В  нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris с технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ ЧЕРВНЯ!
-30% на комплексну діагностику зору
Лазерна корекція зору будь-якої складності за єдиною ціною – 11 500 грн
(методика LASIK/LASEK з технологією коррекції зору 5D-EyeLASIK)

Лікування катаракти фемто-лазером (100% безножова хірургія)
-50% на комплексну діагностику зору для пенсіонерів

Термін дії акцій до 30.06.20

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування амбліопії або «лінивого ока» у дітей

В офтальмологічних клініках «Ексімер» проводиться лікування амбліопії («лінивого ока») – функціонального, зворотнього зниження зору, при якому одне з двох очей майже (або взагалі) не задіяне в зоровому процесі.

Причини розвитку амбліопії у дітей

Амбліопія, як правило, стає наслідком невирішених офтальмологічних проблем. Найчастіше амбліопія розвивається на тлі вроджених порушень оптики очного яблука: астигматизму, різниці рефракції в очах, далекозорості, вродженої короткозорості (навіть невеликому ступені). Поширена причина амбліопії – косоокість. У рідкісних випадках вона розвивається при тривало існуючій перешкоді для надходження світла до сітківки, наприклад, при помутнінні рогівки, вродженому помутнінні кришталика (катаракті), опущенні верхньої повіки (птозі). Протікає захворювання абсолютно непомітно. У тому випадку, якщо амбліопія – порушення вроджене, дитина не знає, що можна бачити якось по-іншому, сприймає все як норму і не скаржиться на зір. Виявити причини амбліопії можна лише за допомогою ретельного діагностичного обстеження зорової системи, оскільки вони дуже індивідуальні.

Діагностика амбліопії

Амбліопію найчастіше неможливо виявити самостійно, і захворювання не проходить з часом. Нерідкі випадки, коли людина вже в дорослому віці, випадково закривши одне око, з’ясовує, що інше її око не бачить. Саме тому лікарі наполегливо рекомендують проходити регулярне діагностичне обстеження щонайменше 1 раз на рік. Крім того, фахівці відзначають, що амбліопія може розвиватися при тривалій відсутності корекції аномалії рефракції, коли дитина не носить окуляри або контактні лінзи, і очі просто не знають, що таке «бачити добре», а що таке «бачити погано».

Від чого залежить позитивний результат?

Дитячі офтальмологи рекомендують проходити діагностику зору регулярно – раз на рік, адже головне – не упустити момент! Існує спеціальний термін, що визначає час, коли ефективність лікування амбліопії найбільш висока – «чутливий період», який закінчується до восьми-дев’яти років. Тому чим раніше виявлена амблиопия і розпочато відповідне лікування, тим більша ймовірність повного одужання.

Лікування амбліопії

Лікування амбліопії – непростий багатоступінчастий процес, що вимагає зусиль і від дитини, і від батьків, але збереження зору того варто. Лікування націлене на усунення причини, після чого зусилля спрямовуються на відновлення функцій зорового аналізатора, тобто на підвищення гостроти зору.

Підхід до лікування амбліопії – виключно індивідуальний. Лікування амбліопії може проходити за кількома напрямками: тренування амбліопічного ока, правильна корекція аметропії (дефекту оптики) і усунення косоокості. У клініках «Ексімер KIDS» комплекс лікування підбирає дитячий офтальмолог на основі даних діагностичного обстеження та з урахуванням безлічі факторів. Процедури кожній дитині призначаються строго індивідуально, результати на всіх етапах відслідковуються лікуючим лікарем.

Комплекс «Реамед» ( «Амбліокор») при лікуванні амбліопії

При лікуванні амбліопії перш за все необхідно активізувати «ліниве» око. Для цього в клініці «Ексімер» застосовується найбільш ефективний на сьогоднішній день комплекс «Реамед» («Амбліокор»), заснований на принципі роботи біологічного зворотного зв’язку. Терапевтичне лікування за допомогою «Реамед» дозволяє в ігровій формі нормалізувати роботу центральних відділів головного мозку, що відповідають за зір. Ефективність лікування суттєво підвищується в поєднанні «Реамед» з іншими видами терапії, що відновлюють функції зорового нерва, сітківки, фокусуючої системи очі, тощо. Грамотно підібране плеоптичне лікування – це «золотий стандарт» в отриманні позитивного результату.

Для того щоб змусити «ліниве» око працювати, існує ще один метод – оклюзія ока, що бачить краще. Проводити цю маніпуляцію слід тільки за рекомендацією і під строгим контролем лікаря.

Вчасно проведене комплексне терапевтичне лікування амбліопії дозволяє відновити гостроту зору. Пам’ятайте, що успіх багато в чому залежить і від самих батьків. Не відкладайте візит до дитячого офтальмолога, дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря і не сподівайтеся, що амбліопія «пройде сама».

Записатися на прийом до офтальмолога

Кожен відвідувач сайту отримує знижку -5% на діагностику зору

при записі на прийом через сайт.

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ