Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Діагностика і лікування глаукоми

Антиглаукомна програма

Селективна лазерна трабекулопластика

Операція з лікування глаукоми – непроникаюча глибока склеректомія

У клініці «Ексімер» для лікування глаукоми використовують найсучасніші консервативні, хірургічні та лазерні методики. Мета терапії — усунути підвищений внутрішньоочний тиск і не допустити втрати зорових функцій.

Після ретельної діагностики офтальмолог в індивідуальному порядку обирає спосіб боротьби з захворюванням, залежно від форми та стадії глаукоми, супутніх недуг.

Консервативне лікування дозволяє штучно підтримувати баланс рідини в оці, хірургічне та лазерне спрямоване на створення додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини без застосування лікарських препаратів та, як наслідок, нормалізацію внутрішньоочного тиску.

Чим загрожує глаукома?

Без своєчасного виявлення захворювання та вчасно розпочатого лікування зір безповоротно втрачається. Втрачені внаслідок глаукоми зорові характеристики повернути неможливо, можна зупинити лише прогресування хвороби.

Переваги лікування глаукоми в клініках «Ексімер»

 • у нас в арсеналі великий вибір прогресивних методик лікування глаукоми, що дозволяють зупинити прогресування хвороби та подальше погіршення зору;
 • підбираємо кожному пацієнту індивідуальну програму лікування глаукоми на основі ретельного обстеження зорової системи;
 • ефективно усуваємо за допомогою хірургічного та лазерного лікування безпосередню причину глаукоми – підвищення внутрішньоочного тиску;
 • проводимо операції у щадному режимі, без необхідності госпіталізації та з мінімальним відновним періодом. Займає втручання 15-20 хвилин;

У нас працюють досвідчені та кваліфіковані офтальмологи, які ведуть спостереження пацієнта за індивідуальною програмою.

Консервативне (медикаментозне) лікування глаукоми

Препарати останнього покоління дозволяють спрямовано впливати на глаукому, сприяють зменшенню вироблення рідини, покращують її відтік. Але нормалізація внутрішньоочного тиску за допомогою медикаментів має певні складнощі.

У віці старше 50 років (а саме такі люди найчастіше схильні до ризику появи глаукоми) нерідко є вже не одне захворювання. Це означає, що при доборі антиглаукомного препарату варто враховувати, як він поєднується з рештою ліків, а також усі особливості здоров’я пацієнта.

Ще важливо пам’ятати про побічні дії, через які призначити той чи інший медикамент можна не кожному пацієнтові. Наприклад, антиглаукомні препарати погано переносяться людьми з судинними захворюваннями, бронхіальною астмою.

З цих причин офтальмологи всього світу оптимальним способом боротьби з глаукомою визнають хірургічне лікування.

Хірургічне лікування глаукоми

У клініці «Ексімер» (Одеса) для лікування глаукоми застосовується сучасна та найпопулярніша методика — непроникна глибока склеректомія (НГСЕ). Таке втручання дозволяє відновити природний баланс рідини в оці та зупинити розвиток глаукоми на ранніх стадіях, коли ще немає органічних змін дренажної системи ока та волокон зорового нерва. Дізнатися ціну операції на глаукому можна на сайті або за телефоном клініки.

У ході НГСЕ для полегшення відтоку рідини з передньої камери ока хірургічно або лазером стоншують периферичну ділянку мембрани рогівки, яка має природну вологопроникність. Втручання може поєднуватися з імплантацією спеціальних колагенових дренажів, що перешкоджають рубцювання тканин та зниженню ефекту операції у майбутньому.

Одним з сучасних та високоефективних методів боротьби з глаукомою є імплантація пристрою для фільтрації рідини Ex-Press. Він зроблений з високотехнологічного сплаву медичної сталі, виконує функцію дренажу. Пристрій встановлюють під склеральний клапоть і фіксують, внаслідок чого внутрішньоочна рідина відводиться з ока та внутрішньоочний тиск знижується. Результат більшості таких операцій — стійка позитивна гіпотензивна дія.

Імплантація Ex-Press відрізняється мінімальною травматичністю, зниженим ризиком післяопераційних ускладнень у порівнянні зі стандартними мікрохірургічними втручаннями, що використовуються при лікуванні глаукоми. Під час реабілітаційного періоду потрібна мінімальна кількість візитів до офтальмолога для контролю стану. Ця методика застосовується понад 10 років у хірургії глаукоми.

Імплантація клапанної системи Ahmed (клапан Ахмеда) дозволяє контролювати рівень внутрішньоочного тиску у пацієнтів з будь-яким типом захворювання. Ця операція на глаукому допомагає знизити кількість лікарських крапель, звести до мінімуму ризик гіпотонії. Виглядає клапан як система трубок, розташованих на задній поверхні експлантати, які забезпечують сполучення між передньою камерою ока та субтеноновим простором. Усередині трубочок розміщені клапани, які чутливі до тиску та здатні регулювати потік внутрішньоочної рідини.

Також у деяких випадках, коли підвищення внутрішньоочного тиску викликане невідповідністю величини кришталика до розміру ока, використовують метод заміни природного кришталика на штучну інтраокулярну лінзу. Своєчасне видалення кришталика дозволяє уникнути прогресування глаукоми. На додаток може бути проведена операція щодо поліпшення кровопостачання ока. З цією ж метою застосовуються різні терапевтичні методи.

Лазерне лікування глаукоми

У клініці «Ексімер» використовуються безпечні та ефективні методики лазерного лікування глаукоми:

 • лазерна іридектомія. У процесі якої формується невеликий наскрізний отвір у периферичному відділі райдужної оболонки, що призводить до вирівнювання тиску між передньою та задньою камерами ока й відкриття кута передньої камери;
 • лазерна трабекулопластика. Дозволяє нормалізувати тиск усередині ока, у тому числі у пацієнтів, яким медикаментозне лікування не дає очікуваного ефекту чи взагалі протипоказано. Дія лазеру відбувається на трабекулярну мережу — частина дренажної системи передньої камери ока, внаслідок чого покращується відтік рідини.

Лазерна операція на очах щодо видалення глаукоми у клініці «Ексімер» проводиться у режимі «одного дня», під місцевою крапельною анестезією.

Поліпшення кровопостачання ока при глаукомі

Іноді для отримання кращого результату при лікуванні глаукоми потрібно провести не лише операцію, що нормалізує роботу дренажної системи. При недостатньому живленні тканин сітківки її світлосприймальні клітини починають атрофуватися, навіть якщо внутрішньоочний тиск вдалося знизити, що призводить до погіршення зору. У такому випадку, щоб відновити живлення сітківки та не допустити загибелі світлосприймальних клітин, використовують методи, спрямовані на покращення кровопостачання ока.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) застосовується цілий комплекс таких процедур:

 • ультразвукова терапія;
 • лазерна стимуляція;
 • вакуумний масаж;
 • магнітотерапія;
 • електростимуляція.

Також може бути виконана вазореконструктивна операція, внаслідок якої кровопостачання збільшується на 20-25% шляхом перерозподілу плину крові.
Антиглаукомна програма в «Ексімер».

Антиглаукомна програма в клініках «Ексімер»

В офтальмологічній клініці «Ексімер» розроблено та реалізовано спеціальну антиглаукомну програму, яка дозволяє пацієнтам спостерігатися та лікуватися у режимі, рекомендованому Європейською спільнотою глаукоматологів. Такий підхід передбачає динамічне спостереження хворого за індивідуальною програмою, контроль внутрішньоочного тиску та періодичне проведення повного обстеження зорової системи.

Одночасне лікування глаукоми і катаракти

Якщо глаукома ускладнена катарактою (помутнінням кришталика), необхідне хірургічне лікування обох цих захворювань. Однак нерідко буває, що саме катаракта стає причиною вторинної глаукоми. Відбувається це при занедбаних випадках хвороби, коли кришталик не лише каламутніє, а й збільшується у розмірах, перешкоджаючи нормальному відтоку внутрішньоочної рідини.

Іноді для нормалізації тиску достатньо видалити збільшений у розмірі кришталик. В решті випадків виконується одночасна операція: лікування катаракти (ультразвукова факоемульсифікація) і глаукоми (непроникна глибока склеректомія).

Вартість лікування глаукоми

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (048) 707-00-07
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
Операція з лікування глаукоми – НГСЕ (непроникаюча глибока склеректомія) 12000
Лазерна трабекулопластика 6200
Лазерна іридектомія 7700
Транссклеральна циклофотокоагуляція 12500
Гіпотензивна операція при глаукомі – імплантація пристрою
EX-PRESS
47300
роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Коваленко Андрій Володимирович

Офтальмохірург, лікар вищої категорії, член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS), член Американського товариства катарактальної и рефракційнної хірургії (ASCRS)
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ