Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Вікові зміни зору

Процес старіння органів зору запускається вже після 20 років. Спочатку людина не звертає на нього уваги, але до 30 років істотно відчуває різницю. Якщо нічого не робити, вікове погіршення зору прогресує, адже, по-суті, це природний процес. До 40-50 років починає розвиватися пресбіопія, а після 50-60 років можуть додаватися небезпечні захворювання зору – глаукома, катаракта, макулодистрофії.

Вікове погіршення зору: основні проблеми

Вже після 25 років потрібно уважніше ставитися до своїх очей. Якщо є аномалії рефракції – міопія або далекозорість, краще вдатися до їх корекції. З роками стан може тільки посилитися. До 40-60 років людина ризикує придбати ряд негативних змін зору.

Основні проблеми, які заявляють про себе:

1. Далекозорість. Якщо в молодості у людини вже була далекозорість, то з роками вона прогресує. Це відбувається тому, що на неї може наложиться природний процес зниження акомодації – пресбіопія. В кінцевому підсумку людина практично нічого не бачить на близькій відстані, і такий стан вимагає негайної корекції.

2. Короткозорість. Якщо в 20 років “мінус” коливався в межах -1,5- -2 діоптрії, то до 40 років він може досягти критичних значень, гострота зору падає до -5 діоптрій і більше. А коли на короткозорість накладається пресбиопия, то вікове зниження зору “коригується” саме по собі. Людина краще бачить, але це не означає, що зір виправилося. Пресбіопія все-одно потребує лікування, так як може привести до ряду серйозних ускладнень.

3. Макулодистрофія. Це небезпечне ураження сітківки, яке часто також є віковим і проявляється після 50-60 років. А в ряді випадків до макулодистрофії призводить нелікована пресбиопия очей. Макулодистрофія в лічені тижні може привести до необоротної сліпоти. Макула – центральна частина сітківки, яка страждає від цієї патології через те, що кровоносні судини в оці починають аномально розростатися.

На перших етапах людина не помічає патології, так як всю зорову навантаження переймає на себе здорове око. При ураженні обох органів зору перед очима постає каламутне чорна пляма – страждає саме центральний зір. Додатково починають викривлятися прямі лінії. Це легко перевірити, подивившись на книжкову полицю або кахель у ванній кімнаті: лінії “втрачають” рівність, перетворюються в хвилю.

4. Катаракта. Кришталик ока з віком подається ряду змін. Крім втрати еластичності, він може помутніти. Тоді у людини розвивається катаракта. Вона характеризується появою туману перед очима, і якщо її не лікувати, призводить до втрати зору. Катаракта може виникати вже після 37-42 років. Але все ж, за даними ВООЗ, 70% випадків захворювання – це вікова катаракта. Вона розвивається через біохімічних змін в складі кришталика, які виникають в зрілому віці. Кришталик втрачає нормальну здатність пропускати промені світла. Найчастіше процес зачіпає пацієнтів після 60-70 років.

5. Глаукома. Однією з лідируючих причин вікової втрати зору ВООЗ називає глаукому. Це підвищення внутрішньоочного тиску до критичних значень. Скупчення внутрішньоочної рідини призводить до того, що вона тисне на зоровий нерв і той атрофується. Мозок більше не отримує зорові сигнали, не може їх інтерпретувати. Першими при глаукомі страждають бічні поля зору – людина не бачить предмет, розташований збоку. Проявляється захворювання у віковій групі 55-65 років. Також часто глаукома може розвиватися аж після 75 років, що підкреслює необхідність регулярних профілактичних перевірок гостроти зору щороку.

Природне вікова зміна зору: пресбиопия

Пресбіопія, більше відома як “старече зір”, – це невід’ємна частина процесу старіння організму. Вона не є захворюванням, і розвиватися практично у всіх, але хтось не помічає її, а у кого-то вона сильно виражена і ускладнює людині життя. Пресбіопія виражається в тому, що різко падає зір поблизу. Тобто, людина чітко бачить за кілька метрів, але не може розглядати рядки в книзі, цінник в магазині. Пресбіопія розвивається через природного старіння кришталика і, як наслідок, зниження акомодації. З роками кришталик і м’язи, які його фіксують, втрачають свою еластичність. Тоді здатність фокусувати погляд на близькій відстані різко погіршується. Зазвичай пресбиопия дає про себе знати у віці від 40 років.

Вікові зміни зору помітно не відразу. Людина може не відчувати дискомфорт, але з розвитком проблеми з’являються неприємні симптоми:

  • знижується швидкість фокусування погляду при переході перегляду з далекого об’єкта на ближній;
  • очі швидко втомлюються;
  • через півгодини після погляду на монітор, книгу, смартфон, починає боліти голова – лоб, потилицю, відчуття проходять після відпочинку;
  • іноді з’являється відчуття “піску” в очах.

Серед “сприятливих” чинників для розвитку пресбіопії можна виділити наступні:

  • існуюча далекозорість та аномалії кришталика;
  • порушення в роботі внутрішніх органів, в частині, ендокринної та серцево-судинної систем;
  • постійна напруга очей і фокусування погляду на близькій відстані – при читанні книг, заняттях за монітором, використанні смартфона і т.д.

Жінки частіше і швидше схильні до розвитку вікової далекозорості, ніж чоловіча половина населення.

Як зупинити вікові зміни зору

Чи можна уникнути пресбиопии і як зупинити вікові зміни зору, якщо вони вже помітні?

На жаль, зупинити пресбіопію, коли вона вже почалася, практично неможливо. Але вже в молодому віці слід вживати заходів профілактики для попередження розвитку вікових патологій. До очей потрібно ставитися дбайливо:

  • при роботі за комп’ютером робіть перерви на 15 хвилин кожні 1,5-2 години;
  • використовуйте зарядку для очей щодня;
  • правильно харчуйтеся – для зору важливо наявність в раціоні рутину, вітамінів А, В, Е, а також насичених жирних кислот;
  • давайте очам більше доступу до кисню – це покращує обмінні процеси в тканинах і уповільнює біохімічні негативні зміни – гуляйте на свіжому повітрі;
  • не допускайте сухості очей: використовуйте зволожуючі краплі, особливо, якщо користуєтеся контактними лінзами.

Обов’язковою є огляд у окуліста раз на рік для перевірки гостроти зору, огляду полів зору і очного дна. Якщо у вашому роду були випадки пресбиопии, а також катаракти і глаукоми, бажано відвідувати лікаря раз в 6 місяців після 35 років. В офтальмологічній клініці Ексимер застосовується точне комп’ютеризоване обладнання для ранньої діагностики всіх небезпечних захворювань очей.

Корекція вікових змін

Вікова корекція зору включає три основних напрямки:

  • Прийом медикаментів. Деякі краплі здатні пом’якшити кришталик і трохи сповільнити втрату еластичності. Але багато хто з цих препаратів ще знаходяться на стадії розробок. Також можна застосовувати різні вітамінні добавки для підтримки функцій органів зору, але, як правило, вони не вкладаються в рамки “доказової медицини” і лише доповнюють харчування.
  • Підбір різних пар окулярів. Це старий перевірений метод корекції пресбіопії. Офтальмолог підбирає дві пари окулярів – “для дали” і “для поблизу”. Сьогодні можна підібрати біфокальні окуляри, які підходять для зору на різні відстані.
  • Використання мультифокальних лінз. Це сучасний аналог очок, який естетичніше і практичніше завдяки наявності плавного переходу між оптичними зонами.

Всі ці прийоми мають право на існування, але вже відходять в минуле. Сучасна офтальмологія пропонує пацієнтам новітні методи лікування пресбіопії за допомогою хірургічних микроопераций і лазерної корекції пресбіопії, які успішно практикують в клініці Ексимер.

Чи можна відновити вікові зміни зору

Відновити зір можливо в будь-якому віці. Для цього використовують новітні методи мікрохірургії ока. Лікар може підібрати відповідне лікування при різних патологіях:

  • заміну кришталика при катаракті;
  • імплантацію спеціальних клапанів при глаукомі;
  • операції на рогівці для природного відводу внутрішньоочної рідини;
  • при пресбіопії хірургічним шляхом можна імплантувати мультифокальні інтраокулярні лінзи (ІОЛ).

В кожному окремому випадку підбирається свій метод лікування, який підходить конкретному пацієнтові. У ряді ситуацій методи можна збіднювати між собою.

Якщо розвиваються короткозорість і астигматизм, то вже в молодості можна вдатися до лазерної корекції зору.

Лазерна корекція зору при вікових змінах

Що стосується пресбиопии, то ще зовсім недавно в Україні вона не піддавалася лазерної хірургії. Сьогодні в Ексімер використовують інноваційне обладнання – систему SCHWIND Amaris з програмою PresbyMAX® і лазер IntraLase FS60, які дозволяють позбутися від вікової далекозорості і паралельно коригувати гостроту зору (міопію, астигматизм, гіперметропія). В результаті пацієнт набуває якісне зір вдалину і зблизька, може обходитися без окулярів. Розробка SCHWIND Amaris прийшла до нас з Німеччини, де використовується ще з 2009 року. На даний момент в Україні вона доступна тільки в клініці Ексимер в Києві.

Ви можете звернутися до нас з будь-якого регіону країни, так як операція є малоінвазивної та проходить протягом одного дня. Пацієнту не потрібно перебувати в стаціонарі, і вже через добу він повертається до звичного життя.

Переваги лазерної корекції за методикою PresbyMAX®:

  • малоінвазивної та безкровно;
  • не вимагає накладення-зняття післяопераційних швів;
  • дозволена пацієнтам з різними особливостями анатомії очей;
  • використовується точне сертифіковане обладнання преміум-класу;
  • паралельно виправляються інші зміни зору – астигматизм, короткозорість.

Не забувайте, що перед будь-якою операцією вам слід відвідати лікаря-офтальмолога, і отримати докладну консультацію.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ