АКЦІЯ! Лазерна корекція зору. Знижка -5000 грн на 1 око.

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Апаратне лікування косоокості

Апаратне лікування, що це?

Апаратне лікування – це комплекс занять на спеціальних приладах, що дозволяє нормалізувати зорові функції.

Апаратне лікування косоокості найефективніше у дитячому віці, коли зорова система ще формується і добре реагує на терапевтичну дію. Курси апаратного лікування у клініці «Ексімер» (Київ) спрямовані на виправлення певних видів косоокості, відновлення гостроти зору, нормалізацію бінокулярних функцій, запобігання розвитку чи лікування амбліопії, яка нерідко супроводжує косоокість. Апаратні процедури також можуть входити до програми, що реабілітує, після хірургічного лікування косоокості як у дітей, так і у дорослих.

Апаратне лікування косоокості направлене:

 • підвищення гостроти зору;
 • формування спільної роботи обох очей;
 • встановлення очей у пряме положення;
 • запобігання розвитку або лікування амбліопії;
 • розвиток стереоскопічного сприйняття – об’ємного, глибинного та просторового зору.

Скільки триває курс апаратного лікування косоокості?

Курс і тривалість апаратних процедур в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) визначаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта відповідно до форми та ступеня косоокості, стану зорової системи. Від цих параметрів залежить і ціна апаратного лікування косоокості.

Курс потрібно проходити 2-3 рази на рік, протягом двох-трьох років повторювати курси апаратного лікування задля досягнення потрібного постійного ефекту. Лікар складає як індивідуальну програму курсів, так і графік оглядів, оскільки у процесі апаратного лікування косоокості контроль має найважливішу роль. Для досягнення ефекту потрібно чітко слідувати графіку лікування та оглядів, не пропускати процедури.

У Києві у клініці «Ексімер» апаратні та фізіотерапевтичні процедури при лікуванні дітей проходять в ігровій формі, тому діти не сприймають їх як лікувальну процедуру та із задоволенням займаються. Всі апарати розташовані у спеціально обладнаних «тренажерних» залах для зручності: нема потреби переміщатися кількома кабінетами. Процес занять контролює лікар.

Комплекс обладнання та програм для апаратного лікування косоокості в клініках «Ексімер»

 • «Синоптофор» – один з основних приладів для тренувань зору при косоокості та інших видах порушення бінокулярної взаємодії очей. «Синоптофор» дозволяє проводити комплекс лікувальних тренувань, за допомогою яких відбувається злиття зображень, отриманих від обох очей, в єдине об’ємне. При косоокості ця функція зазвичай порушена. Заняття на приладі покращують загальну рухливість очей, підвищують запас міцності зорової системи.
 • Комплекс «Амбліокор» («Реамед») застосовується для лікування та профілактики розвитку амбліопії, спазму акомодації, короткозорості, далекозорості, астигматизму. В основі дії пристрою лежить метод відеокомп’ютерного аутотренінгу. Поки дитина дивиться мультфільм, пристрій за допомогою датчиків знімає інформацію про роботу очей, одночасно фіксуючи енцефалограму мозку. При цьому зображення на екрані зберігається тільки під час «правильного» зору та зникає, як тільки він перестає бути чітким. Таким чином прилад змушує мозок підсвідомо скорочувати періоди неконтрастного зору. Подібний підхід оптимізує роботу нейронів зорової кори, а зір при цьому значно покращується.
 • Апарат «Мускулотренер» необхідний для тренування зовнішніх прямих м’язів ока.
 • Апарат «Форбіс» застосовується у разі порушення бінокулярності зору, амбліопії, зниження акомодації.
 • Універсальний лазерний терапевтичний апарат МАКДЕЛ-00.00.08 застосовується в офтальмології для покращення просторового зору, функцій акомодації, гостроти зору. Лазерне випромінювання подається на екран, який розташований за 8-10 см від ока пацієнта. Лікувальна дія проявляється внаслідок спостереження за змінами об’ємів і структури зображення, яке з’являється на екрані, що стимулює роботу рецепторних (нервових) клітин сітківки.
 • У клініці «Ексімер» (Київ) під час лікування косоокості також використовується програмно-комп’ютерний комплекс: комп’ютерна програма «Eye», програмний пакет «Меко», програми «Чібіс», «Relaх», «Клинок» тощо.

Є форми косоокості, коли застосовується лише апаратне лікування та носіння окулярів, а бувають випадки, коли без хірургічного втручання не обійтись. У таких ситуаціях у київському центрі «Ексімер» проводиться щадна операція з виправлення косоокості.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС