Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Мультифокальні окуляри

Мультифокальні окуляри — це окуляри (від лат. multum — “багато”), які мають кілька фокусних відстаней в одній лінзі. Це оптичний прилад, що коригує зір людям з пресбіопією. Вікова далекозорість виникає вже після 40-45 років, але на початкових етапах може бути непомітною. Уникнути пресбіопії практично неможливо, проте вашим очам можна допомогти та поправити зір за допомогою різних методик. Окуляри з мультифокальними лінзами – один із перевірених способів.

Види мультифокальних окулярів

Залежно від кількості фокусних відстаней розрізняють кілька видів мультифокальних окулярів:

  • Біфокальні окуляри — купити в Україні такий варіант можна у кожній оптиці. Це традиційні окуляри для пресбіопів, які забезпечують якісний зір на двох дистанціях: далеку та близьку. За допомогою біфокальних окулярів можна читати, писати, дивитися у монітор комп’ютера, вишивати, виконувати різні маніпуляції на відстані 15-30 см. Також у цьому “гаджеті” зручно дивитися в далечінь, на відстань більше ніж 3 м.
  • Трифокальні лінзи для окулярів. Ціна їх трохи вища, ніж у біфокальних. Прилад розрахований на те, що його власник добре бачитиме у трьох напрямках: вдалину, поблизу та на середню дистанцію. Тому у трифокальних окулярах можна виконувати всі щоденні завдання, не хвилюючись за якість зору.
  • Прогресивні мультифокальні окуляри. В них дуже багато фокусних відстаней, оскільки зміщення оптичних зон відбувається плавно, переходячи від точки до точки. Часто, коли говорять про мультифокальні окуляри, мають на увазі саме цей варіант. Прогресивні окуляри з’явилися нещодавно і є найдорожчою оптикою серед цього виду корекції.

Як це працює

У чому секрет мультифокальних окулярів? Все дуже просто: в одній лінзі поєднують кілька видів скла з різними діоптріями. Коли людині потрібні окуляри для читання, вона не бере додаткову пару, а просто переводить погляд униз – до нижньої зони лінзи. У цьому секторі діоптрії забезпечують плюсову добавку. Коли ж потрібно подивитися в далечінь, достатньо перевести погляд у верхній сектор окулярів. У цій зоні знаходиться “мінусова” ділянка лінзи.

У трифокальних окулярах є три оптичні зони. Якщо людина хоче подивитися телевізор, на предмети в 1-3 м від неї, то вона дивиться прямо, зіниці знаходяться навпроти середньої оптичної зони, і вона чітко бачить на цій відстані.

У біфокальних та трифокальних окулярів є вагомий плюс – не потрібно використовувати додаткову оптику для читання. Але також врахуйте мінуси:

  • при переході між оптичними зонами зображення може “смикатися”;
  • потрібен час, щоб звикнути до оптики;
  • деякі моделі разом з діоптріями додають вік, тому потрібно особливу увагу приділяти дизайну.

Як обрати мультифокальні окуляри

Перед тим, як обрати окуляри, враховуйте потреби, для яких вони вам потрібні. Якщо вам необхідні лише окуляри для читання, у вас немає міопії, можна скористатися звичайною парою однофокальних окулярів.

Мультифокальні засоби особливо потрібні пацієнтам з короткозорістю, вони позбавлять необхідності мати кілька пар окуляр.

Також не забувайте про естетичні параметри. При виборі оптики існують різні моделі, мультифокальні окуляри — не виняток. Сучасні виробники роблять їх у дуже цікавих оправах. Орієнтуйтесь на ваш стиль та форму обличчя.

Загалом мультифокальні окуляри краще підбирати з невеликою оправою. Зазвичай період адаптації у них проходить швидше, відчуття комфортніші. За наявності великої оправи вам доведеться купувати широкі лінзи, у них оптичні зони трохи розтягнуті. Це може завдавати незручностей при переведенні погляду.

Мультифокальні лінзи в окуляри Varilux

Мультифокальні лінзи для окулярів купити у Києві можна в оптиках або замовити в офтальмологічному центрі.

У клініці «Ексімер» (Київ) пропонують мультифокальні лінзи для окулярів Varilux, ціна на них відповідає високій якості від французького виробника Essilor International. Компанія існує понад 170 років, створює оптику з урахуванням інновацій та технічного прогресу. Лінзи Varilux вважаються одними з найкращих серед усіх наявних. При виробництві враховується спільна робота обох очей як єдиної системи зору. Це здійснюється за допомогою революційних запатентованих технологій від Essilor:

  1. Nanoptix змінює структуру лінзи. Спочатку лінза випускається з багатьох оптичних сегментів, потім вони перераховуються, завдяки чому промені світла проходять через кожен сегмент без відхилень і не викликають ефекту “стрибків” зображення. Можна стверджувати, що Varilux є першими динамічно стабільними лінзами.
  2. SynchronEyes використовує Rx дані для обох лінз. Тобто, розраховує їхні параметри як єдине ціле. Внаслідок такого підходу забезпечено кращу відповідність зображення та високу якість просторового сприйняття.

Щоб максимально точно поставити лінзу в оправу, використовується запатентована 4D-технологія. Вона враховує як стандартні параметри підбору (кут нахилу, кривину оправи, вертексну відстань), так і анатомічні особливості кожного пацієнта — нахил голови, відстань від поверхні лінзи до центру зіниці. Враховується також те, яке око є домінантним. Все це забезпечує точний та комфортний зір на різних відстанях.

Мультифокальні лінзи для окулярів Varilux представлені кількома серіями:

  1. Varilux Comfort — найвідоміші та найпопулярніші лінзи з лінійки Варілюкс. Вони ергономічні, а дизайн завжди оновлюється з огляду на тенденції сучасності.
  2. Varilux S Design. Лінзи доступні з різною довжиною коридору прогресії.
  3. Varilux S Fit. Виробляються за технологіями Nanoptix та SynchronEyes.
  4. Varilux S 4D. При виробництві лінз використовується 4D-технологія. Максимально адаптовані до очей користувача з урахуванням його індивідуальних параметрів.

Які лінзи підходять саме вам, запитайте у лікаря в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ).

Мультифокальні окуляри: звикання

Після того як ви придбали мультифокальні окуляри, звикання до них триває 2-3 тижні. Спочатку ви можете відчувати дискомфорт, бачити “стрибки” зображення, відчувати запаморочення і втому очей. Тому нові окуляри використовуйте нерегулярно у перші 2-3 дні. Особливу увагу приділіть таким моментам:

  • тренуйтеся по 2-3 рази на день переводити погляд на різні відстані — ближня, середня, дальня;
  • ходіть сходами в окулярах, злегка опустивши голову, — це допоможе перевести погляд у нижню зону;
  • не сідайте за кермо у перший тиждень носіння;
  • при використанні бокового зору повертайте трохи голову вбік.

І головне, відмовтеся від колишніх окулярів назавжди, інакше звикання може затягнутися.

Де замовити мультифокальні окуляри

Купити мультифокальні окуляри можна різними способами:

  • замовити в оптиці;
  • придбати готовий варіант;
  • замовити у київському центрі «Ексімер».

Індивідуальний спосіб замовлення враховує всі параметри вашого зору, а також особливості анатомічної будови очей, перенісся, обличчя. Мультифокальні окуляри краще замовляти у клініці, бо:

  • ви проходите повну діагностику зору та обстеження на комп’ютеризованому обладнанні;
  • можете дізнатися про наявність інших діагнозів перед тим, як купити окуляри, якщо у вас є глаукома або катаракта, косоокість, то мультифокальна оптика вам протипоказана;
  • ви отримуєте індивідуальний рецепт на окуляри;
  • лінзи мають естетично привабливий вигляд завдяки використанню асферичних та аторичних поверхонь;
  • окуляри забезпечують максимально комфортну посадку на вашому обличчі;
  • лінзи розраховані на діоптрії, які підходять саме вам;
  • використовуються лінзи передових виробників оптики.

Зверніть увагу: на мультифокальні окуляри ціна в Україні може бути різною. Вона залежить від якості самої лінзи, виробника оправи та інших нюансів. Але така корекція залишається найбюджетнішим варіантом виправлення пресбіопії.

Мультифокальні лінзи при пресбіопії або лазерна корекція

Мультифокальні лінзи при пресбіопії — це не єдиний спосіб корекції вікових змін зору. Варіант біфокальних та трифокальних окулярів відходить на другий план, вважається традиційним, і навіть застарілим. Якщо ви віддаєте перевагу носінню оптики, можна використовувати прогресивні мультифокальні окуляри. Вони забезпечують гарний зір на дальній, середній і близькій відстані, але не мають чіткого розмежування цих оптичних зон. Погляд можна переводити плавно, не відчуваючи дискомфорту.

Аналогічно діють мультифокальні контактні лінзи. Якщо придбати мультифокальні лінзи для окулярів, вартість їх буде набагато нижчою, ніж ціна на контактний вид корекції. Контактні лінзи потрібно регулярно міняти, правильно за ними доглядати. Можуть знадобитися додаткові краплі для очей. Але контактні лінзи естетичніші, вони не помітні в оці, комфортні та не доставляють незручностей.

Найефективнішим способом корекції зору при пресбіопії є лазерна методика. За допомогою унікальної німецької технології, яка доступна у Києві у клініці «Ексімер», хірург-офтальмолог може коригувати вікові зміни очей так, щоб пацієнт отримав якісний зір на різних відстанях. При цьому він не застосовуватиме оптику. Цей спосіб почали використовувати ще у 2009 році, але лише нещодавно він прийшов до України.

Щоб правильно обрати метод корекції, підібрати та купити окуляри з мультифокальними лінзами, навчитися одягати контактні прогресивні лінзи, записуйтесь на прийом до офтальмолога клініки «Ексімер». Ми залишаємося провідним центром в Україні щодо впровадження нових лазерних технологій та проведення корекції зору різної складності.

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ