Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Кератоконус

Кератоконус – що це?

Кератоконус — це дегенеративне захворювання очей, при якому рогівка через структурні зміни витончується та набуває конічної форми (на відміну від нормальної — сферичної). Назва патології походить від двох грецьких слів: kerato («рогівка») та «konos» (конус).

Природа захворювання пов’язана з порушенням оптико-механічних властивостей основної речовини рогівки. Волокна, що формують її основу, втрачають свою міцність. Під дією внутрішньоочного тиску рогівка випинається вперед.

Кератоконус зазвичай виникає у підлітковому віці, але іноді зустрічається у дорослих людей, частіше до 30 років. Зміна форми рогівки, як правило, відбувається повільно протягом декількох років. Проте трапляються також випадки швидкого прогресування кератоконуса.

Чому розвивається кератоконус?

Досі точно не з’ясовано, що є причиною кератоконуса. Фахівці відзначають вплив стану ендокринної системи, порушення обміну речовин, патологію сполучної тканини. Також варто згадати спадковість і несприятливі екологічні фактори (негативну роль можуть зіграти підвищений радіаційний фон та ультрафіолетове опромінення).

Чим загрожує кератоконус

Через конусоподібну форму рогівки промені світла в її різних точках заломлюються нерівномірно, тому гострота зору при кератоконусі знижується (так само як при короткозорості), людина бачить предмети спотвореними, лінії — зламаними (так само як при астигматизмі). При розвинених стадіях захворювання відбувається витончення рогівки (аж до розриву), що супроводжується вираженим больовим синдромом.

Ознаки кератоконусу:

  • неможливість відкоригувати спотворення зору за допомогою стандартних оптичних засобів (окуляри, контактні лінзи);
  • швидке прогресування короткозорості;
  • спотворення зору, схожі на астигматизм;
  • ареоли та засвіти у вечірній і нічний час.

На останніх стадіях захворювання з’являється помітне неозброєним оком конусоподібне випинання рогівки.

Стадії кератоконуса

На першій (початковій) стадії розвитку кератоконуса відбувається незначна деформація рогівки.

Друга стадія цієї хвороби очей характеризується збільшенням деформації рогівки, відбувається помутніння її верхньої частини.

На третій стадії рогівка набуває вираженої конусоподібної форми, більша її частина стоншується та каламутніє.

Четверта стадія — рогівка помітно випинається, практично повністю витончується й каламутніє.

У міру розвитку кератоконуса, зі зростанням ступенів короткозорості та астигматизму неухильно падає гострота зору. Можуть відбуватися хворобливі розриви рогівки, через які зір втрачається майже повністю.

Діагностика кератоконусу в клініці «Ексімер»

На ранніх стадіях виявити кератоконус може лише офтальмолог з використанням необхідного обладнання, на даному етапі цю хворобу часто сприймають як короткозорість або астигматизм. Щоб не гаяти часу та не занедбати захворювання, важливо регулярно проходити обстеження зору у спеціалізованій клініці. І варто пам’ятати про те, що ознаки короткозорості, її швидке прогресування, спотворення зору, схожі з астигматизмом, можуть насправді виявитися симптомами кератоконуса.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) для детального обстеження зорової системи використовується комплекс сучасного діагностичного обладнання:

  • комп’ютерний рогівковий топограф — дозволяє виявляти найперші ознаки кератоконуса;
  • когерентний томограф — безконтактно обстежує товщину рогівки, аналізує її стан;
  • ендотеліальний мікроскоп — визначає якісний та кількісний склад ендотеліального шару рогівки.

Така комплексна діагностика дозволяє виявляти кератоконус на ранніх стадіях, гарантує точність встановлення діагнозу та складання повної картини зорової системи пацієнта, фіксує та прогнозує виникнення захворювання.

Методи лікування кератоконуса

Залежно від стадії захворювання, використовуються такі прогресивні та нові методи лікування кератоконуса: крос-лінкінг, імплантація стромальних кілець (сегментів), кератопластика.

Крос-лінкінг

На початковій стадії кератоконуса виконується процедура крос-лінкінга (у перекладі з анг. — «перехрещені зв’язки»). Вона полягає у зміцненні рогівки та стабілізації кератоконуса за допомогою спеціального лазера.

Крос-лінкінг дозволяє зміцнити строму рогівки, стабілізувати прогресування кератоконуса, зупинити витончення рогівки. Процедура виконується спеціалістами у клініці «Ексімер» (Одеса).

Імплантація стромальних кілець

Приблизно через місяць після проведення крос-лінкінга здійснюється імплантація стромальних кілець у рогівку. Процедура щадним чином змінює поверхню рогівки, її рефракцію, стабілізує рогівку.

Цей етап лікування кератоконуса дозволяє досягти хороших оптичних характеристик.

Кератопластика

За високого ступеня кератоконуса використовується кератопластика. Це хірургічне втручання спрямоване на відновлення форми рогівки та її функцій. Виконуються видалення пошкодженої частини рогівки та її заміна донорським трансплантатом.

Фемтосекундний лазер в лікуванні кератоконуса

Зараз можливе виконання імплантації стромальних кілець та кератопластики за найпрогресивнішою та щадною методикою – за допомогою фемтосекундного лазера. Відсутність механічної дії дозволяє скоротити відновлювальний період, мінімізувати ризик ускладнень, зробити втручання персоналізованим, а значить підвищує ефективність лікування кератоконуса.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ