В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування далекозорості

Гіперметропія або далекозорість – досить поширена проблема із зором, при якій близькі об’єкти здаються розмитими, в той час як віддалені об’єкти залишаються чіткими.

Більшість немовлят народжуються далекозорими, так до першого року життя приблизно у 4% малюків спостерігається далекозорість. Але в міру дорослішання карапуза, цей дефект проходить і зір нормалізується.

Після сорока років у людей розвивається вікова далекозорість або пресбіопія. Тепер, щоб розглянути дрібні цифри або букви, доводиться їх відводити подалі від очей. Ця вікова зміна зору відбувається в силу фізіологічних причин: очні м’язи і передня лінза ока втрачають колишню пружність і гірше відображають промінь світла. Все це призводить до розвитку пресбіопії.

Лікування далекозорості у дорослих

Найпоширенішим і доступним лікуванням далекозорості є носіння окулярів або контактних лінз.

Мета лікування – допомогти сфокусувати промені світла на сітківці, а не за нею, як це відбувається при далекозорості.

Окуляри. Простий і безпечний спосіб поліпшити якість зору поблизу і багато людей, які раніше не носили окуляри, після 40-45 років звертаються за цим способом корекції зору. Важливо, що різноманітність очкових лінз дуже велика і можна підібрати одночасно окуляри і для далекозорості, і для короткозорості, і навіть для астигматизму.

Контактні лінзи. Лінзи доступні в різних матеріалах і конструкціях, в тому числі м’яких і жорстких, газопроникних в поєднанні зі сферичними, торичними, мультифокальними різновидами. Запитайте у свого лікаря про плюси і мінуси контактних лінз, і про те, які лінзи краще всього підібрати для вас.

Апаратне лікування. Дозволяє поліпшити якість зору при далекозорості і зняти перевтому з очей.

Лікування далекозорості у дорослих можливо також оперативним шляхом.

Три основних види хірургії далекозорості:

 1. Імплантація внутрішньоочної факічної лінзи. Ця нескладна процедура при якій хірург-офтальмолог вводить лінзу всередину ока – між рогівкою і кришталиком. І практично відразу після операції людина починає чудово бачити. Переваги цієї методики в тому, що лінзу не потрібно знімати або надягати, з нею можна ходити все життя і мати хороший зір. І важливо, що при цій процедурі – рідний природний кришталик зберігається в оці.
 2. Заміна кришталика на інтраокулярну лінзу. Під час операції інтраокулярна лінза встановлюється в передню або задню камеру ока. Операцію часто призначають при лікуванні катаракти, коли потрібно вирішити відразу дві проблеми: видалити катаракту і позбутися далекозорості. Крім того, мультифокальні інтраокулярні лінзи дозволяють звести використання окулярів до мінімуму і позбутися відразу і короткозорості, і далекозорості.
 3. Лазерна корекція зору. Раніше обмеженням для проведення лазерної корекції зору був вік від 40 років. Але сучасні технології не стоять на місці. І сьогодні в офтальмологічному центрі «Ексімер» можлива вікова лазерна корекція зору, далекозорість при цьому включена в показання.

Тільки у нас вам запропонують ексклюзивну програму «ПресбіМакс», яка включає два види лазерної корекції зору:

 • за допомогою методики Lasik – ПресбіЛасік
 • з використанням фемто-технологій – ПресбіФемто.

Ці лазерні методики корекції зору впливають на рогівку ока, змінюючи її кривизну таким чином, щоб промені світла потрапляли на сітківку, а не позаду неї. Процедура виконується швидко, безпечно і безболісно, з використанням місцевої крапельної анестезії.

Всі перераховані методики корекції вікової далекозорості доступні в офтальмологічних центрах «Ексімер в містах: Київ, Одеса (Україна)

Чим небезпечна далекозорість?

Будь-яке захворювання вимагає грамотного своєчасного лікування, гіперметропія – не виняток. Якщо вчасно не почати лікування з використанням окулярів, лінз або хірургічного втручання, то далекозорість може привести до постійної напруги очей, надмірної сльозотечі, косоокості, головних болів, утруднення при читанні і проблем із координацією рук і очей.

У новонароджених часто спостерігається легка ступінь далекозорості, яка проходить сама по собі в міру зростання ока. При легкому ступені далекозорості деякі діти в ранньому віці не помічають нечіткості зору або пов’язаних з ним ознак і симптомів.

Якщо ж захворювання носить більш важкий характер, в медицині його називають – гіперметропія високого ступеня, то при відсутності лікування дитина піддається підвищеному ризику розвитку інших очних захворювань, таких як «ледаче око» (амбліопія) чи косоокість.

Відсутність лікування вікової далекозорості впливає на загальне самопочуття людини: у неї болять очі, виникають постійні мігрені, а також спостерігається дискомфорт у повсякденному житті, коли складно читати, писати і навіть виконувати покупки в магазині.

Симптоми далекозорості

Якщо ви тримаєте книгу все далі і далі від очей, щоб бачити літери не примруживши очі і не напружуючись, то це може бути ознакою далекозорості.

Навіть не усвідомлюючи, ви можете докладати більше і більше зусиль, щоби знайти ідеальну відстань між очима і об’єктом, при якій зможете добре бачити.

Ось які симптоми далекозорості ви можете помітити:

 • Напруга очей.
 • Головні болі від виконання роботи на близькій відстані.
 • Загальний дискомфорт в очах.
 • Потреба в більшій кількості світла при читанні.
 • Затуманений зір на нормальній відстані для читання.
 • Необхідність тримати матеріал для читання на відстані витягнутої руки.

Хочемо зазначити, що легка ступінь далекозорості може не викликати будь-яких помітних симптомів, але саме тому, за даними Національного інституту очей (США), важливо регулярно перевіряти зір.

Чи можна вилікувати далекозорість у дорослого?

Вікова далекозорість чи пресбіопія – є частиною природного процесу старіння ока. Технічно пресбіопія – це втрата здатності ока змінювати фокус, щоби бачити об’єкти, які знаходяться поруч. Пресбіопія зазвичай починає проявлятися у віці близько 40 років і поступово погіршується приблизно до 60 років, коли зір зазвичай стабілізується. Але є і хороші новини. Якщо ви запитаєте, чи можна виправити далекозорість? Так! Її можна коригувати і лікувати, використовуючи новітні технології.

Залежно від загального стану здоров’я і способу життя можна запропонувати наступні варіанти корекції і лікування далекозорості:

 • Окуляри або контактні лінзи.
 • Апаратне лікування.
 • Лазерна корекція зору.
 • Мультифокальні інтраокулярні лінзи
 • Внутрішньоочні факічні лінзи

Перш ніж, визначитися з методикою лікування далекозорості, обов’язково пройдіть комплексну діагностику зору і консультацію досвідченого офтальмолога. Підберіть саме той варіант лікування, який найкраще відповідає вашому способу життя і стану здоров’я.

Як поліпшити зір при далекозорості?

На жаль, зупинити процес розвитку далекозорості складно. Тим більше, що існує вікова далекозорість – як один із симптомів старіння. Але є методики, які дозволяють поліпшити зір при далекозорості і уповільнити його погіршення з віком.

 1. Правильне освітлення істотно знижує стомлюваність очей.
 2. Щорічні перевірки зору. Стан ваших очей може змінитися буквально за рік, тому регулярно відвідуйте спеціалізований офтальмологічний центр. Обговоріть зі своїм лікарем будь-яку зміну симптомів, яка може бути ознакою серйозного захворювання.
 3. Дотримуйтеся здорової і збалансованої дієти, що містить багато зелених листових овочів.
 4. Робіть фізичні вправи.
 5. Пийте достатньо води, щоб уникнути зневоднення.
 6. Обмежте вживання алкоголю.
 7. Не паліть.
 8. Носіть сонцезахисні окуляри. Вони захищають ніжні тканини ока від шкідливих ультрафіолетових променів.

Для корекції далекозорості застосовують

Численні варіанти корекції зору включають:

Окуляри. Незалежно від того, чи носили ви окуляри через інших проблем із зором чи ні, можливо, зараз настав час переключитися на більш зручні для ваших очей.

 • Окуляри для читання. Їх слід носити тільки для роботи на близькій відстані, наприклад, щоб читати.
 • Біфокальні окуляри. Їх часто призначаються при пресбіопії. Вони являють собою окуляри, які мають два різних рецепта в одній очковій лінзі – і для близької відстані, і для далі.
 • Окуляри з прогресивними лінзами – це лінзи схожі на біфокальні, але з більш плавним переходом між фокусами.
 • Окуляри для роботи за комп’ютером.

Контактні лінзи. Існує безліч контактних лінз, які допоможуть вам краще бачити при далекозорості.

 • Біфокальні контактні лінзи. Вони дозволяють бачити зблизька і вдалину.
 • Мультифокальні контактні лінзи. Схожі на біфокальні лінзи, і ці терміни часто використовуються як синоніми, але мультифокальні лінзи допомагають бачити не тільки поблизу і вдалину, але і на відстані 6-7 метрів.
 • Контактні лінзи з технологією Monovision. Коли на одному оці носять лінзу для роботи на близькій відстані, а на іншому – для далі.

Лазерна корекція зору при далекозорості

Науковий прогрес не стоїть на місці і особливо потужний вплив він справив на офтальмологію. У клініці «Ексімер» вам запропонують найбільш інноваційні технологічні методики лазерної корекції зору. І якщо раніше настання 40-45-річного віку ставало перешкодою для лазерної корекції далекозорості, то тепер це в минулому.

Хочеться відзначити, що за допомогою лазера можна позбутися далекозорості до + 4 діоптрій. У нас в офтальмологічному центрі «Ексімер» вам запропонують такі методики, як:

 • лазерна корекція далекозорості за методикою Lasik,
 • 5D-Eye Lasik,
 • Femto Lasik,
 • технологія «тонкий клапоть».

І тільки в офтальмологічному центрі «Ексімер» проводиться лазерна корекція вікової далекозорості за програмою ПресбіМакс (PrebyMAX), яка складається з 3-х етапів:

 1. Ретельна діагностика. Під час якої перевіряють зір, стан очного апарату і моделюють майбутній зір за допомогою мультифокальних контактних лінз.
 2. Підготовка до операції. Якщо пацієнт підійшов за всіма параметрами для лазерної корекції зору, то проводять детальну підготовку до операції. Потрібно здати ряд аналізів, в тому числі на COVID-19, і якщо ви носите лінзи, то відмовитися від них на деякий час.
 3. Операція. Використовують кілька методик, в залежності від медичних показань і переваг пацієнта.
 • ПресбіЛасік на основі методики Ласік.
 • Пресбі ФемтоЛасік з використанням фемтосекундного лазера для формування клапотя рогівки.

Особливістю проведення лазерної корекції вікової далекозорості, є найбільш ретельна система діагностики і моделювання зору. Лазерну корекцію виконують на ексимерному лазері Schwind Amaris. Плюс використовується особлива технологія виконання лазерної шліфовки рогівки при проведенні операції.

Хірургічне лікування гіперметропії

В силу особливостей будови ока, через високі ступені далекозорості або по іншим медичними показаннями, може бути протипоказана лазерна корекція зору. У цьому випадку лікар-офтальмолог може запропонувати високоефективне безпечне хірургічне лікування гіперметропії, а саме:

 • Застосування інтраокулярної мультифокальної лінзи. Операція полягає у видаленні природнього кришталика і заміні його інтраокулярною лінзою, яка дозволяє бачити і зблизька, і вдалину без окулярів. До речі, ця операція ефективна і при наявності катаракти. Можна відразу прибрати захворювання і позбутися вікової далекозорості.
 • Імплантація факічних лінз. В даному випадку лінза, на зразок контактної, імплантується всередину окас – в порожнину між рогівкою і кришталиком. Важливо, що кришталик при цьому не видаляється.

Апаратне лікування гіперметропії

Одним з ефективних і доведених методів лікування далекозорості, особливо в дитячому віці, є фізіотерапевтичне лікування зору. Це комплекс процедур, призначених для поліпшення зору і підвищення «запасу міцності» очей при далекозорості.

Апаратне лікування гіперметропії в офтальмологічному центрі «Ексімер» проводиться за унікальною методикою, розробленою професіоналами клініки, експертами з величезним досвідом роботи в офтальмології.

Чому апаратне лікування потрібно проходити в «Ексімер»:

 • Комплекс процедур для апаратного лікування кожного пацієнта підбирається індивідуально в залежності від результатів діагностики зору і інших характеристик.
 • Всі процедури проходять безболісно і безконтактно.
 • Новітня апаратура, аналогів якої часто немає в інших спеціалізованих клініках.

У мережі офтальмологічних центрів «Ексімер» кожен пацієнт може отримати найсучасніший комплекс послуг з діагностики та лікування далекозорості.

рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Василега Інна Анатоліївна

Лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Виштак Альона Валеріївна

Офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ