В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Підбір окулярів і лінз для дітей

Підбір окулярів і контактних лінз для дітей

Неправильно підібрані в дитячому віці окуляри або контактні лінзи можуть привести до серйозних захворювань очей

Дитина росте, його організм розвивається і відповідно постійно змінюється зір. Тому дуже важливо щороку проходити з дитиною огляд у офтальмолога, щоб не пропустити момент, коли зір почне падати.

Якщо ж раптом син або дочка почали гірше бачити, така ситуація вимагає своєчасної корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.

Чому важливо правильно підібрати окуляри або лінзи

Коли справа доходить до отримання правильного рецепту на окуляри або лінзи, тут ставки неймовірно високі. «Адже неправильний рецепт або невідповідна оправа, насправді, можуть привести до погіршення зору», – коментує головний лікар офтальмологічної клініки «Ексімер» в Києві – пропал Сергій Анатолійович.

«Світ дитини повністю змінюється, коли він одягає окуляри або лінзи, – наголошує Сергій Анатолійович. – Мозок і очі починають активно працювати в парі, щоб змусити очні м’язи правильно фокусуватися на предметі ». Тому при призначенні очок або лінз, важливо врахувати всі нюанси особливостей очі, щоб правильно скорегувати зір. І, саме, дитячий офтальмолог відповідає за точність виписаного рецепта.

Хоча багато що залежить і від батьків, а саме, вибір досвідченого і кваліфікованого фахівця і офтальмологічної клініки. Так що будьте готові, ретельно вибирайте лікаря, якому зможете довірити найцінніше – зір своєї дитини.

Особливості підбору окулярів і лінз в дитячому віці

Підбір окулярів і лінз дитині починається з комплексної діагностики зору. І, звичайно, тут є свої особливості:

 • Перевірка зору у дітей, в силу фізіологічних особливостей очей, обов’язково проходить з розширенням зіниці (з закапуванням розширюють крапель). Після цього лікар може оглянути очне дно дитини і виміряти оптичну силу ока.
 • Маленьким дітям часто складно оцінити свої відчуття і точно відповісти на питання офтальмолога. Тому для дитячого фахівця дуже важливо вміти налагодити психологічний контакт з дитиною і знайти підхід до дитині.
 • Потрібна сучасна діагностична апаратура, яка дозволяє зробити всі необхідні дослідження швидко, безконтактно і безболісно. У клініках «Ексімер» використовують новітні діагностичні прилади, які дають можливість перевірити зір у дитини будь-якого віку.
 • Тільки після діагностичного обстеження лікар-офтальмолог дає рекомендації і при необхідності призначає корекцію – окуляри чи контактні лінзи. Важливо відзначити, що підбір окулярів або контактних лінз проходить на вузький зіницю. Тому, як правило, потрібен ще один візит, щоб правильно підібрати дитині окуляри, так як на широкий зіницю цього робити не можна.

Як проходить підбір окулярів і лінз в офтальмологічній клініці «Ексімер»

Щоб підібрати окуляри або лінзи, лікар-офтальмолог, перш за все:

 • Перевіряє зір. Дивиться, як око реагує вдалину і поблизу без корекції зору. Зіставляє старий рецепт на окуляри (якщо є) з нинішньою ситуацією.
 • Визначає провідний очей у дитини з корекцією очками або лінзами, і без.
 • Перевіряє окоруховий апарат. Це вимір, яке показує зведення зорових осей очей по відношенню до центру.
 • Вимірює відстань між центрами зіниць. Для цього використовують прилад – пупіллометр. Цей показник дозволяє правильно центрувати лінзи окулярів (для контактних лінз це вимір не потрібно).
 • Підбирає очкову корекцію за допомогою пробної оправи.
 • Перевіряє окуляри на переносимість. Пацієнту пропонують пройтися в пробних окулярах і описати свої відчуття. Якщо є дискомфорт, то силу лінз знижують.

Наслідки неправильно підібраних дітям окулярів та лінз

Своєчасна і точна діагностика зору дає можливість запобігти серйозним очні захворювання такі, наприклад, як амбліопія. Адже в юному віці шанси виправити вроджені дефекти і навіть повернути хороший зір – набагато вище, ніж в старшому.

Якщо ж корекція окулярами або лінзами була підібрана неправильно, дитина може зіткнутися з такими проблемами:

 • Зоровий дискомфорт. Цей стан проявляється сухістю очей, головним болем, запамороченням.
 • «Плавання лінзи». Найбільш поширена проблема, яка виникає при неправильно підібраних лінзах. В цьому випадку, лінза буде переміщатися по поверхні ока при моргання або русі очного яблука. Це неприпустима ситуація. Така похибка в розрахунках може привести до травм або навіть запалення рогівки.
 • Невідповідність оптичних сил. Напевно, кожен з нас помічав ситуації, коли людина знімає окуляри і дивиться поверх них. Ця ситуація виникає в тих випадках, коли оптична сила контактних лінз або окулярів не відповідає потребам очі. Поступово таке відхилення призводить до погіршення зору і навіть більш серйозних наслідків: косоокості, амбліопії, істинної короткозорості (якщо до корекції була помилково встановлена помилкова короткозорість).

Перевіряйте зір у фахівців, яким довіряєте

В офтальмологічній клініці «Ексімер» вже більше 20 років працює спеціалізований дитячий центр «Ексімер Kids». У нас накопичений великий досвід діагностики причин зниження зору у дитини і якісного підбору окулярів і лінз. При короткозорості, далекозорості та астигматизмі, дитячі лікарі-офтальмологи клініки «Ексімер» допоможуть правильно підібрати окуляри або лінзи вашому малюкові.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ