В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Тромбоз вен сітківки ока

Тромбоз вен сітківки ока

Тромбоз вен може виникнути на будь-якій ділянці кровоносної системи, в тому числі і на сітківці ока. Це небезпечне захворювання, яке може привести до серйозних наслідків, в тому числі і до сліпоти.

Подивіться на звичайний аркуш із зошита в клітинку. Чи бачите ви всі перпендикулярні лінії? Якщо так, то з вашої сітківкою все в порядку. Якщо ж є темні плями, де не має зображення, значить у вас можуть бути захворювання, пов’язані з сітківкою. Одне з найбільш серйозних – тромбоз вен сітківки або іншими словами, закупорка артерій сітківки. Можна зустріти й інші назви цього захворювання, такі як: оклюзія або інсульт ока. Так-так, принцип виникнення тромбозу вен сітківки схожий на те, як відбувається інсульт головного мозку. І діяти треба так само швидко, як при інсульті, щоб врятувати зір.

Як бачить людина з тромбозом сітківки

Тромбоз вен сітківки буває декількох видів:

  • тромбоз центральної вени сітківки
  • тромбоз периферичних вен сітківки.

У першому випадку, коли порушена центральна частина сітківки (макули), зір на ураженому оці практично пропадає. Людина може взагалі перестати бачити на цю сторону. Якщо ж ураження судин відбувається в одній з гілок центральної вени (тобто на периферії), тоді зір може добре зберегтися і, іноді, людина навіть не помічає, що у неї щось сталося з оком. А проблема виявляється вже на огляді у офтальмолога.

Що відбувається під час тромбозу сітківки

Тромб або кров’яний згусток закупорює артерії сітківки, в результаті кровоток порушується і виникає кисневе голодування судин. У тих ділянках, куди не надходить кисень – тканини відмирають, і замість картинки людина постраждалим оком бачить тільки чорну пляму.

Крім того, через порушення кровотоку, збільшується проникність судин, в результаті чого може виникнути крововилив в сітківку і її набряк. А з часом спостерігається активне розростання патологічних новоутворених судин.

Тромбоз вен сітківки – небезпечний стан і вимагає якнайшвидшого лікування у офтальмолога.

Як діагностувати тромбоз сітківки

При тромбозі вен сітківки зазвичай немає больових відчуттів, тому якщо закупорка судин сталася на периферії сітківки, то людина може і не помітити, що у неї з оком щось не так. Але якщо уражається центральна вена сітківки, то це відразу відбивається на якості зору, так як випадає величезна ділянка зображення і око бачить тільки якісь контури об’єкта.

Щоб діагностувати тромбоз вен сітківки проводять комплексне обстеження зору. В офтальмологічному центрі «Ексімер» комплексна діагностика зору завжди проводиться з оглядом очного дна на розширену зіницю. Це дозволяє визначити можливі порушення в роботі сітківки.

Для більш точного і детального огляду безпосередньо сітківки, використовують додаткові дослідження, а саме: флуоресцентну ангіографію і оптичну когерентну томографію сітківки (ОСТ). Ці дослідження дозволяють визначити ступінь патологічних змін сітківки і вибрати правильну тактику лікування.

Причини виникнення тромбозу сітківки

Таке серйозне захворювання як тромбоз сітківки – не виникає на рівному місці, це, як правило, наслідок системних захворювань, таких як:

  • атеросклероз;
  • підвищений тиск (гіпертонія);
  • діабет;
  • глаукома;
  • високий рівень холестерину в крові;
  • вік старше 60-ти років;
  • куріння;
  • зайва вага;
  • миготлива аритмія
  • травми ока
  • інфекційні захворювання (грип, пневмонія, герпес та ін.)

Раптове випадіння поля зору – вважається невідкладним станом в офтальмології і вимагає негайної госпіталізації. Якщо вчасно не почати лікування, то людина може повністю втратити це око.

Як лікувати тромбоз вен сітківки ока

Лікуванням сітківки займаються вузькі фахівці в галузі офтальмології – ретинологи. Саме вони після огляду і проведення всіх діагностичних процедур ставлять діагноз і призначають лікування.

Лікування тромбозу вен сітківки спрямоване на те, щоби відновити нормальний кровоток в пошкодженій артерії і зменшити набряк сітківки, що виник через кисневе голодування.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» для лікування тромбозу сітківки використовують медикаментозне і лазерне лікування. А саме, в нашій практиці ми застосовуємо інтравітреальне введення препарату Айлія в склоподібне тіло ока декількома курсами. Плюс призначаємо лазерну коагуляцію сітківки. Ці заходи дозволяють придушити зростання патологічно новоутворених судин і зберегти досить високий рівень зорових функцій. Така методика лікування тромбозу сітківки підтримується всіма світовими офтальмологічними протоколами.

Хочеться додати, що результат лікування тромбозу сітківки залежить від ступеня ураження судин. Часто завдяки комплексному ефективному своєчасному лікуванню, зір вдається відновити, але буває так (і це приблизно 30% випадків), що не дивлячись на всі дії, око перестає бачити і зір неможливо відновити.

Профілактика ризику тромбозу сітківки

Тромбоз вен сітківки – дуже серйозне очне захворювання, тому його краще уникнути, ніж намагатися лікувати. Які існують методи профілактики:

  • правильно харчуватися;
  • кинути палити;
  • контролювати рівень цукру в крові;
  • скинути зайву вагу;
  • контролювати рівень тиску в оці;
  • відмовитися від підводного плавання;
  • уникати лазень, саун, травм ока та ін.

І звичайно, людям з тромбозом вен сітківки потрібно регулярно проходити комплексне діагностичне обстеження в спеціалізованому офтальмологічному центрі, такому як «Ексімер». У нас працюють експерти ретинологи, які багато років спеціалізуються на захворюваннях сітківки і знають, як допомогти людям з цією проблемою.

Подбайте про своє зір. Записуйтеся в офтальмологічний центр «Ексімер» прямо зараз.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ