В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Апаратне лікування косоокості

Апаратне лікування, що це?

Апаратне лікування – це комплекс процедур на спеціальних приладах, що дозволяють нормалізувати зорові функції.

Апаратне лікування косоокості найбільш ефективне в дитячому віці, коли зорова система ще формується. Курси апаратного лікування в клініках «Ексімер» спрямовані на усунення певних видів косоокості, відновлення гостроти зору, бінокулярних функцій, запобігання розвитку або лікування амбліопії, яка часто супроводжує косоокість. Апаратні процедури також можуть входити в реабілітуючу програму після хірургічного лікування косоокості як у дітей, так і у дорослих.

Апаратне лікування косоокості направлене:

 • на підвищення гостроти зору;
 • на формування спільної роботи обох очей;
 • на встановлення очей у пряме положення;
 • на запобігання розвитку або лікування амбліопії;
 • на розвиток стереоскопічного сприйняття – об’ємного, глибинного і просторового зору.

Скільки триває курс апаратного лікування косоокості?

Курс і тривалість апаратних процедур в клініках «Ексімер» визначає лікар індивідуально кожному пацієнту в залежності від форми і ступеню косоокості, стану зорової системи.

Курси апаратного лікування потрібно проходити 2 – 3 рази на рік та протягом двох-трьох років повторювати для досягнення потрібного постійного ефекту. Лікуючий лікар складає не тільки індивідуальну програму курсів, а й графік оглядів, оскільки в процесі апаратного лікування косоокості контроль відіграє найважливішу роль. Для досягнення ефекту потрібно чітко дотримуватися графіку лікування і оглядів, не пропускати процедури.

У клініках «Ексімер» апаратні і фізіотерапевтичні процедури при лікуванні дітей проходять в ігровій формі, тому діти не сприймають їх як лікувальну процедуру і з задоволенням займаються. Всі апарати розташовані в спеціально обладнаних «тренажерних» залах для зручності: немає необхідності переміщатися по декільком кабінетах. Процес занять контролює лікар, який призначив лікування.

Комплекс обладнання та програм для апаратного лікування косоокості в клініках «Ексімер»

 • «Синоптофор» один з основних приладів для терапії при косоокості та інших видах порушення бінокулярної взаємодії очей. «Синоптофоре» дозволяє проводити комплекс лікувальних тренувань, за допомогою яких відбувається злиття зображень, отриманих від обох очей, в єдине об’ємне. При косоокості ця функція зазвичай порушена. Заняття на приладі також покращують загальну рухливість очей, підвищують запас міцності зорової системи.
 • Комплекс «Амбліокор» ( «Реамед») застосовується для лікування і профілактики розвитку амбліопії, спазму акомодації, короткозорості, далекозорості, астигматизму. В основі дії приладу лежить метод відеокомп’ютерного аутотренінгу. Поки дитина дивиться мультфільм, прилад за допомогою датчиків знімає інформацію про роботу очей, одночасно фіксуючи енцефалограму мозку. При цьому зображення на екрані зберігається тільки під час «правильного» зору і зникає, як тільки воно перестає бути чітким. Таким чином прилад як би примушує мозок підсвідомо скорочувати періоди неконтрастного зору. Подібний підхід оптимізує роботу нейронів зорової кори, а зір при цьому істотно поліпшується.
 • Апарат «Мускулотренер» необхідний для тренування прямих м’язів ока.
 • Апарат «Форбіс» застосовується при порушенні бінокулярного зору, амбліопії, зниженні акомодації.
 • Універсальний лазерний терапевтичний апарат МАКДЭЛ-00.00.08 застосовується для поліпшення просторового зору, функцій акомодації, гостроти зору. Лазерне випромінювання подається на екран, який розташований в 8 – 10 см від ока пацієнта Лікувальна дія виявляється за рахунок спостереження за змінами обсягів і структури зображення, що з’являється на екрані, що стимулює роботу рецепторних (нервових) клітин сітківки.
 • У клініках «Ексімер» при лікуванні косоокості також використовується програмно-комп’ютерний комплекс: комп’ютерна програма «Eye», програмний пакет «Меко», програми «Чайка», «Relaх», «Клинок» та інші.

Є форми косоокості, коли застосовується тільки апаратне лікування і носіння окулярів, а бувають випадки, коли без хірургічного втручання не обійтися. У таких ситуаціях в клініках «Ексімер» проводиться операція по усуненню косоокості.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ