Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Окуляри при пресбіопії

Вікові зміни зору стосуються майже всіх. Вже у віці 40 років, акомодаційна здатність ока “потерпає краху”, кришталик втрачає еластичність, внаслідок чого людина не може бачити на близькій відстані. Традиційний, надійний і недорогий спосіб корекції вікової далекозорості — корекція за допомогою окулярів.

Очкова корекція пресбіопії

При віковій далекозорості використовують три варіанти корекції:

  • з використанням окулярів;
  • контактна (застосування контактних лінз);
  • лазерна (операція з корекції зору).

Коли виявлено пресбіопію, окуляри — це перше, що радять пацієнтові. Навіть якщо він захоче зробити операцію у майбутньому, або скористатися контактними лінзами, спочатку потрібно звикнути до стану очей. Окуляри – найзручніший варіант для цього. У них людина чітко розуміє, яким буде її зір після корекції іншими способами, звикає до нього. Багато хто так і зупиняється саме на цьому варіанті, тому що цей вид корекції найбюджетніший.

Але будьте готові до того, що однією парою окулярів не обійтись. Можуть знадобитися окуляри “для далечини” та “для читання”. З часом окуляри потрібно замінити, оскільки пресбіопія прогресує з віком, і окуляри “слабшають”.

Є сенс носити окуляри, а потім розглянути інші варіанти корекції. Наприклад, лінзи виглядають естетичніше, а за допомогою лазера можна отримати відмінний зір без використання оптики.

Пресбіопія: які окуляри потрібні?

Пресбіопічні окуляри — це особливий оптичний предмет, спрямований на корекцію зору на близькій відстані.

Окуляри для поблизу

Традиційно для корекції вікових змін використовували оптику, яку у народі називають “окуляри для читання”. Лінзи у цих них мають плюсову добавку для корекції ближнього зору, компенсують недостатню оптичну силу ока. За допомогою “окулярів для читання” пацієнт чітко бачить предмети на відстані 20-40 см. Подібні окуляри підбирають залежно від стану ока, а також враховують вік пацієнта. Середньостатистичні плюсові добавки пресбіопічних окулярів складають:

 

Вік пацієнта (років) Оптична сила очок в діоптріях
40-45 +0,75 D
50 +1,25 D
55 +1,75 D
60 +2,00 D
Старше 60 +2,50 D — +3,00 D

Якщо пацієнт має ускладнену пресбіопію, які саме окуляри обрати вирішує лікар. Ускладненнями є захворювання очей – глаукома, макулярна дистрофія, діабетична ретинопатія та інші патологічні стани органів зору.

Переваги “окулярів для читання”:

  • добре коригують зір на близькій відстані;
  • недорогі у порівнянні з іншими засобами корекції.

Недоліки:

  • пацієнтам з міопією потрібна додаткова пара окулярів для далекої відстані;
  • вимагають регулярної заміни, залежно від віку та прогресування пресбіопії.

Мультифокальні лінзи для окулярів

Поліпшеним методом являється корекція пресбіопії за допомогою мультифокальних лінз для окулярів. Серед них можна виділити традиційні форми оптики:

  • Біфокальні окуляри. Кожна лінза має розподіл на дві оптичні зони. Верхня частина розрахована на далекий зір, а нижня — використовується як “окуляри для читання”. Це добрий варіант для пацієнтів з міопією, яким потрібен нормальний зір і у далечінь, і поблизу.
  • Трифокальні окуляри. У цьому приладі кожна лінза розділена на три зони, тож людина може сфокусувати погляд на близькій, далекій відстанях і проміжній зоні (середній зір). Вони ефективніші, ніж біфокальні окуляри, але вимагають звикання.

Переваги біфокальних та трифокальних окулярів:

  • добрий зір на різних відстанях;
  • не потрібно використовувати кілька пар окулярів.

Недоліки:

  • часто розподіл на оптичні зони видно на лінзі, що створює психологічний дискомфорт;
  • при різкому переході між оптичними зонами картинка може “стрибати”.

Прогресивні окуляри

Найпопулярніший і найсучасніший метод цього виду корекції — прогресивні окуляри. Вони мають мультифокальні лінзи без видимого поділу на зони. Оптична сила прогресивної лінзи змінюється плавно від точки до точки. Це забезпечує чіткий зір на будь-якій відстані (близькій, середній, далекій), при цьому немає різких стрибків зображення.

Переваги прогресивних окулярів:

  • універсальна пара для корекції зору на будь-якій відстані;
  • відсутні стрибки зображення;
  • немає видимого переходу між оптичними зонами та естетичного дискомфорту;
  • підходять для людей з різними аномаліями рефракції.

Недоліки:

  • мають вузьке поле зору;
  • не підходять пацієнтам з косоокістю;
  • вимагають тривалого звикання.

Якщо ви вже носите пресбіопічні окуляри, не забувайте відвідувати офтальмолога раз на пів року для перевірки зору.

Пресбіопія: як правильно вибрати окуляри?

Під час пресбіопії підбір окулярів спирається на кілька параметрів:

  1. Вік. Якщо потрібні стандартні “окуляри для читання”, у пацієнта немає інших змін в оці, то їх підбирають відповідно до вікової таблиці, зазначеної вище. При цьому враховують самопочуття пацієнта в окулярах з різною оптичною силою. Іноді занадто “плюсові” діоптрії виявляються сильними, людина відчуває тиск на очі, запаморочення, коли треба одягати окуляри. Тому підбирати лінзу необхідно в індивідуальному порядку.
  2. Наявність аномалій рефракції. Якщо пацієнт має міопію, вона також вимагає корекції. Для людей з короткозорістю можна розглядати варіанти мультифокальної оптики, щоб коригувати зір на різних відстанях. Пацієнтам з далекозорістю навпаки, можуть знадобитися тільки “окуляри для читання”, але з високою плюсовою добавкою. І, звичайно, враховується поправка на астигматизм — обирають оптичні лінзи з циліндром.
  3. Професія. Це важливий параметр для вибору оптики. Так, ювеліру, мікрохірургу краще користуватися прогресивними окулярами — цим людям потрібен чіткий зір постійно. Якщо ж людина лише іноді надягає “окуляри для читання”, можна розглянути простіші варіанти.
  4. Відстань між зіницями. Враховуйте той факт, що серійні окуляри виготовляють зі стандартною відстанню між центрами зору – 62-64 мм. Якщо у вас цей параметр інший, то потрібно робити окуляри на замовлення. Тому обов’язково сходіть до офтальмолога, щоб знати, чи підходить вам стандартний варіант.
  5. Додатковий захист лінзи. Якщо ви підбираєте окуляри на замовлення, то можете включити у вартість додатковий захист лінзи від відблисків, пилу та бруду.

У будь-якому випадку окуляри краще купувати лише з рецептом на руках.

Пресбіопія: рецепт на окуляри

Щоб підібрати окуляри при віковій далекозорості недостатньо зайти в оптику. Для початку потрібно пройти повне обстеження та встановити точний діагноз. Пресбіопія може супроводжуватися іншими порушеннями зору – короткозорістю, далекозорістю, астигматизмом. Залежно від цього лікар може рекомендувати окуляри різної оптичної сили з різноманітними особливостями.

Після того як поставлено діагноз “пресбіопія”, рецепт на окуляри виписується того ж дня. Офтальмолог зазначає у бланку основні параметри:

  1. OD і OS — позначення правого та лівого ока.
  2. SPH – оптична сила лінзи або сфера. Вона означає “мінус” чи “плюс” у кожному конкретному випадку.
  3. AXIS/AX — вісь циліндричного нахилу у градусах.
  4. PD/DP/РЦ — дистанція між центрами зору (зіницями). Важлива для правильної посадки окулярів та комфортного носіння.
  5. Cyl – циліндр або оптична сила лінзи при астигматизмі.
  6. Add — надбавка для адідації або “добавка для близької відстані”, найважливіший параметр при підборі окулярів для пресбіопії. Вона становить до +3,0 діоптрій.

Не намагайтеся підібрати окуляри самостійно. Це буде складне завдання, а неправильно обрана оптика може ще й зашкодити.

Підбір окулярів у центрі «Ексімер» у Києві

Не забувайте, що пресбіопія прогресує, і щопівроку потрібно проходити огляд в офтальмолога, а також періодично міняти окуляри.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) проводять повну комп’ютерну діагностику зору. Така тактика дозволяє підібрати максимально ефективні та комфортні окуляри для кожного пацієнта. Лікар виписує рецепт на окуляри та додаткове лікування, якщо потрібно.

Пресбіопія: поліпшення зору без окулярів

2009 року світ побачив нову технологію лазерної корекції пресбіопії. Сьогодні через цю операцію пройшли мільйони людей з різних країн. В Україну унікальна німецька технологія прийшла не так давно наразі доступна в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві.

Якщо вам встановили діагноз “пресбіопія”, покращення зору без окулярів можливе за допомогою системи SCHWIND Amaris з програмою PresbyMAX®. Крім того, що лазер позбавляє вікової далекозорості, з його допомогою можна прибрати міопію та решту аномалій рефракції.

Лазерна корекція пресбіопії проходить протягом одного дня, і наступного ранку пацієнт вже повністю повертається до звичного способу життя.

У деяких ситуаціях замість корекції можна провести заміну кришталика з встановленням ІОЛ (інтраокулярної оптичної лінзи).

У кожному конкретному випадку офтальмологи клініки «Ексімер» (Київ) порадять найкращий спосіб лікування.

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ