В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Контактні лінзи при пресбіопії

На сьогоднішній день для корекції пресбіопії можна використовувати очкову корекцію і корекцію за допомогою контактних лінз. Лінзи при пресбіопії підбираються в індивідуальному порядку після огляду офтальмолога і виписування рецепта.

Чи можна носити лінзи при віковій далекозорості

Вікова далекозорість – неминучий процес, але він може помітно ускладнювати життя. Якщо людина раніше бачив нормально, то після 40 років його дивує, що він не може прочитати книгу через нестачу зору. Інша ситуація виникає, коли у людини все життя була міопія, і він раптом починає бачити краще. Насправді це ознака вікової далекозорості, яку також потрібно коригувати.

Дуже поширений питання, яке виникає у пацієнтів офтальмолога – чи можна підібрати контактні лінзи при віковій далекозорості? Адже традиційно для поліпшення зору на близьких відстанях використовують дві пари окулярів або мультифокальні окуляри.

Відповідь проста: існують особливі лінзи для вікової далекозорості, які забезпечують нормальний зір на різних відстанях, і які можна носити в повсякденному житті, не знімаючи 12-16 годин.

Корекція пресбіопії контактними лінзами

Отже, якими лінзами коригується пресбиопия? Це мультифокальні контактні лінзи, в яких є кілька робочих оптичних зон. Поглядаючи між зонами, людина бачить добре на будь-якій дистанції.

Сьогодні існує безліч варіантів прогресивних лінз, які не вимагають чіткої фіксації. Людина може спокійно обертати зіницями, і не боятися потрапити в “неправильну” зону.

Контактна корекція пресбіопії: переваги і недоліки

Незаперечні переваги контактних лінз при пресбіопії такі:

 • відмінний зір на різних відстанях;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • практичність – в лінзах можна займатися спортом, бути активними, не боячись розбити їх;
 • при втраті лінзи її легко замінити, на відміну від окулярів;
 • в контактних лінзах бічне поле зору ширше, ніж в мультифокальних окулярах.

Серед недоліків контактної корекції можна відзначити наступні:

 • дорожнеча;
 • частота заміни лінз;
 • складний період звикання;
 • у деяких людей може бути непереносимість матеріалу контактних лінз.

Оцінивши всі плюси і мінуси, ви самі можете вибрати для себе комфортний варіант корекції зору, а також не забувайте консультуватися з офтальмологом.

Підбір контактних лінз при пресбіопії

Контактні лінзи при пресбіопії можна підібрати в кабінеті офтальмолога. Для початку вам проведуть комплексну діагностику і визначать, чи немає протипоказань до носіння лінз. Після цього потрібно дізнатися гостроту зору і визначитися з діоптріями для обох очей.

Подальший підбір здійснюється в залежності від індивідуальних характеристик око пацієнта і його потреб в повсякденному житті.

Види контактних мультифокальних лінз

Контактні лінзи поділяють на кілька видів, щодо різних параметрів.

За кількістю оптичних зон:

 • Біфокальні. Забезпечують хороший зір тільки в двох зонах – дальнього і ближнього.
 • Мультифокальні або прогресивні мають безліч оптичних зон, забезпечують хороший зір на всіх відстанях з плавним переходом між зонами.

Щодо терміну заміни виділяють:

 • щоденні контактні лінзи, які потрібно міняти кожен день;
 • місячні лінзи – найпопулярніший варіант з терміном заміни кожні 30 днів;
 • лінзи, які потрібно міняти кожні 3-6 місяців.

Будова контактних лінз буває:

 • Біфокальними. Зона ближнього бачення знаходиться внизу лінзи, а верхня зона розрахована на зір вдалину. Такі вироби повинні бути чітко зафіксовані на зіниці, інакше зони змістяться. Тому внизу лінзи є невеликий зріз.
 • Концентричні біфокальні лінзи з чергуванням оптичних зон по колу. Виробники поміщають в центр лінзи різні зони. Вироби не вимагають чіткої фіксації і можуть обертатися, забезпечуючи хороший зір.
 • Асферіческіе лінзи. Сила заломлення змінюється від центру до периферії. Центральна зона забезпечує хороший зір поблизу.

Монозреніе – варіант носіння контактних лінз при пресбіопії

Дуже часто лікарі рекомендують пацієнтам тактику монозренія за допомогою контактних лінз. Суть цього методу полягає в тому, що основна зорове навантаження припадає на ведуче око.

Щоб скорегувати зір таким чином, в одне око вставляється лінза з добавкою для пресбіопії, а в іншій – лінза для міопії. Залежно від потреб, пацієнт поперемінно використовує один або інший очей.

Якими лінзами коригується пресбиопия в офтальмологічному центрі «Ексімер».

Після того, як офтальмолог в Ексімер провів діагностику зору, вам можуть запропонувати наступні варіанти контактних мультифокальних лінз:

 • Bausch & Lomb “PureVision”. Контактні лінзи “Pure Vision 2 пресбиопия” мають трехзонной прогресивною структурою, виконані з силікон-гідрогелю, який пропускає кисень в три рази вище, ніж інші м’які лінзи. Оптика розрахована на місяць носіння, рекомендується знімати лінзи через 16 годин безперервного користування. У них плавний закруглений край для гарної посадки і м’якого взаємодії з оком. Підходять для людей, які ведуть активний спосіб життя. При виготовленні використана запатентована технологія, яка дозволяє зменшити відблиски і ореоли при погляді на джерело світла.
 • Bausch & Lomb “Soflens Multifocal” – це лінзи з гідрогелю. Вони асферичні, дозволяють бачити на різних дистанціях, термін заміни – 1 місяць.
 • Cooper Vision “Biofinity Multifocal” – лінзи від передового американського виробника оптики. При виготовленні використовується технологія Акваформ, яка дозволяє утримувати вологу в лінзі і допомагає кращому проникненню кисню до ока. Це забезпечує комфорт при носінні, зменшує необхідність використання крапель для зволоження очей. Biofinity розраховані на місяць безперервного носіння, ви можете не знімати їх навіть вночі, але слід проконсультуватися з офтальмологом, якщо ви хочете носити їх таким чином. Особливий силікон-гідрогелевий матеріал захищений від накопичення білкових відкладень.
 • Alcon – лінзи для вікової далекозорості. Air Optix plus Hydra Glyde Multifocal – лінзи, розраховані на місяць носіння. У пролонгированном режимі їх можна не знімати 7 днів і 6 ночей після попередньої консультації офтальмолога. Лінзи зроблені з силікон-гідрогелю високої якості, підходять для тих, хто відчуває постійну сухість очей при контактної корекції.
 • Одноденні контактні лінзи. Володіють всіма якостями професійної оптики, але відрізняються строком заміни. Їх потрібно міняти кожні добу. Деякі лікарі вважають такі лінзи більш гігієнічними і практичними. Серед подібної оптики в Ексімер пропонують лінзи “Біотрит пресбиопия” від Bausch & Lomb, а також Alcon “Dailies”.

Всі контактні лінзи мають високу якість матеріалів, забезпечують комфортне зір після адаптації до них. Якщо ви ще не користувалися контактним методом корекції, офтальмолог сам ставить лінзи в ваші очі і навчає, як це робити в майбутньому.

Рекомендації по носінню контактних лінз при пресбіопії

Рекомендації від професійних окулістів для власників мультифокальних лінз:

 • Використовуйте зволожуючі краплі для очей перед сном і перед тим, як надіти лінзи.
 • Один-два рази на день використовуйте краплі для видалення білкових відкладень на лінзі для забезпечення чіткості зображення.
 • Знімайте контактні лінзи на ніч, якщо в інструкції не заявлена ​​можливість пролонгованого носіння.
 • Дотримуйтеся чітких термінів заміни лінз. По-перше, це важливо для якості самої оптики, по-друге – для ваших очей. Якщо занадто довго носити пересохлі лінзи, можна заробити серйозне запалення або спровокувати розвиток патології.

Обов’язково відвідуйте офтальмолога раз в 6 місяців для відстеження динаміки прогресування пресбиопии і діагностики інших змін в оці.

Звикання до мультифокальним лінз

Період адаптації прямо залежить від особливостей фізіології пацієнта. Чим “гнучкіше” мозок сприймає візуальну інформацію, тим легше проходить звикання.

Основне завдання – адаптуватися до швидкої зміни фокусу при перекладі погляду в різні оптичні зони – вдалину, на близьку відстань. Перший час, поки мозкові центри тільки знайомляться з новим зором, предмети і обриси видно нечітко. Зазвичай такий період тривати до 2 тижнів. Поступово пацієнт отримує все більш чітку картинку.

Найефективніший спосіб звикнути швидше до нового зору – носити лінзи цілий день. Так ви змушуєте мозок адаптуватися до абсолютно новими правилами вашого зору. Якщо робити перерви в носінні, мозкові центри швидко повертаються до звичного способу фокусування.

Протипоказання до мультифокальним контактні лінзи

Якщо у вас виявлена ​​пресбиопия, корекція прогресивними лінзами, а також контактними лінзами неможлива в наступних випадках:

 • наявність катаракти і глаукоми;
 • косоокість;
 • пошкодження рогівки;
 • ністагм;
 • непереносимість матеріалу контактних лінз;
 • неможливість виконувати правила по їх догляду.

Будь-які протипоказання може виявити офтальмолог під час консультації з підбору контактних лінз

Як ще можна допомогти очам при пресбіопії?

Крім лінз, вікова далекозорість сьогодні виправляється окулярами, а також лазерною корекцією зору. Унікальна німецька технологія побачила світ ще в 2009 році. Сьогодні нарешті вона доступна в Україні, в клініці Ексимер. Завдяки лазерної корекції пресбіопії пацієнт отримує максимально якісні параметри зору на трьох відстанях – близькому, далекому і проміжному. Після операції немає потреби носити окуляри або контактні лінзи. Але за 2-3 тижні до проведення корекції лікар порекомендує носити лінзи, якщо ви цього ніколи не робили. Так ви зможете оцінити кінцевий результат лазерної корекції і швидше звикнути до нього.

Замовити лінзи при віковій далекозорості

Якщо підібрати якісні контактні лінзи при віковій далекозорості, ціна їх може бути високою. Дуже часто вартість залежить від виробника. Хоча контактна корекція вважається відносно недешевим методом, вона практична і естетична. Тому багато хто воліє носити контактні лінзи при віковій далекозорості.

Купити контактні лінзи при пресбіопії в Україні можна в найближчій оптиці. Але максимально комфортний варіант вам можуть підібрати тільки в професійному офтальмологічному центрі. В Ексімер ви можете не тільки пройти діагностику, вибрати лінзи, але і придбати їх. Звертайтеся за телефоном, вказаним на сайті!

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ