АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика зору у дітей

Навіщо дітям потрібна діагностика зору?

Зорова система дитини формується зазвичай до 18 років. Найактивніший розвиток триває до шести-семи років, продовжується й у шкільні роки. Зір дітей схильний до впливу багатьох негативних факторів: ранні та надмірні зорові навантаження, неправильний зоровий режим, несприятливі екологічні обставини, спадкові фактори. При цьому діти, особливо маленькі, як правило, самі рідко скаржаться на зір, і навіть уважні батьки часто можуть не помітити порушення зору у дітей.

Визначити потенційні загрози та виявити приховані процеси навіть на їхньому початку, а також отримати повну картину стану зорової системи дитини можна лише після комплексного обстеження. Регулярна та правильно проведена діагностика дітей з порушеннями зору дає можливість своєчасно провести профілактику або лікування і таким чином уникнути багатьох серйозних проблем із зором – наприклад, прогресуючої короткозорості, косоокості чи амбліопії. Адже гнучка зорова система дитини добре реагує не лише на негативний вплив, а й на лікувальну дію.

Коли треба відвідувати дитячого офтальмолога?

Вперше перевіряє зір дитині офтальмолог ще у пологовому будинку, його завдання – виявлення вроджених захворювань (катаракта, пухлина сітківки, глаукома, запальні захворювання). Обов’язковим є огляд дітей, що народилися раніше терміну для виключення патології сітківки – ретинопатії недоношених та атрофії зорового нерва.

Існують певні періоди, коли навіть за відсутності патологій потрібна перевірка зору у дітей: у віці місяця, пів року, трьох років, шести-семи років, у третьому-п’ятому, дев’ятому та одинадцятому класах. Якщо у дитини вже є порушення зору, огляди повинні відбуватися щорічно, якщо є серйозні патології – раз на шість місяців.

Увага!

Батькам необхідно записатися на обстеження очей у дітей, не чекаючи на плановий огляд, якщо вони помітили, що погляд дитини неясний, затьмарений; якщо у два-три місяці дитина не фіксує погляд на обличчі дорослого, не впізнає маму; якщо одне чи обидва ока відхиляються від правильного становища, якщо одне око відкривається не у повному обсязі або малюк повертає всю голову для того, щоб подивитись на вас. У шкільному віці тривожними симптомами можуть бути такі ознаки: дитина тре очі, примружується, низько нахиляється при читанні та письмі, скаржиться на головний біль, швидко втомлюється.

Чим відрізняється комплексна діагностика від звичайної перевірки зору?

У багатьох поліклініках, дитсадках і школах, зазвичай, досі застосовується застаріла технологія визначення гостроти зору за допомогою таблиці, що висить на стіні. Така перевірка дає уявлення про один параметр зорової системи – гостроту зору, і навіть «одиниця» у дітей далеко не завжди означає, що все добре та їхньому зору нічого не загрожує. Швидкі огляди у шкільного окуліста, на відміну від комплексної комп’ютерної діагностики, не покажуть ті процеси, які проходять у зоровій системі, що формується. В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) проводиться повна діагностика усієї зорової системи дитини з застосуванням комп’ютеризованого обладнання. Точна діагностика дітей з порушеннями зору дозволить дізнатися про причину та ступінь захворювання, а також призначити ефективне лікування.

Переваги перевірки зору дитини в клініках «Ексімер»

 1. За один візит ви отримуєте повну картину про стан зорової системи дитини, консультацію дитячого офтальмолога та за необхідності – програму профілактики чи лікування.
 2. У клініці «Ексімер» (Київ) діють спеціалізовані дитячі відділення, де зібрано всі сучасні можливості для комплексної діагностики зору у дітей.
 3. Клініка оснащена комплексом комп’ютеризованих діагностичних приладів, що дають змогу всебічно оцінювати стан зору маленьких пацієнтів і при необхідності лікування – індивідуально підібрати його з використанням максимально ефективних методів.
 4. У ціну комплексної дитячої діагностики зору у клініці «Ексімер» (Київ) входять необхідні дослідження та консультація офтальмолога.
 5. Дитячі лікарі-офтальмологи мають великий досвід роботи навіть з найменшими пацієнтами.
 6. Параметри, визначені у ході комп’ютерної діагностики зору у дітей, зберігаються у базі даних і дають можливість лікарю спостерігати процеси у динаміці, що дуже важливо для зорової системи, що формується, а також коригування ходу лікування.
 7. Дитяче відділення клініки «Ексімер» у Києві організоване та продумане так, що тут комфортно перебувати як дітям, так і батькам.

Особливості діагностики зору у дітей в клініках «Ексімер»

 • Прийом в офтальмологічному центрі «Ексімер» розпочинається з візиту до дитячого офтальмолога. Лікар розпитає дитину та її батьків про скарги, спосіб життя, зорові навантаження. У клініці працюють досвідчені лікарі, які можуть порозумітися з маленькими пацієнтами.
 • Для обстеження дітей у клініці «Ексімер» (Київ) застосовуються спеціальні педіатричні діагностичні апарати нового покоління, які дозволяють зняти всі необхідні показання безконтактно, швидко та з високою точністю. Це особливо важливо при перевірці зору зовсім маленьких дітей. Так, з унікальним педіатричним авторефрактометром PlusOptix A09 можна виміряти рефракцію (силу заломлення оптичної системи ока) у дітей будь-якого віку. Всі виміри за допомогою цього обладнання проводять в ігровій формі.

 • Діагностичне обстеження зорової системи дитини передбачає процедуру розширення зіниці. Вона безпечна, проте потребує певного часу. Розширення зіниці необхідно для отримання об’єктивних даних про зорову систему дитини, для виключення вроджених патологій, а якщо зір погіршується, то дозволяє визначити справжню причину для правильного вибору лікування.
 • За підсумками діагностичного обстеження дитячий офтальмолог дає рекомендації щодо розподілу зорових навантажень, при необхідності – призначає комплекс профілактичних або лікувальних (апаратних, фізіотерапевтичних) процедур, підбирає окуляри чи контактні лінзи.

Дослідження, що входять до програми діагностики зору у дітей у клініці «Ексімер» у Києві:

 • вимірювання гостроти зору;
 • вимірювання рефракції;
 • огляд очного дна з розширеною зіницею;
 • вимірювання довжини очного яблука, кривини рогівки, глибини передньої камери ока та розміру кришталика;
 • перевірка бінокулярних функцій (здатності мозку створювати одне об’ємне зображення з тих, які бачить кожне око окремо);
 • перевірка полів зору;
 • визначення запасу акомодації.

За показаннями призначаються:

 • визначення стану сітківки при каламутних середовищах (вродженій катаракті);
 • безконтактне вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • детальне дослідження структур ока;
 • візуальне дослідження передньої камери ока;
 • огляд очного дна з метою оцінки стану сітківки, диска зорового нерва, судин очного дна;
 • дослідження рогівки на аналізаторі переднього відділу очного яблука.

Чому не можна відразу після діагностики зору підібрати окуляри

Сучасне повне діагностичне обстеження передбачає огляд при розширеній зіниці для дослідження внутрішніх структур ока та очного дна. Правильно підібрати окуляри при такому стані неможливо, тому для підбору окулярів або контактних лінз вам знадобиться окремий візит до клініки «Ексімер».

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 2400 1200
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 1500 456 1200
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Провідний офтальмохірург, лікар офтальмолог вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Cвіщова Наталія Петрівна

Лікар офтальмолог  дитячого відділення, член Асоціації дитячих офтальмологів України «АДОУ», фахівець з ортокератологічного лікування
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС