Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Атеросклероз сітківки ока

Атеросклероз сітківки ока

Атеросклероз – це системне захворювання, яке вражає весь організм. І якщо раптом офтальмолог при огляді сітківки визначає атеросклероз судин, він неодмінно направить вас до кардіолога. Тому що організм людини — єдине ціле, і якщо проблема з’являється в одному місці, то можна сміливо сказати, що лікувати треба всю серцево-судинну систему.

Атеросклероз судин сітківки ока: як проявляється

Судини забезпечують киснем та поживними речовинами кожну клітину нашого організму. І будь-який збій у кровопостачанні призводить до порушення у роботі всіх органів, у тому числі й сітківки ока.

Як же проявляється атеросклероз судин сітківки ока? У людини виникає постійний дискомфорт, головний біль, в очах – пелена; часто ці стани супроводжуються втомою та запамороченням.

Якщо подібні симптоми є у вас, не пропустіть початок розвитку грізного захворювання, і якнайшвидше запишіться до лікаря у спеціалізований офтальмологічний центр.

Що таке атеросклероз сітківки і чим він небезпечний

Сітківка — дуже чутлива та ніжна частина ока, зі складною структурою й безліччю нервових закінчень і судин. Якщо вони добре забезпечені киснем та поживними речовинами, то все працює чудово. Але будь-які збої у системі кровопостачання можуть викликати проблеми з зором, одна з них — атеросклероз сітківки ока. Що він собою являє?

Це захворювання пов’язане з обміном речовин в організмі, і таким поняттям, як «хороший» та «поганий» холестерин. Так от, «поганий» холестерин осідає на стінках судин і просвіт в артерії зменшується, відбувається закорковування судини, нормальне кровопостачання ока порушується та виникає атеросклероз судин сітківки. Хоча правильніше буде сказати просто — атеросклероз судин, тому що це захворювання не буває десь локально, найчастіше атеросклероз сітківки — це вже вторинне проявлення недуги. А насправді хвороба вже давно оселилася у вас в організмі й окупувала не одну судину.

Чому виникає атеросклероз судин сітківки ока

Одна з головних причин — це порушення в організмі ліпідного обміну, що призводить до утворення бляшок холестерину на стінках судин і їх закорковування.

Ось фактори, які мірою впливають на збій у системі обміну речовин в організмі:

 • генетична схильність;
 • переїдання, шкідлива їжа;
 • наявність зайвої ваги;
 • погані звички: алкоголь, куріння;
 • стресові ситуації, перевтома та постійна напруга;
 • цукровий діабет, гіпертонія;
 • ендокринні захворювання;
 • висока в’язкість крові та схильність до тромбозів;
 • гормональний збій;
 • підвищене згортання крові.

Дуже часто атеросклероз судин сітківки ока виникає через віковий фактор на тлі старіння організму. Чим старшими ми стаємо, тим більше проявляється проблем, пов’язаних із судинами. І можна додати, що, за спостереженням лікарів, найчастіше це захворювання проявляється саме у представників чоловічої половини людства.

Симптоми захворювання

Як і решта захворювань сітківки, атеросклероз складно виявити на ранній стадії. Зазвичай яскраві симптоми хвороби з’являються вже тоді, коли хвороба прогресує повним перебігом і потрібно терміново бігти до лікаря. Тому так важливо регулярно проходити діагностику зору у спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ), обладнаному новими якісними сучасними апаратами, які дозволяють провести точне вимірювання всіх параметрів очей. І, звичайно, більше прислухатися до себе та тих сигналів, які подає організм.

Які симптоми мають насторожити?

 • головні болі;
 • швидка втома очей;
 • пелена перед очима;
 • мелькання смуг або відблисків перед очима;
 • запаморочення;
 • погіршення зору тощо.

Нерідко всі ці симптоми супроводжуються загальним поганим станом організму. Коли почуваєшся все гірше й гірше, порушений сон, виникає втома та занепад сил.

Як діагностувати захворювання?

Для того, щоб виявити захворювання, потрібно пройти комплексну діагностику зору з обов’язковим розширенням зіниці. Тільки так лікар-офтальмолог зможе оцінити стан очного дна та стінок судин сітківки.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» для детальнішого та точнішого діагнозу захворювання сітківки вам запропонують консультацію ретинолога – це лікар-офтальмолог, який спеціалізується на лікуванні сітківки.

Ретинолог може призначити додаткові обстеження, такі як:

 • флюоресцентна ангіографія;
 • оптична когерентна томографія;
 • ультразвукове дослідження;
 • КТ, МРТ та ін.

Всі вузькопрофільні дослідження сітківки можна пройти тут же, на місці, в офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ), де створено всі умови для точної діагностики та лікування захворювань очей.

Додаткові дослідження дозволяють визначити товщину стінок судин сітківки, ступінь їх звуження та ширину просвіту, структуру капілярів, а також можливість наявності тромбів та крововиливів.

Лікування атеросклерозу судин сітківки ока

Детальна діагностика зорового апарату дає можливість визначити стадію атеросклерозу та стан сітківки. Все це дозволить офтальмологу підібрати найефективніше комплексне лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Методики лікування атеросклерозу судин сітківки:

Медикаментозна терапія. Для лікування захворювання використовують лікарські засоби, які дозволяють поліпшити циркуляцію крові, активізувати обмінні процеси, нормалізувати рівень холестерину у крові та ін. Також лікар може призначити краплі та вітаміни. Детальну схему лікування підбирає лікар-офтальмолог індивідуально для кожного пацієнта.

Хірургічне лікування. При занедбаній стадії атеросклерозу, яка може спровокувати серйозні ускладнення, проводять хірургічні втручання:

 • Лазерна коагуляція сітківки. Це сучасна ефективна безболісна та безпечна процедура. Промінь лазера припікає уражені ділянки і, таким чином, «вимикає» їх з роботи.
 • Вітректомія. Хірургічне втручання, при якому повністю видаляється склоподібне тіло. Використовується при серйозних формах ураження органу зору.

Лазерна коагуляція сітківки та вітректомія – це хірургічні методики лікування атеросклерозу судин сітківки, що використовуються при ускладненні загального захворювання.

Профілактика атеросклерозу судин сітківки

Щоб запобігти виникненню атеросклерозу, насамперед важливо почати вести здоровий спосіб життя. Відмовитися від смаженої жирної їжі, яка підвищує рівень «поганого» холестерину та може спровокувати розвиток судинних захворювань. А також обов’язково регулярно проходити комплексну діагностику зору, особливо у старшому віці чи при схильності до судинних захворювань.

Проходити діагностику зору потрібно лише у спеціалізованому офтальмологічному центрі, де максимально точно перевірять зорову систему та призначать правильне лікування.

Чим раніше виявлено захворювання, тим легше впоратися з ним.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз