АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування амбліопії або «лінивого ока» у дітей

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) проводиться лікування амбліопії або «лінивого ока» у дітей, – функціонального, оборотного зниження зору, при якому одне з двох очей майже (або взагалі) не залучене до зорового процесу.

Чому розвивається амбліопія у дитини

Захворювання зазвичай є наслідком невирішених офтальмологічних проблем. Амбліопія буває слабкого, середнього, високого (важкого) ступенів. Найчастіше недуга розвивається на тлі вроджених порушень оптики очного яблука: астигматизму, різниці рефракції в очах, далекозорості у дітей, вродженої короткозорості (навіть невеликого ступеня). Поширена причина амбліопії — косоокість. У поодиноких випадках вона розвивається при тривалій перешкоді для надходження світла до сітківки, наприклад, при помутнінні рогівки, вродженому помутнінні кришталика (катаракті), опущенні верхньої повіки (птозі). Протікає захворювання абсолютно непомітно. У тому випадку, якщо амбліопія – порушення вроджене, дитина не знає, що можна бачити якось інакше, сприймає все як норму та не скаржиться на зір. Визначити причини амбліопії можна лише з допомогою ретельного діагностичного обстеження зорової системи.

Діагностика амбліопії у дітей

Амбліопію у дітей найчастіше неможливо виявити самостійно, оскільки характерні ознаки цього захворювання відсутні. Непоодинокі випадки, коли людина вже у дорослому віці, випадково заплющивши одне око, з’ясовує, що інше її око не бачить. Саме тому лікарі рекомендують проходити регулярне діагностичне обстеження не рідше 1 разу на рік. Крім того, фахівці відзначають, що амбліопія може розвиватися за тривалої відсутності корекції патології рефракції, коли дитина не носить окуляри чи контактні лінзи, і очі просто не знають, що таке “бачити добре”, а що таке “бачити погано”.

Чи можна вилікувати амбліопію у дітей?

Дитячі офтальмологи рекомендують з метою профілактики регулярно щорічно проходити діагностику зору. Існує спеціальний термін, який визначає час, коли ефективність лікування амбліопії найвища – «чутливий період», що закінчується до восьми-дев’яти років. Тому чим раніше виявлено амбліопію у дітей дошкільного віку, визначено її причини та розпочато відповідне лікування, тим більша ймовірність повного одужання.

Як лікувати амбліопію у дітей

Лікування амбліопії у дітей – непростий багатоступеневий процес, що вимагає зусиль і від дитини, і від батьків, але збереження зору того варте. Лікування націлене на усунення причини, після чого зусилля спрямовуються на відновлення функцій зорового аналізатора, тобто підвищення гостроти зору.

Підхід до лікування амбліопії – виключно індивідуальний. Терапія може відбуватися за декількома напрямками: тренування амбліопічного ока, правильна корекція аметропії (дефекту оптики) та усунення косоокості. У клініці «Ексімер» (Київ) комплекс лікування підбирає дитячий офтальмолог на основі даних діагностичного обстеження та з урахуванням безлічі факторів. Процедури кожній дитині призначаються суворо індивідуально, результати на всіх етапах відстежуються лікарем.

Комплекс «Реамед» («Амбліокор») при лікуванні амбліопії

При лікуванні амбліопії насамперед необхідно активізувати «ліниве» око. Для цього у клініці «Ексімер» застосовується найефективніший наразі метод апаратного лікування – комплекс «Реамед» («Амбліокор»), заснований на принципі роботи біологічного зворотного зв’язку. Терапевтичне лікування за допомогою «Реамеда» дозволяє в ігровій формі нормалізувати роботу центральних відділів головного мозку, які відповідають за зір. Ефективність лікування суттєво підвищується у поєднанні «Реамеда» з іншими видами терапії, що відновлюють функції зорового нерва, сітківки, фокусувальної системи ока. Правильно підібране апаратне лікування – це «золотий стандарт» у боротьбі з амбліопією.

Для того, щоб змусити «ліниве» око працювати, існує ще один метод — оклюзія, або заклеювання ока, що бачить краще. Проводити цю маніпуляцію варто лише за рекомендацією та під суворим контролем лікаря протягом не більше двох з половиною місяців.

Вчасно проведене комплексне терапевтичне лікування амбліопії дозволяє відновити гостроту зору до повної нормалізації. Пам’ятайте, що успіх багато у чому залежить від самих батьків. Не відкладайте візит до дитячого офтальмолога, дотримуйтесь рекомендацій лікаря, не нехтуйте оптичною корекцією та не сподівайтеся, що амбліопія «пройде сама».

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Базове діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 2400 1200
Повторне діагностичне обстеження з консультацією лікаря-офтальмолога 1500 456 1200
Програма апаратного лікування оптимальна (курс 10 занять) 4300 3420
Програма апаратного лікування підвищеної ефективності (курс 10 занять) 5500 4370
Виправлення косоокості (операція на одному м’язі) 8500 5700
Виправлення косоокості (операція на двох м’язах) 14500 9500
Фізіотерапевтичне лікування (курс 10 занять) 2000 1330
Програма лікування зорової втоми (курс 10 занять) 2800 2180
Программа апаратного лікування оптимальна (курс 10 занять) 4300 3420
Программа апаратного лікування підвищеної ефективності (курс 10 занять) 5500 4370
Програма комп’ютерної нейротерапії – АМБЛІОПІЯ RevitalVision 16500 15000
Підбір сферичних окулярів 350 190
Підбір призматичних окулярів 600 332
Навчання по використанню м’яких контактних лінз та консультація по догляду за ними 250 95
ОРТОКЕРАТОЛОГІЯ. Лінзи нічного носіння (на 2 ока) 15650 – 16600
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Провідний офтальмохірург, лікар офтальмолог вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Cвіщова Наталія Петрівна

Лікар офтальмолог  дитячого відділення, член Асоціації дитячих офтальмологів України «АДОУ», фахівець з ортокератологічного лікування
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС