В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Кросс-лінкінг (cross-linking)

крослінкінгВ нормі у здорової людини рогівка має сферичну форму. Кератоконус – захворювання, при якому в результаті дистрофії і витончення рогівкової тканини рогівка приймає конічну форму. Через конусоподібну форму рогівки промені світла в її різних точках заломлюються нерівномірно, тому гострота зору знижується (так само як при короткозорості), людина бачить предмети спотвореними, лінії – зламаними (як при астигматизмі). При розвинених стадіях кератоконусу відбувається витончення рогівки (аж до розриву), що супроводжується больовим синдромом. В більшості випадків кератоконус виявляється зниженням зору через розвиток астигматизму й короткозорості. Пацієнти скаржаться на необхідність частої зміни оптичної сили окулярів і непереносимості (несприйняття) м’яких контактних лінз.

До недавнього часу єдиним методом лікування кератоконусу була кератопластика – хірургічна операція на рогівці, спрямована на відновлення її форми і функцій. Ця операція полягає в заміні ділянок рогівки ока донорським трансплантатом. Зараз в офтальмологічній клініці «Ексімер» стала доступна нова методика лікування кератоконусу – крос-лінкінг.

У чому суть методу «крос-лінкінг»?

Методика крос-лінкінг (cross-linking в перекладі з англ. – перехресні зв’язки) була винайдена професором Тео Зайлером. Суть методу крос-лінкінг полягає в зміцненні рогівки і стабілізації кератоконусу за допомогою спеціального приладу – так званоъ лампи Зайлера. В ході такого лікування між колагеновими волокнами, що формують структурний каркас рогівки, виникають додаткові хімічні зв’язки, які посилюють механічну щільність всієї рогівки. Таким чином утворюються нові волокна рогівки, які перехрещуються між собою. Рогівка стає більш щільною і може утримувати свою форму, запобігаючи подальшому прогресуванню кератоконусу.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» лікування кератоконусу за допомогою методики крос-лінкінг виконується в режимі «одного дня». Процедура крос-лінкінг займає близько години.

Етапи проведення крос-лінкінга:

  • Під загальною крапельною анестезією з використанням спеціальних інструментів з рогівки знімається поверхневий шар – епітелій.
  • Протягом 30 хвилин, через кожні 5-10 хвилин, на рогівку капають розчин рибофлавіну (вітаміну В2 в розчині декстрану Т500).
  • Протягом наступних 30 хвилин закапування рибофлавіну відбувається одночасно з дією на рогівку лампою Зайлера.
  • На око пацієнта поміщається захисна контактна лінза, яку знімають приблизно через 2-3 дня. Протягом наступного тижня пацієнт повинен закапувати спеціальні краплі.

Результат лікування

Застосування методики «крос-лінкінг» дозволяє зміцнити строму рогівки, стабілізувати прогресування кератоконусу, зупинити витончення рогівки, а найголовніше – запобігти необхідності пересадки рогівки (кератопластики).

Тепер пацієнтам з кератоконусом і тонкої рогівкою одночасно з проведенням процедури крос-лінкінг можливе проведення лазерної корекції для виправлення аномалій рефракції. Але рішення про проведення тільки процедури крос-лінкінг або спільно з лазерною корекцією приймає лікар за підсумками повного діагностичного обстеження, на підставі отриманих даних.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ