У клініці «Ексімер» (Київ) проводяться щадні операції з виправлення косоокості у дорослих та дітей.
Хірургічне лікування косоокості у дітей
Пацієнтам, які з тієї чи іншої причини не пройшли лікування у дитинстві або у них розвинулась косоокість вже у дорослому віці, тільки апаратних процедур для усунення недуги та нормалізації зорових функцій зазвичай не достатньо.
Виправлення косоокості за допомогою операції у дорослих спрямоване насамперед на усунення косметичного дефекту. Після втручання рекомендується пройти курс апаратних процедур для реабілітації.
Хірургічне лікування косоокості у дорослих
До хірургічного лікування косоокості у дітей вдаються у тому випадку, коли за допомогою апаратних процедур неможливо досягти бажаного результату, наприклад, у при паралітичній косоокості. Рішення про операцію приймається індивідуально, залежно від ступеня прояву патології та багатьох інших факторів.
У київській клініці «Ексімер» операція на косоокість проходить у щадному режимі без госпіталізації. Враховуються індивідуальні особливості будови зорового апарату кожної дитини. Хірургічне лікування виконують спеціалісти найвищого класу – досвідчені дитячі офтальмохірурги.
Як проходить операція по лікуванню косоокості
Хірургічне лікування з виправлення косоокості у клініці «Ексімер» у Києві виконується:
- у режимі «одного дня»;
- під загальним наркозом або місцевою крапельною анестезією;
- без госпіталізації.
Цього ж дня пацієнт повертається додому. Остаточне відновлення триває близько тижня, проте після такого виправлення косоокості лікарі рекомендують курс апаратного лікування.
Види операцій по усуненню косоокості
Операції при косоокості бувають двох видів: підсилювальні та послаблювальні. У ході послаблювальної операції змінюється місце кріплення м’яза, його пересаджують далі від рогівки. Тобто відбувається ослаблення дії сильного м’яза (того, у бік якого відхилено око).
У ході підсилювальної операції м’яз укорочується шляхом видалення його частини, місце кріплення м’яза до очного яблука залишається незмінним. Тобто посилюється дія слабкого, протилежного м’яза.
Такі хірургічні втручання дозволяють відновити правильний м’язовий баланс, посилити або послабити один з м’язів, що рухають очне яблуко.
Вид операції визначається хірургом вже безпосередньо на операційному столі, тому що при такому хірургічному втручанні необхідно враховувати безліч особливостей: кут косоокості, розташування м’язів у конкретної людини, стан окорухового апарату, вік пацієнта тощо. Зазвичай оперуються кілька м’язів, за деяких видів косоокості — тільки на одному оці. Бувають випадки, коли офтальмохірург виконує комбіновану операцію на обох очах як на сильному, так і на слабкому м’язі. Таке втручання для виправлення косоокості виконується у кілька етапів.
Результати операції по виправленню косоокості
Важливо, що результат хірургічного втручання – це насамперед добрий косметичний ефект. Більшість людей, як дорослих, так і дітей, підлітків постійно відчувають психологічні травми через свою зовнішність. Операція дозволяє розв’язати цю проблему.
У нормі у людини бінокулярний зір – це зір двома очима зі з’єднанням у зоровому аналізаторі (корі мозку) зображень, отриманих кожним оком, у єдиний образ. При косоокості людина позбавлена бінокулярного зору й однієї операції буває недостатньо. Мозок «відвик» з’єднувати два зображення, отримані очима, в одне об’ємне, тому для відновлення бінокулярного зору необхідні постійні вправи. В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) це завдання ефективно допомагає розв’язати комплексна стимуляція зору.