Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування далекозорості у дітей

Кожен малюк з’являється на світ з далекозорістю — це фізіологічна особливість, коли очне яблуко трохи коротше, ніж треба для гарного зору. Але поступово дитина росте, разом з нею росте й око, і коли оптичний фокус опиняється на сітківці, зір нормалізується. Але не у всіх і не завжди.

Причина такого явища найчастіше — спадкова схильність, і діти вже народжуються з анатомічно «коротким» оком. Також бувають випадки травми ока у ранньому віці, які призводять до розвитку далекозорості або гіперметропії (медична назва захворювання) у дітей. Така патологія зустрічається приблизно у 25-30% малюків до року.

Про далекозорість у дітей

Дитина з далекозорістю не може чітко бачити предмети поблизу, оскільки зображення фокусується не на сітківці, а позаду неї. І всі ближні предмети малюк бачить розмитими, зате добре розпізнає все, що знаходиться вдалині.

На щастя, така аномалія рефракції коригується за допомогою окулярів або контактних лінз. Найголовніше – вчасно звернутися до дитячої офтальмології, щоб не допустити розвитку ускладнень. Далекозорість, яку вчасно не почали лікувати, може призвести до розвитку таких захворювань як косоокість і амбліопія. А що вже сказати про психоемоційний стан малюка, якому незручно малювати, грати з конструктором та у пісочниці — все те, чим займаються його однолітки. Тому, перш за все, подбайте про здорове та комфортне життя дитини.

Види далекозорості

Лікарі-офтальмологи розрізняють 3 види далекозорості залежно від ступеня вираженості захворювання: слабкий, середній та високий.

  • Слабкий ступінь далекозорості — до 2 D (діоптрій).

Для маленьких дітей далекозорість до 2 діоптрій вважається нормою. Але якщо у дитини 3-х років ця ситуація не змінюється, то потрібна допомога кваліфікованого офтальмолога.

  • Середній ступінь далекозорості — від 2,25 до 5 D (діоптрій).

За середнього ступеня далекозорості, дитині вже потрібна корекція зору окулярами чи лінзами, тому що їй важко працювати з предметами поблизу.

  • Високий ступінь далекозорості — вище 5,25 D (діоптрій).

При високому ступені далекозорості можливий розвиток патологічних станів, таких як амбліопія або косоокість. Тому потрібно дуже серйозно поставитися до своєчасної діагностики зору у дитини та лікування офтальмологічних захворювань.

Як запідозрити далекозорість у дитини

Поставити правильний діагноз і призначити необхідне лікування дитячий лікар-офтальмолог може лише після комплексної діагностики. Зробити це можна у спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ), де представлено всю необхідну діагностичну апаратуру, яка дозволяє виявити наявність гіперметропії.

Які ж симптоми у поведінці дитини мають насторожити батьків?

  1. У малюка виникають складнощі під час розгляду предметів, які знаходяться поблизу.
  2. Дитина швидко втомлюється, дратується, часто мигає під час зорових навантажень.
  3. Син чи дочка нерідко скаржаться на головний біль, запаморочення після зорових навантажень.
  4. Малюк не любить малювати, грати з дрібними іграшками, складати конструктор, відмовляється читати та розмальовувати.
  5. Дитина іноді зводить очі до центру та намагається дивитися ніби боком.
  6. Крихітка скаржиться на «пісок» в очах і сухість, больові відчуття у ділянці навколо очей.

Якщо у дитини є ці симптоми, обов’язково запишіть її до кваліфікованого лікаря-офтальмолога. Так, в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві вже понад 21 рік працюють з дітками, починаючи від народження і до 18 років. Тут дитині проведуть комплексну діагностику зору та призначать ефективне лікування.

Чому потрібно почати лікування далекозорості прямо зараз

  1. Гіперметропія у дітей часто може призвести до амбліопії та косоокості — патології зору, які серйозно впливають на формування всієї зорової системи. Тому лікування потрібно починати якомога раніше, щоб запобігти ускладненням і створити всі умови для нормального розвитку.
  2. Якщо вчасно розпочато лікування, то вдається регулювати зростання очного яблука, що призводить до зниження ступеня далекозорості та супутніх ускладнень.
  3. Щоб чітко бачити предмети, дітям із гіперметропією доводиться напружувати м’язи очей. Часто юний організм не справляється, а це призводить до зниження гостроти зору та розвитку амбліопії.

Амбліопія або хвороба лінивого ока розвивається тільки у маленьких дітей, тому що зорова система в юному віці дуже гнучка, і кожен негативний фактор може призвести до відхилень у її розвитку.

Все це говорить про те, що лікування далекозорості у дітей не варто відкладати на потім, а необхідно починати тут і зараз.

Методи лікування далекозорості у дітей — залежно від віку дитини та наявності супутніх захворювань, для лікування далекозорості застосовується корекція окулярами та лінзами, а також апаратне лікування.

Окулярна чи контактна корекція далекозорості. Як правило, окуляри підбираються нижче за ступінь гіперметропії. Ця технологія ефективна при лікуванні дітей, оскільки стимулює зростання очного яблука та сприяє зменшенню гіперметропії. Лінзи найбільше підходять для дітей старшого віку.

Але завдяки розвитку сучасних технологій і матеріалів сьогодні є можливість використовувати лінзи навіть дітям молодшого шкільного віку. Це дозволяє зменшити психологічний дискомфорт у дитини, і надає впевненості у колі однолітків.

Апаратне лікування далекозорості чи плеоптика. Ця методика також є частиною терапії та включає різні способи стимуляції зору. Курс лікування гіперметропії у дітей складається з 5-6 різних методик і зазвичай його потрібно проводити кілька разів на рік з перервами у 6 місяців. Остаточну кількість курсів і набір методик визначає лікар-офтальмолог.

Апаратне лікування далекозорості у маленьких дітей призначають після 3 років, нерідко у комплексі з окулярами чи лінзами.

Хочеться додати, що сучасні методики консервативного лікування дитячої гіперметропії дозволяють досягти відмінних результатів і позбавити дитину постійного носіння окулярів.

Після 18 років впоратися з далекозорістю допоможе лазерна корекція зору. Але це не означає, що батькам можна розслабитися та чекати на повноліття дитини. Діяти потрібно відразу після виявлення проблем із зором, оскільки найнебезпечніше – це супутні патології при далекозорості – амбліопія та косоокість. Ці захворювання не піддаються лазерній корекції.

Запобігання розвитку далекозорості у дітей

Діти часто не помічають, що у них знижується гострота зору. Тому рекомендуємо відвідувати офтальмолога у спеціалізованій клініці «Ексімер» (Київ) не рідше одного разу на рік навіть за відсутності скарг. Це допоможе вчасно виявити хворобу та розпочати терапію.

Також щоб не навантажувати очні м’язи дитини, рекомендуємо дотримуватися таких правил:

  1. Читати та писати при хорошому освітленні.
  2. Чергувати активні ігри з зоровими навантаженнями.
  3. Додати у раціон продукти, багаті на вітаміни А, Е, С і групи В.
  4. Контролювати час, проведений перед екраном телефону або планшету.

ВАЖЛИВО!

Планові огляди зору у дитини мають стати правилом:

у 3 місяці, 1 рік та щорічно з профілактичною метою.

Кваліфіковані спеціалісти офтальмологічного центру «Ексімер» у Києві проведуть діагностику дітям, починаючи з народження до 18 років. Записатися на обстеження можна, зателефонувавши за номерами, вказаними у розділі «Контакти» або онлайн на сайті.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ