Працюємо незалежно від графіків відключень!

Клініка обладнана потужним генератором.
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лінзи нічного носіння для дітей

Лінзи нічного носіння для дітей

Нічні лінзи для дітей або ортокератологія для дітей – це метод оптичного впливу на рогівку ока за допомогою спеціальних жорстких лінз.

Принцип роботи дитячих нічних лінз дуже простий і водночас геніальний. Завдяки особливій опуклій формі, нічна лінза чинить тиск на рогівку і поступово надає їй природного для нормального зору вигляду. Таким чином відбувається зменшення кривини рогівки, що зводить міопію нанівець, щоправда, тимчасово.

Сам метод ортокератології відомий давно, понад 60 років. Взагалі, ідея вночі спати у контактних лінзах, а потім вдень добре бачити вже без лінз завжди приваблювала фахівців. Але сучасні жорсткі контактні лінзи Paragon з’явилися лише 2002 року у США. В Україні ж вони були дозволені МОЗ у 2005 році. І відразу ж їх почали застосовувати в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Київ).

Плюси та мінуси лінз нічного носіння

Життя сучасної дитини дуже насичене та нерідко розписане по хвилинах. Школа, гуртки, репетитори, тренування. Все це потребує уваги, часу та сил. І часто окуляри стають перешкодою для досягнення нових висот. Вони падають, розбиваються, губляться, заважають. Тому нічні лінзи для корекції зору — це паличка-виручалочка для дітей і батьків.

Як працюють лінзи нічного носіння

Поверхня рогівки
до ОК лінз
Поверхня рогівки
після ОК лінз

Переваги нічних лінз для дітей

Головна перевага лінз нічного носіння для дітей – вони ефективно зупиняють прогресування короткозорості. І по суті, це єдиний метод, який бореться з розвитком короткозорості у підлітковому віці.

Секрет нічних лінз відновлення зору у дітей у тому, що вони мають особливу «зворотну» геометрію. І як пісок, який заповнює форму, так і перший шар рогівки (епітелій) перерозподіляючись, набуває форми внутрішньої поверхні лінзи. Вранці, коли лінзу знімають — все зображення сфокусоване на сітківці, і відповідно у дитини гарний зір. Це сприяє стабілізації короткозорості, а зростання ока сповільнюється.

Ще одна важлива перевага: нічні лінзи дітьми добре переносяться. Вони легкі, тонкі, газопроникні. Завдяки матеріалу, з якого зроблені нічні лінзи Paragon, вони забезпечують 100% кисневу проникність для ока. У цьому питанні вони безпечніші за м’які контактні лінзи.

Також метод нічної корекції зору дозволяє дитині вести активний спосіб життя, не обмежуючи його рухливість окулярами чи лінзами.

У сучасних умовах, коли очі стають ще одним шляхом влучення вірусної інфекції, жорсткі контактні лінзи допомагають захиститися від цього. Контактна корекція зору у дітей допомагає підвищити безпеку. Оскільки вдень не потрібні ні контактні лінзи, ні окуляри — дитина не лізе руками до очей і не заносить інфекцію.

Показання для нічних контактних лінз

  1. Для підлітків, у яких починає прогресувати короткозорість. Сьогодні це захворювання зазвичай стартує у 8 років, і дуже важливо зупинити процес погіршення зору у ранньому шкільному віці. Адже наразі міопія має характер епідемії.
  2. При міопії від -0,5 до -6 діоптрій. І за астигматизму до –1,75 D.
  3. Дітям, які страждають від почервоніння очей та сльозотечі через сезонну алергію.
  4. Тим, хто займається активними видами спорту.
  5. Дітям і дорослим, які хочуть зробити лазерну корекцію, але поки що не можуть через вік або через страх, і хочуть подивитися, який ефект вони отримають від лазерної корекції зору.

До речі, завдяки тому, що нічні лінзи для дітей стабілізують процес падіння зору, це дозволяє підлітку, досягши 18 років, гарантовано зробити лазерну корекцію зору.

Протипоказання до нічних лінз для дітей

Нічні контактні лінзи не застосовують:

  1. При кон’юнктивіті та інших інфекційних захворюваннях.
  2. Якщо виражений синдром сухого ока та жорсткі лінзи завдають постійного дискомфорту.
  3. При міопії вище -6 діоптрій та астигматизмі понад 1,75 діоптрії.
  4. При захворюваннях рогівки, зокрема запальних.

Важливо пам’ятати, що жорсткі нічні лінзи для дітей, як і будь-які інші лінзи, можуть викликати ускладнення. Тому важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікаря та при виникненні якихось неприємних симптомів звернутися до офтальмолога.

Спеціалісти офтальмологічної клініки «Ексімер» (Київ) з 2005 року спеціалізуються на лікуванні жорсткими контактними лінзами. Саме досвід та майстерність фахівців центру дозволяє їм максимально точно підібрати нічні лінзи та забезпечити ефективне лікування зору вашій дитині. Докладніше про ціну на нічні лінзи для дітей можна дізнатися у відповідному розділі сайту.

Вартість лікування

Умови та термін дії акційних пропозицій ви можете уточнити в колл-центрі за телефоном +38 (044) 238-68-00
Найменування послуги Ціна, грн Диск. карта Акція
ОРТОКЕРАТОЛОГІЯ. Лінзи нічного носіння Paragon (на 2 ока) 16000

 

роки
праці

операцій в рік
15000
обстежень

Наші лікарі

Варга Олена Юріївна

Провідний спеціаліст дитячого відділення, лікар-офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Cвіщова Наталія Петрівна

Лікар офтальмолог  дитячого відділення, член Асоціації дитячих офтальмологів України «АДОУ», фахівець з ортокератологічного лікування
Детальніше

Василега Інна Анатоліївна

Лікар офтальмолог вищої категорії
Детальніше

Відгуки пацієнтів

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС

додаткова знижка
-100грн. при записі прямо зараз