глаукома, макулодистрофія. Адже вони теж можуть суттєво впливати на функції ока та перешкоджати повному відновленню зору.

Чи потрібно перед операцією проходити діагностику зору і загальні обстеження?

Повне діагностичне обстеження зорової системи – це запорука успішного лікування. В офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ) діагностика зору проводиться за допомогою сучасного комп’ютеризованого обладнання, яке дає змогу отримати об’єктивну та повну картину стану рогівки, кришталика, сітківки, тобто загалом усієї зорової системи, а також розрахувати параметри штучного кришталика.

Чи потрібно буде після операції користуватися окулярами?

Після операції з видалення катаракти пацієнту зазвичай потрібні окуляри під час читання, письма, роботи з дрібними деталями. Адже операція видаляє уражений катарактою кришталик, але не повертає здатність до акомодації — тобто добре бачити зблизька та вдалину одночасно.

Однак сьогодні завдяки останнім розробкам інтраокулярних лінз стало можливим значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися їх. Для цього в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) імплантують високотехнологічні мультифокальні, торичні лінзи.

Чи є обмеження після операції?

Обмеження після сучасного хірургічного втручання – факоемульсифікації – мінімальні. Але лікарі попереджають пацієнтів, що протягом першого місяця після операції необхідно берегти очі від надмірної напруги, уникати різких нахилів, не наражати очі на значні температурні перепади, не терти прооперовані очі, намагатися не зловживати спиртними напоями. Проте, як і раніше, можна дивитись телевізор, читати, писати, купатися, вживати будь-яку їжу. Якщо яскраве світло викликає почуття дискомфорту, можна надіти сонцезахисні окуляри.

До якого віку можна оперувати катаракту?

Висока надійність та передбачуваність технології факоемульсифікації й щадна місцева анестезія дозволяють застосовувати цей метод при лікуванні пацієнтів різного віку. Так, найстаршому пацієнтові клініки «Ексімер», якому видалили катаракту, було 98 років, а найменшому — лише 5 місяців.

Як швидко після операції повертається нормальний зір?

Після факоемульсифікації пацієнт доволі добре бачить вже за кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом тижня.

Чи потрібно для видалення катаракти лягати в лікарню?

У лікарні довгий час перебувати не потрібно. У клініці «Ексімер» (Київ) операція виконується у режимі «одного дня» протягом 10–15 хвилин. Цього ж дня після огляду лікаря пацієнт повертається додому.

Як часто потрібно буде відвідувати лікаря після операції?

Після операції лікар визначить графік профілактичних оглядів. Зазвичай пацієнти оглядаються наступного дня після операції, надалі через тиждень, один місяць, три місяці, а у разі потреби — частіше. Все залежить від індивідуальних особливостей зорової системи.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ