Працюємо незалежно від графіків відключень!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Косоокість у дітей

лікування косоокості у дітей

У клініці «Ексімер KIDS» (Київ) здійснюється лікування косоокості у дітей: терапевтичне, апаратне, хірургічне.

Причини розвитку косоокості у дітей

Косоокість у дітей – це порушення очей, при якому з’являється відхилення одного чи обох очей почергово при погляді прямо. Причини для розвитку косоокості можуть бути вродженого або набутого характеру: наявність аметропії (далекозорості у дитини, короткозорості, астигматизму) середнього та високого ступенів, травми, захворювання центральної нервової системи, аномалії розвитку та прикріплення окорухових м’язів, їх паралічі та парези, різке зниження гостроти зору одного ока, інфекційні чи соматичні захворювання дитини, стреси.

Чим небезпечна косоокість?

Косоокість — не тільки косметичний дефект. У нормі при симетричному положенні очей зображення предметів потрапляють на центральні області сітківки одного та другого ока. У кортикальних відділах зорового аналізатора відбувається їхнє злиття в єдине бінокулярне зображення. При косоокості злиття не відбувається, і центральна нервова система, щоб захистити організм від двоїння, виключає зображення ока, що косить.

При тривалому існуванні такого стану розвивається функціональне зниження гостроти зору ока, що косить — амбліопія («ліниве око»). Коли одне чи обидва ока не задіяні у зоровому процесі, функції пригнічуються або зовсім втрачаються. Ці зміни відбуваються у зоровій корі головного мозку, і у дорослих вони необоротні.

Лікування косоокості у дітей у клініці «Ексімер» у Києві

В офтальмологічному центрі «Ексімер KIDS» (Київ) при лікуванні косоокості у дітей застосовується комплексний підхід. Програма підбирається індивідуально залежно від багатьох факторів: віку пацієнта, причини косоокості, ступеня та боку відхилення ока, що косить, і багатьох інших. Чим раніше починається лікування дитячої косоокості, що розходиться чи сходиться, тим більше шансів отримати позитивний результат.

Зверніть увагу!

До виправлення косоокості у дітей потрібно приступати відразу ж, як її виявлено (у нашій практиці є лікування косоокості у дітей до року). Якщо відкладати терапію, то зорові функції дитини пригнічуватимуться. У ранньому віці зорова система ще гнучка та чутлива до лікувального впливу, і косоокість можна усунути, не вдаючись до хірургічного втручання.

Які завдання лікування косоокості:

  • підвищення гостроти зору;
  • формування функції бінокулярного зору;
  • запобігання розвитку чи лікування амбліопії;
  • усунення косметичного дефекту;
  • нормалізація балансу внутрішньоочних м’язів.

Лікування косоокості – тривалий, комплексний та багатоетапний процес. Потрібно бути готовим до того, що для успішного позбавлення косоокості знадобиться час і терпіння як від дитини, так і від батьків. Ціна залежить від методу лікування, а також ступеня важкості недуги. Детальніше можна дізнатися у відповідному розділі сайту або за телефоном нашого контакт-центру.

Як лікувати косоокість у дітей

Один з етапів лікування дитячої косоокості – оптична корекція. Вона допомагає запобігти зниженню гостроти зору та не допустити подальшого розвитку косоокості й пригнічення зорових функцій. Проходить під суворим наглядом і контролем лікаря.

Апаратне лікування косоокості спрямоване на запобігання амбліопії та відновлення бінокулярного зору. Воно складається з двох частин:

  1. Плеоптичне лікування спрямоване на лікування амбліопії. Включає оклюзію (заклеювання ока, що краще бачить, щоб змусити включитися у роботу те, що бачить гірше), апаратні процедури для стимуляції: заняття на приладі «Реамед», комп’ютерні програми, лазерну стимуляцію, магнітотерапію.
  2. Ортоптичне лікування спрямоване на розвиток бінокулярного зору. Включає заняття на приладах «Реамед» і «Синоптофор», спеціальні комп’ютерні програми, лазерну стимуляцію, магнітотерапію.

Курси апаратного лікування мають гарний ефект і за певних форм косоокості дозволяють повністю її позбутися без хірургічного втручання.

Хірургічне лікування

До операції для виправлення косоокості у дітей вдаються у тому випадку, коли за допомогою апаратних процедур неможливо досягти бажаного результату, наприклад, у випадках паралітичної косоокості. Рішення про операцію приймається індивідуально, залежно від ступеня прояву патології та багатьох інших факторів. У клініці «Ексімер» (Київ) хірургічне лікування косоокості проходить у щадному режимі, без госпіталізації. Під час лікування дитячої косоокості за допомогою операції враховуються індивідуальні особливості будови зорового апарату кожного пацієнта, операції виконують спеціалісти найвищого класу – досвідчені дитячі офтальмохірурги

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Програма апаратного лікування оптимальна (курс 10 занять) 3410 3240
Програма апаратного лікування підвищеної ефективності (курс 10 занять) 4400 4180
Виправлення косоокості (операція на одному м’язі) 5300 5035
Виправлення косоокості (операція на двох м’язах) 8900 8455
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Прожога Сергій Анатолійович

Провідний офтальмохірург, лікар офтальмолог вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS)
Детальніше

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Cвіщова Наталія Петрівна

Лікар офтальмолог  дитячого відділення, член Асоціації дитячих офтальмологів України «АДОУ», фахівець з ортокератологічного лікування
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз