Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування далекозорості

Гіперметропія чи далекозорість — доволі поширена офтальмологічна проблема, при якій близькі об’єкти здаються розмитими, тоді як віддалені залишаються чіткими.

Більшість немовлят народжуються далекозорими. Але у міру дорослішання карапуза цей дефект йде і зір нормалізується.

Після сорока років у людей розвивається вікова далекозорість або пресбіопія. Тепер, щоб розглянути дрібні цифри чи літери, доводиться їх відводити трохи далі від очей. Ця вікова зміна зору відбувається через фізіологічні причини: м’язи та передня лінза ока втрачають колишню пружність і гірше відбивають промінь світла. Усе це призводить до розвитку пресбіопії.

Лікування далекозорості у дорослих

Найпоширенішим і доступним лікуванням далекозорості є носіння окулярів або контактних лінз.

Мета лікування — допомогти сфокусувати промені світла на сітківці, а не за нею, як це відбувається при далекозорості.

Окуляри. Простий і безпечний спосіб покращити якість зору поблизу. Багато людей, які раніше не носили окуляри, після 40-45 років звертаються за цим способом корекції зору. Важливо, що різноманітність лінз дуже велика та можна підібрати одночасно окуляри і для далекозорості, і для короткозорості, і навіть для астигматизму.

Контактні лінзи. Лінзи доступні у різних матеріалах і конструкціях, у тому числі м’яких та жорстких, газопроникних у поєднанні зі сферичними, торичними, мультифокальними різновидами. Запитайте у свого лікаря про плюси та мінуси контактних лінз, і про те, які з них краще підібрати для вас.

Апаратне лікування. Дозволяє покращити якість зору при далекозорості та зняти перевтому з очей.

Лікування далекозорості у дорослих можливе також оперативним шляхом.

Три основні види хірургії далекозорості:

  1. Імплантація внутрішньоочної факічної лінзи. Це нескладна процедура, при якій хірург-офтальмолог вводить лінзу всередину ока – між рогівкою та кришталиком. І практично відразу після операції при далекозорості людина починає чудово бачити. Переваги цієї методики у тому, що лінзу не потрібно знімати чи надягати, з нею можна ходити все життя й мати гарний зір. І важливо, що при цій процедурі рідний природний кришталик зберігається в оці.
  2. Заміна кришталика на інтраокулярну лінзу. Під час операції інтраокулярна лінза встановлюється у передню чи задню камеру ока. Оперативне лікування часто призначають при катаракті, коли потрібно усунути одразу дві проблеми: видалити катаракту та позбутися далекозорості. Крім того, мультифокальні інтраокулярні лінзи дозволяють звести використання окулярів до мінімуму та вилікувати і короткозорість, і далекозорість.
  3. Лазерна корекція зору. Раніше обмеженням для лікування далекозорості лазером був вік від 40 років. Але сучасні технології не стоять на місці. І сьогодні в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) можлива вікова лазерна корекція далекозорості.

Тільки у нас вам запропонують ексклюзивну програму «ПресбіМакс», яка включає два види лазерного лікування зору:

  • за допомогою методики Lasik — ПресбіЛасік;
  • з використанням Фемто-технологій — ПресбіФемто.

Ці лазерні методики корекції зору впливають на рогівку ока, змінюючи її кривину таким чином, щоб промені світла потрапляли на сітківку, а не ззаду неї. Процедура виконується швидко, безпечно та безболісно, ​​з використанням місцевої крапельної анестезії.

Всі перераховані методики корекції вікової далекозорості доступні в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві.

Чим небезпечна далекозорість?

Будь-яке захворювання потребує правильного своєчасного лікування, гіперметропія – не виняток. Якщо вчасно не розпочати терапію з використанням окулярів, лінз або хірургічного втручання, то далекозорість може призвести до постійної напруги очей, надмірної сльозотечі, косоокості, головних болів, труднощів при читанні та проблем з координацією рук і ніг.

У новонароджених нерідко спостерігається гіперметропія слабкого ступеня, при якій лікування не потрібне, вона проходить сама зі зростанням очей. При легкому ступені далекозорості деякі діти у ранньому віці не помічають нечіткості зору чи пов’язаних з ним ознак і симптомів.

Якщо ж захворювання має важкий характер, у медицині його називають гіперметропією обох очей високого ступеня, то за відсутності лікування дитина піддається підвищеному ризику розвитку інших офтальмологічних захворювань, таких як «ліниве око» (амбліопія) та косоокість.

Відсутність лікування вікової далекозорості впливає на загальне самопочуття людини: у неї болять очі, виникають постійні мігрені, а також спостерігається дискомфорт у повсякденному житті, коли важко читати, писати й навіть виконувати покупки у магазині.

Симптоми далекозорості

Якщо ви тримаєте книгу все далі й далі від очей, щоб бачити букви не примружуючись і не напружуючись, це може бути ознакою далекозорості. Навіть не усвідомлюючи, ви можете докладати більше зусиль, щоб знайти ідеальну відстань між очима та об’єктом, при якій зможете добре бачити.

Ось які симптоми далекозорості ви можете помітити:

  1. Напруга очей.
  2. Головний біль від виконання роботи на близькій відстані.
  3. Загальний дискомфорт в очах.
  4. Потреба у більшій кількості світла під час читання.
  5. Розмитий зір на нормальній відстані для читання.
  6. Необхідно тримати матеріал для читання на відстані витягнутої руки.

Хочемо відзначити, що легкий ступінь далекозорості може не викликати будь-яких помітних симптомів, тож саме тому, за даними Національного інституту очей (США), важливо регулярно перевіряти зір.

Чи можна вилікувати далекозорість у дорослого?

Вікова далекозорість (пресбіопія) є частиною природного процесу старіння ока. Технічно пресбіопія — це втрата здатності ока змінювати фокус, щоб бачити об’єкти, які знаходяться поруч. Пресбіопія зазвичай починає проявлятися у віці близько 40 років і поступово погіршується приблизно до 60 років, коли зір зазвичай стабілізується. Але є й добрі новини. Далекозорість можна коригувати та лікувати, використовуючи новітні технології.

Залежно від загального стану здоров’я та способу життя можна запропонувати такі варіанти корекції й лікування далекозорості:

  1. Окуляри чи контактні лінзи.
  2. Апаратне лікування.
  3. Лазерна корекція зору.
  4. Мультифокальні інтраокулярні лінзи.
  5. Внутрішньоочні факічні лінзи.

Перш ніж визначитися з методикою лікування далекозорості, обов’язково пройдіть комплексну діагностику зору та консультацію досвідченого офтальмолога. Підберіть саме той варіант лікування, який найкраще відповідає вашому способу життя та стану здоров’я.

Як поліпшити зір при далекозорості?

На жаль, зупинити процес розвитку далекозорості складно. Тим паче, що існує вікова далекозорість – як один з симптомів старіння. Але є методики, які дозволяють покращити зір при далекозорості й уповільнити його погіршення з віком.

  1. Правильне освітлення суттєво знижує втомлюваність очей.
  2. Щорічні перевірки зору. Стан ваших очей може змінитися буквально протягом року, тому регулярно відвідуйте спеціалізований офтальмологічний центр. Обговоріть зі своїм лікарем будь-яку зміну симптомів, яка може бути ознакою серйозного захворювання.
  3. Дотримуйтесь здорової та збалансованої дієти, що містить багато зелених листових овочів.
  4. Робіть фізичні вправи.
  5. Пийте достатньо води, щоб уникнути зневоднення.
  6. Обмежте вживання алкоголю.
  7. Не паліть.
  8. Носіть сонцезахисні окуляри. Вони захищають ніжні тканини очей від шкідливих ультрафіолетових променів.

Для корекції далекозорості застосовують

Численні варіанти корекції зору:

Окуляри. Незалежно від того, чи носили ви окуляри через інші проблеми з зором чи ні, можливо, зараз настав час змінити їх на зручніші для ваших очей.

  1. Окуляри для читання. Їх варто носити тільки для роботи на близькій відстані, наприклад для читання.
  2. Біфокальні окуляри. Їх часто призначаються під час пресбіопії. Вони являють собою окуляри, які мають два різні рецепти в одній лінзі — і для близької, і для далекої відстані.
  3. Окуляри з прогресивними лінзами — це лінзи схожі на біфокальні, але з плавним переходом між фокусами.
  4. Окуляри для роботи за комп’ютером.

Контактні лінзи. Існує безліч контактних лінз, які допоможуть вам краще бачити при далекозорості.

  1. Біфокальні контактні лінзи. Вони дозволяють бачити поблизу й у далечінь.
  2. Мультифокальні контактні лінзи. Подібні до біфокальних лінз, і ці терміни часто використовуються як синоніми, але мультифокальні лінзи допомагають бачити не тільки поблизу і вдалину, але й на відстані 6-7 метрів.
  3. Контактні лінзи з технологією Monovision. Коли на одному оці носять лінзу для роботи на близькій відстані, але на іншому — для далечини.

Лазерна корекція зору при далекозорості

Науковий прогрес не стоїть на місці й особливо сильний вплив він має на офтальмологію. У клініці «Ексімер» (Київ) вам запропонують найінноваційніші технологічні методики лазерної корекції зору. І якщо раніше настання 40-45-річного віку було перешкодою для лазерної корекції далекозорості, то тепер це у минулому.

Хочеться відзначити, що за допомогою лазера можна позбутися далекозорості до +4 діоптрій. У Києві в офтальмологічному центрі «Ексімер» вам запропонують такі методики, як:

  • лазерна корекція далекозорості за методикою Ласік;
  • 5D-Eye Lasik;
  • Femto Lasik;
  • технологія «тонкий лоскут».

Тільки у київській офтальмологічній клініці «Ексімер» проводиться лазерна корекція вікової далекозорості за програмою ПресбіМакс (PrebyMAX), яка складається з 3-х етапів:

  1. Ретельна діагностика. Під час якої перевіряють зір, стан зорового апарату та моделюють майбутній зір за допомогою мультифокальних контактних лінз.
  2. Підготовка до операції. Якщо пацієнт підійшов за всіма параметрами для лазерної корекції зору, проводять детальну підготовку до операції. Потрібно здати низку аналізів, у тому числі на COVID-19, а якщо ви носите лінзи, то відмовитись від них на деякий час.
  3. Операція. Використовують кілька методик, залежно від медичних показань і переваг пацієнта.
  • ПресбіЛасік на основі методики Ласік.
  • Пресбі ФемтоЛасик з використанням фемтосекундного лазера для формування рогівкового лоскута.

Особливістю проведення лазерної корекції вікової далекозорості є ретельніша система діагностики та моделювання зору. Лазерну корекцію виконують на ексимерному лазері Schwind Amaris. А також використовується особлива технологія лазерного шліфування рогівки під час проведення операції.

Хірургічне лікування гіперметропії

Через особливості будови ока, через високі ступені далекозорості чи за іншими медичними показаннями, може бути протипоказана лазерна корекція зору. У цьому випадку лікар-офтальмолог може запропонувати високоефективне безпечне хірургічне лікування гіперметропії, а саме:

  • Використання інтраокулярної мультифокальної лінзи. Операція полягає у видаленні кришталика, що перестав виконувати свої функції, і заміні його інтраокулярною лінзою, яка дозволяє бачити і поблизу, і вдалину без окулярів. До речі, ця операція ефективна й за наявності катаракти. Можна одразу прибрати захворювання, а також позбутися вікової далекозорості.
  • Імплантація факічної лінзи. У такому випадку лінза, на кшталт контактної, вживлюється всередину ока – у порожнину між рогівкою та кришталиком. Важливо, що кришталик при цьому не видаляється.

Апаратне лікування гіперметропії

Одним з ефективних і доведених методів лікування далекозорості, особливо у дитячому віці, є фізіотерапевтичне лікування зору. Це комплекс процедур, призначених для покращення зору та підвищення «запасу міцності» очей при далекозорості.

Апаратне лікування гіперметропії в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві проводиться за унікальною методикою, розробленою професіоналами клініки, експертами з величезним досвідом роботи в офтальмології.

Чому апаратне лікування потрібно проходити в «Ексімер»:

  1. Комплекс процедур для апаратного лікування кожному пацієнту підбирається індивідуально, залежно від результатів діагностики зору та інших характеристик.
  2. Усі процедури проходять безболісно та безконтактно.
  3. Найновіша апаратура, аналогів якої часто немає в інших спеціалізованих клініках.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» кожен пацієнт може отримати найсучасніший комплекс послуг з діагностики та лікування далекозорості, ціна формується індивідуально — відповідно до стану зорової системи.

роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ