В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Окуляри при пресбіопії

Вікові зміни зору стосуються практично всіх. Вже у віці 40 років, акомодаційна здатність очі “терпить крах”, кришталик втрачає еластичність, і в результаті людина не може бачити на близькій відстані. Традиційний, надійний і найдешевший спосіб корекції вікової далекозорості – очкова корекція.

Очкова корекція пресбіопії

При вікової далекозорості використовують три варіанти корекції:

 • очкова (використання очок);
 • контактна (використання контактних лінз);
 • лазерна (операція по корекції зору).

Коли виявлена ​​пресбиопия, очкова корекція – це перше, що радять пацієнтові. Навіть якщо він захоче зробити операцію в майбутньому, або скористатися контактними лінзами, для початку потрібно звикнути до стану очей. Окуляри – найзручніший варіант для цього. У них чітко розуміє, яким буде його зір після корекції іншими способами, звикає до нього. Багато так і зупиняються саме на цьому варіанті, так як окуляри – самий бюджетний спосіб.

Але будьте готові до того, що однією парою очок не обійтися. Можуть знадобитися окуляри “для дали” і “для поблизу”. З віком окуляри потрібно замінити, так як пресбиопия прогресує з роками, і окуляри “слабшають”.

Є сенс носити пресбіопіческого окуляри, а потім розглянути інші варіанти корекції. Наприклад, лінзи виглядають більш естетично, а за допомогою лазера можна отримати хороший зір без використання оптики.

Пресбіопія: які окуляри потрібні?

Пресбіопіческого окуляри – це особливий оптичний предмет, який спрямований на корекцію зору поблизу.

Окуляри для поблизу

Традиційно для корекції вікових змін використовували “окуляри для близи” або, як їх називають в народі, – “окуляри для читання”. Лінзи в цих окулярах мають плюсову добавку для корекції ближнього зору, компенсують відсутню оптичну силу ока. За допомогою “очок для читання” пацієнт чітко бачить предмети на відстані 20-40 см. Подібні окуляри підбирають в залежності від стану ока, а також враховують вік пацієнта. Середньостатистичний плюсові добавки пресбіопіческого очок складають:

 

Вік пацієнта (років) Оптична сила очок в діоптріях
40-45 +0,75 D
50 +1,25 D
55 +1,75 D
60 +2,00 D
Старше 60 +2,50 D — +3,00 D

Якщо у пацієнта є ускладнена пресбиопия, які окуляри вибрати вирішує лікар. Ускладненнями виступають захворювання очей – глаукома, макулярна дистрофія, діабетична ретинопатія та інші патологічні стани органів зору.

Переваги “очок для читання”:

 • відмінно коректують зір на близькій відстані;
 • недорогі в порівнянні з іншими методами корекції.

Недоліки:

 • пацієнтам з міопією потрібна додаткова пара окулярів “для дали”;
 • вимагають регулярної заміни, в залежності від віку та прогресування пресбиопии.

Мультифокальні лінзи

Поліпшеним методом виступає очкова корекція пресбіопії за допомогою мультифокальних лінз. Серед них можна виділити традиційні форми оптики:

1. Біфокальні окуляри. Кожна лінза має поділ на дві оптичні зони. Верхня частина розрахована на далекий зір, а нижня – використовується, як “окуляри для читання”. Це хороший варіант для пацієнтів з міопією, яким потрібно нормальний зір і вдалину, і поблизу.

2. тріфокальние окуляри. У цьому приладі кожна лінза розділена на три зони, і людина може сфокусувати погляд на близькій, далекій відстані, і проміжній зоні (середнє зір). Вони більш ефективні, ніж біфокальні окуляри, але вимагають звикання.

Переваги біфокальних і тріфокальние очок:

 • хороший зір на різних відстанях;
 • не потрібно використовувати кілька пар окулярів;
 • недоліки:
 • часто поділ на оптичні зони видно на лінзі, що створює психологічний дискомфорт;
 • різкий перехід між оптичними зонами, картинка може “стрибати”.

Прогресивні окуляри

Найпопулярніший і сучасний метод очкової корекції – прогресивні окуляри. Вони мають мультифокальні лінзи без видимого поділу зон. Оптична сила прогресивної лінзи змінюється плавно від точки до точки. Це забезпечує чітке зір на будь-якій відстані (близькому, середньому, далекому), при цьому немає різких стрибків зображення.

Переваги прогресивних очок:

 • універсальна пара для корекції зору на будь-якій відстані;
 • немає стрибків зображення;
 • немає видимого переходу між оптичними зонами, відсутній естетичний дискомфорт;
 • підходять для людей з різними аномаліями рефракції.

Недоліки:

 • мають вузьке поле зору;
 • не підходять пацієнтам з косоокістю;
 • вимагають тривалого звикання.

Якщо ви вже носите пресбіопіческого окуляри, не забувайте відвідувати офтальмолога раз на півроку для перевірки зору.

Пресбіопія: як правильно вибрати окуляри?

При пресбіопії підбір окулярів спирається на кілька параметрів:

 • Вік. Якщо потрібні стандартні “окуляри для читання”, у пацієнта немає інших змін в оці, то окуляри підбирають відповідно вікової таблиці, зазначеної вище. При цьому враховують самовідчуття пацієнта в окулярах з різною оптичною силою. Іноді занадто “плюсові” діоптрії виявляються сильними, людина відчуває почуття татичних на очі, запаморочення. Тому підбирати лінзу потрібно в індивідуальному порядку.
 • Наявність аномалій рефракції. Якщо у пацієнта є міопія, вона також вимагає корекції. Для людей з короткозорістю можна розглядати варіанти мультифокальної оптики, щоб скорегувати зір на різних відстанях. Пацієнтам з далекозорістю навпаки, можуть знадобитися тільки “окуляри для читання”, але з високою плюсовою добавкою. І, звичайно ж, враховується поправка на астигматизм – вибирають оптичні лінзи з циліндром.
 • Професія. Це важливий параметр для вибору очок. Так, ювеліра, мікрохірурга краще користуватися прогресивними окулярами – цим людям потрібно чітке зір постійно. Якщо ж людина лише іноді надягає “окуляри для близи”, можна розглянути варіанти простіше.
 • Відстань між зіницями. Враховуйте той факт, що серійні окуляри виготовляють зі стандартною відстанню між центрами зору – 62-64 мм. Якщо у вас цей параметр інший, вам потрібно робити окуляри на замовлення. Тому обов’язково сходіть до офтальмолога, щоб знати, чи підходить вам стандартний варіант очок.
 • Доповнена захист лінзи. Якщо ви підбираєте окуляри на замовлення, то можете включити в вартість додатковий захист лінзи від відблисків, пилу і бруду.

У будь-якому випадку окуляри краще купувати тільки з рецептом на руках.

Пресбіопія: рецепт на окуляри

Щоб підібрати окуляри при віковій далекозорості, недостатньо зайти в оптику. Для початку потрібно пройти повне обстеження і встановити точний діагноз. Пресбіопія може супроводжуватися іншими порушеннями зору – короткозорість, далекозорість, астигматизм. Залежно від цього лікар може рекомендувати окуляри різної оптичної сили, з різними особливостями.

Після того, як поставлений діагноз пресбиопия, рецепт на окуляри виписується в той же день. Офтальмолог включає в бланк основні параметри:

1. OD і OS – позначення правого і лівого ока.

2. SPH – оптична сила лінзи або сфера. Вона означає “мінус” або “плюс” в кожному конкретному випадку.

3. AXIS / AX – вісь циліндричного нахилу в градусах.

4. PD / DP / РЦ – дистанція між центрами зору (зіниці). Важлива для правильної посадки очок і комфортного носіння.

5. Cyl – циліндр або оптична сила лінзи при астигматизмі.

6. Add – надбавка для аддідаціі або “надбавка для поблизу”, найважливіший параметр при підборі очок для пресбіопії. Вона становить до +3.0 діоптрій.

Чи не намагайтеся підібрати пресбіопіческого окуляри самостійно. Це буде складним завданням, а неправильно обрана оптика може нашкодити.

Підбір окулярів в центрі «Ексімер»

Не забувайте, що пресбиопия прогресує, і кожні півроку потрібно проходити огляд у офтальмолога, періодично міняти окуляри.

В Ексімер проводять повну комп’ютерну діагностику зору. Така тактика дозволяє підібрати максимально ефективні та комфортні окуляри для кожного пацієнта. Лікар виписує рецепт на окуляри і додаткове лікування, якщо потрібно.

Пресбіопія: поліпшення зору без окулярів

У 2009 році світ побачив нову технологію лазерної корекції пресбіопії. Сьогодні через цю операцію пройшли мільйони людей з різних країн. В Україні унікальна німецька технологія прийшла не так давно, і сьогодні доступна в офтальмологічному центрі Ексімер.

Якщо вам виставили діагноз пресбиопия, поліпшення зору без окулярів можливо за допомогою системи SCHWIND Amaris з програмою PresbyMAX®. Крім того, що лазер позбавляє від вікової далекозорості, з його допомогою можна прибрати міопію і інші аномалії рефракції.

Лазерна корекція пресбіопії проходить протягом одного дня, і на наступний ранок пацієнт вже повністю повертається до звичного способу життя.

У деяких ситуаціях замість корекції можна провести заміну кришталика з установкою ІОЛ (інтраокулярної оптичної лінзи).

У кожному конкретному випадку офтальмологи центру Ексімер рекомендують потрібне лікування.

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ