В офтальмологічних клініках «Ексімер» проводиться лікування амбліопії («лінивого ока») – функціонального, зворотнього зниження зору, при якому одне з двох очей майже (або взагалі) не задіяне в зоровому процесі.
Причини розвитку амбліопії у дітей
Амбліопія, як правило, стає наслідком невирішених офтальмологічних проблем. Найчастіше амбліопія розвивається на тлі вроджених порушень оптики очного яблука: астигматизму, різниці рефракції в очах, далекозорості, вродженої короткозорості (навіть невеликому ступені). Поширена причина амбліопії – косоокість. У рідкісних випадках вона розвивається при тривало існуючій перешкоді для надходження світла до сітківки, наприклад, при помутнінні рогівки, вродженому помутнінні кришталика (катаракті), опущенні верхньої повіки (птозі). Протікає захворювання абсолютно непомітно. У тому випадку, якщо амбліопія – порушення вроджене, дитина не знає, що можна бачити якось по-іншому, сприймає все як норму і не скаржиться на зір. Виявити причини амбліопії можна лише за допомогою ретельного діагностичного обстеження зорової системи, оскільки вони дуже індивідуальні.
Діагностика амбліопії
Амбліопію найчастіше неможливо виявити самостійно, і захворювання не проходить з часом. Нерідкі випадки, коли людина вже в дорослому віці, випадково закривши одне око, з’ясовує, що інше її око не бачить. Саме тому лікарі наполегливо рекомендують проходити регулярне діагностичне обстеження щонайменше 1 раз на рік. Крім того, фахівці відзначають, що амбліопія може розвиватися при тривалій відсутності корекції аномалії рефракції, коли дитина не носить окуляри або контактні лінзи, і очі просто не знають, що таке «бачити добре», а що таке «бачити погано».
Від чого залежить позитивний результат?
Дитячі офтальмологи рекомендують проходити діагностику зору регулярно – раз на рік, адже головне – не упустити момент! Існує спеціальний термін, що визначає час, коли ефективність лікування амбліопії найбільш висока – «чутливий період», який закінчується до восьми-дев’яти років. Тому чим раніше виявлена амблиопия і розпочато відповідне лікування, тим більша ймовірність повного одужання.
Лікування амбліопії
Лікування амбліопії – непростий багатоступінчастий процес, що вимагає зусиль і від дитини, і від батьків, але збереження зору того варто. Лікування націлене на усунення причини, після чого зусилля спрямовуються на відновлення функцій зорового аналізатора, тобто на підвищення гостроти зору.
Підхід до лікування амбліопії – виключно індивідуальний. Лікування амбліопії може проходити за кількома напрямками: тренування амбліопічного ока, правильна корекція аметропії (дефекту оптики) і усунення косоокості. У клініках «Ексімер KIDS» комплекс лікування підбирає дитячий офтальмолог на основі даних діагностичного обстеження та з урахуванням безлічі факторів. Процедури кожній дитині призначаються строго індивідуально, результати на всіх етапах відслідковуються лікуючим лікарем.
Комплекс «Реамед» ( «Амбліокор») при лікуванні амбліопії
Для того щоб змусити «ліниве» око працювати, існує ще один метод – оклюзія ока, що бачить краще. Проводити цю маніпуляцію слід тільки за рекомендацією і під строгим контролем лікаря.
Вчасно проведене комплексне терапевтичне лікування амбліопії дозволяє відновити гостроту зору. Пам’ятайте, що успіх багато в чому залежить і від самих батьків. Не відкладайте візит до дитячого офтальмолога, дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря і не сподівайтеся, що амбліопія «пройде сама».