В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Крововилив в сітківку ока

Захворювання сітківки вважаються найнебезпечнішими серед патологій зорової системи, так як якщо їх вчасно не почати лікувати, вони можуть привести до повної сліпоти. Одним із серйозних порушень, яке вимагає негайної консультації лікаря, є крововилив у сітківку ока.

Крововилив у сітківку ока або ретинальна кровотеча виникає через погіршення стану судин. Часто це трапляється при тромбоз судин сітківки, коли відбувається закупорка судин і їх розрив, в результаті кров потрапляє в тканину сітківки.

Офтальмологічні центри «Ексімер» мають всі можливості для точної діагностики, ефективного лікування і профілактики різних патологій сітківки ока. Тому при будь-якому зоровому дискомфорті звертайтеся до професіоналів.

Чому відбувається крововилив у сітківку ока

Сітківка ока має дуже складну структуру. Під мікроскопом можна розглянути, що вона складається з 10 шарів, кожен з яких виконує свою роль у зоровому процесі. Ця унікальна і ніжна частина ока легко піддається впливу різних захворювань.

Причинами крововиливу в сітківку можуть бути:

  • Гіпертонія (підвищений тиск);
  • Діабетична ретинопатія (при ускладненнях цукрового діабету);
  • Закупорка або тромбоз вен сітківки, атеросклероз;
  • Запальні захворювання ока;
  • Короткозорість високого ступеня;

Також причиною крововиливу в сітківку ока можуть бути і механічні фактори: у новонароджених – тряска, у дорослих пацієнтів – сильний кашель, удари в голову та ін. Крім того, крововиливи в сітківку трапляється у жінок при пологах, тому так важливо в період вагітності пройти офтальмолога, щоб зберегти хороший зір.

Прояви і симптоми крововиливу в сітківку

При виникненні розриву судин і попаданні крові в сітківку, часто це може бути зовні непомітно для людини, але сам стан досить небезпечний. Все залежить насправді від місця розриву судини.

Якщо крововилив відбувається десь на периферії сітківки і не зачіпає центральну її частину – макулу, то цей стан практично може не впливати на якість зору і виявляють його вже лише під час комплексної діагностики зору з оглядом очного дна.

Якщо крововилив відбувається в центрі макули, тоді цей стан є дуже небезпечним і може призвести до повної втрати зору.

Які ознаки крововиливу в сітківку:

  • Перед очима з’являється зростаюча каламутна пляма;
  • Різко починає падати зір;
  • Мерехтять «мушки» перед очима;
  • Відчуття тиску в очах;
  • Двоїться зображення.

Будь-який дискомфорт в органі зору вимагає огляду і консультації лікаря-офтальмолога і ретинолога. Всі ці послуги можна отримати в спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер».

Так як в сітківці зосереджені всі зорові рецептори, тому навіть найнезначніший крововилив може бути небезпечним і призвести до відшарування сітківки, а то вже небезпека появи сліпоти.

Діагностика крововиливу в сітківку ока

В офтальмологічному центрі «Ексімер» діагностику захворювань сітківки проводять на найсучаснішому обладнанні, яке дозволяє виявити недугу задовго до його прояву, а саме:

– Лазерний оптико-скануючий томограф (ОСТ) – вивчає структуру сітківки по всій її глибині.

– Флуоресцентний антіограф – для точної і ефективної діагностики захворювань сітківки, зорового нерва і судинної оболонки ока.

Також, для того, щоб виявити причину крововиливу в сітківку ока, лікар-офтальмолог призначає загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор і ЕКГ.

Методи лікування крововиливу в сітківку ока

Тактика лікування захворювання сітківки залежить від ступеня ураження судин і локалізації патології.

– Найбільш ефективним і щадним методом лікування захворювання сітківки є лазерне лікування. Воно засноване на термічному впливі променів лазера на тканину сітківки. Лазеркоагуляція проводиться з використанням крапельної анестезії. Ця процедура абсолютно безпечна і безболісна. Лазерне лікування використовується при незначних пошкодженнях судин.

– Інтравітреальне введення. Ця хірургічна маніпуляція, під час якої в тканину сітківки вводяться ліки – цю маніпуляцію роблять для відновлення нормального кровообігу.

– Вітректомія – проводиться при великому крововиливі. Під час операції видаляють утворені згустки крові і помутнілі ділянки склоподібного тіла.

Чим раніше розпочато лікування захворювань сітківки, тим більше шансів відновити зір або хоча б зберегти його на існуючому рівні.

Для якісної діагностики та лікування захворювань сітківки звертайтеся в офтальмологічний центр «Ексімер». Ми збережемо вам зір навіть в найскладніших випадках.

Для того, щоб дізнатися більше про можливості нашого центру для вирішення ваших проблем із зором, записуйтеся до нас на комплексну діагностику зору.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ