Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Падає зір після 40: що можна зробити?

З роками гострота зору падає практично у всіх жителів земної кулі. Природне старіння і зміни в біохімічних обмінних процесах ведуть до різних аномалій рефракції, а також деяких патологій. Практично всі з них потребують лікування або корекції. Чи можна зберегти хороший зір після 40 років і що для цього потрібно?

Чому падає зір після 40 років

Погіршення зору після 40 років неминуче, тому що процес старіння очей запускається вже після 20-25 років. Але зміни можуть розвиватися швидше або повільніше, залежно від особливостей організму і дії додаткових факторів на органи зору.

Практично всі структури ока піддаються змінам:

  • кришталик втрачає еластичність, може помутніти, м’язи, які його підтримують, втрачають тонус;
  • сітківка і рогівка стають тоншими і чутливіші, будь-які несприятливі умови можуть завдати шкоди їхньому здоров’ю, навіть сонячне світло сприяє неприємним змінам;
  • склери втрачають прозорість.

Ще однією причиною того, чому падає зір після 40 років, виступають супутні захворювання. На органи зору впливає робота серця, судин, ендокринних залоз. Тому, паралельно з візитами до офтальмолога, варто планувати відвідування кардіолога і ендокринолога.

Вікові зміни зору після 40 років

Природною зміною зору, яке виявляється у віці 40 і більше років, виступає пресбиопия. Вона також відома як “вікова далекозорість”. Пресбіопія не є далекозорістю, як такої, вона виникає через зміни в кришталику ока. З втратою еластичності послаблює його здатність до акомодації, він погано утримує фокус на близькій відстані. Як результат, людина не бачить предмети на відстані 20-30 см. Це доставляє незручності при читанні книг, розгляді цінників, використанні гаджетів.

Але крім того, що пресбиопия викликає дискомфорт, з часом вона може привести до ряду ускладнень. Вони можуть торкнутися сітківку і рогівку, в результаті чого людина ризикує втратити зір. Тому пресбіопію потрібно коригувати: підбирають окуляри, мультифокальні контактні лінзи, використовують краплі для пом’якшення кришталика. У офтальмологічній клініці Ексимер (Київ), після ретельного огляду, офтальмолог може підібрати найбільш зручний спосіб корекції для кожного пацієнта.

Далекозорість після 40

Далекозорість після 40 років зазвичай погіршується. Гіперметропія, яка з’явилася ще в юному віці, до 40 тільки посилюється. Паралельно розвивається пресбіопія, процеси накладаються один на одного. Це значно знижує гостроту зору. Відомий факт, що у пацієнтів з гіперметропія виражена пресбиопия проявляється частіше, ніж у людей з нормальним зором або міопією.

Міопія після 40 років

Міопія, або короткозорість, частіше розвивається в юнацькому віці. Іноді вона може з’явитися вже до 30 років, а після 40 років має тенденцію до погіршення. Тобто, якщо пацієнту вже діагностували міопію -2 діоптрії, то до 40-45 років “мінус” може збільшитися на кілька позначок. Такий негативний процес очікуємо, але варто насторожитися, якщо:

  • різко виникла короткозорість після 40 років. Це може бути явище, яке називається “помилковою короткозорістю”. До нього призводить спазм акомодації, коли око постійно фокусується на ближніх відстанях – під час читання книг, роботи за монітором і т.д. Хибна короткозорість може перейти в справжню, тому необхідно відвідати лікаря.
  • Людина живе з короткозорістю довгі роки, і зір раптом поліпшився. Це явна ознака розвитку пресбіопії. Не можна розраховувати на те, що вона виправить міопію до кінця, а ось привести до серйозних ускладнень може.

Вікові захворювання очей

Після 40 років, крім аномалій рефракції і вікових змін, зорова система може постраждати від ряду небезпечних захворювань. Найбільш поширені з них, які можуть привести до сліпоти:

  • Катаракта. Це помутніння кришталика, яке часто виникає у віці від 50 років, але навіть в 40 років катаракта може заявити про себе. Перша ознака катаракти – пелена або “туман” перед очима. Також можуть з’явитися “спалаху” або “мушки”. Якщо кришталик мутніє повністю, людина втрачає здатність бачити.
  • Глаукома. Основна ознака глаукоми – високий внутрішньоочний тиск. Глаукома ока сьогодні помітно “помолодшала”, і зачіпає пацієнтів уже в 42-43 роки. Патологія розвивається через скупчення внутрішньоочної рідини або її порушеній циркуляції. Поступово вона тисне на зоровий нерв з його подальшим атрофованості. Глаукома залишається одним з лідерів серед захворювань, які ведуть до необоротної сліпоти.

У пацієнтів старшого віку – ближче до 50-60 років, може виникнути діабетична ретинопатія. Це стосується тих, у кого був діагностований цукровий діабет або рівень цукру в крові постійно підвищений. Тому, вже починаючи з 40 років, важливо контролювати цей показник, регулярно здаючи аналіз крові.

Як поліпшити зір після 40

Застосовують багато консервативних методів, вирішуючи, як поліпшити зір після 40 років. Найчастіше використовують:

  • Підбір окулярів. Якщо короткозорість посилюється, окуляри потрібно періодично міняти. При накладенні пресбиопии, можна підбирати дві пари окулярів – “для читання” і “для дали”. Також існують біфокальні окуляри з переходами між оптичними зонами. Вони дозволяють пацієнтові добре бачити на будь-якій відстані.
  • Підбір лінз. Лінзи давно використовуються в світі і користуються популярністю. Вони дорожче ніж окуляри, але більш естетичні. Перед підбором лінз варто пройти огляд офтальмолога, на якому лікар навчає, як правильно вставляти-виймати контактні лінзи.
    Звичайно ж, такі методи не виправляють стан очей повністю, але допомагають тимчасово “поліпшити” зір.

Як можна уповільнити дегенеративні процеси в зоровій системі, і як зберегти зір після 40? Для цього дотримуйтесь кілька правил:

  • не ігноруйте носіння окулярів і контактних лінз, якщо лікар підібрав їх;
  • попросіть доктора призначити вам вітамінні комплекси або краплі для очей, вони можуть зняти втому, полегшити синдром сухого ока, трохи пом’якшити кришталик;
  • регулярно робіть зарядку для очей, особливо якщо ви працюєте за комп’ютером або перебирає офісні паперу;
  • захищайте очі від сонця, використовуючи окуляри з поляризованими стеклами;
  • попросіть офтальмолога підібрати захисні окуляри для моніторів.

І, звичайно ж, регулярно відвідуйте окуліста (1-2 рази на рік) для комплексної діагностики зору і стану очей.

Що робити із захворюваннями очей після 40 років

При виникненні перших неприємних симптомів катаракти або глаукоми відразу ж слід звернутися до лікаря. Якщо зауважити патологію на ранніх стадіях, то процес можна зупинити. У клініці Ексімер для лікування цих захворювань застосовують новітні методи і лазерну хірургію.

Після ретельного огляду пацієнта пропонують найбільш оптимальний варіант лікування. Для усунення катаракти використовують новітню технологіюультразвукової факоемульсифікації. Кришталик змінюють на інтраокулярну лінзу через мікророзріз до 1,6 мм. Тому операція проходить швидко, а місце розрізу остаточно гоїться вже через кілька днів. Лінзи, які використовують в Ексімер, є одними з еталонних серед світової офтальмології. Вони мають ряд переваг:

1. захищають сітківку від ультрафіолетових променів;

2. одночасно повертають максимально можливу гостроту зору;

3. мають високу біодоступністю і легко приживаються в оці.

Глаукома піддається лікуванню:

  • лазерної трабекулопластикой або селективної трабекулопластикой;
  • непроникаюче глибокої склеректомія;
  • імплантацією пристрої фільтрації рідини Екс-Прес;
  • імплантацією клапана Ахмеда.

Всі операції проводяться протягом одного дня.

Якщо ви помічаєте, що перед вашими очима туман, впало бічний зір, з’явилися “ореоли” близько яскравих джерел світла, не намагайтеся лікуватися самостійно за допомогою аптечних засобів. Це може бути небезпечно для вашого здоров’я!

Чи можна робити лазерну корекцію після 40 років?

Отримати стійкий ефект гарного зору можна тільки за допомогою операції на очах. Лікарі не рекомендують робити лазерну корекцію зору після 40 років в силу розвитку вікових змін, які можуть вплинути на остаточний результат. Але корекція за допомогою лазера буває різною, адже лазер – це просто інструмент.

Сьогодні в клініці Ексимер можлива лазерна корекція вікової далекозорості. Тепер можна позбутися від пресбіопії і паралельно отримати нормальний зір на будь-якій відстані. Унікальна технологія PresbyMAX® по системі SCHWIND Amaris використовується з 2009 в Європі. Вона дозволяє одночасно позбутися від пресбіопії і скорегувати аномалії рефракції – короткозорість, астигматизм.

Це найефективніший спосіб поліпшити зір після 40 років, якщо несприятливі зміни вже торкнулися вашу зорову систему.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ