В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Астигматизм у дітей

Астигматизм у дітей. Життя в королівстві кривих дзеркал

Астигматизм – дуже поширене відхилення в роботі зорової системи. З цією проблемою стикається приблизно 40% дітей.

Астигматизм впливає на самопочуття дитини, його розвиток, успішність в школі. А найголовніше, якщо це захворювання не лікувати, то воно може привести до ще більших проблем із зором. Тому так важливо вчасно звернутися до офтальмолога.

Що таке астигматизм?

У нормальному стані рогівка і кришталик ока – мають ідеальну сферичну поверхню, і промені світла, заломлюючись, потрапляють в одну точку (фокус) на сітківці, формуючи чітке зображення. Якщо рогівка або кришталик мають неправильну форму, то точок фокусування буде кілька і зображення буде нечітким, розмитим. Цю помилкову рефракцію ока і називають астигматизмом.

Причини виникнення астигматизму:

 • Вроджені: в 98%-х випадків астигматизм передається у спадок. І дитина вже народжується з цим відхиленням. Тому так важливо якомога раніше показати дитину офтальмологу.
 • Придбані: травми, вірусні або бактеріальні захворювання та ін.
 • До чого призводить астигматизм у дітей

  При астигматизмі дитина бачить предмети деформованими, наприклад, замість точки він бачить риску або овал. Але найгірше те, що при астигматизмі часто розвивається амбліопія. Це захворювання ще називають хворобою «ледачого ока», тому що мозок не обробляє сигнал, що надходить від ока, і те просто перестає працювати.

  Звичайно, якість зору залежить від виду і ступеня астигматизму.

  Види астигматизму:

  Часто астигматизм існує в парі з іншими видами порушення рефракції: короткозорістю (міопічна форма) або далекозорістю (гіперметропічна форма). Так ось, в залежності від того з яким видом відхилення рефракції ока сусідить астигматизм, і виділяють різні його форми:

  Простий міопічний або гіперметропічний астигматизм – коли один меридіан ока дає короткозорість або далекозорість, а другий – нормальну рефракцію і потрапляє в потрібне місце на сітківці.

  Складний астигматизм – Коли обидва меридіана ока мають міопічне або гіперметропічне відхилення різного ступеня.

  Змішаний астигматизм – Коли в одному оці поєднується і далекозорість, і короткозорість.

  При змішаному астигматизмі, коли в одному оці присутні два види рефракції, складно правильно підібрати корекцію. Тому дуже важливо, щоб підбір окулярів або лінз виконував лікар-офтальмолог вищої кваліфікації і з великим досвідом роботи.

  Лікувати змішаний астигматизм можна тільки хірургічним шляхом за допомогою лазерної корекції зору при досягненні 18 років. До цього віку, змішаний астигматизм можна коригувати за допомогою окулярів і контактних лінз.

  Ступені астигматизму:

  • Слабка – до 3 D (діоптрій);
  • Середня – від 3 до 6 D;
  • Сильна – від 6 D і вище.

  Дуже важливо виявити астигматизм, як можна раніше, і почати лікування, щоби спрямувати розвиток зорової системи дитини в потрібне русло. Адже зорова система – дуже складний механізм. Тільки уявіть собі, що близько 40% кори головного мозку займається обслуговуванням однієї лише зорової системи людини.

  Як визначити наявність астигматизму у дитини

  Якщо батьки знають, що у них або у їх родичів є астигматизм, то їм потрібно бути особливо уважними по відношенню до дитини. І по можливості, якомога раніше показати сина або дочку в спеціалізований офтальмологічний центр, такий як «Ексімер». Де ваша дитина зможе пройти комплексну діагностику зору, і кваліфікований дитячий лікар-офтальмолог виявить або навпаки виключить наявність астигматизму у малюка. Також, тут вашій дитині призначать правильне лікування для корекції астигматизму, що дозволить уникнути погіршення зору і розвитку амбліопії або косоокості.

  Які сигнали ще повинні насторожити батьків:

  • Дитина примружується і нахиляє голову, щоб щось розглянути;
  • Під час зорової роботи у дитини болить голова або починається запаморочення;
  • Дитина не хоче читати і писати, і навіть розглядати картинки в книжці;
  • Малюк близько підносить книгу або іграшку до очей, впритул підходить до телевізора.

  Показати дитину лікарю потрібно якомога раніше, тому що високі ступені астигматизму дуже шкідливі для зорової системи і можуть призводити до серйозних захворювань, таких як: амбліопія, косоокість та ін. патології. Також наявність астигматизму впливає на активність дитини і її психічний розвиток.

  Лікування астигматизму у дітей: чим раніше, тим краще

  Якщо у дитини виявлено астигматизм, то це ситуація, яка вимагає негайної корекції в ранньому дитячому віці. Тому що дуже важливо не допустити розвитку більш серйозних захворювань, таких як амбліопія або косоокість.

  Як лікувати астигматизм:

  • Окуляри. Це найпростіший і надійний спосіб корекції астигматизму. Окуляри потрібно носити постійно з самого раннього віку. Правда діти часто відмовляються їх надягати, тому що окуляри заважають, спадають і не дають нормально грати і займатися спортом.
  • Контактні лінзи. Сьогодні є спеціальні лінзи для корекції астигматизму – торичні лінзи і носити їх можна з ранніх років. Рецепт на лінзи повинен виписати лікар. Купувати лінзи можна тільки в спеціалізованій оптиці, де ви впевнені в якості та оригінальності продукції.
  • Нічні жорсткі контактні лінзи Парагон (ортокератология) – це лінзи, які надягають на ніч. Поки дитина спить, лінза працює – вона виправляє кривизну рогівки і зір поліпшується. Вранці дитина знімає лінзи і може весь день ходити без окулярів і добре бачити. Але можливість корекції нічними лінзами залежить від ступеня і виду астигматизму.
  • Лазерна корекція зору. Це хірургічна методика, яка застосовується після 18 років, коли око вже перестає рости. Лікар лазером змінює форму рогівки, надаючи їй потрібний вигин. Лазерна корекція виконується без наркозу, тільки під місцевою крапельною анестезією. Вся процедура займає 10-15 хвилин. Пацієнт починає бачити добре, вже в операційній.

  В офтальмологічному центрі «Ексімер» вам можуть запропонувати найсучасніші методики лазерної корекції зору:

  • Фемто-технологію
  • Технологію «тонкий клапоть»
  • Технологію 5D-Eye LASIK
  • Метод LASIK
  • Метод LASЕK

  ВАЖЛИВО!

  Після того як встановлено діагноз астигматизм, дитина повинна регулярно спостерігатися у лікаря-офтальмолога, проходячи щороку обстеження і коригуючи призначення в міру зростання ока.

  Як попередити розвиток астигматизму у дитини

  Розвиток астигматизму можна загальмувати, використовуючи профілактичні заходи:

  • Дуже важливо створити правильне освітлення в дитячій кімнаті.
  • Чергувати розумову роботу з активними фізичними навантаженнями.
  • Робити регулярно вправи для очей.
  • Забезпечити дитині повноцінне харчування.
  • Уникати використання денних ламп в дитячій кімнаті.

  Чому потрібно звернутися в офтальмологічний центр «Ексімер» для лікування астигматизму

  В офтальмологічному центрі «Ексімер» працює спеціалізоване дитяче відділення «Ексімер Кідс», оснащене найсучаснішим діагностичним обладнанням. Тут приймають досвідчені дитячі лікарі-офтальмологи – експерти в питаннях дитячої офтальмології. До кожної дитини лікар підходить індивідуально і підбирає методику лікування виходячи із результатів діагностики зору.

  Запишіть свою дитину в наш офтальмологічний центр, подбайте про її зір і гарне самопочуття!

  Записатися на прийом до офтальмолога
  ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ