Анестезія при лазерній корекції зору

Перед будь-якою операцією пацієнт хвилюється про майбутній дискомфорт і больові відчуття. Лазерна корекція зору не є винятком. Тому багато хто цікавиться, чи потрібна анестезія при такому втручанні і який її вид застосовується. Варто зазначити, що процедура безпечна, малотравматична, тому при її проведенні застосовують знеболювальні краплі. Вони дають змогу провести операцію на високому рівні.

 

Яка анестезія використовується при корекції зору лазером

Анестезія при лазерній корекції зору здебільшого місцева. Це пов’язано з тим, що для отримання ефективного результату потрібно, щоб пацієнт був у свідомості. У такому разі буде забезпечено максимальне концентрування лазера під час роботи. Пацієнт все чує, може виконувати команди, зокрема дивитись на вогник. Завдяки цьому здійснюється правильне позиціювання. У цей момент немає неприємних відчуттів.

Таке хірургічне лікування триває 10-15 хв. Приблизно половина цього часу витрачається на заморожування області ока. Сама дія лазера на рогівку, залежно від обраної методики, становить 25-50 сек. Анестезуючі краплі дозволяють уникнути дискомфорту на час проведення операції.

Вогник спочатку видно чітко. До кінця процедури він стає розмитим. Концентруватися на ньому необхідний час нескладно. Після застосування методики зір туманний, але пацієнта заспокоює хірург, що знаходиться поруч.

 

Чому не застосовується загальна анестезія

Загальний наркоз — штучно спричинений стан гальмування ЦНС. При ньому людина занурюється в сон, втрачаючи свідомість та пам’ять. Скелетні м’язи розслаблюються, рефлекси знижуються або повністю відключаються. Нервові закінчення за такого стану блокуються. Наркоз застосовують у тому, щоб виключити больовий стрес. Коли операція малоінвазивна, його не використовують, що запобігає шкідливому впливу на нервову та серцево-судинну системи.

Якщо процедура проходить під наркозом, концентрування може бути порушене, оскільки геометричний центр зіниці не завжди збігається зі світловим відблиском на рогівці. Робота хірурга суттєво ускладнюється. Немає гарантії якісного результату процедури. Особливо утруднене її проведення за наявності астигматизму.

Якщо складно впоратися зі страхами, пацієнтові запропонують заспокійливі препарати. Вони допоможуть зберігати спокій та перетерпіти процедуру.

 

Загальна анестезія лише за медичними показаннями

Чи роблять лазерну корекцію під загальним наркозом? Так. Хоча операцію краще проводити під місцевим знеболюючим, можуть бути винятки. Перед втручанням лікар оцінює індивідуальні особливості організму пацієнта, готовність лежати нерухомо протягом хвилини. Показання для застосування наркозу:

  1. Травми хребта, за яких немає можливості прийняти положення лежачи на спині та повністю розслабити м’язи.
  2. Розлади нервової системи. У такому разі важко забезпечити нерухоме становище навіть на незначний час.
  3. Ранній дитячий або літній вік. Дітям рідко роблять лазерну корекцію. Виконують її тоді, коли користь від оперативного втручання вища, ніж ризики ускладнень без проведення.

Згідно зі статистичними даними, на 1000 подібних операцій припадає 2-3 випадки, коли потрібно зробити наркоз. Але варто врахувати, що в цьому випадку якість проведеного втручання може бути нижчою.

Якщо немає протипоказань, а лише страх, необхідно взяти себе в руки. Застосування місцевої анестезії робить лікування абсолютно безболісним. Лазер безпечний для організму, не нагріває очі та контролюється за допомогою комп’ютера.