Закисають очі у дитини: причини та методи лікування

Очі маленьких дітей особливо чутливі до впливу зовнішніх факторів. Щоб упоратися з різними бактеріями, малюкові потрібна допомога дорослих. Батьки можуть першими помітити небажані прояви та запобігти розвитку серйозних очних захворювань.

Якщо ви побачили, що закисають очі у дитини, потрібно показатися фахівцеві. У деяких випадках такий симптом не становить небезпеки, але іноді він супроводжує серйозні захворювання. Тільки лікар зможе визначити причину появи.

 

Симптоми, що супроводжують закисання очей у дитини

При закисанні очей у дітей помітні рясні слизові об’єкти білого, жовтуватого, каламутно-прозорого, зеленкуватого відтінків. Навіть після промивання дискомфорт не зникає, через 20-30 хв з’являються нові скупчення слизу. Через них дитині складно розплющувати очі після сну. Батьки можуть помітити такі небажані прояви у малюка:

  • почервоніння повік, їхня припухлість;
  • занепокоєння, дратівливість;
  • зниження апетиту;
  • підвищення температури тіла (у деяких випадках) — свідчить про наявність вірусу чи інфекції;
  • потирання повік кулачком — так дитина намагається позбутися каламутної плівки.

Новонароджений, звичайно, не може поскаржитися на дискомфорт, але малюк, якому виповнилося 3 роки, вже описує неприємні відчуття. Закисання очей іноді супроводжується різзю та печінням. Дитина може скаржитися, що вона погано бачить або щось заважає дивитися. Впоратися з проблемою допоможуть фахівці дитячої офтальмології Києва. Головне — своєчасно звернутися до лікаря-спеціаліста.

 

Причини закисання очей

Щоб призначити ефективне лікування, лікарю необхідно з’ясувати, чому закисають очі. Найчастішою причиною такого симптому є кон’юнктивіт — запалення слизової оболонки (кон’юнктиви). Розвивається патологія на фоні потрапляння інфекції, алергії (сезонної або на харчові продукти), захворювань носоглотки. Спочатку очі стають червоними, потім з’являються виділення. Якщо не звернутися по допомогу до лікаря, підвищується ризик запалення рогівки. Хвороба може перейти у хронічну форму.

Закисання очей провокують інші фактори:

  1. Аденовірусна інфекція. Закисають і сльозяться очі у дитини при застудних захворюваннях. При ГРВІ уражаються всі слизові. В цьому випадку до клінічної картини приєднуються виділення слизу з носа. У малюка болить горло, підвищується температура.
  2. Дакріоцистит. Патологія зустрічається нечасто. У немовляти може виникати внаслідок закупорки носослізного каналу залишками ембріональної тканини. В такому випадку можливі гнійні виділення. Варто відзначити, що формування сльозовидільної системи у немовлят закінчується лише до 4-місячного віку.

Чим лікувати патологію визначають залежно від причини, яка її спровокувала.

 

Лікування закисання очей

Займатися самолікуванням не можна. Це може призвести до серйозних ускладнень. Крім того, неправильно підібрані медикаментозні засоби для маленької дитини здатні викликати непередбачену реакцію в незміцнілому організмі. Тільки фахівець правильно підкаже, що робити при закисанні очей. Схеми лікування з появою тривожного симптому можуть бути різні, наприклад:

  1. При кон’юнктивіті вірусного походження призначаються противірусні краплі очей.
  2. При бактеріальному кон’юнктивіті проводять антибактеріальну терапію з використанням крапель чи мазей.
  3. При дакріоциститі роблять промивання, спеціальний масаж. Якщо такі дії не дають результату, виконують зондування каналу носослізного в умовах стаціонару.

Коли сильно закисають очі незалежно від причинного фактора, необхідно також ретельно стежити за гігієною малюка. Для цього варто дотримуватись рекомендацій:

  • промивати очі за допомогою кип’яченої води, розчину фурациліну або відвару ромашки — плавними, акуратними рухами від зовнішнього куточка до внутрішнього (у такий спосіб можна видалити всі скупчення);
  • щодня міняти наволочку;
  • використовувати для гігієнічних процедур спеціальні офтальмологічні серветки.

Зазвичай виділення найбільше накопичуються вранці. Якщо вони з’являються протягом дня, промивання потрібно повторювати.

Як лікувати запалення в домашніх умовах

Самостійні дії можливі лише тоді, коли ви знаєте, що проблема виникла внаслідок алергічної реакції на відомий вам алерген. У цьому випадку слід виключити контакт з останнім, прийняти антигістамінне (його має призначити лікар).

Варто уважно спостерігати за станом та поведінкою малюка. Якщо ви помітили тривожні симптоми, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.