Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування спазма акомодації (помилкової короткозорості)

Помилкова короткозорість (або спазм акомодації) потребує особливого підходу при діагностиці та лікуванні. Симптоми помилкової короткозорості (погіршення зору у далечінь) схожі з істинною, а ось природа захворювання та лікування – різні.


Що таке помилкова короткозорість?

При помилковій короткозорості (спазмі акомодації) причина зниження зору — постійна перенапруга м’яза, що знаходиться всередині ока та відповідає за його фокусування. При істинній (анатомічній) короткозорості відбувається подовження передньозадньої осі очного яблука.

Причини помилкової короткозорості (спазму акомодації)

Основним фактором розвитку помилкової короткозорості (спазму акомодації) у дітей офтальмологи визнають тривале навантаження на близькій відстані, яке негативно впливає на несформовану дитячу зорову систему. Сьогодні діти рано вчаться писати та читати, починають «спілкуватися» з комп’ютером та іншими гаджетами. Зір дитини не пристосований до роботи поблизу. У нормі діти від природи далекозорі, тобто далекі предмети вони добре бачать без напруги, а при читанні максимально залучають фокусування ока. Тривале навантаження викликає у дитини стійку перенапругу фокусувального апарата ока. Цей стан називається спазмом акомодації та є однією з головних причин появи короткозорості у дітей.

Чим небезпечна помилкова короткозорість?

Відсутність своєчасного терапевтичного лікування спазму акомодації призводить до розвитку справжньої короткозорості. Очне яблуко починає подовжуватися, склера (щільна оболонка ока) стає слабшою та продовжує розтягуватися, а отже, короткозорість прогресуватиме.

Діагностика помилкової короткозорості

Визначити, що спричинило погіршення зору у дитини – справжня чи помилкова короткозорість, можливо лише за допомогою комплексної діагностики зорової системи з застосуванням сучасного обладнання. Правильне встановлення діагнозу важливе для підбору програми лікування. Усі сучасні можливості для діагностики є у клініці «Ексімер» (Київ).

Чи потрібні окуляри при помилкової короткозорості?

Якщо при справжній короткозорості носіння правильно підібраної оптичної корекції є обов’язковим для забезпечення комфортного зору дитини, то при спазмі акомодації окуляри можуть закріпити ситуацію, що склалася, і тільки нашкодити.

Лікування помилкової короткозорості в клініках «Ексімер»

Помилкова короткозорість (спазм акомодації) потребує обов’язкового терапевтичного лікування, курс апаратних процедур підбирає лікар. Зорова система дитини формується, вона гнучка та сприйнятлива як до негативних впливів, так і до лікування. Для усунення спазму акомодації у дітей та профілактики істинної короткозорості в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) застосовуються лікувальні програми, що активізують кровообіг та живлення усіх структур ока, роботу центральних відділів зорового аналізатора, що запобігають погіршенню зору. Курс процедур може включати лазерну стимуляцію, вакуумний та лазерний масажі внутрішньоочного циліарного м’яза, магнітотерапію, електростимуляцію та інші процедури. Заняття відбуваються в ігровій формі. У дітей покращується пам’ять, концентрація уваги та координація рухів, разом з цим збільшується «запас міцності» зорової системи, і ймовірність розвитку короткозорості суттєво зменшується.

Рекомендації батькам

  1. Щороку записувати дитину на діагностику до офтальмолога.
  2. Обмежуйте час, що проводить дитина за комп’ютером та іншими пристроями.
  3. Організуйте правильне освітлення та робоче місце.
  4. Слідкуйте, щоб дитина дотримувалася режиму зорових навантажень (його рекомендує лікар). Необхідно робити перерви кожні 30–35 хвилин роботи за письмовим столом (для молодших школярів — 20–25 хвилин).
  5. Для зняття напруження добре допомагає гімнастика для очей.
  6. Більше рухайтесь, гуляйте на свіжому повітрі.
  7. Слідкуйте за харчуванням: у раціоні повинні бути присутніми білки, вітаміни та мікроелементи, такі як Zn, Mn, Cu, Cr тощо.
  8. Навчайте дитину правильно сидіти за робочим столом. Слідкуйте за тим, щоб під час роботи світло падало на книгу або зошит рівномірно, водночас голова та обличчя повинні залишатися у тіні. Найкраще займатися з настільною лампою, залишаючи при цьому загальне освітлення.

Порушення акомодації розвиваються не лише у дитячому віці. Спазм акомодації у дорослих призводять до вікової далекозорості.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ