Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Кросс-лінкінг (cross-linking)

крослінкінг

У нормі у здорової людини рогівка має сферичну форму. Кератоконус — захворювання, при якому внаслідок дистрофії та витончення тканини рогівка набуває конічної форми. Через конусоподібну форму рогівки промені світла в її різних точках переломлюються нерівномірно, тому гострота зору знижується (як і при короткозорості), людина бачить предмети спотвореними, лінії — зламаними (як при астигматизмі). При розвинених стадіях кератоконуса відбувається витончення рогівки (аж до розриву), що супроводжується больовим синдромом. У більшості випадків кератоконус проявляється зниженням зору через розвиток астигматизму та короткозорості. Пацієнти скаржаться на необхідність частої зміни оптичної сили окулярів та непереносимість м’яких контактних лінз.

Донедавна єдиним методом лікування кератоконуса була кератопластика — хірургічна операція на рогівці, спрямована на відновлення її форми та функцій. Ця операція полягає у заміні ділянок рогівки ока донорським матеріалом. В Україні офтальмологічний центр «Ексімер» (Київ) одним з перших почав використовувати нову методику лікування кератоконуса — рогівковий крос-лінкінг.

У чому суть методу «крос-лінкінг»?

Методика крос-лінкінг (cross-linking у перекладі з англ. — зв’язки, що перехрещуються) була винайдена професором Тео Зайлером. Крос-лінкінг — це зміцнення рогівки та стабілізація кератоконуса за допомогою спеціального лазера. У ході такого лікування між колагеновими волокнами, що формують структурний каркас рогівки, виникають додаткові хімічні зв’язки, які посилюють механічну щільність усієї рогівки. Тобто утворюються нові волокна рогівки, що перехрещуються між собою. Вона стає щільнішою та може утримувати свою форму, запобігаючи подальшому прогресу захворювання.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ) крос-лінкінг при кератоконусі виконується у режимі «одного дня». Процедура триває близько години. Вартість операції можна дізнатися у нашому контакт-центрі.

Етапи проведення крос-лінкінга:

  1. Під загальною крапельною анестезією з використанням спеціальних інструментів з рогівки знімається поверхневий шар (епітелій).
  2. Протягом 30 хвилин через кожні 5-10 хвилин на рогівку закапують рибофлавін (вітамін В2 у розчині декстрану Т500).
  3. Протягом наступних 30 хвилин закапування рибофлавіну відбувається одночасно з впливом на рогівку лазером.
  4. Після операції на око пацієнта розміщується захисна контактна лінза, яку знімають приблизно через 2-3 дні. Протягом наступного тижня пацієнт повинен закапувати спеціальні краплі для кращого відновлення.

Результат лікування

Застосування методики «крос-лінкінг» дозволяє зміцнити строму рогівки, стабілізувати прогресування кератоконуса, зупинити витончення рогівки, а найголовніше — запобігти необхідності пересадки рогівки (кератопластики).

Тепер пацієнтам з кератоконусом та тонкою рогівкою одночасно з процедурою крос-лінкінг можливе проведення лазерної корекції для виправлення аномалій рефракції. Але рішення про проведення однієї процедури крос-лінкінг або спільно з лазерною корекцією приймає лікар на підставі отриманих даних за підсумками повного діагностичного обстеження.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз