В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Атеросклероз сітківки ока

Атеросклероз сітківки ока

Атеросклероз – це системне захворювання, яке вражає весь організм. І якщо раптом офтальмолог при огляді сітківки визначає наявність атеросклерозу судин, він неодмінно направить вас до кардіолога. Тому що організм людини – єдине ціле, і якщо проблема виявляється в одному місці, значить можна сміливо сказати, що лікувати потрібно всю серцево-судинну систему.

Атеросклероз судин сітківки ока: як проявляється

Судини – це життєві артерії, які постачають киснем і живильними речовинами кожну клітинку нашого організму. І будь-який збій в кровопостачанні призводить до порушення в роботі всіх органів, в тому числі і сітківці ока.

Як же проявляється атеросклероз судин сітківки ока? У людини виникає постійний дискомфорт, головні болі, в очах – пелена; часто ці стани супроводжуються втомою і запамороченням.

Якщо подібні симптоми присутні у вас, не пропустіть початок розвитку грізного захворювання, і як можна швидше запишіться до лікаря в спеціалізований офтальмологічний центр.

Що таке атеросклероз сітківки і чим він небезпечний

Сітківка – дуже чутлива і ніжна частина ока, зі складною структурою і великою кількістю нервових закінчень і судин. Якщо вони добре забезпечуються киснем і живильними речовинами, то все працює відмінно. Але будь-які збої в системі кровопостачання – можуть призвести до погіршення зору, одна з них – атеросклероз сітківки ока. Що він собою являє?

Це захворювання пов’язане з обміном речовин в організмі, і таким поняттям, як «гарний» і «поганий» холестерин. Так ось, «поганий» холестерин осідає на стінках судин і просвіт в артерії зменшується, відбувається закупорка судини, нормальне кровопостачання ока порушується і виникає атеросклероз судин сітківки. Хоча правильніше буде сказати просто – атеросклероз судин, тому що це захворювання не трапляється десь локально, найчастіше, атеросклероз сітківки – це вже вторинний прояв недуги. А насправді, хвороба вже давно оселилася у вас в організмі і окупувала не одну судину.

Чому виникає атеросклероз судин сітківки ока

Одна з головних причин – це порушення в організмі ліпідного обміну, що призводить до утворення холестеринових бляшок на стінках судин і їх закупорки.

Ось фактори, які в більшій мірі впливають на збій в системі обміну речовин в організмі

 • генетична схильність;
 • переїдання, нездорова їжа;
 • наявність зайвої ваги;
 • погані звички: алкоголь, куріння;
 • стресові ситуації, перевтома і постійна напруга;
 • цукровий діабет, гіпертонія; ендокринні захворювання;
 • висока в’язкість крові і схильність до тромбозів;
 • гормональний збій;
 • підвищене згортання крові.

Дуже часто атеросклероз судин сітківки виникає в силу вікового фактора на тлі старіння організму. Чим старше ми стаємо, тим більше проявляється проблем, пов’язаних з судинами. І можна додати, що зі спостереження лікарів, частіше це захворювання проявляється саме у представників чоловічої половини людства.

Симптоми захворювання

Як і інші захворювання сітківки, атеросклероз складно виявити на ранній стадії. Як правило, яскраві симптоми хвороби проявляються вже тоді, коли хвороба прогресує повним ходом і потрібно терміново бігти до лікаря. Тому так важливо регулярно проходити діагностику зору в спеціалізованому офтальмологічному центрі, обладнаному новими сучасними якісними апаратами, які дозволяють провести точне вимірювання всіх параметрів ока. І, звичайно ж, більше прислухатися до себе і тих сигналів, які подає організм.

Які симптоми повинні насторожити?

 • Головні болі;
 • Швидка втома очей;
 • Пелена перед очима;
 • Мерехтіння, смуги або відблиски перед очима;
 • Запаморочення;
 • Погіршення зору і ін.

І звичайно, всі ці симптоми часто супроводжуються загальним поганим станом організму. Коли відчуваєш себе гірше і гірше, порушений сон, виникає втома і занепад сил.

Як діагностувати захворювання?

Для того, щоб виявити захворювання потрібно пройти комплексну діагностику зору з обов’язковим розширенням зіниці. Тільки так лікар-офтальмолог зможе оцінити стан очного дна і стінок судин сітківки.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» для більш детального і точного діагнозу захворювання сітківки, вам запропонують консультацію ретинолога – це лікар-офтальмолог, який спеціалізується на лікуванні сітківки.

Ретинолог може призначити додаткові обстеження, такі як:

 • флуоресцентна ангіографія;
 • оптична когерентна томографія;
 • ультразвукове дослідження;
 • КТ, МРТ та ін.

Все вузькопрофільні дослідження сітківки можна пройти тут же, на місці, в офтальмологічному центрі «Ексімер», де створені всі умови для точної діагностики і лікування очних захворювань.

Додаткові дослідження дозволять визначити товщину стінок судин сітківки, ступінь їх звуження і ширину просвіту, структуру капілярів, а також можливість наявності тромбів і крововиливів.

Лікування атеросклерозу судин сітківки ока

Детальна діагностика зорового апарату дає можливість визначити стадію атеросклерозу і стан сітківки. Все це дозволить офтальмологу підібрати найбільш ефективне комплексне лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Методики лікування атеросклерозу судин сітківки:

– Медикаментозна терапія. В основному для лікування захворювання використовують лікарські засоби, які дозволяють поліпшити циркуляцію крові, активізувати обмінні процеси, нормалізувати рівень холестерину в крові і ін. Також, лікар може призначити краплі, і вітаміни. Детальну схему лікування підбирає лікар-офтальмолог індивідуально для кожного пацієнта.

– Хірургічне лікування. При запущеній стадії атеросклерозу, яка може спровокувати серйозні ускладнення, проводять хірургічні втручання:

 • Лазерна коагуляція сітківки. Це сучасна ефективна безболісна і безпечна процедура. Промінь лазера припікає уражені ділянки і таким чином, «вимикає» їх з роботи.
 • Вітректомія. Хірургічне втручання, при якому повністю видаляється склоподібне тіло. Використовується при більш серйозних формах ураження органу зору.

Лазерна коагуляція сітківки і вітректомія – це хірургічні методи лікування атеросклерозу судин сітківки, які використовуються при ускладненні загального захворювання.

Профілактика атеросклерозу судин сітківки

Щоб попередити виникнення атеросклерозу, перш за все, важливо почати вести здоровий спосіб життя. Відмовитися від смаженої жирної їжі, яка підвищує рівень «поганого» холестерину і може спровокувати розвиток судинних захворювань. І звичайно, обов’язково регулярно проходити комплексну діагностику зору, особливо в старшому віці, а також людям зі схильністю до судинних захворювань.

Проходити діагностику зору потрібно тільки в спеціалізованому офтальмологічному центрі, де максимально повно перевірять зорову систему і призначать правильне лікування.

Не запускайте проблему, чим раніше виявлено захворювання, тим легше з ним впоратися.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ