
Постійне та надмірне навантаження на очі у дитячому віці може стати причиною зниження гостроти зору та розвитку різних офтальмологічних захворювань. Щоб цього не сталося, лікарі рекомендують проходити курс вітамінотерапії, адже дитяча офтальмологія – це не лише діагностика та лікування патологій органів зору, а й їх профілактика. Що може стати приводом для прийому офтальмологічних вітамінних комплексів, які мікроелементи повинні бути присутніми у складі препаратів, які з них вважаються найкращими для дітей? На ці питання дасть відповідь спеціаліст.
Які елементи впливають на функціональність очей у дитячому віці
На роботу зорової системи позитивно впливають кілька мікроелементів. Вони повинні бути присутніми в комплексах, які офтальмологи рекомендують приймати дітям. До корисних вітамінів відносяться:
- А (ретинол) – містяться в оранжевих овочах та фруктах, у помідорах та печінці;
- В – присутні у дріжджах, злаках та рибі;
- аскорбінова кислота – велика концентрація її виявлена у шипшині, чорній смородині, обліписі та цитрусових, зміцнює зоровий нерв;
- Р – присутні у зелених продуктах, черешні, абрикосах та малині;
- D – зупиняє прогресування короткозорості, міститься у рибі та морських водоростях;
- Е – знаходяться у великій концентрації у будь-яких видах рослинних олій.
Для підтримки нормального функціонування очей, поліпшення зору дітям необхідно отримувати певні мікроелементи. До обов’язкових відносяться омега-3, лютеїн, селен, кальцій та цинк. У комплексі вони забезпечують захист сітківки від негативного впливу зовнішніх факторів, нейтралізують вільні радикали, зміцнюють тканини зорових органів, забезпечують 100% засвоєння ретинолу – головного елемента для очей.
Що є приводом для проведення специфічної вітамінотерапії
Навіть якщо харчування у дітей збалансоване, деякі корисні елементи не можуть засвоюватися в потрібному обсязі. Розвивається дефіцит речовин, що негативно впливає на роботу всього організму, зокрема на функціональність системи зору. До симптомів вітамінодефіциту з боку очей можна віднести:
- відчуття печіння, різі в очах;
- почервоніння очного яблука;
- зниження гостроти зору у сутінковий та нічний час;
- синдром сухого ока;
- швидке настання зорової втоми.
Ці симптоми вже є приводом приймати вітамінні комплекси, розроблені спеціально для підтримки зорової системи у дитячому віці. Також фахівці можуть зробити відповідні призначення при нервовому спазмі або очному тику, надмірній сльозотечі, діагностованих офтальмологічних захворюваннях у період відновлення після операції на очах.
Щоб підібрати комплекс мультивітамінів для зору дитини, зверніться до офтальмолога. Тільки лікар після комплексної діагностики та збору анамнезу може призначити терапевтичне лікування для підтримки зору.
Особливості вибору препаратів для вітамінної підтримки зорової системи
Вибір дитячих засобів, які необхідні для нормального розвитку та роботи очей, лягає на лікаря-офтальмолога. Спочатку маленькому пацієнту буде проведено комплексну діагностику. Тільки після отримання її результатів прийматиметься рішення про доцільність прийому вітамінів. Також враховується вік дитини – наприклад, до 3 років важливо забезпечити активний розвиток та зростання структур органів зору, щоб їхня функціональність була повноцінною. Найчастіше у такому ранньому віці фахівець рекомендує приймати малюкові вітаміни з екстрактами натуральних рослин у складі. Вони мають щадний вплив, не викликають алергії, виключають розвиток гіпервітамінозу.
Для дитини від 3 до 7 років кращим вибором будуть мультивітамінні комплекси. Їхній склад збалансований і містить різні вітаміни, мікроелементи. Позитивний вплив здійснюється не тільки на органи зору, а й на всі системи організму загалом – це важливо у період активного зростання дитини.
Дітям з 12 років офтальмолог може призначити препарати, які підходять і для дорослих. У їх складі може бути кілька десятків вітамінів і мікроелементів. За відгуками деякі пігулки мають надто солодкий смак, але переживати з цього приводу не варто – формула кожного аптечного засобу ретельно розрахована та перевірена у лабораторних клінічних умовах. “Дорослі” вітаміни для очей для дітей не тільки забезпечують нормальний розвиток структур і тканин, а й служать профілактикою короткозорості, далекозорості, розвитку синдрому сухого ока та інших проблем із зором. Це важливо саме в шкільний період, коли навантаження на очі дуже велике, і їм просто необхідна підтримка ззовні для нормального функціонування.
Ризикувати здоров’ям власної дитини та самостійно купувати вітамінні комплекси для очей не варто. Для отримання відповідних призначень краще звернутися до офтальмологічної клініки “Ексімер”. Лікар приділить належну увагу маленькому пацієнту, визначить рівень необхідності проходження терапевтичного курсу та підбере справді ефективні вітаміни.