В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування прогресуючої короткозорості (міопії)

Прогресуюча короткозорість, що це?

Прогресуюча короткозорість або міопія – це стан, при якому зір погіршується більш ніж на одну діоптрію в рік в результаті патологічного росту очного яблука.
Прогресуюча міопія може розвинутися в тих випадках, коли причина погіршення зору – невірна (подовжена) форма очного яблука.

У нормі довжина передньо-задньої осі очного яблука у дорослої людини – 24 мм, а при прогресуючої короткозорості вона може досягати 30 мм і більше. Подовження очі на кожен міліметр призводить до збільшення короткозорості на 3 діоптрії. Тому при прогресуючої короткозорості зір може погіршитися до – 20-25 діоптрій.

Не можна плутати прогресуючу короткозорість з суб’єктивним відчуттям зниження гостроти зору, викликаним тривалим зоровим перенапруженням і пов’язаним з ним спазмом акомодації. Виявити прогресуючу міопію можна тільки за допомогою комплексної діагностики зору при розширеній зіниці.

Коли розвивається прогресуюча короткозорість?

Як правило, міопія прогресує у дітей в шкільні роки, в період найбільш інтенсивних зорових навантажень.

Діагностика прогресуючої короткозорості

У клініках «Ексімер» проводиться комплексна діагностика зорової системи, що дозволяє виявити причину міопії, досліджувати і оцінити стан структур очного дна. Однак зробити висновок, прогресує захворювання чи ні, можна лише після динамічного спостереження – як правило, протягом року. Тому людям з короткозорістю важливо регулярно – раз на рік (дітям – раз на півроку) проходити діагностику зору з обов’язковим розширенням зіниці. Якщо короткозорість не припиняє прогресувати і виявлено, що стан становить небезпеку для зорової системи, приймається рішення про хірургічне лікування.

Чим небезпечна прогресуюча міопія

Залишати без нагляду лікарів прогресуючу короткозорість дуже небезпечно. Як правило, прогресуюча міопія викликана подовженням очного яблука. При такому стані, крім істотного зниження гостроти зору, відбувається натяг і витончення сітківки, що може призвести до незворотних змін її центральних відділів, порушень в судинній оболонці ока, розривів і відшарування сітківки аж до втрати зору.

Лікування прогресуючої міопії в клініках «Ексімер»

Для зупинки прогресування короткозорості і нормалізації обмінних процесів в судинної і сітчастої оболонках очі в офтальмологічних клініках «Ексімер» застосовується ефективний і надійний хірургічний спосіб – склеропластікой. Втручання направлено на зміцнення склери – зовнішньої оболонки ока – в патологічно змінених відділах.

Проведення склероукрепляющая операції доцільно тільки в тому випадку, якщо прогресуючу міопію викликає саме зміна розмірів очі.

В ході операції склеропластики в очне яблуко вводиться спеціальна пластинка, яка служить своєрідним «каркасом» склери, таким чином зміцнюючи стінки ока, призупиняє його ріст і розвиток короткозорості. Проведення склероукрепляющая операції також сприяє збільшенню числа судин, які живлять задній полюс ока, тим самим покращуючи кровопостачання очного яблука.

Втручання займає 15-20 хвилин і проводиться під місцевою крапельної анестезією в режимі «одного дня». Рекомендований вік проведення операції – 8-6 років.

Результат лікування прогресуючої короткозорості

Хірургічне лікування прогресуючої міопії прогресуючої короткозорості направлено на запобігання ускладнень, пов’язаних зі збільшеним розміром очного яблука, стабілізацію короткозорості і поліпшення харчування очі. У 95% пацієнтів після проведення склеропластики відзначено стабілізацію короткозорості або значне уповільнення темпів її прогресування. При цьому сама короткозорість жевріє і вимагає оптичної корекції. Після стабілізації короткозорості можливе проведення лазерної корекції зору, що дозволить кардинально вирішити проблему поганого зору.

Прогресуюча короткозорість і сітчатка

При прогресуючої короткозорості можуть утворитися периферичні дистрофії сітківки, і з’являється ризик її відшарування. У таких випадках в клініках «Ексімер» проводиться зміцнення сітківки за допомогою процедури лазерної коагуляції сітківки. Ця процедура виконується протягом 10-15 хвилин, без госпіталізації пацієнта, під місцевою крапельної анестезією, вона безболісна і безпечна.

Переваги лікування прогресуючої короткозорості в клініках «Ексімер»

  • Застосування передових і ефективних методик. Клініки «Ексімер» мають всі технічні можливості для надання офтальмологічних послуг максимально якісно, із застосуванням найпередовіших і ефективних методик діагностики та лікування захворювань очей.
  • Високі стандарти лікування. Кваліфікація і величезний практичний досвід лікарів дозволяють проводити всі види мікрохірургічних втручань на гідному професійному рівні.
  • Швидке і комфортне лікування. Всі процедури проводяться без необхідності госпіталізації, в комфортному для пацієнтів режимі.
  • Добре переноситься анестезія. При проведенні процедур застосовується місцева крапельна анестезія, добре переноситься пацієнтами будь-якого віку.
Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ