В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика зору у дітей

Навіщо дітям потрібна діагностика зору?

У нормі зорова система дитини формується, як відомо, до 15 років. Найбільш активно розвиток йде до шести-семи років, триває і в шкільні роки. Проте зір дітей піддається впливу багатьох негативних чинників: ранні і надмірні зорові навантаження, недотримання зорового режиму, несприятлива екологічне становище, спадкові чинники. При цьому діти, особливо маленькі, зазвичай, самі рідко скаржаться на зір, і навіть найуважніші батьки можуть не помітити, що почалися зміни. Визначити потенційні загрози і виявити приховані процеси навіть у самому їх початку і отримати повну картину стану зорової системи дитини можна тільки після комплексного обстеження зорової системи. Регулярна і правильно проведена діагностика дає можливість своєчасно провести профілактику або лікування і, таким чином, уникнути багатьох серйозних проблем із зором – наприклад, прогресуючої короткозорості, косоокості або амбліопії. Адже гнучка зорова система дитини добре реагує не тільки на негативний вплив, але і на лікувальну дію.

Коли треба відвідувати дитячого офтальмолога?

Перший огляд дитини офтальмологом проводиться ще в пологовому будинку, його завдання – виявлення вроджених захворювань (катаракта, пухлини, глаукома, запальні захворювання). Обов’язковий огляд дітей, що народилися раніше терміну для виключення патології сітківки – ретинопатії недоношених та атрофії зорового нерва.

Існують певні періоди, коли навіть при відсутності патологій потрібно перевіряти зір: у віці місяць, три місяці (за рекомендацією невролога), півроку, одного року, трьох років, шести-семи років, в третьому-п’ятому, дев’ятому і 11-му класах. Якщо у дитини вже є зміни в зоровій системі, огляди потрібно проводити раз на рік, якщо є серйозні патології – кожні півроку.

Увага!

Батькам потрібно звернутися до офтальмолога, не чекаючи планового огляду, якщо вони помітили, що погляд дитини неясний, затуманений; якщо в два – три місяці дитина не фіксує погляд на обличчі дорослого, не впізнає маму; якщо одне або обидва ока відхиляються від правильного положення, якщо одне око відкривається не повністю або малюк повертає всю голову для того, щоб подивитися на вас. У шкільному віці приводом для хвилювання можуть бути такі ознаки: дитина тре очі, примружується, низько нахиляється при читанні і письмі, скаржиться на головні болі, швидко втомлюється.

Чим відрізняється комплексна діагностика від звичайної перевірки зору?

У багатьох поліклініках, дитячих садах і школах, як правило, до сих пір застосовується застаріла технологія визначення гостроти зору за допомогою таблиці, що висить на стіні. Така перевірка дає уявлення про один параметр зорової системи – гостроту зору, і навіть «одиниця» у дітей далеко не завжди означає, що все в порядку і їх зору нічого не загрожує. Такі огляди у шкільного окуліста, на відміну від комплексної діагностики, не покажуть ті процеси, які відбуваються у зоровій системі дитини. У клініках «Ексімер» проводиться повна діагностика всієї зорової системи дитини із застосуванням комп’ютеризованого обладнання.

Переваги перевірки зору дитини в клініках «Ексімер»

 • За один візит ви отримуєте повну картину про стан зорової системи дитини, консультацію дитячого офтальмолога і при необхідності – програму профілактики або лікування.
 • У клініках «Ексімер» діють спеціалізовані дитячі відділення, де зібрані всі сучасні можливості для комплексної діагностики зору у дітей.
 • Клініки обладнані комплексом комп’ютеризованих діагностичних приладів, що дозволяють всебічно оцінювати стан зору маленьких пацієнтів і при необхідності лікування індивідуально підбирати його з застосуванням максимально ефективних методів.
 • У вартість комплексної діагностики зору в клініках «Ексімер» входять необхідні дослідження і консультація офтальмолога.
 • Дитячі лікарі-офтальмологи мають великий досвід роботи навіть з самими маленькими пацієнтами.
 • Параметри, визначені під час обстеження, зберігаються в базі даних і дають можливість лікарю спостерігати процеси в динаміці, що дуже важливо для формування зорової системи дитини, а також коригувати хід лікування.
 • Дитячі відділення клінік «Ексімер» організовані й продумані так, що тут комфортно перебувати як дітям, так і батькам.

Особливості діагностики зору у дітей в клініках «Ексімер»

 • Відвідування клінік «Ексімер» починається з візиту до дитячого офтальмолога. Лікар розпитає дитину і її батьків про скарги, спосіб життя, зорові навантаження. У клініках «Ексімер» працюють досвідчені дитячі офтальмологи, які вміють знайти спільну мову з маленькими пацієнтами.
 • Діти не завжди можуть адекватно пояснити, як вони бачать. Для обстеження дітей в клініках «Ексімер» застосовуються спеціальні педіатричні діагностичні апарати нового покоління, які дозволяють зняти всі необхідні свідчення безконтактно, швидко і з високою точністю. Це особливо важливо при перевірці зору у зовсім маленьких дітей. Унікальний педіатричний авторефрактометр PlusOptix A09 дозволяє виміряти рефракцію (силу заломлення оптичної системи ока) у дітей будь-якого віку (включаючи немовлят). Всі вимірювання за допомогою цього обладнання проводяться в ігровій формі.

 • Діагностичне обстеження зорової системи дитини включає процедуру розширення зіниці. Вона безпечна, проте вимагає деякого часу. Розширення зіниці необхідне для отримання об’єктивних даних про зорову систему дитини, для виключення вроджених патологій, а, якщо зір погіршується, дозволяє визначити справжню причину для правильного підбору лікування.
 • За підсумками діагностичного обстеження дитячий лікар-офтальмолог дає рекомендації щодо зорових навантажень, при необхідності – призначає комплекс профілактичних або лікувальних (апаратних, фізіотерапевтичних) процедур, підбирає окуляри або контактні лінзи.

Дослідження, що входять в програму діагностики зору у дітей в клініках «Ексімер»:

 • вимір гостроти зору;
 • вимір рефракції;
 • огляд очного дна з розширеною зіницею;
 • вимірювання довжини очного яблука, кривизни рогівки, глибини передньої камери ока і розміру кришталика;
 • перевірка бінокулярних функцій (здатності мозку створювати одне об’ємне зображення з тих, які бачить кожне око окремо);
 • перевірка полів зору;
 • визначення запасу акомодації.

За показаннями призначаються:

 • визначення стану сітківки при непрозорих середовищах ока (наприклад, вродженій катаракті);
 • безконтактне вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • детальне дослідження структур ока;
 • візуальне дослідження передньої камери ока;;
 • огляд очного дна для оцінки стану сітківки, диску зорового нерва, судин очного дна;
 • дослідження рогівки на аналізаторі переднього відділу очного яблука.

Чому не можна відразу після діагностики зору підібрати окуляри і контактні лінзи?

Комплексне офтальмологічне обстеження передбачає огляд при розширеній зіниці для дослідження внутрішніх структур ока та визначення рефракції (міопії, гіперметропії, астигматизму). Під час підбору окулярів або моделювання контактних лінз враховується ще й комфорт від того чи іншого способу корекції. Визначитися у стані циклоплегії (насамперед дитині) складно. Тому на підбір окулярів або контактних лінз потрібно записатися окремо. Виняток (підбір окулярів на етапі діагностики) – вік дитини до 3-х років або акомодаційна косоокість.

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 1175 700
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 480 456
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога (динамічне спостереження після лікування) 420 399
Консультація Головного лікаря центру Прожоги С.А. 650 618
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Свищева Наталія Петрівна

Лікар-офтальмолог другої  категорії дитячого відділення, ортокератолог
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ