В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування амбліопії або «лінивого ока» у дітей

В офтальмологічних клініках «Ексімер» проводиться лікування амбліопії («лінивого ока») – функціонального, зворотнього зниження зору, при якому одне з двох очей майже (або взагалі) не задіяне в зоровому процесі.

Причини розвитку амбліопії у дітей

Амбліопія, як правило, стає наслідком невирішених офтальмологічних проблем. Найчастіше амбліопія розвивається на тлі вроджених порушень оптики очного яблука: астигматизму, різниці рефракції в очах, далекозорості, вродженої короткозорості (навіть невеликому ступені). Поширена причина амбліопії – косоокість. У рідкісних випадках вона розвивається при тривало існуючій перешкоді для надходження світла до сітківки, наприклад, при помутнінні рогівки, вродженому помутнінні кришталика (катаракті), опущенні верхньої повіки (птозі). Протікає захворювання абсолютно непомітно. У тому випадку, якщо амбліопія – порушення вроджене, дитина не знає, що можна бачити якось по-іншому, сприймає все як норму і не скаржиться на зір. Виявити причини амбліопії можна лише за допомогою ретельного діагностичного обстеження зорової системи, оскільки вони дуже індивідуальні.

Діагностика амбліопії

Амбліопію найчастіше неможливо виявити самостійно, і захворювання не проходить з часом. Нерідкі випадки, коли людина вже в дорослому віці, випадково закривши одне око, з’ясовує, що інше її око не бачить. Саме тому лікарі наполегливо рекомендують проходити регулярне діагностичне обстеження щонайменше 1 раз на рік. Крім того, фахівці відзначають, що амбліопія може розвиватися при тривалій відсутності корекції аномалії рефракції, коли дитина не носить окуляри або контактні лінзи, і очі просто не знають, що таке «бачити добре», а що таке «бачити погано».

Від чого залежить позитивний результат?

Дитячі офтальмологи рекомендують проходити діагностику зору регулярно – раз на рік, адже головне – не упустити момент! Існує спеціальний термін, що визначає час, коли ефективність лікування амбліопії найбільш висока – «чутливий період», який закінчується до восьми-дев’яти років. Тому чим раніше виявлена амблиопия і розпочато відповідне лікування, тим більша ймовірність повного одужання.

Лікування амбліопії

Лікування амбліопії – непростий багатоступінчастий процес, що вимагає зусиль і від дитини, і від батьків, але збереження зору того варто. Лікування націлене на усунення причини, після чого зусилля спрямовуються на відновлення функцій зорового аналізатора, тобто на підвищення гостроти зору.

Підхід до лікування амбліопії – виключно індивідуальний. Лікування амбліопії може проходити за кількома напрямками: тренування амбліопічного ока, правильна корекція аметропії (дефекту оптики) і усунення косоокості. У клініках «Ексімер KIDS» комплекс лікування підбирає дитячий офтальмолог на основі даних діагностичного обстеження та з урахуванням безлічі факторів. Процедури кожній дитині призначаються строго індивідуально, результати на всіх етапах відслідковуються лікуючим лікарем.

Комплекс «Реамед» ( «Амбліокор») при лікуванні амбліопії

При лікуванні амбліопії перш за все необхідно активізувати «ліниве» око. Для цього в клініці «Ексімер» застосовується найбільш ефективний на сьогоднішній день комплекс «Реамед» («Амбліокор»), заснований на принципі роботи біологічного зворотного зв’язку. Терапевтичне лікування за допомогою «Реамед» дозволяє в ігровій формі нормалізувати роботу центральних відділів головного мозку, що відповідають за зір. Ефективність лікування суттєво підвищується в поєднанні «Реамед» з іншими видами терапії, що відновлюють функції зорового нерва, сітківки, фокусуючої системи очі, тощо. Грамотно підібране плеоптичне лікування – це «золотий стандарт» в отриманні позитивного результату.

Для того щоб змусити «ліниве» око працювати, існує ще один метод – оклюзія ока, що бачить краще. Проводити цю маніпуляцію слід тільки за рекомендацією і під строгим контролем лікаря.

Вчасно проведене комплексне терапевтичне лікування амбліопії дозволяє відновити гостроту зору. Пам’ятайте, що успіх багато в чому залежить і від самих батьків. Не відкладайте візит до дитячого офтальмолога, дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря і не сподівайтеся, що амбліопія «пройде сама».

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 1175 700
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 480 456
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога (динамічне спостереження після лікування) 420 399
Консультація Головного лікаря центру Прожоги С.А. 650 618
Склеропластика 7500 7125
Програма апаратного лікування оптимальна (курс 10 занять) 3600 3420
Програма апаратного лікування підвищеної ефективності (курс 10 занять) 4600 4370
Виправлення косоокості (операція на одному м’язі) 6000 5700
Виправлення косоокості (операція на двох м’язах) 10000 9500
Фізіотерапевтичне лікування (курс 10 занять) 1400 1330
Програма лікування зорової втоми (курс 10 занять) 2300 2180
Программа апаратного лікування оптимальна (курс 10 занять) 3600 3420
Программа апаратного лікування підвищеної ефективності (курс 10 занять) 4600 4370
Масаж комірцевої зони (10 сеансів) 2400 2280
Масаж спини (10 сеансів) 2900 2760
Програма комп’ютерної нейротерапії – АМБЛІОПІЯ RevitalVision 15000 15000
Підбір сферичних окулярів 200 190
Підбір призматичних окулярів 350 332
Підбір м’яких контактних лінз 200 190
Навчання по використанню м’яких контактних лінз та консультація по догляду за ними 100 95
ОРТОКЕРАТОЛОГІЯ. Лінзи нічного носіння Paragon (на 2 ока) 12200
рік
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Головний лікар київського центру «Ексімер», офтальмохірург, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Свищева Наталія Петрівна

Лікар-офтальмолог другої  категорії дитячого відділення, ортокератолог
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ