Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Контактні лінзи при пресбіопії

На сьогодні для далекозорості при пресбіопії можна використовувати окулярну корекцію та корекцію за допомогою контактних лінз. Лінзи при цій недузі підбираються в індивідуальному порядку після огляду офтальмолога та виписування рецепту.

Чи можна носити лінзи при віковій далекозорості

Вікова далекозорість — неминучий процес, але може помітно ускладнювати життя. Якщо людина раніше бачила нормально, то після 40 років її дивує, що вона не може прочитати книгу через брак зору. Інша ситуація виникає, коли у людини все життя була міопія, і вона раптом починає бачити краще. Насправді це ознака вікової далекозорості, яку також потрібно коригувати.

Дуже поширене питання, яке виникає у пацієнтів офтальмолога — чи можна підібрати контактні лінзи за вікової далекозорості? Адже традиційно для покращення зору на близьких відстанях використовують дві пари окулярів або мультифокальний їх вид.

Відповідь проста: існують особливі лінзи для вікової далекозорості, які забезпечують нормальний зір на різних відстанях, і які можна носити у повсякденному житті, не знімаючи 12-16 годин.

Корекція пресбіопії контактними лінзами

Якими лінзами коригується пресбіопія? Це мультифокальні контактні лінзи, де є кілька робочих оптичних зон. Переводячи погляд між зонами, людина добре бачить на будь-якій дистанції.

Сьогодні існує безліч варіантів прогресивних лінз, які не вимагають чіткої фіксації. Людина може спокійно обертати зіницями, і не боятися потрапити до “неправильної” зони.

Контактна корекція пресбіопії: переваги та недоліки

Безперечні переваги контактних лінз при пресбіопії:

  • відмінний зір на різних відстанях;
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • практичність — у лінзах можна займатися спортом, бути активними, не боячись пошкодити їх;
  • у разі втрати лінзи її легко замінити, на відміну від окулярів;
  • у контактних лінзах бічне поле зору ширше, ніж у мультифокальних окулярах.

Серед недоліків контактної корекції можна назвати такі:

  • висока ціна;
  • частота заміни лінз;
  • складний період звикання;
  • у деяких людей може бути непереносимість матеріалу контактних лінз.

Оцінивши всі плюси та мінуси, ви самі можете обрати для себе комфортний варіант корекції зору, а також не забувайте консультуватися з офтальмологом у клініці «Ексімер» (Київ).

Підбір контактних лінз при пресбіопії

Контактні лінзи у разі пресбіопії можна підібрати у кабінеті офтальмолога. Для початку вам проведуть комплексну діагностику та узнають чи немає протипоказань до носіння лінз. Після цього потрібно дізнатися гостроту зору та визначитися з діоптріями для обох очей.

Подальший підбір здійснюється залежно від індивідуальних характеристик очей пацієнта та його потреб у повсякденному житті.

Види контактних мультифокальних лінз

Контактні лінзи поділяють на кілька видів відповідно до різних параметрів.

За кількістю оптичних зон:

  • Біфокальні. Забезпечують добрий зір лише у двох зонах — дальній та ближній.
  • Мультифокальні або прогресивні мають безліч оптичних зон, що забезпечує гарний зір на всіх відстанях з плавним переходом між зонами.

Щодо терміну заміни виділяють:

  • щоденні контактні лінзи, які потрібно міняти кожного ранку;
  • місячні лінзи — найпопулярніший варіант з терміном заміни кожні 30 днів;
  • лінзи, які потрібно міняти через 3-6 місяців.

Будова контактних лінз буває:

  • Біфокальною. Зона ближнього бачення знаходиться внизу лінзи, а верхня зона розрахована на зір у далечінь. Такі вироби повинні бути чітко зафіксовані на зіниці, інакше зони перемістяться. Тому внизу лінзи є невеликий зріз.
  • Концентричні біфокальні лінзи з чергуванням оптичних зон по колу. Виробники поміщають до центру лінзи різні зони. Вироби не вимагають чіткої фіксації та можуть обертатися, забезпечуючи добрий зір.
  • Асферичні лінзи. Сила заломлення змінюється від центру до периферії. Центральна зона забезпечує добрий зір поблизу.

Монозір — варіант носіння контактних лінз при пресбіопії

Дуже часто лікарі рекомендують пацієнтам тактику монозору за допомогою контактних лінз. Суть цього методу полягає у тому, що основне зорове навантаження на провідному оці.

Щоб коригувати зір таким чином, в одне око вставляється лінза з добавкою пресбіопії, а в інше — лінза для міопії. Залежно від потреб пацієнт поперемінно використовує одне чи інше око.

Якими лінзами коригується пресбіопія в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві

Після того, як лікар в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) провів діагностику зору, вам можуть запропонувати наступні варіанти контактних мультифокальних лінз:

  1. Bausch&Lomb “PureVision”. Контактні лінзи “Pure Vision 2 пресбіопія” мають тризонну прогресивну структуру, виконані з силікон-гідрогеля, який пропускає кисень втричі більше, ніж інші м’які лінзи. Оптика розрахована на місяць носіння, рекомендується знімати лінзи через 16 годин безперервного використання. У них плавний закруглений край для гарної посадки та м’якої взаємодії з оком. Підходять для людей, які ведуть активний спосіб життя. При виготовленні використано запатентовану технологію, яка дозволяє зменшити відблиски та ореоли при погляді на джерело світла.
  2. Bausch&Lomb “Soflens Multifocal” — це лінзи з гідрогелю. Вони асферичні, дозволяють бачити на різних дистанціях, термін заміни – 1 місяць.
  3. Cooper Vision “Biofinity Multifocal” — лінзи від американського виробника оптики. При виготовленні використовується технологія Акваформ, яка дозволяє утримувати вологу у лінзі та допомагає кращому проникненню кисню до ока. Це забезпечує комфорт при носінні, зменшує необхідність використання крапель для зволоження очей. Biofinity розраховані на місяць безперервного носіння, ви можете не знімати їх навіть уночі, але необхідно проконсультуватися з офтальмологом, якщо ви хочете носити їх таким чином. Спеціальний силікон-гідрогелевий матеріал захищений від накопичення білкових відкладень.
  4. Alcon — лінзи для вікової далекозорості. Air Optix plus Hydra Glyde Multifocal – лінзи, розраховані на місяць носіння. У пролонгованому режимі їх можна не знімати 7 днів та 6 ночей після попередньої консультації офтальмолога. Лінзи виготовлені з силікон-гідрогеля високої якості, підходять для тих, хто відчуває постійну сухість очей при контактній корекції.
  5. Одноденні контактні лінзи. Мають всі якості професійної оптики, але відрізняються терміном заміни. Їх потрібно міняти кожну добу. Деякі лікарі вважають такі лінзи гігієнічнішими та практичнішими. Серед подібної оптики у нашій клініці пропонують лінзи “Біотра пресбіопія” від Bausch&Lomb, а також Alcon “Dailies”.

Всі контактні лінзи мають високу якість матеріалів, що забезпечують комфортний зір після адаптації до них. Якщо ви ще не користувалися контактним методом корекції, офтальмолог сам встановлює лінзи у ваші очі та навчає, як це робити у майбутньому.

Рекомендації щодо носіння контактних лінз при пресбіопії

Рекомендації від професійних офтальмологів для власників мультифокальних лінз:

  1. Використовуйте зволожувальні краплі для очей перед сном та перед тим, як одягнути лінзи.
  2. Один-два рази на день використовуйте краплі для видалення білкових відкладень на лінзі для забезпечення чіткості зображення.
  3. Знімайте контактні лінзи на ніч, якщо в інструкції не заявлено можливості пролонгованого носіння.
  4. Дотримуйтесь чітких термінів заміни лінз. По-перше, це важливо для якості самої оптики, по-друге, для ваших очей. Якщо занадто довго носити пересохлі лінзи, можна отримати серйозне запалення або спровокувати розвиток патології.

Обов’язково відвідувати офтальмолога раз на 6 місяців для відстеження динаміки прогресування пресбіопії та діагностики інших змін в оці.

Звикання до мультифокальних лінз

Період адаптації залежить від особливостей фізіології пацієнта. Чим “гнучкіше” мозок сприймає візуальну інформацію, тим легше проходить звикання.

Основне завдання — адаптуватися до швидкої зміни фокусу при переведенні погляду у різні оптичні зони — у далечінь, на близьку відстань. Перший час, поки мозкові центри тільки знайомляться з новим зором, предмети та контури видно нечітко. Зазвичай такий період триватиме до 2 тижнів. Поступово пацієнт отримує чіткішу картинку.

Найефективніший спосіб звикнути швидше до нового зору носити лінзи цілий день. Так ви змушуєте мозок адаптуватися до абсолютно нових правил вашого зору. Якщо робити перерви у носінні, мозкові центри швидко повертаються до звичного способу фокусування.

Протипоказання до мультифокальних контактних лінз

Якщо у вас виявлена пресбіопія, корекція прогресивними лінзами, а також контактними лінзами неможлива у наступних випадках:

  • наявність катаракти та глаукоми;
  • косоокість;
  • ушкодження рогівки;
  • ністагм;
  • непереносимість матеріалу контактних лінз;
  • неможливість виконувати правила щодо їх догляду.

Будь-які протипоказання може виявити офтальмолог під час консультації щодо підбору контактних лінз.

Як ще можна допомогти очам при пресбіопії

Крім лінз, вікова далекозорість сьогодні виправляється окулярами, а також лазерною корекцією зору. Унікальна німецька технологія побачила світ ще у 2009 році. Сьогодні вона нарешті доступна в Україні, у Києві у клініці «Ексімер». Завдяки лазерній корекції пресбіопії пацієнт отримує максимально якісні параметри зору на трьох відстанях — близькій, далекій та проміжній. Після операції немає потреби носити окуляри або контактні лінзи. Але за 2-3 тижні до корекції лікар порекомендує носити лінзи, якщо ви цього ніколи не робили. Так ви можете оцінити кінцевий результат лазерної корекції та швидше звикнути до нього.

Замовлення лінз при віковій далекозорості

Якщо підбирати для корекції пресбіопії якісні контактні лінзи, то ціна їх може бути високою. Дуже часто вартість залежить від виробника. Хоча контактна корекція вважається відносно недешевим методом, вона практична та естетична. Тому багато хто обирає саме контактні лінзи при віковій далекозорості.

Купити контактні лінзи при пресбіопії в Україні можна у найближчій оптиці. Але максимально комфортний варіант вам можуть підібрати лише у професійному офтальмологічному центрі. У київській клініці «Ексімер» ви можете не тільки пройти діагностику, обрати лінзи, а й придбати їх. Звертайтесь за телефоном, вказаним на сайті!

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ