Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Крововилив в сітківку ока

Захворювання сітківки вважаються найнебезпечнішими серед патологій зорової системи. Якщо їх вчасно не почати лікувати, то вони можуть призвести до повної сліпоти. Одним з серйозних порушень, яке потребує негайної консультації лікаря, є крововилив у сітківку ока.

Крововилив у сітківку ока (ретинальна кровотеча) виникає через погіршення стану судин. Часто це трапляється при тромбозі судин сітківки, коли відбувається закорковування судин та їх розрив, внаслідок чого кров потрапляє у тканину сітківки.

Офтальмологічний центр «Ексімер» (Київ) має все необхідне для точної діагностики, ефективного лікування та запобігання різним патологіям сітчастої оболонки ока. Тому у разі виникнення будь-якого зорового дискомфорту звертайтеся до професіоналів.

Чому відбувається крововилив у сітківку ока

Сітківка ока має дуже складну структуру. Під мікроскопом можна побачити, що вона складається з 10 шарів, кожен з яких виконує свою роль у зоровому процесі. Ця унікальна та ніжна частина ока легко схильна до впливу різних захворювань.

Причинами крововиливу в сітківку можуть бути:

  • гіпертонія (підвищений тиск);
  • діабетична ретинопатія (при ускладненнях цукрового діабету);
  • закорковування чи тромбоз вен сітківки, атеросклероз;
  • запальні захворювання ока;
  • короткозорість високого ступеня.

Також причиною крововиливу у сітківку ока можуть бути й механічні фактори: у новонароджених — тряска, у дорослих пацієнтів — сильний кашель, удари по голові чи обличчі тощо. Крім того, крововиливи у сітківку трапляються у жінок під час пологів, тому так важливо у період вагітності пройти офтальмологічне обстеження, щоб зберегти зір.

Прояви і симптоми крововиливу в сітківку

Виникнення розриву судин і попадання крові у сітківку нерідко може бути зовні непомітним для людини, але сам стан є доволі небезпечним. Все залежить насправді від місця розриву судини.

Якщо крововилив відбувається десь на периферії сітківки та не торкається центральної її частини – макули, то цей стан практично може не впливати на якість зору й виявляють його вже під час комплексної діагностики зору з оглядом очного дна.

Якщо крововилив відбувається у центрі макули, цей стан є дуже небезпечним і може призвести до повної втрати зору.

Які ознаки крововиливу в сітківку:

  • перед очима з’являється каламутна пляма, що росте;
  • різко починає падати зір;
  • миготять «мушки» перед очима;
  • відчуття тиску в очах;
  • двоїться зображення.

Будь-який дискомфорт в органі зору вимагає огляду та консультації лікаря-офтальмолога й ретинолога. Всі ці послуги можна отримати у спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві.

У сітківці зосереджені всі зорові рецептори, тому навіть незначний крововилив може бути небезпечним і призвести до її відшарування, а це вже небезпека появи сліпоти.

Діагностика крововиливу в сітківку ока

В офтальмологічній клініці «Ексімер» (Київ) діагностику захворювань сітківки проводять на найсучаснішому обладнанні, яке дозволяє виявити недугу задовго до її прояву, а саме:

— Лазерний оптико-скануючий томограф (ОСТ) – вивчає структуру сітківки на всій її глибині.

— Флуоресцентний ангіограф – для точної та ефективної діагностики захворювань сітківки, зорового нерва й судинної оболонки ока.

Також, для того, щоб виявити причину крововиливу у сітківку ока, лікар-офтальмолог призначає загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор та ЕКГ.

Методи лікування крововиливу в сітківку ока

Тактика лікування крововиливу у сітківку ока залежить від ступеня ураження судин і локалізації патології.

— Найефективнішим та щадним методом є лікування лазером. Його основою є термічна дія лазерних променів на тканину сітківки. Лазерна коагуляція проводиться з використанням крапельної анестезії. Ця процедура абсолютно безпечна та безболісна. Лазерне лікування використовується при незначних ушкодженнях судин.

Інтравітреальне введення. Це хірургічна маніпуляція, під час якої у тканину сітківки вводяться ліки – маніпуляцію проводять для відновлення нормального кровообігу.

Вітректомія — проводиться при великому крововиливі. Під час операції видаляють згустки крові, що утворилися, і помутнілі ділянки склоподібного тіла.

Чим раніше розпочато лікування захворювань сітківки, тим більше шансів відновити зір чи хоча б зберегти його на наявному рівні.

Для якісної діагностики та лікування крововиливу у сітківку звертайтесь до офтальмологічного центру «Ексімер» (Київ), ціни на послуги можна дізнатися, зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті клініки. Ми збережемо вам зір навіть у найскладніших випадках.

Для того, щоб дізнатися більше про можливості нашого центру та для розв’язання ваших офтальмологічних проблем, записуйтесь до нас на комплексну діагностику зору.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ