Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Тромбоз вен сітківки ока

Тромбоз вен сітківки ока

Тромбоз може виникнути на будь-якій ділянці кровоносної системи, у тому числі й на сітківці ока. Це небезпечне захворювання, яке може призвести до серйозних наслідків, аж до сліпоти.

Подивіться на звичайний зошит у клітинку. Чи бачите ви всі перпендикулярні лінії? Якщо так, то з вашою сітківкою все гаразд. Якщо є темні плями, де відсутнє зображення, значить, у вас можуть бути захворювання, пов’язані з сітківкою. Одне з найсерйозніших – тромбоз вен ока чи іншими словами, закорковування артерій сітківки. Можна зустріти інші назви цього захворювання, такі як: оклюзія центральної артерії чи інсульт ока. Так-так, принцип виникнення тромбозу вен сітківки схожий на те, як відбувається інсульт головного мозку. І діяти потрібно так само швидко, як при інсульті, щоб урятувати зір.

Як бачить людина з тромбозом сітківки

Тромбоз вен сітківки буває кількох видів:

  • тромбоз центральної вени сітківки;
  • тромбоз периферичних вен сітківки.

У першому випадку, коли порушена центральну частину сітківки (макула), зір на ураженому оці практично зникає. Людина взагалі може перестати бачити на цей бік. Якщо ж ураження судин відбувається в одній з гілок ЦВС (тобто периферії), тоді зір може зберегтися, й іноді людина навіть не помічає, що у неї щось сталося з оком. А проблема проявляється вже на огляді в офтальмолога.

Що відбувається під час тромбозу сітківки

Тромб або кров’яний потік закорковує судину сітківки, внаслідок чого кровообіг порушується та виникає кисневе голодування. У тих ділянках, куди не надходить кисень — тканини відмирають, і замість картинки людина постраждалим оком бачить лише чорну пляму.

Крім того, через порушення кровотоку, збільшується проникність судин, отже може виникнути й крововилив у сітківку та її набряк. А згодом спостерігається активне розростання патологічних новоутворених судин.

Тромбоз вен сітківки – небезпечний стан і потребує якнайшвидшого лікування.

Як діагностувати тромбоз сітківки

При тромбозі вени сітківки зазвичай немає больових відчуттів, тому якщо закорковування судин відбулася на периферії сітківки, то людина може й не помітити, що у неї з оком щось не так. Але якщо уражається центральна вена сітківки, це відразу відбивається на якості зору, оскільки випадає величезна ділянка зображення та око бачить лише якісь контури об’єкта.

Щоб діагностувати тромбоз вен сітківки, проводять комплексне обстеження зору. В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) комплексна діагностика зору завжди проводиться з оглядом очного дна при розширеній зіниці. Це дозволяє визначити можливі порушення у роботі сітківки.

Для точного та детального огляду безпосередньо сітківки використовують додаткові дослідження, а саме: флуоресцентну ангіографію й оптичну когерентну томографію сітківки (ОСТ). Ці дослідження дозволяють визначити ступінь патологічних змін сітківки та обрати правильну тактику лікування.

Причини виникнення тромбозу сітківки

Таке серйозне захворювання як тромбоз сітківки не виникає на рівному місці, це, як правило, наслідок системних захворювань, таких як:

  • атеросклероз;
  • підвищений тиск (гіпертонія);
  • діабет;
  • глаукома;
  • високий рівень холестерину у крові;
  • вік старше 60 років;
  • куріння;
  • зайва вага;
  • миготлива аритмія;
  • травми ока;
  • інфекційні захворювання (грип, пневмонія, герпес тощо).

Раптове випадіння поля зору вважається невідкладним станом в офтальмології та вимагає негайної операції. Якщо вчасно не розпочати лікування, то людина може повністю втратити це око.

Як лікувати тромбоз вен сітківки ока

Лікуванням сітківки займаються вузькі фахівці у галузі офтальмології – ретинології. Саме вони після огляду та проведення всіх діагностичних процедур ставлять діагноз і призначають лікування.

Лікування тромбозу вен сітківки спрямоване на те, щоб відновити нормальний кровотік та зменшити набряк сітківки, що виник через кисневе голодування.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ) для лікування тромбозу сітківки використовуються медикаменти та лазер. Зокрема, у нашій практиці ми робимо інтравітреальне введення препарату Ейліа у склоподібне тіло ока декількома курсами. Плюс долучається лазерна коагуляція сітківки. Ці заходи дозволяють придушити зростання патологічно новостворених судин і зберегти доволі високий рівень зорових функцій. Така методика лікування тромбозу сітківки підтримується всіма світовими офтальмологічними протоколами.

Хочеться додати, що результат лікування тромбозу сітківки залежить від рівня ураження судин. Часто завдяки комплексному ефективному своєчасному лікуванню, зір вдається відновити, але буває так (і це приблизно 30% випадків), що, попри всі дії око перестає бачити та зір неможливо відновити.

Профілактика ризику тромбозу сітківки

Тромбоз вен сітківки — дуже серйозне офтальмологічне захворювання, тому його краще уникнути, ніж намагатися лікувати. Які існують методи запобігання:

  • правильно харчуватися;
  • кинути палити;
  • контролювати рівень цукру у крові;
  • позбутися зайвої ваги;
  • контролювати рівень тиску в оці;
  • відмовитися від підводного плавання;
  • уникати бань, саун, травм ока тощо.

І звичайно, людям з тромбозом вен сітківки потрібно регулярно проходити комплексне діагностичне обстеження у спеціалізованому офтальмологічному центрі, такому як «Ексімер». У нас працюють експерти ретинології, які багато років спеціалізуються на захворюваннях сітківки та знають, як допомогти людям з цією проблемою.

Подбайте про свій зір. Записуйтесь до клініки «Ексімер» у Києві просто зараз.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ