В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Система для проведення аберометричного аналізу Wave Scan

Система для проведення аберометричного аналізу – аналізатор хвильового фронту Wave Scan – унікальний діагностичний прилад, який дозволяє визначити всі наявні в зоровій системі оптичні особливості (аберації) як нижчих (короткозорість, далекозорість та астигматизм), так і вищих порядків (кома, дисторсія, сферичні аберації ). Саме наявність або відсутність таких аберацій визначає якісні характеристики зору людини.

В ідеальній зорової системі світлові хвилі при проходженні паралельних променів через оптичну систему ока сходяться на сітківці в одній точці. Зорова система з абераціями відхиляє світлові промені. Цей процес покладено в основу аберометричного аналізу зорової системи людини. В ході проведення аберометрії промінь світла певної хвильової довжини направляється усередину ока, проходить через рогівку, кришталик, склоподібне тіло, потрапляє на сітківку і, відбившись від неї, повертається назад. Аберометр порівнює вихідний і відбитий хвильовий фронт і потім визначає їх різницю (помилку). Власне ця різниця (помилка) хвильових

В ідеальній зорової системі світлові хвилі при проходженні паралельних променів через оптичну систему ока сходяться на сітківці в одній точці. Зорова система з абераціями відхиляє світлові промені. Цей процес покладено в основу аберометричного аналізу зорової системи людини. В ході проведення аберометрії промінь світла певної хвильової довжини направляється усередину ока, проходить через рогівку, кришталик, склоподібне тіло, потрапляє на сітківку і, відбившись від неї, повертається назад. Аберометр порівнює вихідний і відбитий хвильовий фронт і потім визначає їх різницю (помилку). Власне ця різниця (помилка) хвильових.

Один з принципів – аналіз відбитого променя (outgoing refraction aberrometry), який вийшов з ока вперше був описаний в 1900 році Іоганном Хартманом, пізніше модифікований в 1971 році Рональдом Шаком і застосовувався в астрономії для компенсації аберацій в телескопах при проходженні через атмосферу і космічний простір. Ідея використання технології хвильового фронту належить Дж. Білл (1982 рік). У 1988-1994 роках була розроблена технологія використання аберометричного аналізу для діагностики зору. Був розроблений алгоритм реконструкції хвильового фронту.

У рефракційній хірургії аналізатор хвильового фронту (Wavefront) дозволяє виміряти індивідуальні особливості аберацій в 25 разів точніше, ніж за допомогою стандартних методів, наприклад, авторефкератометр. У недавньому минулому оптика ока описувалася тільки так званими абераціями нижчих порядків такими, як короткозорість, далекозорість, астигматизм. Всі інші оптичні дефекти зорової системи позначалися як «складний астигматизм».

Система Wave Scan виконує сканування ока з метою отримання картини аберацій ока людини. Wave Scan перетворює хвильові спотворення в індивідуальну карту зорової системи пацієнта (Acuity Map). Унікальність карти Acuity Map в тому, що вона не обмежується тільки реєстрацією одного аспекту рефракції ока і передньої поверхні рогівки (що зазвичай виконують авторефкератометри), а точно відображає зміну рефракційного статусу всієї оптичної системи (включаючи параметри рогівки, кришталика, склоподібного тіла, стану слізної плівки і всіх камер ока) на основі вимірів спотворень хвильового фронту. Acuity Map дозволяє показати в кольорі аберації по всій поверхні рогівки.

Аберрометра Wave Scan працює спільно з лазерним комплексом VISX Star S4 IR, які проводять лазерну корекцію зору з персоналізованим супроводом Custom Vue. Результат аналізу вхідного і відбитого (який пройшов крізь всі середовища ока, відбився сітківкою і повернувся назад крізь всі середовища ока) хвильових фронтів перераховуються. Потім спеціальна програма моделює таку передню форму рогівки, яка повністю і абсолютно компенсувала б виміряні помилки хвильових фронтів (аберації). Ця індивідуалізована програма заноситься на персональну карту пацієнта – спеціальний диск. Під час лазерної корекції диск поміщається в лазерний комплекс, який зчитує інформацію з диска і за отриманими даними проводить корекцію, формуючи компенсуючу поверхню рогівки, яка могла б тепер забезпечувати оптимальний зір з мінімальними абераціями. Корекція на VISX Star 4S методом лазерної корекції з персоналізованим супроводом Custom Vue відрізняється високою точністю, стабільністю результатів і максимальною безпекою.

Принцип роботи Wave Scan

Оптична головка проектує пучок світлових променів на сітківку. Промені відбиваються від сітківки і надходять в хвильовий пристрій з сенсорними датчиками Хартмана-Шака (Hartmann-Shack). Відбитий пучок відображається матрицею елементарних лінз на відеокамеру. Кожна лінза матриці збирає світлову інформацію про відхилення різних ділянок зіниці, щоб сформувати зображення світла, що проходить через ці ділянки. На датчику формується масив точок. Пристрій порівнює позиції масиву точок, зібраних датчиком, з теоретичним ідеалом (ідеальною плоскою хвилею). Для ідеальних прямих хвиль кожна фокусна точка збігається з оптичною віссю лінзи, і отримані світлові плями рівновіддалені одна від одної. Для викривлених хвиль фокусні точки зсуваються пропорційно локальному градієнту хвилі, приводячи до несиметричного розташування світлових плям. Система WaveScan відтворює ці фокусні точки як шаблони датчика Hartmann-Shack.

Програма Wave Scan використовує ці дані для розрахунку рефракційних помилок і хвильових аберацій методом розкладання полінома. Рефракційні помилки і хвильові аберації виводяться на дисплей у вигляді різниці оптичного шляху (OPD) між виміряною минаючою хвилею і ідеальною плоскою хвилею.

В процесі аберометричного аналізу система WaveScan перетворює хвильові вимірювання в карту гостроти зору (AcuityMap), об’єктивне кольорове зображення варіацій гостроти зору по всій поверхні зіниці. Карти гостроти зору можуть складатися для показу всіх сферичних, циліндричних і хвильових помилок; тільки аберацій високих порядків; або коригуємої WaveScan гостроти зору з використанням адаптаційної оптики.

Що може вплинути на чинники хвильового аналізу?

  • Патології слізної плівки можуть значно вплинути на якість хвильового аналізу, так само, як на топографію і на інші діагностичні методи. Навіть при нормальних рогівці і інших оптичних елементах неоднорідна слізна плівка призводить до значних хвильових аберації.
  • Помутнения или отмеченные аберрации. Системы волновых измерений не выявляют помутнения, но позволяют визуально оценить катаракту или прочие изменения хрусталика. Кроме того возможны затруднения волновых измерений глаза, связанные, например, с рубцами или кератоконусом.
  • Миоз. Глаза с относительно суженными зрачками также может быть трудно проанализировать, может потребоваться фармакологическое расширение, так как малый размер зрачка не позволяет полностью и корректно провести анализ волнового фронта. Аберрации высоких порядков более очевидны при расширенном зрачке.
Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ