Дитяча офтальмологія – це насамперед регулярні огляди органів зору, виявлення захворювань на ранній стадії. Для цього батьки повинні періодично водити свою дитину до спеціалістів – прийом у лікаря триває небагато часу, проходить для маленького пацієнта абсолютно безболісно. Важливо правильно підготуватися до візиту до профільної клініки, щоб він пройшов максимально результативно та комфортно для всіх сторін.

Окрім стандартного режиму контрольних обстежень у клініці дитячої офтальмології, батьки повинні звернутися до лікаря при появі скарг від малюка на біль та різь в очах, сильну сльозотечу та головний біль. Якщо він ще не вміє розмовляти, то може виявляти проблеми різними способами:

  • підносить іграшки або інші предмети, що його цікавлять, максимально близько до очей;
  • при розгляді будь-якого об’єкта нахиляє голову або повертає її убік;
  • прикриває око або примружується щодо дрібних деталей, предметів;
  • під час перегляду телевізора намагається бути максимально близько до екрана.

Відвідування дитячого офтальмолога стає вкрай необхідним, якщо очі маленького члена сім’ї стають червоними, він їх часто тре. Також, якщо в сім’ї є спадкові захворювання очей.

Поради з підготовки дитини до походу в офтальмологічну клініку

Щоб візит до лікаря залишив по собі лише добрі враження, пацієнт та його батьки відчували себе спокійно, а лікар міг отримати справді повноцінну інформацію про стан та функціонування органів зору, потрібно правильно підготувати дитину до цього заходу:

  1. Якщо малюк будь-якого віку хворіє, його турбує навіть легкі кашель і закладеність носа, то варто відкласти відвідування офтальмолога. Малюк капризуватиме, стане надмірно дратівливим, і це завадить фахівцеві провести повноцінний огляд пацієнта.
  2. У разі необхідності пройти офтальмологічне обстеження немовляти у віці 1-3 місяців, краще планувати візит на час його сну. Поки маленький пацієнт відпочиватиме, лікар зможе спокійно обстежити його очі – жодного плачу, абсолютно спокійна обстановка та нуль негативу.
  3. Діти віком 1-3 років перед візитом до клініки повинні виспатися та поїсти, перебувати у гарному настрої. Тривалість прийому становить 30-40 хвилин, може більше. Щоб у дитини не виникало примх чи невдоволення, лікарі спеціалізованого офтальмологічного центру “Ексімер” використовують ігрові методики при діагностиці зору. Для дитини старше 3 років можна заздалегідь показати на телефоні або комп’ютері таблиці з картинками, за допомогою яких фахівець перевірятиме гостроту зору маленького пацієнта. Тоді ізображення будуть знайомі малюкові, і він легше відповідатиме на запитання лікаря. Можна попередити дитину, що незабаром її чекають відвідування клініки і гра в загадки з лікарем.
  4. Дітям старше 4 років якась специфічна підготовка не потрібна. Тільки заздалегідь попередьте, що лікар закапуватиме краплі у вічі (це необхідно для «примусового» розширення зіниці) і це абсолютно не боляче. Після обстеження потрібно буде відмовитись на час від читання книг, роботи за комп’ютером, перегляду ТБ – буквально на кілька годин.
  5. Якщо обстеження потребує учень школи, то планувати візит до офтальмолога потрібно за погодженням з учителями. Протягом кількох годин  після комплексного обстеження бажано не відвідувати навчальний заклад, щоб не навантажувати надмірно органи зору.

До рекомендацій перед відвідуванням офтальмолога також належить порада взяти з собою корекційні окуляри, контактні лінзи, рецепти та дані попередніх діагностичних процедур, якщо такі є. Тільки в такому разі можна буде розраховувати на отримання повної інформації про роботу зорової системи дитини і не переживати з цього приводу або терміново вживати заходів щодо корекції.