Андрій Вікторович Красуцький, лікар-офтальмохірург офтальмологічного центру «Ексімер» розповідає про те, як вибрати мультифокальний кришталик під час видалення катаракти чи рефракційної операції.

Більшість пацієнтів, які звертаються до лікаря-офтальмолога з метою зробити операцію з катаракти або позбутися залежності від окулярів та контактних лінз вважають, що будь-який кришталик забезпечить їм гарний зір, як це було раніше. Але це помилкова думка. Кришталики можуть бути мультифокальні та монофокальні.

Монофокальний кришталик забезпечує зір на якійсь одній відстані:

  • Це може бути відстань 35-40 см для роботи з документами;
  • Можливо 70-80 см для роботи за комп’ютером;
  • Або 1 метр і більше, щоби було зручно керувати автомобілем.

Мультифокальний кришталик на відміну від монофокального дозволяє добре бачити поблизу і вдалину без окулярів і лінз. У сучасних умовах життя для людини дуже важливо бути незалежною від окулярів та лінз, і водночас, мати можливість добре бачити на будь-якій відстані.

В офтальмологічному центрі «Ексімер» мультифокальні кришталики імплантуються з 2002 року, тобто лікарі працюють з цією технологією вже близько 20 років. Мультифокальні кришталики імплантують у будь-якому віці. Це залежить від бажання пацієнта та медичних показань. Хочеться наголосити, що мультифокальні кришталики ставлять не лише пацієнтам з катарактою, а й багатьом іншим людям у пресбіопічному віці після 40 років. Саме тоді розвивається вікова далекозорість і з’являється залежність від окулярів та лінз. Такі люди є потенційними кандидатами на імплантацію мультифокальних кришталиків.

І насамкінець хочеться додати, що офтальмологічні центри «Ексімер» вже понад 20 років займаються вирішенням проблем із зором.