Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування прогресуючої короткозорості (міопії)

Прогресуюча короткозорість, що це?

Прогресуюча короткозорість або міопія — це стан, при якому зір погіршується більш ніж на одну діоптрію на рік внаслідок патологічного зростання очного яблука.

Прогресуюча міопія може розвинутись у тих випадках, коли причина погіршення зору – неправильна (довга) форма очного яблука.


У нормі довжина передньозадньої осі очного яблука у людини — 24 мм, а при прогресуючій короткозорості у дорослих вона може досягати 30 мм і більше. Подовження ока на кожен міліметр призводить до збільшення короткозорості на 3 діоптрії. Тому при прогресуючій короткозорості зір може погіршитися до -20-25 діоптрій.

Не можна плутати прогресуючу короткозорість з суб’єктивним відчуттям зниження гостроти зору, викликаним тривалою зоровою перенапругою та пов’язаним з нею спазмом акомодації. Визначити методи лікування прогресуючої міопії можна лише після комплексної діагностики зору при розширеній зіниці.

Коли розвивається прогресуюча короткозорість?

Зазвичай міопія прогресує у дітей у шкільні роки, у період найінтенсивніших зорових навантажень.

Діагностика прогресуючої короткозорості

У клініці «Ексімер» (Київ) проводиться комплексна діагностика зорової системи, що дозволяє визначити причину міопії, досліджувати та оцінити стан структур очного дна. Проте зробити висновок, чи прогресує захворювання ні, можна лише після динамічного спостереження — зазвичай протягом року. Тому людям з короткозорістю важливо регулярно – раз на рік (дітям – раз на пів року) проходити діагностику зору з обов’язковим розширенням зіниці. Якщо короткозорість не перестає прогресувати і стан становить небезпеку для зорової системи, приймається рішення про хірургічне лікування.

Чим небезпечна прогресуюча міопія

Залишати без спостереження лікарів прогресуючу короткозорість дуже небезпечно. Адже прогресуюча міопія спричинена подовженням очного яблука. При такому стані, крім суттєвого зниження гостроти зору, відбувається натягнення та витончення сітківки, що може призвести до незворотних змін її центральних відділів, порушень судинної оболонки ока, розривів та відшарування сітківки аж до втрати зору.

Лікування прогресуючої міопії в клініках «Ексімер»

Для зупинення прогресування короткозорості та нормалізації обмінних процесів у судинній та сітчастій оболонках ока в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) застосовується ефективний та надійний хірургічний спосіб – склеропластика. Втручання спрямоване на зміцнення склери (зовнішньої оболонки ока) у патологічно змінених відділах.

Проведення такої операції доцільно лише у тому випадку, якщо прогресуючу міопію викликає саме зміна розмірів ока.

У ході операції склеропластики в очне яблуко вводиться спеціальна пластинка, яка є своєрідним «каркасом» склері, таким чином зміцнює стінки ока та зупиняє його зростання та розвиток короткозорості. Проведення цієї процедури також сприяє збільшенню кількості судин, які живлять задній полюс ока, тим самим покращуючи кровопостачання очного яблука.

Втручання займає 15-20 хвилин та проводиться під місцевою крапельною анестезією у режимі «одного дня». Рекомендований вік проведення операції – 6-8 років.

Результат лікування прогресуючої короткозорості

Хірургічне лікування прогресуючої міопії спрямоване на запобігання появі ускладнень, пов’язаних зі збільшеним розміром очного яблука, стабілізацію короткозорості та покращення живлення ока. У 95% пацієнтів після проведення склеропластики відзначено стабілізацію короткозорості чи значне уповільнення темпів її прогресування. При цьому сама короткозорість не зникає та потребує оптичної корекції. Після стабілізації короткозорості можливе проведення лазерної корекції зору, що дозволить усунути проблему поганого зору.

Прогресуюча короткозорість і сітчатка

При прогресуючій короткозорості можуть утворитися периферичні дистрофії сітківки, і виникає ризик її відшарування. У таких випадках у Києві у клініці «Ексімер» проводиться зміцнення сітківки за допомогою процедури лазерної коагуляції сітківки. Ця процедура виконується протягом 10-15 хвилин, без госпіталізації пацієнта, під місцевою крапельною анестезією, вона безболісна та безпечна.

Переваги лікування прогресуючої короткозорості в клініках «Ексімер»

  1. Застосування передових та ефективних методик. У клініки «Ексімер» є всі технічні можливості для надання офтальмологічних послуг максимально якісно, ​​з застосуванням найпередовіших та найефективніших методик діагностики й лікування захворювань очей.
  2. Високі стандарти лікування. Кваліфікація та величезний практичний досвід лікарів дозволяють проводити всі види мікрохірургічних втручань на гідному професійному рівні.
  3. Швидке та комфортне лікування. Усі процедури проводяться без необхідності госпіталізації, у комфортному для пацієнтів режимі.
  4. При проведенні процедур застосовується місцева крапельна анестезія, що добре переноситься пацієнтами будь-якого віку.
  5. Прийнятні ціни, акції та програма лояльності.
Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ