Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Підбір окулярів і лінз для дітей

Підбір окулярів і контактних лінз дитині

Неправильно підібрані у дитячому віці окуляри чи контактні лінзи можуть призвести до серйозних захворювань очей.

Дитина росте, її організм розвивається і, відповідно, постійно змінюється зір. Тому дуже важливо щороку проходити огляд в офтальмолога, щоб не пропустити момент, коли зір почне падати.

Якщо ж раптом син чи донька почали гірше бачити, така ситуація потребує своєчасної корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.

Чому важливо правильно підібрати окуляри чи лінзи

Коли справа доходить до отримання правильного рецепта на окуляри або лінзи, тут ставки неймовірно високі. «Адже неправильні рецепт або оправа насправді можуть призвести до погіршення зору», — коментує головний лікар офтальмологічної клініки «Ексімер» у Києві — Прожога Сергій Анатолійович.

«Світ дитини повністю змінюється, коли вона одягає окуляри або лінзи, – наголошує Сергій Анатолійович. — Мозок та очі починають активно працювати разом, щоб змусити м’язи очей правильно фокусуватися на предметі». Тому при підборі окулярів або лінз дитині важливо врахувати всі нюанси особливостей ока, щоб правильно коригувати зір. Саме дитяча офтальмологія відповідає за точність виписаного рецепту.

Хоча багато залежить і від батьків, а саме, вибір досвідченого та кваліфікованого спеціаліста й офтальмологічної клініки. Так що ретельно обирайте лікаря, якому зможете довірити найцінніше – зір своєї дитини.

Особливості підбору окулярів і лінз у дитячому віці

Підбір окулярів і лінз дитині починається з комплексної діагностики зору. І, звичайно, тут є свої особливості:

 1. Перевірка зору у дітей, враховуючи всі фізіологічні особливості очей, обов’язково відбувається з розширенням зіниці (за допомогою відповідних крапель). Після цього лікар може оглянути очне дно дитини та виміряти оптичну силу ока.
 2. Маленьким дітям часто складно оцінити свої відчуття та точно відповісти на запитання офтальмолога. Тому для дитячого фахівця дуже важливо вміти налагодити психологічний контакт з дитиною та знайти підхід до малюка.
 3. Потрібна сучасна діагностична апаратура, яка дозволяє зробити всі необхідні дослідження швидко, безконтактно та безболісно. У клініці «Ексімер» (Київ) використовують новітні діагностичні прилади, які дають змогу перевірити зір у дитини будь-якого віку.
 4. Тільки після діагностичного обстеження лікар-офтальмолог дає рекомендації та при необхідності призначає корекцію – окуляри або контактні лінзи. Важливо відзначити, що вибір окулярів або контактних лінз проходить на вузьку зіницю. Тому потрібен ще один візит, щоб правильно підібрати дитині окуляри, тому що на широку зіницю цього робити неможливо.

Як відбувається підбір окулярів і лінз в офтальмологічній клініці «Ексімер» у Києві

Щоб підібрати окуляри або лінзи, лікар-офтальмолог, перш за все:

 1. Перевіряє зір. Дивиться, як око реагує вдалину та поблизу без корекції зору. Порівнює старий рецепт на окуляри (якщо є) з нинішньою ситуацією.
 2. Визначає провідне око у дитини з корекцією окулярами або лінзами та без неї.
 3. Перевіряє окоруховий апарат. Це вимір, який показує зведення зорових осей очей до центру.
 4. Вимірює відстань між центрами зіниць. Для цього використовують прилад – пупілометр. Цей показник дозволяє правильно центрувати лінзи окулярів (для контактних лінз цей вимір не потрібний).
 5. Підбирає оптику за допомогою пробної оправи.
 6. Перевіряє окуляри на переносимість. Пацієнту пропонують пройтись у пробних окулярах та описати свої відчуття. Якщо є дискомфорт, силу лінз знижують.

Наслідки неправильно підібраних окулярів і лінз для дітей

Своєчасна й точна діагностика зору дає можливість запобігти серйозним офтальмологічним захворюванням таким, наприклад, як амбліопія. Адже в юному віці шанси виправити вроджені дефекти та навіть повернути добрий зір набагато вищі, ніж у дорослої людини.

Якщо корекція окулярами або лінзами була підібрана неправильно, то дитина може зіткнутися з такими проблемами:

 1. Зоровий дискомфорт. Цей стан проявляється сухістю очей, головним болем, запамороченням.
 2. «Плавання лінзи». Найпоширеніша проблема, що виникає при неправильно підібраних лінзах. У цьому випадку лінза буде переміщатися по поверхні ока при миганні чи русі очного яблука. Це неприпустима ситуація. Така похибка у розрахунках може призвести до травм або запалення рогівки.
 3. Невідповідність оптичних сил. Напевно кожен з нас помічав ситуації, коли людина знімає окуляри та дивиться поверх них. Ця ситуація виникає у тих випадках, якщо оптична сила контактних лінз чи окулярів не відповідає потребам ока. Поступово таке відхилення призводить до погіршення зору та навіть серйозніших наслідків: косоокості, амбліопії, істинної короткозорості (якщо до корекції була неправильно встановлена ​​помилкова короткозорість).

Перевіряйте зір у фахівців, яким довіряєте

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ) вже понад 20 років працює спеціалізований дитячий центр «Ексімер Kids». У нас накопичено великий досвід діагностики причин зниження зору у дитини та якісного підбору окулярів і лінз. При короткозорості, далекозорості у дитини та астигматизмі, лікарі-офтальмологи клініки «Ексімер» допоможуть правильно підібрати окуляри або лінзи вашому малюкові.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ