В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Мультифокальні окуляри

Мультифокальні окуляри – це окуляри (від лат. Multum – "багато"), які включають кілька фокусних відстаней в одній лінзі. Це оптичний прилад, коригуючий зір людям з пресбіопії. Вікова далекозорість виникає вже після 40-45 років, але на початкових етапах може бути непомітною. Уникнути пресбиопии практично неможливо, але вашим очам можна допомогти і поправити зір за допомогою різних методик. Окуляри мультифокальні – один з перевірених способів.

Види мультифокальних окулярів

Залежно від кількості фокусних відстаней, розрізняють кілька видів мультифокальних окулярів:

 • Біфокальні мультифокальні окуляри – купити в Україні такий варіант можна в кожній оптиці. Це традиційні окуляри для пресбіопії, які забезпечують якісне зір на двох дистанціях: вдалину і поблизу. За допомогою біфокальних очок можна читати, писати, дивитися в монітор комп'ютера, вишивати, виконувати різні маніпуляції на відстані 15-30 см. Також в цьому "гаджет" зручно дивитися вдалину, на відстань понад 3 м.
 • Тріфокальние мультифокальні лінзи для окулярів, ціна їх трохи вище, ніж у біфокальних. Прилад розрахований на те, що його володар буде добре бачити в трьох напрямках: у далечінь, поблизу і на середню дистанцію. Тому в тріфокальние окулярах можна виконувати всі щоденні завдання, не хвилюючись про якість зору.
 • Прогресивні окуляри. У цих окулярах дуже багато фокусних відстаней, так як зсув оптичних зон відбувається плавно, переходячи від точки до точки. Часто, коли говорять про мультифокальних окулярах, мають на увазі саме цей варіант. Прогресивні окуляри з'явилися не так давно і виступають найдорожчою оптикою серед очкової корекції.

Як це працює?

У чому ж секрет мультифокальних окулярів? Все дуже просто: в одній лінзі поєднують кілька стекол з різними діоптріями. Коли людині потрібні окуляри для читання, він не бере додаткову пару, а просто переводить погляд вниз – до нижньої зоні очок. У цьому секторі діоптрії забезпечують плюсову добавку. Коли ж потрібно подивитися вдалину, досить перевести погляд в верхній сектор очок. У цій зоні знаходиться "мінусова" область лінзи.

У тріофкальних окулярах є три оптичні зони. Якщо людина хоче подивитися телевізор, на предмети в 1-3 м від нього, він дивиться прямо, зіниці знаходяться навпроти середньої оптичної зони, і він чітко бачить на цій відстані.

У біфокальних і тріфокальние очок є вагомий плюс – не потрібно використовувати додаткову пару окулярів для читання.

Але також врахуйте мінуси:

 • при переході між оптичними зонами зображення може "смикатися";
 • потрібен час, щоб звикнути до оптики;
 • деякі моделі разом з діоптріями "додають" вік, тому потрібно особливу увагу приділяти дизайну.

Як вибрати мультифокальні окуляри

Перед тим, як вибрати мультифокальні окуляри, враховуйте потреби, для яких вони вам потрібні. Якщо вам необхідні тільки окуляри для читання, у вас немає міопії, можна скористатися звичайною парою однофокальних очок.

Мультифокальні окуляри особливо потрібні пацієнтам з короткозорістю, вони позбавлять від необхідності мати кілька пар окулярів.

Також не забувайте про естетичні параметри. При виборі оптики існують різні моделі, окуляри мультифокальні – не виняток. Сучасні виробники виконують їх в дуже цікавих оправах. Орієнтуйтеся на ваш стиль і форму особи.

В цілому мультифокальні окуляри краще підбирати з невеликою оправою. Зазвичай період адаптації в них проходить швидше, відчуття більш комфортні. При наявності великої оправи вам доведеться купувати широкі лінзи, а них оптичні зони трохи "розтягнуті". Це може доставляти незручності при перекладі погляду.

Мультифокальні лінзи в окуляри Varilux

Мультифокальні лінзи для окулярів купити в Києві можна в оптиках або замовити в офтальмологічному центрі.

В Ексімер пропонують мультифокальні лінзи для окулярів Varilux, ціна на них відповідає високій якості від французького виробника Essilor International. Компанія існує понад 170 років, створює оптику з урахуванням інновацій і технічного прогресу. Лінзи Varilux вважаються одними з кращих серед всіх існуючих. При виробництві враховується спільна робота обох очей, як єдиної системи зору. Це здійснюється за допомогою революційних запатентованих технологій від Essilor:

1. Nanoptix змінює структуру лінзи. Спочатку лінза випускається з безлічі оптичних сегментів, потім вони перераховуються, завдяки чому промені світла проходять через кожен сегмент без відхилень і не викликають ефекту "стрибків" зображення. Можна стверджувати, що Varilux – перші динамічно стабільні лінзи.

2. SynchronEyes використовує Rx дані для обох лінз. Тобто, розраховує їх параметри, як єдине ціле. За рахунок такого підходу забезпечено кращу відповідність зображення і високу якість просторового сприйняття.

Щоб максимально точно поставити лінзу в оправу, використовується запатентована 4D-технологія. Вона враховує не тільки стандартні параметри підбору (кут нахилу, кривизну оправи, вертексних відстань), а й анатомические особливості кожного пацієнта – нахил голови, відстань від поверхні лінзи до центру зіниці. Враховуються також те, який з очей є домінантним. Все це забезпечує точне і комфортне зір на різних відстанях.

Лінзи Varilux представлені кількома серіями:

 • Varilux Comfort – найвідоміші і популярні лінзи з лінійки Варілюкс. Вони ергономічні, а дизайн завжди оновлюється з урахуванням тенденцій сучасності.
 • Varilux S Design. Лінзи доступні з різною довжиною коридору прогресії.
 • Varilux S Fit. Виробляються за технологіями Nanoptix і SynchronEyes.
 • Varilux S 4D. При виробництві лінз використовується 4D-технологія.

Максимально адаптовані під очей користувача з урахуванням його індивідуальних параметрів.

Які лінзи підходять саме вам, запитайте у вашого офтальмолога.

Мультифокальні окуляри: звикання

Після того, як ви придбали мультифокальні окуляри, звикання до них проходить 2-3 тижні. На перших порах ви можете відчувати дискомфорт, бачити "скачки" зображення, відчувати запаморочення і втома очей. Тому нові окуляри використовуйте нерегулярно в перші 2-3 дні. Особливу увагу приділіть таким моментам:

 • тренуйтеся по 2-3 рази на день переводити погляд на різні відстані – ближнє, середнє, далеке;
 • ходите по сходах в окулярах, злегка опустивши голову, – це допоможе перевести погляд в нижню зону;
 • не сідайте за кермо в перший тиждень шкарпетки;
 • при використанні бокового зору повертайте трохи голову в сторону.

І головне, відмовтеся від колишніх очок назавжди, інакше звикання може затягнутися.

Замовити мультифокальні окуляри: де і по чому?

Купити мультифокальні окуляри можна різними способами:

 • замовити в оптиці;
 • придбати готовий варіант;
 • замовити в центрі Ексімер.

Індивідуальний спосіб замовлення враховує всі параметри вашого зору, а також особливості анатомічної будови очей, перенісся, особи.

Мультифокальні окуляри краще замовляти в клініці, тому що:

 • ви проходите повну діагностику зору і обстеження на комп'ютеризованому обладнанні;
 • можете дізнатися про наявність інших діагнозів перед тим, як купити окуляри, – якщо у вас є глаукома або катаракта, косоокість, то мультифокальні окуляри вам протипоказані;
 • ви отримуєте індивідуальний рецепт на окуляри;
 • лінзи мають естетично привабливий вигляд завдяки використанню асферических і аторіческіх поверхонь;
 • окуляри забезпечують максимально комфортну посадку на вашому обличчі;
 • лінзи розраховані на діоптрії, які підходять саме вам;
 • використовуються лінзи від передових виробників оптики.

Зверніть увагу: на мультифокальні окуляри ціна в Україні може бути різною. Вона залежить від якості самої лінзи, виробника оправи та інших нюансів. Але очкова корекція залишається самим бюджетним варіантом виправлення пресбиопии.

Мультифокальні лінзи при пресбіопії або лазерна корекція

Мультифокальні лінзи при пресбіопії – не єдиний варіант корекції вікових змін зору. Варіант біфокальних і тріфокальние очок відходить на другий план, вважається традиційним, і навіть застарілим. Якщо ви носите окуляри, можна використовувати прогресивні мультифокальні окуляри для читання. Вони забезпечують хороший зір на далекому, середньому і близькому відстанях, але у них немає чіткого розмежування цих оптичних зон. Погляд можна переводити плавно, не відчуваючи дискомфорту.

Аналогічно діють мультифокальні контактні лінзи. Якщо придбати мультифокальні лінзи для окулярів, вартість їх буде набагато нижче, ніж ціна на контактні лінзи. Останні потрібно регулярно міняти, доглядати за ними правильно. Можуть знадобитися додаткові краплі для очей при носінні. Але контактні лінзи більш естетичні, вони не помітні в оці, комфортні і не доставляють незручностей.

Найбільш ефективним способом корекції зору при пресбіопії виступає лазерна методика. За допомогою унікальної німецькою технологією, яка доступна в Ексімер, хірург-офтальмолог може скорегувати вікові зміни очей так, щоб пацієнт отримав якісне зір на різних відстанях. При цьому він не буде використовувати оптику. Цей спосіб почали використовувати ще в 2009 році, але тільки зараз він прийшов в Україну.

Щоб правильно вибрати метод корекції, підібрати і купити окуляри з мультифокальних лінзами, навчитися надягати контактні прогресивні лінзи, звертайтеся на прийом до офтальмолога клініки Ексімер. Ми залишаємося провідним центром в Україні з впровадження нових лазерних технологій і по проведенню корекції зору різної складності.

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ