Увага! Під час карантинних обмежень з 20.03 ми працюємо у звичному режимі!
В  нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris с технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ КВІТНЯ!
-50% на комплексну діагностику зору
Лазерна корекція зору будь-якої складності за єдиною ціною – 11 900 грн (за одне око)
(методика LASIK/LASEK з технологією коррекції зору 5D-EyeLASIK)

-40% на комплексну діагностику зору для дітей

Лікування катаракти – спеціальна ціна –
9 999 грн (за одне око)

-50% на комплексну діагностику зору для пенсіонерів

Термін дії акцій до 30.04.21

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування далекозорості

Лікування далекозорості – клініка «Ексімер» пропонує найбільш прогресивні способи і методи лікування далекозорості. Метод підбирається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням особливостей його зорової системи, віку, способу життя, побажань до якості зору.

Симптоми далекозорості

Далекозорість слабкого ступеня може протікати без будь-яких симптомів, погіршення зору в цьому випадку компенсується за рахунок роботи аккомодационного апарату. А ось при середньому ступені захворювання вже виникає потреба в віддаленні розглянутихпредметів від очей і збільшенні яскравості освітлення – все, що розташоване дуже близько, бачиться розпливчастими. Відзначаються болі в очних яблуках, області надбрівних дуг і перенісся, швидка зорова стомлюваність. Далекозорості високого ступеня характеризується вираженим зниженням зору як поблизу, так і далеко, почуттям розпирання і «піску» в очах, високої зорової втомлюваності, сильними головними болями.

Інформація

За останніми даними, в країнах Європи і США у більш ніж 70% людей діагностується вікова далекозорість вже після 40 років.

Ступені далекозорості:

 • слабка – до + 2 D
 • середня – до + 5 D
 • висока – понад + 5 D

Діагностика далекозорості

При підозрах на далекозорість в клініці «Ексімер» проводять комплексну діагностику зорової системи, що включає в себе:

 • визначення гостроти зору;
 • вимір рефракції (здатності оптичної системи очі заломлювати світлові промені);
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • ультразвукові дослідження внутрішніх структур ока (в тому числі в непрозорих середовищах);
 • діагностування внутрішніх патологій;
 • дослідження форми і заломлюючої сили рогівки;
 • дослідження поля зору;
 • обстеження стану сітківки та зорового нерва.

Таке ретельне обстеження необхідно для постановки максимально точного діагнозу, – від цього безпосередньо залежать правильність і ефективність подальшого лікування.

Чим небезпечна далекозорість

Вікова далекозорість може доставляти серйозний дискомфорт. Вона супроводжується не тільки проблемами при розгляданні дрібного шрифту, але і постійною напругою очей при спробі фокусування на предметі. Якщо не коригувати далекозорість, можуть з’являтися головні болі, втому і почервоніння очей, погане загальне самопочуття. Рефракционная далекозорість хоча і не є небезпечною для зору, може спричиняти незручності. З огляду на те, що людина в сучасному світі в основному працює на близькій відстані, за комп’ютером, поганий зір при далекозорості серйозно ускладнює життя.

Далекозорість: що робити?

При вікової далекозорості підбираються окуляри, які людина буде надягати для роботи на близькій відстані або читання. Однак для хорошого зору вдалину ці окуляри доведеться знімати. Зараз розроблені біфокальні та прогресивні окуляри, які мають два фокуси – для дали і для близи. Така складна оптика може викликати певні труднощі при звикання до неї і не всім підходить. Є і кардинальний сучасний спосіб позбавлення від далекозорості – рефракції заміна кришталика.

При рефракційної далекозорості способів кардинального вирішення проблеми декілька: лазерна корекція, імплантація факічних лінз і рефракції заміна кришталика.

Існують два методу лікування без операції і з хірургічним втручанням.

Лікування далекозорості без операції

Лазерна корекція зору

При лазерної корекції виправлення зору відбувається за рахунок зміни форми рогівки – природною лінзи очі – за допомогою впливу лазера. Під час корекції рогівці надається форма з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами. Лазерна корекція усуває далекозорість до +4 діоптрій. У клініці «Ексімер» доступні найпрогресивніші методики лазерної корекції, в тому числі: фемтолазерная корекція зору і персоніфікована корекція Custom Vue із застосуванням аберрометріческого аналізу.

Лікування далекозорості хірургічним методом.

Імплантація факічних лінз

Імплантація факічних лінз застосовується для виправлення далекозорості високих ступенів, у випадках, коли природна акомодація ока ще не втрачена. Спеціальна факічних лінза (по суті, аналог контактної лінзи) імплантується всередину очі в задню або передню його камеру через мікродоступ 1,8 мм.

Рефракционная заміна кришталика (ленсектомія)

Рефракционная заміна кришталика застосовується для лікування далекозорості високих ступенів в тих випадках, коли недоцільно проводити лазерну корекцію або втрачена природна здатність кришталика до акомодації. Операція полягає у видаленні прозорого кришталика з одночасною імплантацією штучного (інтраокулярної лінзи) необхідної оптичної сили через мікродоступ 1,8 мм. Рефракционная заміна кришталика також застосовується для лікування пресбіопії (вікової далекозорості).

Профілактика далекозорості

Для попередження розвитку далекозорості важливо:

 • Дотримуватися щадного режиму зорових навантажень, не допускаючи перевтоми очей. Робити паузи в зоровій роботі, чергуючи її з активним відпочинком, – бажано виконувати в перервах вправи гімнастики для очей, що тренують м’язи, що відповідають за акомодацію.
 • Забезпечити достатню і рівномірне освітлення робочого місця.
 • Проводити заходи, спрямовані на оздоровлення і зміцнення організму, вести активний спосіб життя. Для профілактики далекозорості особливо ефективні плавання, а також масаж і контрастний душ комірцевої зони.
 • Урізноманітнити харчовий раціон продуктами, що містять вітаміни групи А і такі мікроелементи, як цинк, мідь, хром, марганець і т.д. Дотримуватися балансу необхідного для організму поєднання білків, жирів і вуглеводів.

Увага!

Необхідно регулярно проходити профілактичні огляди у офтальмолога. Раннє виявлення, грамотна корекція і правильне лікування далекозорості слабкої і середнього ступенів допоможуть уникнути прогресування захворювання і запобігти виникненню небезпечних ускладнень.

Далекозорість і катаракта

Вікова далекозорість (пресбіопія) часто поєднується з іншим віковим захворюванням – катарактою (помутнінням кришталика). Механізми розвитку цих двох захворювань відмінні один від одного, хоча і мають схожі причини – вікові зміни. При катаракті вони стосуються кришталика, він мутніє і перешкоджає проходженню світлових променів до сітківки. При пресбіопії погіршення зору пов’язане з ослабленням м’язів, що утримують кришталик, втратою його еластичності, і, як наслідок, втратою акомодації. Тому, навіть позбувшись від катаракти, людина не позбавляється від вікової далекозорості, і для того, щоб добре бачити зблизька, йому необхідні очки. Сьогодні позбутися одночасно і від катаракти, і від далекозорості можна за допомогою ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи зі спеціальними оптичними характеристиками – мультифокальної або псевдоаккомодірующей. Ці лінзи дають можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях, і людина може не використовувати окуляри або контактні лінзи для читання, письма, при роботі з дрібними деталями.

А чи знаєте ви?

Поширений міф: короткозорим людям вікова далекозорість не загрожує. Нібито «мінус» на «плюс» дасть хороший зір. На жаль, в дійсності це не так. При далекозорості еластичність втрачає кришталик, а очне яблуко залишається збільшеним: короткозорість жевріє, далекозорість з’являється. Тому короткозорим людям з віком знадобиться кілька пар окулярів. Вихід: прогресивні або біфокальні окуляри (або контактні лінзи) або кардинальне рішення – рефракційна заміна кришталика.

рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Василега Інна Анатоліївна

Лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ