Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Далекозорість

Далекозорість — що це?

Далекозорість (гіперметропія) — це захворювання очей, при якому людина погано розрізняє об’єкти, розташовані поблизу. При високому ступені захворювання зір у далечінь також нечіткий. При далекозорості промені світла, проходячи крізь заломлювальні середовища ока — рогівку, кришталик і склоподібне тіло, фокусуються не на сітківці, а у площині за нею.

Причини далекозорості

Гіперметропія виникає через невідповідність сили оптичної системи ока та його довжини. Основними причинами появи далекозорості є:

  • неправильна (укорочена) форма очного яблука. Нормальна довжина ока у дорослого становить 23-24 мм, при гіперметропії — менше ніж 23 мм;
  • надто слабке заломлення світлових променів оптичною системою ока — рогівкою чи кришталиком.

Які симптоми у далекозорості

Гіперметропія слабкого ступеня може протікати без будь-яких симптомів (прихована далекозорість). Погіршення зору у цьому разі компенсується з допомогою роботи акомодаційного апарату.

При гіперметропії 2-го ступеня (середнього) вже виникає потреба у віддаленні предметів, що розглядаються, від очей та збільшенні яскравості освітлення — об’єкти, розташовані надто близько, бачаться розпливчастими. Відзначаються болі в очних яблуках, ділянці надбрівних дуг та перенісся, швидка зорова втомлюваність.

Для гіперметропії високого ступеня характерні: виражене зниження зору як поблизу, так і вдалині, відчуття розпирання та «піску» в очах, висока втома, сильні головні болі.

Особливості дитячої далекозорості

Зазвичай діти народжуються з далекозорістю, оскільки очне яблуко дитини поки що менше нормальних розмірів й оптичний фокус не потрапляє на сітківку. У зв’язку з цим у дошкільнят гіперметропія слабкого ступеня вважається природною віковою нормою.

Надалі гіперметропія проходить, оскільки зі зростанням дитини очне яблуко збільшується та зір приходить у норму. Якщо приблизно до 10 років продовжують спостерігатися неприємні симптоми та гіперметропія не компенсується, то можна говорити про вроджену далекозорість. Вона вимагає обов’язкової корекції та терапевтичного лікування.

Схильність до далекозорості можна й потрібно вчасно визначати, до того моменту, коли хвороба з дитячої розвинеться у рефракційну. З цією метою необхідно регулярно проходити комплексне обстеження зору в офтальмолога.

Що таке пресбіопія

Пресбіопія, або вікова далекозорість, — це зміна зорової системи, що відбувається у міру старіння організму. З ним стикаються майже всі люди після 45 років (навіть ті, хто все життя мав добрий зір) у зв’язку зі втратою природної акомодації ока.

Щоб однаково чітко бачити поблизу та вдалині, задіяний так званий механізм акомодації: кришталик ока за допомогою м’язів зменшується, природна акомодація слабшає, починають виявлятися симптоми далекозорості.

Цікаво

За останніми даними, у країнах Європи та США більш ніж у 70% людей діагностовано пресбіопію вже після 40 років.

Ступені далекозорості:

  •    слабкий — до +2 діоптрій;
  •    середній — до +5 діоптрій;
  •    високий – понад +5 діоптрій.

Діагностика далекозорості

При підозрах на гіперметропію у клініці «Ексімер» (Одеса) проводять комплексне обстеження зору, яке включає:

  • визначення гостроти зору;
  • вимір рефракції (здатності оптичної системи ока заломлювати світлові промені);
  • УЗД внутрішніх структур ока (у тому числі у непрозорих середовищах);
  • вимірювання внутрішньоочного тиску;
  • діагностику внутрішніх патологій;
  • обстеження форми та заломлювальної сили рогівки;
  • перевірку поля зору;
  • обстеження стану сітківки та зорового нерва.

Така ретельна діагностика дозволяє встановити максимально точний діагноз — від чого залежать правильність й ефективність лікування.

Чим загрожує далекозорість

Якщо не коригувати гіперметропію у дитячому віці або підібрати неправильну оптику, це загрожує розвитком таких захворювань, як косоокість або амбліопія (синдром «лінивого ока») — стійке зниження гостроти зору одного чи обох очей.

Вікова далекозорість може завдавати серйозних незручностей. Вона супроводжується не лише проблемами при читанні дрібного шрифту, але й постійною напругою очей при спробі сфокусуватися на об’єкті. Якщо не коригувати гіперметропію, можуть виникати головні болі, втома та почервоніння очей, погане загальне самопочуття.

Хоча рефракційна далекозорість і не є небезпечною для зору, вона все одно завдає дискомфорту. Наприклад, коли людина працює за комп’ютером, поганий зір за гіперметропії серйозно ускладнює процес.

Чи можна вилікувати далекозорість

У дошкільному віці дітям навіть з невеликим ступенем гіперметропії очей потрібна постійна окулярна корекція. Правильно підібрана оптика є оптимальним рішенням нормалізації зорових функцій у дитини з такою проблемою.

Чи можна виправити далекозорість у дорослої людини? При віковій далекозорості виписуються окуляри, які людині потрібно носити під час роботи на близькій відстані або читанні. Але щоб бачити добре вдалину, їх доведеться знімати.

Наразі розроблені спеціальні біфокальні та прогресивні окуляри, які мають два фокуси — для далечини та для близьких відстаней. Така складна оптика може спричинити труднощі при звиканні та не всім пацієнтам підходить.

Є й кардинальний сучасний метод лікування далекозорості – рефракційна заміна кришталика.

При рефракційній гіперметропії є кілька способів повного розв’язання проблеми:

Лікування далекозорості в клініці «Ексімер»

Ми пропонуємо передові способи корекції зору при далекозорості. Схема лікування підбирається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням особливостей його зорового апарату, віку, способу життя, побажань щодо якості зору.

Лазерна корекція зору

При лазерній корекції відновлення зору відбувається шляхом зміни форми рогівки (природної лінзи ока) за допомогою дії лазера. Під час операції рогівці надають форми з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами.

Зір повертається практично відразу після лазерної корекції. Така операція усуває далекозорість до +4 діоптрій. В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) доступні найпрогресивніші методики лазерної корекції, у тому числі: фемтолазерна технологія та персоніфікована корекція Custom Vue з використанням аберометричного аналізу.

Імплантація факічних лінз

Імплантація факічних лінз застосовується для лікування гіперметропії високого ступеня у випадках, коли природна акомодація ока ще не втрачена.

Спеціальну факічну лінзу (по суті, аналог контактної лінзи) імплантують у середину ока у задню або передню камеру через мікродоступ 1,8 мм.

Рефракційна заміна кришталика (ленсектомія)

Рефракційна заміна кришталика використовується для лікування гіперметропії високих ступенів у тих випадках, коли недоцільно проводити лазерну корекцію чи втрачено природну здатність кришталика до акомодації. Також операція застосовується для лікування пресбіопії (вікової далекозорості).

Процедура полягає у видаленні прозорого кришталика з одночасною імплантацією штучної (інтраокулярної лінзи) необхідної оптичної сили через мікродоступ 1,8 мм.

Далекозорість та катаракта

Вікова далекозорість часто поєднується з іншою патологією — катарактою (помутнінням кришталика). Хоча ці хвороби мають схожі причини (вікові), їх механізми розвитку відрізняються.

При катаракті кришталик каламутніє та перешкоджає проходженню світлових променів до сітківки. При віковій далекозорості погіршення зору пов’язане з ослабленням м’язів, що утримують кришталик, втратою його еластичності і, як наслідок, втратою акомодації. Тому, навіть вилікувавши катаракту, людина не позбавляється вікової гіперметропії — все одно, щоб добре бачити поблизу, їй потрібні окуляри.

Сьогодні позбутися одночасно обох захворювань можна за допомогою ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучних інтраокулярних лінз зі спеціальними оптичними характеристиками — мультифокальних або псевдоакомодуючих. Вони дають можливість добре бачити об’єкти на різних відстанях, у такому випадку можна не використовувати окуляри чи контактні лінзи для читання, письма, при роботі з дрібними деталями тощо.

Зверніть увагу!

Поширений міф, що за короткозорості вікова далекозорість не загрожує: нібито мінус на плюс дасть нормальний зір. Насправді ж це не так.

Якщо при міопії розвивається гіперметропія, кришталик втрачає еластичність, а очне яблуко залишається збільшеним. Зрештою людині потрібно вже кілька пар окуляр, щоб коригувати зір.

Вихід: прогресивні чи біфокальні окуляри (або контактні лінзи). А кардинальне розв’язання проблеми – рефракційна заміна кришталика.

Заходи запобігання далекозорості

Щоб запобігти розвитку далекозорості:

  • дотримуйтесь щадного режиму зорових навантажень, не допускайте перевтоми очей. Робіть паузи у зоровій роботі, чергуйте її з гімнастикою для очей, яка тренує м’язи, які відповідають за акомодацію;
  • організуйте достатнє та рівномірне освітлення робочого місця;
  • оздоровлюйте та зміцнюйте організм, ведіть активний спосіб життя. Для запобігання далекозорості особливо ефективні: плавання, масаж, контрастний душ комірцевої зони;
  • урізноманітнюйте харчовий раціон продуктами, що містять вітаміни групи А, а також цинк, мідь, хром, марганець та інші корисні елементи. Дотримуйтесь балансу білків, жирів і вуглеводів, необхідних для організму.

Зверніть увагу!

Вкрай важливо регулярно проходити профілактичні огляди в офтальмологічній клініці. Раннє виявлення далекозорості, правильна корекція зору та лікування захворювання допоможуть уникнути його прогресування та небезпечних ускладнень.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ