В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування спазма акомодації (помилкової короткозорості)

Помилкова короткозорість (або спазм акомодації) вимагає особливого підходу в діагностиці та лікуванні. Симптоми помилкової короткозорості (погіршення зору вдалину) схожі з істинною, а ось природа захворювання і лікування – різні.

Що таке помилкова короткозорість?

При помилковій короткозорості (спазмі акомодації) причина зниження зору – постійне перенапруження м’яза, що знаходиться всередині ока і відповідає за його фокусування. При істинній (анатомічній) короткозорості відбувається подовження передньозадньої вісі очного яблука.

Причини помилкової короткозорості (спазму акомодації)

Головним фактором розвитку помилкової короткозорості (спазму акомодації) у дітей офтальмологи визнають тривале навантаження на близькій відстані, яке негативно впливає на ще не сформовану дитячу зорову систему. Діти рано навчаються писати і читати, починають «спілкуватися» з комп’ютером та іншими гаджетами. Зір дитини не пристосований до роботи на близькій відстані. У нормі діти від природи далекозорі, тобто вдалину вони дивляться без напруги, а при читанні максимально задіюють фокусування. Тривале навантаження зблизька викликає у дитини стійке перенапруження фокусуючого апарату ока. Цей стан і називається спазмом акомодації і стає однією з головних причин появи короткозорості у дітей.

Чим небезпечна помилкова короткозорість?

Без своєчасного терапевтичного лікування спазм акомодації призводить до розвитку істинної короткозорості. Очне яблуко починає подовжуватися, склера – щільна оболонка ока – стає менш міцною і продовжує розтягуватися, а значить, короткозорість буде прогресувати.

Діагностика помилкової короткозорості

Виявити, що стало причиною погіршення зору дитини – справжня або помилкова короткозорість (спазм акомодації), можливо тільки за допомогою комплексної діагностики зорової системи із застосуванням сучасного обладнання. Правильна постановка діагнозу важлива для підбору програми лікування. Всі сучасні можливості для діагностики є в клініці дитячої офтальмології «Ексімер KIDS».

Чи потрібні окуляри при помилкової короткозорості?

Якщо при істинній короткозорості носіння правильно підібраної оптичної корекції є обов’язковим для забезпечення комфортного зору дитини, то при спазмі акомодації окуляри можуть закріпити ситуацію, що склалася і тільки нашкодити.

Лікування помилкової короткозорості в клініках «Ексімер»

Спазм акомодації вимагає обов’язкового терапевтичного лікування, курс апаратних процедур підбирає лікар. Зорова система дитини формується, вона гнучка і сприйнятлива не тільки до негативних впливів, а й, на щастя, до лікувального втручання. Для лікування спазму акомодації і профілактики істинної короткозорості в офтальмологічних клініках «Ексімер» застосовуються лікувальні програми, які активізують кровообіг і трофіку всіх структур ока, роботу центральних відділів зорового аналізатора, що попереджають погіршення зору. Курс процедур може включати лазерну стимуляцію, вакуумний і лазерний масажі внутрішньоочного циліарного м’яза, магнітотерапію, електростимуляцію і інші процедури. Заняття проходять в ігровій формі. У дітей поліпшується пам’ять, концентрація уваги і координація рухів, разом з цим збільшується «запас міцності» зорової системи, і ймовірність розвитку короткозорості істотно зменшується.

Рекомендації батькам

  • Раз на рік відвідуйте з дитиною офтальмолога.
  • Обмежуйте час, проведений дитиною за комп’ютером і іншими гаджетами.
  • Організуйте правильне освітлення і робоче місце дитини.
  • Слідкуйте, щоб дитина дотримувалася режиму зорових навантажень (його порекомендує лікар). Необхідно робити перерви після кожних 30-35 хвилин роботи за письмовим столом (для молодших школярів – 20-25 хвилин).
  • Для зняття напруги добре допомагає гімнастика для очей.
  • Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі.
  • Слідкуйте за харчуванням: в раціоні повинні бути присутніми білки, вітаміни і мікроелементи, такі як Zn, Mn, Cu, Cr та інші.
  • Навчайте дитину правильно сидіти за робочим столом. Слідкуйте за тим, щоб під час роботи світло падало на книгу або зошит рівномірно, в той же час голова і обличчя повинні залишатися в тіні. Найкраще займатися з настільною лампою, залишаючи при цьому загальне освітлення.

Порушення акомодації розвиваються не тільки в дитячому віці. У людей після 40 років природні зміни акомодації супроводжують вікову далекозорость.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ