Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Прогресивні окуляри

Прогресивні окуляри — це сучасний оптичний пристрій, який допомагає людям з пресбіопією добре бачити на будь-якій відстані. Завдяки своїй унікальній особливості – наявності безлічі точок фокусування – прогресивні окуляри стають альтернативою застарілим біфокальним та трифокальним засобам.

Що таке прогресивні окуляри для зору, їх особливості

Серед мультифокальних окулярів (з декількома фокусними відстанями) тривалий час існували лише два види – біфокальні та трифокальні. Але вони мали низку недоліків. Окуляри з прогресивними лінзами, на відміну від попередників, мають не дві, і не три фокусні відстані. У них оптичні зони формуються плавно. Тому відсутні стрибки зображення під час переведення погляду з близької відстані вдалину.

Окуляри для зору з прогресивними лінзами не мають чітко виражених меж переходу між секторами лінзи з різними діоптріями, тому лінза виглядає естетичною.

Спеціальні окуляри з прогресивними лінзами забезпечують пацієнтові добрий зір на всіх відстанях. Вони замінюють відразу кілька пар — “для читання” та “для далечини”, а також відмінно показують картинку на середніх проміжних відстанях.

Біфокальні чи прогресивні окуляри

Біфокальні окуляри були першим виробом для корекції пресбіопії, який пацієнт міг використовувати у повсякденному житті. З їх винаходом відпала потреба мати дві пари окулярів. Але прогресивна оптика все-таки зручніша, тому і вартість таких лінз вища, ніж у попередників. Основні відмінності окулярів з біфокальними лінзами та прогресивними окулярами наведені нижче. Також зверніть увагу на особливості “окулярів для читання” та трифокальних окулярів.

Характеристика Однофокальні окуляри (для читання) біфокальні окуляри Трифокальні окуляри прогресивні окуляри
Ближній зір коригують коригують коригують коригують
Далекий зір не коригують коригують коригують коригують
Зір на середніх дистанціях не коригують не коригують коригують коригують
Необхідність мати додаткову пару окулярів при наявності міопії потрібні додаткові “окуляри для дали” відсутній відсутній відсутній
Безперервне поле зору (плавний перехід між оптичними зонами) присутній. В окулярах тільки одна оптична зона — “для поблизу” відсутній відсутній присутній
Естетика естетичні, є різні види оправ і дизайну можуть мати товсті лінзи з чітко вираженими межами зон. Виглядають менш естетично можуть мати товсті лінзи з чітко вираженими межами зон. Виглядають менш естетично естетичні, є різні види оправ і дизайну

Чи зручні прогресивні окуляри

Те наскільки зручні спеціальні окуляри з прогресивними лінзами залежить багато у чому від якості виробу. Якщо вам правильно підібрали оптику та врахували всі індивідуальні параметри при виготовленні окулярів, то залишається лише звикнути до них і насолоджуватися комфортним зором.

Пацієнти відзначають покращення якості життя при використанні прогресивних окулярів у 90% випадків.

Прогресивні окуляри: правила підбору

Досвідчений офтальмолог не тільки дотримується правил підбору прогресивних окулярів, а й ретельно проводить діагностику зору. Насамперед на прийомі в окуліста проводиться огляд органів зору:

  • визначається гострота зору на далеку та близьку відстані — за наявності міопії та гіперметропії параметри для лінз різні;
  • важливо знати наявність астигматизму для правильного виготовлення окулярів;
  • проводиться огляд очного дна та визначається ризик розвитку катаракти;
  • також визначаються паралельні захворювання ока та можливі протипоказання до прогресивних окулярів.

Алгоритм підбору прогресивної оптики наступний:

  • визначення міжцентрової відстані — дистанція між центрами зіниць, яка забезпечує зручне розташування лінзи перед оком;
  • розрахунок коридору адідації — це різниця в діоптріях для далекого та ближнього зору;
  • пантоскопічний кут, або кут вигину оправи, при якому зір буде максимально комфортним;
  • визначення вертексної відстані — дистанції від зіниці до поверхні лінзи.

Далі лікар пропонує варіанти оправи та додаткові опції для лінз — покриття антивідблиску, поверхня “антипил”, затемнення. На завершення окуліст видає рецепт на окуляри, з ним ви можете звернутися до оптики чи замовити окуляри в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) у кваліфікованих, перевірених майстрів.

Рецепт на прогресивні окуляри

Рецепт на прогресивні окуляри видається офтальмологом. Краще довірити цей момент кваліфікованому лікареві, тому що підібрати прогресивні окуляри доволі важко. Також необхідно, щоб майстер виконав виріб з гарантованою точністю відповідно до рецепта.

Якщо необхідно замовити стандартні прогресивні окуляри, рецепт включає 4 основні параметри:

  1. Сфера SPH. Тобто оптична сила зон лінзи з “+” або “-” залежно від ваших потреб.
  2. Циліндр (CYL). Ступінь оптичної сили для астигматизму.
  3. Вісь (Axis). Градусне значення визначення вісі циліндра при астигматизмі.
  4. Адідація (Add.) Додаток для вікової далекозорості.

Особливості очей можуть бути різними, тому зазвичай пишуть два рядки з параметрами для правого (OD) і для лівого (OS) ока.

Індивідуальний рецепт на прогресивні окуляри враховує інші важливі параметри:

  • висоту оправи;
  • пантоскопічний кут лінз;
  • вертексну відстань.

Ці критерії дуже важливі, щоб окуляри були максимально зручними, мали невеликий період адаптації та добре сиділи на обличчі у пацієнта. Замовляючи індивідуальний рецепт, також можна скористатися додатковими опціями, наприклад, замовити антивідблискове покриття.

Якщо окуляри виготовлені неправильно

Підбір прогресивних окулярів може провести лише досвідчений спеціаліст-офтальмолог, а виготовити виріб – професійний майстер-оптик.

Будь-які прогресивні окуляри вимагають звикання, не дивуйтеся, якщо ви відчуватимете дискомфорт і головний біль протягом першого місяця носіння. Але обов’язково зверніться до майстра, який робив окуляри, якщо ви спостерігаєте:

  • спотворення у периферійній зоні;
  • при читанні та роботі “поблизу” потрібно підіймати окуляри з перенісся;
  • при погляді на далекий об’єкт треба нахиляти голову;
  • у різних зонах лінзи є нечіткі зображення;
  • область для читання занадто мала, вам важко сфокусувати погляд у цій зоні.

У цих випадках потрібне додаткове коригування виробу.

Прогресивні офісні окуляри

Прогресивні офісні окуляри — варіант оптики, який підходить людям, які часто читають, пишуть, працюють за монітором комп’ютера. Такі окуляри бувають кількох видів:

  1. Прогресивні окуляри з широкою проміжною зоною. Важливі для людей, котрі довго працюють за екраном. Завдяки розширеній проміжній зоні, вони ідеально підходять для роботи на “цифрових” дистанціях. Такі окуляри можна використовувати не лише для офісу, а і як повсякденну оптику.
  2. Прогресивні окуляри для приміщення. Забезпечують комфортне виконання повсякденних функцій під час читання та письма. Але у них зменшено зону далекого зору, тому на вулиці та у магазині в них буде важко прочитати вивіски, бачити далекі предмети. Це не означає, що вдалину ви нічого не побачите, просто зір не буде таким чітким, як у традиційних прогресивних окулярах.
  3. Окуляри з “суперблизькою” зоною. Це унікальні гаджети, які розраховані на забезпечення відмінного зору на відстані до 1 м. Підходять тим, хто сидить за монітором або смартфоном більшу частину дня.
  4. Окуляри з підтримкою акомодації. Лінзи у них мають так звану “зону розслаблення”. Вона забезпечує очам відпочинок при тривалій роботі та напрузі. Окуляри дозволяють добре бачити поблизу, при цьому не дають очам швидко втомлюватись.

Якщо ви бажаєте придбати окремо окуляри для офісу, порадьтеся з вашим офтальмологом.

Оправа для прогресивних окулярів

Оправа для прогресивної оптики обирається окремо. Існує кілька варіантів “рамки” для окулярів. Краще обрати оправу, в яку є можливість помістити лінзи невеликого розміру. Занадто широке скло може “розтягувати” зображення, і у них доволі складно фокусуватися. Але оправа не має бути дуже вузькою. Оптимальна висота – від 30 до 40 мм.

Краще віддати перевагу прямим оправам. Вигнуті можуть створювати додаткові проблеми при адаптації. Якщо ви замовляєте прогресивні лінзи в окуляри окремо, то враховуйте, що вони повинні поміститися в обрану оправу.

Що стосується матеріалу, то краще вибрати метал або щільний пластик — так лінзи триматимуться міцніше.

Вибір прогресивних окулярів у київському центрі «Ексімер»

Як професійний офтальмологічний центр «Ексімер» пропонує широкий спектр послуг з вибору оптичної корекції. У нас ви можете замовити прогресивні окуляри, прийшовши на консультацію особисто. Офтальмолог проводить обстеження органів зору та допомагає підібрати найкращий варіант прогресивних окулярів у кожному індивідуальному випадку. Враховують такі параметри:

  • доступний бюджет;
  • тяжкість розвитку пресбіопії;
  • бажана оправа та форма лінз для окулярів;
  • мета використання — для офісу, для читання тощо.

Крім того, ви можете скористатися іншими варіантами корекції:

  • підбір контактних мультифокальних лінз – естетичніший варіант у порівнянні з окулярами;
  • лазерна корекція пресбіопії за унікальною методикою, доступною в Україні лише у центрі «Ексімер».

Не займаєтесь підбором окулярів та лінз самостійно – краще звернутися за допомогою до фахівця. Адже за наявності деяких патологій ока прогресивні окуляри носити заборонено. Визначити їх можна лише під час професійної діагностики.

Недоліки прогресивних окулярів

До мінусів прогресивних окулярів можна віднести протипоказання до їх використання:

  1. Косоокість. Очі бачать різні ділянки лінзи одночасно, одне око може потрапити у “плюсову” зону, інше – у “мінус”.
  2. Катаракта. Порушення фокусування не зможе забезпечити переведення погляду у потрібну зону.
  3. Ністагм — мимовільний рух зіниці може створити труднощі при погляді на будь-яку відстань.
  4. Анізометропія – різні діоптрії на двох очах з великою різницею.

Виділяють й інші недоліки прогресивних окулярів:

  • наявність періоду адаптації, який може тривати до 2 місяців;
  • програють за естетикою у порівнянні з контактними лінзами;
  • наявність сліпих зон з обох боків лінзи;
  • відносно дорога ціна за якісні окуляри від провідних європейських марок.

З усіма недоліками такого виду корекції можна змиритися, тому цей варіант залишається одним з найпопулярніших навіть сьогодні.

Прогресивні окуляри: звикання

Перш ніж купити окуляри з прогресивними лінзами, потрібно врахувати фактор звикання. А це означає, що рецепт на окуляри має виписати справжній професіонал. Задовольнити потреби пацієнта, на які він чекає від мультифокальних окулярів, іноді дуже складно.

В середньому, звикання до окулярів триває від 2 тижнів до 2 місяців. Все залежить від індивідуальних можливостей організму та правильного виготовлення оптики.

Як же звикнути до прогресивних окулярів? Якщо ви придбали такі окуляри, то звикання може зайняти менше часу при виконанні кількох правил:

  1. Не надягайте старі окуляри “від міопії” або “для читання”. Очі мають адаптуватися до нових.
  2. Уважно спускайтеся сходами та з гірки — опустіть голову трохи вниз, це допомагає правильно фокусувати погляд.
  3. Тренуйтеся кілька разів на день переводити фокус на різні відстані — ближня, середня та дальня. Це допоможе швидко реагувати у повсякденному житті, коли потрібно змінити “точку зору”.
  4. При погляді у бік також повертайте голову, оскільки у прогресивних окулярах може губитися бічний зір.

Після періоду адаптації ви зможете оцінити користь і зручність своїх нових окулярів.

Вартість окулярів з прогресивними лінзами

Найкращий варіант корекції пресбіопії — саме прогресивні окуляри, ціна на них найдоступніша (у порівнянні з тим, скільки коштують контактні лінзи, до того ж їх потрібно частіше міняти). Якщо ж ви наважилися на лазерну корекцію, то перед операцією потрібно все одно тренувати очі у мультифокальній оптиці. Таким чином, вони швидше звикають до результату операції. Тому рекомендується носити прогресивні окуляри при пресбіопії якийсь час усім пацієнтам з віковою далекозорістю.

При цьому вартість прогресивної оптики вище, ніж однофокальної та біфокальної. Але проста математика показує, що одна пара прогресивних окулярів обходиться дешевше, ніж замовлення одразу двох пар — “окулярів для читання” й “окулярів для далечини”.

Замовлення прогресивних окулярів

Купити прогресивні окуляри можна у будь-якій оптиці, але краще замовити їх у професійній офтальмологічній клініці, а саме у центрі «Ексімер». Досвідчені окулісти підбирають максимально комфортний варіант прогресивних окулярів у кожному конкретному випадку. Це позбавляє подальших труднощів зі звиканням, головними болями, пов’язаними з заміною окулярів, якщо вони вам не підійшли.

Чекаємо на вас у клініці «Ексімер» (Київ)!

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ